صفحه 18 از 25 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 242

موضوع: آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

نقل قول نوشته اصلی توسط faridcboy نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزيز و همچنين
    اگه اينجوري باشه كه ميشه مثلا همون علوم كامپيوتر خوند بعد برا فوق اي تي خوند و اينطوري كار ادم راحت تر ميشه چون نياز به رشته خيلي تاپي نيست
    ممنون ميشم يه راهنمايي جامع در اين مورد بكنينم
    و سوال دومي كه داشتم اينه كه در 4 سال ليسانس من سعي ام رو بيشتر به چي بزارم تا بتونم از دانشگاه بهتري (در امريكا) قبولي و فاند بگيرم؟
    1-معدل
    2-نمره زبان
    3-امتحانات جانبي مثل GRE,GMAT,etc
    4-مقاله
    5-سابقه كار
    6-مدارك جانبي مثل دوره هاي شبكه مايكروسافت و اينا
    (اگه نميشه كه فقط يكي شو انتخاب كنيد مهم هاشو اولويت بندي كنين لطفا)
    دوستي كه الان تو امريكا داره تو يكي از دانشگاه هاي liberal arts درس ميخونه با فاند و اينا بهم گفت سابقه كار و معدل مهمن.
    ممنون ميشم شما راهنمايي ام كنيد
    ببخشيد كه اگه طولاني شد
    به اميد موفقيت شما در تمام مرحل زندگي تان
    دوست عزیز سلام

ممنون از لطفتون. من کاری نکردم

ghlobe عزیز جوابتون رو به درستی دادن، فقط من با اجازه ایشون چند تا نکته اضافه می کنم.

اولاً اینکه نظر من اینه که اول ببینید دقیقاً در چه حوزه ای از کامپیوتر می خواهید ادامه تحصیل بدید و علاقه دارید. این گرایش ها در برخی موارد مخصوصاً در آمریکا اهداف بسیار متفاوتی رو دنبال می کنن.
    شما برای خوندن IT در آمریکا با داشتن لیسانس از همه این رشته هایی که اشاره کردید می تونید پذیرش بگیرید.
    من شخصاً رشته IT رو برای کسی که می خواد ایران بمونه پیشنهاد نمی کنم. مگر اینکه قصد خارج از کشور باشه و بارها هم این نکته رو اشاره کردم که رشته IT خیلی مهندسی به حساب نمیاد. و در آمریکا اکثراً در دانشکده های Business یا مدیریت ارائه می شه. نگاه به IT یک رشته با درآمدزایی بالا هست که تلفیقی از تکنولوژی و دانش مدیریتی به حساب میاد.

اگر شما به برنامه نویسی خیلی علاقه دارید و یا گرایش های بسیار فنی کامپیوتری، اونوقت IT نه در ایران می تونه رشته خیلی مناسبی باشه و نه در آمریکا. خواهش می کنم با دقت انتخاب رشته کنید.

در مورد دانشگاه همانطور که Ghlobe عزیز اشاره کردن اگر شریف یا تهران یا امیرکبیر بود که چه بهتر. اگر نبود خیلی نگران نباشید. شما حتی با دانشگاه های سطح پایین ایران هم می تونید پذیرش بگیرید به شرط اینکه رزومه خوبی داشته باشید.

بیشترین تمرکز رو بزارید روی معدل، نمره زبان و GRE یا GMAT . بقیشون در موارد بعدی اهمیت هستن و مدارک تخصصی هم برای ادامه تحصیل خیلی به درد نمی خورن.

دوست من شما در اول مسیر هستید و باید آگاهانه برای رسیدن به هدفتون قدم بردارید. چه بسا تمام تفکرات شما و اولویت های زندگیتون بعد از 4 سال لیسانس عوض بشه. شاید مسیر زندگیتون خیلی تغییر کنه. پس اول از همه بچسبید به معدل بالا و نمرات زبان.

من نمی تونم بگم کدوم رشته براتون بهتره چون هر رشته ویژگی های خاص خودش رو داره که ممکنه باعث بشه بهش علاقه مند بشید یا برعکس خیلی زده بشید. تنها کمکی که من می تونم بکنم اینه که با این رشته ها و مخصوصاً IT و شرایط اون ها برای پذیرش علی الخصوص برای آمریکا آشناتون کنم تا تصمیم بهتری بگیرید.

