صفحه 2 از 25 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 242

موضوع: آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

نقل قول نوشته اصلی توسط nark
    سلام
    دپارتمان IDE دانشگاه Halmstad University یه Joint Program بنام IT داره که شما فقط یک ترم رو در سوئد هستید و ترمهای بعدی به دانمارک و آلمان نقل مکان میکنید...

www.hh.se
    از Nark عزیز ممنون که اطلاع دادید، من اینجا در این مورد خوندم؛
    ولی سوالات زیادی پیش میاد!
    - اول در مورد هزینه های تحصیل که خوب سوئد که رایگان هست و فکر میکنم چون این برنامه رو در اصل اسن دانشگاه سوئد بر گذار میکنه باید کل دوره رایگان باشه، اما از اون طرف وقتی قرار باشه مدرک نهایی رو دانشگاه دانمارک یا آلمان صادر کنه، باز هم هزینه تحصیل و دانشگاه نمی گیرن؟!
    - دوم گرفتن ویزا و اقامت برای این 4 تا کشور هستش که تا اونجایی که من میدونم با همون ویزای اقامت سوئد که به دانشجوها میدن توی کشورهای عضو شنگن مشکلی نباید داشته باشن و دیگه نیازی به گرفتن ویزا برای کشورهای دیگه نخواهد بود؛ درسته؟
    - سوم و از همه مهمتر وضعیت ساپورت دانشگاه ها برای دادن خوابگاه و امکانات برای زندگی در مدت کوتاه 1ترم هستش؛ آیا فکری برای رفاه حال دانشجوهاشون میکنن و این امکانات رو بدون دقدقه در اختیار میذارن؟!

دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

سلام

یک نکته به نظرم رسید گفتم اینجا بگم. از اونجایی که IT یه جورایی multidisiplinary هست بهتره که حتما در CV ها یک بخش related courses رو بگذاریم و اگه برای MBA یا CS یا ... apply می کنیم در این بخش بیشتر درسهایی که مربوط به اون دپارتمان مورد نظرمون میشه بگذاریم. تا متوجه بشن که چه background ی از رشته ای که داریم apply می کنیم داریم. فکر می کنم تاثیر گذار باشه.

راستی یادم رفت بگم من لیسانسم کامپیوتر هست.

to saeede83
    درسته حداقل داده کاوی که زیاد دیدم. امیدوارم توی امریکا یا کانادا یه جا با فاند بالا بتونم پذیرش بگیرم چون جیب ما حتی کشش 50% اون هزینه ها رو نداره

Junior Member

خیلی ممنون از دوستایی که راهنمایی کردن پس به نظر شما خوب نیست که واسه MBA اقدام کنم ؟
    از بین اینا به نظرتون کدوم واسه اقدام کردن ارزش داره و اونطرف بیشتر مطرحه امکان فاند گرفتن بیشتره ؟؟؟
    managment and planing information resource -- technologies and e-business models -- information technology palning-- e-business interfaces--Internet Based Strategic Marketing--
    Information Technology and Change--e-Strategy
    :P

با سلام.
    از ابن که برای این سوال وقت می ذارین ممنونم.
    من لیسانس مخابرات تموم کردم و برای فوق رشته امنیت اطلاعات دانشگاه KTH رو انتخاب کردم.
    بدلیل اینکه رشتم مخابرات بوده فکر می کنم برای ادامه رشته مورد نظرم توی فوق توی سوئد مشکل داشته باشم.
    می خواستم نظرتون رو بدونم، آیا این کار صحیحه یا نه؟
    چه قدر برای ادامه این رشته به دروس پایش احتیاج دارم؟
    منونم.

خب دوستان می بینم که این تاپیک داره یه جورایی خاک می خوره اصلا درست نیست که همین جوری رهاش کنیم،
    صحبت هایی که در این تاپیک شد تا حدودی کمک کننده بود، ولی بعضی از صحبت ها واقعا به نظر من ربطی به موضوع این تاپیک نداشت...