اگر اطلاعات بیشتری خواستید خوشحال می شم کمکی بکنم.
    موفق باشید

Junior Member parisakhanum آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Computer Science

دوستان من لیسانسم IT و ارشدم امنیت اطلاعات و پذیرش دکترا برای کامپیوتر ساینس دارم . اگه کمکی از دستم بر میاد خوشحال می شم تبادل نظر کنیم

Junior Member faridcboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering - Tabriz University

نقل قول نوشته اصلی توسط parisakhanum نمایش پست ها
    دوستان من لیسانسم IT و ارشدم امنیت اطلاعات و پذیرش دکترا برای کامپیوتر ساینس دارم . اگه کمکی از دستم بر میاد خوشحال می شم تبادل نظر کنیم
    دوست عزيز سلام
    خيلي متشكرم ازتون
    اگه ميشه يه توضيحي در مورد امنيت شبكه بديد
    من تازه كنكور دادم به ايتي و خصوصا گرايش امنيت علاقه دارم
    ممنون ميشم يه راهنمايي بكنيد
    !Wubba lubba dub dub

سلام دوستان عزیز میخواستم بپرسم رشته شبکه یا it یا کلا رشته ای هست که کدینگ نداشته باشه واسه گرایش کامپیوتر..!

با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimakh4575 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز میخواستم بپرسم رشته شبکه یا it یا کلا رشته ای هست که کدینگ نداشته باشه واسه گرایش کامپیوتر..!

با تشکر
    همه دوره های تحصیلی کامپیوتر درسهای برنامه نویسی دارند، و برای کار جدی در زمینه شبکه حداقل باید با script programming آشنا باشید.

Junior Member mida آواتار ها

سلام دوستان
    من می خوام برای ارشد کنکور IT بدم با لیسانس کامپیوتر...
    از دوستانی که تجربه دارن می خواستم بپرسم به نظر شما کدوم یکی از گرایش های IT از نظر مطرح بودن در چند سال آینده بهتره؟ منظورم از مطرح بودن اینه که جای تحقیق و کار بیشتری داره و کلا رو بورسه... نمی خوام بعد از اینکه ارشدمو گرفتم متوجه بشم که گرایشم اشباع شده..
    من قصد دارم برای دکترا برای آمریکا یا کانادا اقدام کنم؟ کدوم گرایش بهتره؟
    لطفا هر کسی می دونم راهنمایی کنه تا راه درست رو برم... می خوام شروع به خوندن برای ارشد کنم و برای این کار باید گرایشم مشخص بشه...
    ممنون...
    گاهي بايد بي رحم بود! نه با دوست نه با دشمن! بلكه با خودت و چه بزرگت مي كند آن سيلي كه خودت مي خواباني توي صورتت!

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام

ممنون از لطفتون. من کاری نکردم

ghlobe عزیز جوابتون رو به درستی دادن، فقط من با اجازه ایشون چند تا نکته اضافه می کنم.

اولاً اینکه نظر من اینه که اول ببینید دقیقاً در چه حوزه ای از کامپیوتر می خواهید ادامه تحصیل بدید و علاقه دارید. این گرایش ها در برخی موارد مخصوصاً در آمریکا اهداف بسیار متفاوتی رو دنبال می کنن.
    شما برای خوندن IT در آمریکا با داشتن لیسانس از همه این رشته هایی که اشاره کردید می تونید پذیرش بگیرید.
    من شخصاً رشته IT رو برای کسی که می خواد ایران بمونه پیشنهاد نمی کنم. مگر اینکه قصد خارج از کشور باشه و بارها هم این نکته رو اشاره کردم که رشته IT خیلی مهندسی به حساب نمیاد. و در آمریکا اکثراً در دانشکده های Business یا مدیریت ارائه می شه. نگاه به IT یک رشته با درآمدزایی بالا هست که تلفیقی از تکنولوژی و دانش مدیریتی به حساب میاد.

اگر شما به برنامه نویسی خیلی علاقه دارید و یا گرایش های بسیار فنی کامپیوتری، اونوقت IT نه در ایران می تونه رشته خیلی مناسبی باشه و نه در آمریکا. خواهش می کنم با دقت انتخاب رشته کنید.

در مورد دانشگاه همانطور که Ghlobe عزیز اشاره کردن اگر شریف یا تهران یا امیرکبیر بود که چه بهتر. اگر نبود خیلی نگران نباشید. شما حتی با دانشگاه های سطح پایین ایران هم می تونید پذیرش بگیرید به شرط اینکه رزومه خوبی داشته باشید.

بیشترین تمرکز رو بزارید روی معدل، نمره زبان و GRE یا GMAT . بقیشون در موارد بعدی اهمیت هستن و مدارک تخصصی هم برای ادامه تحصیل خیلی به درد نمی خورن.