یک چیزی که من در بین این صحبت ها متوجه نشدم این بود که مدیریت فن آوری اطلاعات دیگه چیه؟ رشته هایی که هست Information Technology and Bussiness Information Technology ایناست و تو خارج از کشور هم هیچ بحث مدیریتی به صورت تخصصی نداره و بیشتر بر پایه انواع تکنولوژی های وب و زبان های برنامه نویسی مثل JAVA , .NET و تجارت الکترونیک اونم به صورت کلی هستش، و همچنین LINUX و کلا Open source دروس مهندسی نرم افزار که یکیشم Project management هستش (شاید منظورتون از مدیریت همین واحد بوده ) و .. سایر چیزهایی که بیشتر به مهندسی نرم افزار شبیه هست رو پوشش میده.
    البته باید اضافه کنم ابن رشته در Science Category هستش و مسلما با Engineering در زمینه های دروس تئوری فرق می کنه. یعنی شما به جای دروس تئوری پی در پی یک علمی در رابطه با دنیای کامپیوتر پیدا می کنید که ممکنه اون رو در هیچ یک از رشته های دیگه Computer Science نتونید بهش برسید البته نه این که تئوری در این رشته نباشه ولی در حد نیاز هست به عنوان مثال ریاضیات گسسته پایه این رشته هست و سایر دروس مرتبط.
    این رشته به شما این امکان رو میده که واقعا نسبت به دنیای اطلاعات الکترونیکی و نحوه کار کردن با اون و ابزار هاش یک اشراف کامل داشته باشید البته نمیگم بقیه گرایش ها خوب نیستند سوء تفاهم نشه، تنها دارم در مورد این رشته با توجه به تحقیقات و تجربیات خودم صحبت می کنم.
    ولی در مورد این رشته در دانشگاه های داخل کشور اطلاعی ندارم، شاید منظور اون دوستان دروسی بوده که اینجا ارائه میشه.

در مورد این رشته حرف بسیار هست و خوشحال میشم یه گپی با دوستانی که در این رشته فعالیت دارند بزنم. اگه سوالی بود من در خدمتم.
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

سلام
    یکی از دوستان Brisbane, Australia دانشگاه James Cook Brisbane رشته MBA-MIT درس خونده در واقع دو تا مستر هست، ترجمه از لحاظ تحت الفظی همون مدیریت فناوری اطلاعات می شه.... البته خودش هم خیلی از این رشته راضی بود و ظاهرا بازار کار خوبی هم تو استرالیا داره...... می تونید تو این لینک انواع رشته ها را در این باره ببینید.
    http://www.jcub.edu.au/information-a...r-courses.aspx
    Life salutes you when you make others happy

نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro
    از Nark عزیز ممنون که اطلاع دادید، من اینجا در این مورد خوندم؛
    ولی سوالات زیادی پیش میاد!
    - اول در مورد هزینه های تحصیل که خوب سوئد که رایگان هست و فکر میکنم چون این برنامه رو در اصل اسن دانشگاه سوئد بر گذار میکنه باید کل دوره رایگان باشه، اما از اون طرف وقتی قرار باشه مدرک نهایی رو دانشگاه دانمارک یا آلمان صادر کنه، باز هم هزینه تحصیل و دانشگاه نمی گیرن؟!
    - دوم گرفتن ویزا و اقامت برای این 4 تا کشور هستش که تا اونجایی که من میدونم با همون ویزای اقامت سوئد که به دانشجوها میدن توی کشورهای عضو شنگن مشکلی نباید داشته باشن و دیگه نیازی به گرفتن ویزا برای کشورهای دیگه نخواهد بود؛ درسته؟
    - سوم و از همه مهمتر وضعیت ساپورت دانشگاه ها برای دادن خوابگاه و امکانات برای زندگی در مدت کوتاه 1ترم هستش؛ آیا فکری برای رفاه حال دانشجوهاشون میکنن و این امکانات رو بدون دقدقه در اختیار میذارن؟!

به بنده یادآوری شد که جواب این سؤال رو ندادم که اگر اینطوره عذرخواهی میکنم و سعی میکنم در حد دانشم پاسخگو باشم:
    1- جواب این سؤال رو واقعا شخصا نپرسیدم.اما یه نفر از کشور نپال بود که به دانمارک رفت و میگفت در اون دانشگاهها شهریه باید بدهند و برا همین ترم چهارم برمیگرده هالمستاد..حالا این گفته چقدر صحت داره نمیدونم اما میپرسم و اگه جواب غیر از این بود اعلام میکنم.
    2- قطعا میدونم که شما نیاز به ویزا خواهید داشت و دوست خودم 3 بار رفت استکهلم برا مصاحبه سفارت آلمان و کلی هم هزینه سفرهاش شد.ممکنه دلیلش این باشه که شما بیش از 90 روز در اون کشورها میمونید.(حالا در نظر داشته باشید که با این همه کلاس و پروژه مجبور باشید برا ویزا چند بار تو زمستون سفر کنید)
    3- خوابگاه میدن و اگه بدشانس نباشید در این زمینه مشکلی ندارید و باید زود اقدام کنید...
    پیروز باشید
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

من مهندسی برق مخابرات دارم و دانشجوی فوق لیسانس آی تی گرایش مخابرات امن در دانشگاه علم و صنعت هستم.برای دکترا می خواستم در رشته ی آی تی اپلای کنم.زمینه ی کاری استادم هم در مورد امنیت شبکه و رمزنگاری است.خواهش می کنم به من کمک کنید که آیا با این زمینه ی کاری استاد اصلا میشه در آی تی آپلای کرد یا نه.موضوع پروزه ام هنوز معلوم نیست.شما پیشنهاد می کنید با توجه به زمینه کاری استاد راهنمام در چه موردی کار کنم.
    اصلا رشته ی آی تی توی این زمینه ها در دکترا گرایشی داره یا نه؟؟؟؟؟

سلام

من گرایش امنیت رو خیلی جاها هم توی دپارتمان IT و هم CS و ... در مقطع دکترا دیدم. فکر می کنم شما که دراین مقطع کاری هستی میتونی سایت استاد های خارجی رو بررسی کنی و زمینه تحقیقاتیشونو ببینی اینطوری یک ایده دسته میاد که جاهای دیگه دنیا توی امنیت چه بحث هایی توی بورسن و استادا رو مایلن کار کنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Hardware Engineering - Azad

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    من مهندسی برق مخابرات دارم و دانشجوی فوق لیسانس آی تی گرایش مخابرات امن در دانشگاه علم و صنعت هستم.برای دکترا می خواستم در رشته ی آی تی اپلای کنم.زمینه ی کاری استادم هم در مورد امنیت شبکه و رمزنگاری است.خواهش می کنم به من کمک کنید که آیا با این زمینه ی کاری استاد اصلا میشه در آی تی آپلای کرد یا نه.موضوع پروزه ام هنوز معلوم نیست.شما پیشنهاد می کنید با توجه به زمینه کاری استاد راهنمام در چه موردی کار کنم.
    اصلا رشته ی آی تی توی این زمینه ها در دکترا گرایشی داره یا نه؟؟؟؟؟

تا اونجایی که من میدونم بیشتر کارهایی که در این زمینه در دانشگاه ها انجام میشه team work هست. که هر کدوم از اعضای گروه مال یه دپارتمان هستن. مثل ریاضی و علو کامپیوتر و تکنولوژی . بنابراین کار پروژه ای اساتید مربوط به موضوعی میشه استاد داره روش کار میکنه و شما علاقمند به اون موضوع هستی و دانش کافی هم برای شروع دارین.
    از طرفی یه سری از دانشگاه ها چون خودشون مستقیماً پروژه های عملی تحقیقاتی رو تو کارشون دارن میان یه سری گرایش براش تعریف میکنند.
    یه بحثم اینه که طرف یه رشته ی مادر بخونه بعد پروژه ی خودش رو تخصصی کنه . مثلاً داره wireless میخونه بعد پروژش رو تو امنیت وایرلس بده.
    بهترین راه حل اینه که اول دانشگاهی که مد نظرتون هست رو انتخاب کنید و زیرو روش کنید. اگه گرایش بود که بازم باید پیگیر استاد باشید.
    اگر گرایش نبود سراغ استادهایی که رشته های مادر رو تدریس میکنن باید رفت . مثلاً استادی که image processing تدریس میکنه داره یه پروژه ی غول در زمینه ی finger print یا پردازش عنبیه انجام میده.

ضمناً دانشگاههایی هستن که یه رشته رو یه سالی ارائه میدن ولی سال بعدش نمیدن. باید به دقت برنامه ی دانشگاه ها و دپارتمان ها رو بررسی کنید. + تعداد واحدهایی که تو اون دوره براتون حساب میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)