دوست من شما در اول مسیر هستید و باید آگاهانه برای رسیدن به هدفتون قدم بردارید. چه بسا تمام تفکرات شما و اولویت های زندگیتون بعد از 4 سال لیسانس عوض بشه. شاید مسیر زندگیتون خیلی تغییر کنه. پس اول از همه بچسبید به معدل بالا و نمرات زبان.

من نمی تونم بگم کدوم رشته براتون بهتره چون هر رشته ویژگی های خاص خودش رو داره که ممکنه باعث بشه بهش علاقه مند بشید یا برعکس خیلی زده بشید. تنها کمکی که من می تونم بکنم اینه که با این رشته ها و مخصوصاً IT و شرایط اون ها برای پذیرش علی الخصوص برای آمریکا آشناتون کنم تا تصمیم بهتری بگیرید.

اگر اطلاعات بیشتری خواستید خوشحال می شم کمکی بکنم.
    موفق باشید

سلام
    ببخشید من الان این پست شما رو دیدم، من تا یه سال دیگه لیسانس کامپیوترم (نرم افزار) رو می گیرم و الان می خوام شروع کنم به خوندن برای ارشد. در حال حاضر نمی تونم ولی برای دکترا می خوام اپلای کنم. سوالم اینه که اگر به هر دلیلی من برای دکترا نتونم برم، با توجه به اینکه گفتین آی تی رو برای کسی که تو ایران می خوا بمونه پیشنهاد نمی کنین... چه گرایشی برای من مناسبه به نظر شما؟ من قصد داشتم آی تی بخونم برای ارشد ولی خب امکانش هست که من نتونم برم. حرفتون کمی نگرانم کرد... کلا میشه کمی بنده رو راهنمایی کنین... خیلی سر در گمم و برای خوندن برای ارشد باید گرایشمو زودتر مشخص کنم... ممنون.
    گاهي بايد بي رحم بود! نه با دوست نه با دشمن! بلكه با خودت و چه بزرگت مي كند آن سيلي كه خودت مي خواباني توي صورتت!

رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mida نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من الان این پست شما رو دیدم، من تا یه سال دیگه لیسانس کامپیوترم (نرم افزار) رو می گیرم و الان می خوام شروع کنم به خوندن برای ارشد. در حال حاضر نمی تونم ولی برای دکترا می خوام اپلای کنم. سوالم اینه که اگر به هر دلیلی من برای دکترا نتونم برم، با توجه به اینکه گفتین آی تی رو برای کسی که تو ایران می خوا بمونه پیشنهاد نمی کنین... چه گرایشی برای من مناسبه به نظر شما؟ من قصد داشتم آی تی بخونم برای ارشد ولی خب امکانش هست که من نتونم برم. حرفتون کمی نگرانم کرد... کلا میشه کمی بنده رو راهنمایی کنین... خیلی سر در گمم و برای خوندن برای ارشد باید گرایشمو زودتر مشخص کنم... ممنون.
    دوست عزیزم سلام
    من IT رو در مقطع کارشناسی پیشنهاد نمی کنم. در مقطع ارشد داستان خیلی متفاوتی داره. مهم اینه که بدونید IT ادامه کامپیوتر نیست و در بعضی موارد فرق های زیادی دارن. IT ترکیبی از مباحث فنی و مدیریتی هست که اتفاقاً دوستانی که لیسانس کامپیوتر دارن یا در هر زمینه ای از کامپیوتر کار کردن به نظر من در حوزه IT موفق تر از کسانی هستن که لیسانس IT دارن.

راستش من نمی تونم بگم چی بخونید یا چی نخونید چون به خیلی از موارد بستگی داره و شما برای تصمیم گیری باید اول از همه علاقه شخصی خودتون رو مد نظر قرار بدید. هر کدوم از این رشته ها خصوصیات خاص خودشون رو دارن.

اگر می خواهید راهنماییتون کنم که تفاوت این رشته ها در کشورهای دیگه مخصوصاً آمریکا چگونه هست می تونم در خدمت باشم

موفق باشید

رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mida نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خوام برای ارشد کنکور IT بدم با لیسانس کامپیوتر...
    از دوستانی که تجربه دارن می خواستم بپرسم به نظر شما کدوم یکی از گرایش های IT از نظر مطرح بودن در چند سال آینده بهتره؟ منظورم از مطرح بودن اینه که جای تحقیق و کار بیشتری داره و کلا رو بورسه... نمی خوام بعد از اینکه ارشدمو گرفتم متوجه بشم که گرایشم اشباع شده..
    من قصد دارم برای دکترا برای آمریکا یا کانادا اقدام کنم؟ کدوم گرایش بهتره؟
    لطفا هر کسی می دونم راهنمایی کنه تا راه درست رو برم... می خوام شروع به خوندن برای ارشد کنم و برای این کار باید گرایشم مشخص بشه...
    ممنون...
    من شخصاً خیلی با این کلمه اشباع شدن یک رشته موافق نیستم. برای کسی که تخصص داره و کار بلده هیچوقت بازار کار اشباع نیست. اما در این مورد که کدوم یکی از گرایش های IT بازار کار بهتری داره به نظر من تفاوت های زیادی در این رشته و بازار کار بعد از اون در آمریکا و کانادا وجود داره.

در ایران IT یک رشته فنی با خصوصیات رشته های مهندسی به حساب میاد که در آمریکا و کانادا اکثراً اینگونه نیست و همونطور که بارها در پست های مختلف اشاره کردم بیشتر یک رشته Business و مدیریتی به شمار میاد که بازار کار به نسبت متفاوتی از رشته های مهندسی مثل کامپیوتر داره.

از روی بورس ترین گرایش های IT در حال حاضر در آمریکا می شه به Business Intelligence ، Enterprise Planning ، Business Analytics ، Data mining و ... نام برد. در مواردی مرز های گرایش های IT خیلی مشخص نیست و همپوشانی زیادی دارن.

من و دوستان دیگه در پست های مختلف خیلی سعی کردیم که تفاوت های این رشته رو چه از نظر تحصیلی و چه از نظر بازار کار در ایران و آمریکا مقایسه کنیم. خواهش می کنم پست های قبلی رو بخونید و بازم اگر سوالی بود در خدمتتون هستیم.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    دوست عزیزم سلام
    من IT رو در مقطع کارشناسی پیشنهاد نمی کنم. در مقطع ارشد داستان خیلی متفاوتی داره. مهم اینه که بدونید IT ادامه کامپیوتر نیست و در بعضی موارد فرق های زیادی دارن. IT ترکیبی از مباحث فنی و مدیریتی هست که اتفاقاً دوستانی که لیسانس کامپیوتر دارن یا در هر زمینه ای از کامپیوتر کار کردن به نظر من در حوزه IT موفق تر از کسانی هستن که لیسانس IT دارن.

راستش من نمی تونم بگم چی بخونید یا چی نخونید چون به خیلی از موارد بستگی داره و شما برای تصمیم گیری باید اول از همه علاقه شخصی خودتون رو مد نظر قرار بدید. هر کدوم از این رشته ها خصوصیات خاص خودشون رو دارن.

اگر می خواهید راهنماییتون کنم که تفاوت این رشته ها در کشورهای دیگه مخصوصاً آمریکا چگونه هست می تونم در خدمت باشم

موفق باشید
    ممنون از پاسختون
    در مورد علاقه حرفتون درسته ولی من شخصا اکثر گرایش های کامپیوتر و آی تی رو دوس دارم ولی فکر می کنم شاید اگه کمی حوزه های مدیریتی به رشتم اضافه بشه بهتر بتونم پیشرفت کنم چون همین حالا توی دوره ی کارشناسی خیلی سردرگمم و نمی دونم باید برم چه مبحثی رو تخصصی تر یاد بگیرم و روش کار کنم... شبکه؟ برنامه نویسی؟ گرافیک؟ (این مورد رو بیشتر از بقیه دوس دارم) نظر شما چیه؟
    اگر ممکنه کمی جزئی تر در مورد کاری که ارشد های آی تی انجام میدن توضیح بدین. منظورم اینه که مثلا کسی که گرایش نرم افزار توی کامپیوتر می خونه بیشتر می ره به سمت برنامه نویسی و ... ارشد آی تی چه سمت و مسئولیتی توی کارش داره..
    دوم اینکه توی ایران آی تی چهار گرایش تجارت الکترونیک، شبکه، امنیت . فناوری اطلاعات داره... اون گرایش هایی که توی پست بعد توی آمریکا نام بردین بیشتر به کدوم یکی از این چهار گرایش نزدیکه؟ کلا به نظر شما جدا از بحث علاقه کدوم گرایش کاربردی تره... (به خصوص برای یه خانم) (برای من این که بعدا بتونم از تحصیلاتم کابردی استفاده کنم خیلی مهمه حالا یا در ایران یا اگه بتونم در کشورهای دیگه)
    ببخشین که زیاد حرف زدم دلیلش سردرگمی شدیدیه که دچارش هستم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)