صفحه 7 از 25 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 242

موضوع: آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaa نمایش پست ها
    سلام و ممنون دوست عزیز
    این دانشگاههایی که معرفی کردید مثل خیلی از دانشگاههای امریکایی، یا گرایشهای فناوری اطلاعاتشون زیر شاخه ی علوم کامپیوتر هست و یا اصلا فناوری اطلاعات ندارند
    سلام دوست عزیز.
    بنده هم عرض کردم که در بسیاری از دانشگاه های آمریکایی رشته های مرتبط با گرایش های مختلف IT بیشتر در در دپارتمان های computer science قرار گرفتن. اما فکر می کنم در مورد دانشگاه هایی که معرفی کردم کمی اشتباه می کنید. در این دانشگاه ها تقریباً در همه ی اون ها دپارتمان information جدا از کامپیوتر قرار گرفته و تحقیقات به طور تخصصی در زمینه ی IT هست. البته همونطور که بهتر از من می دونید IT رو نمی شه کاملاً جدا از کامپیوتر در نظر گرفت. چون کامپیوتر به عنوان اصلی ترین ابزار متخصصین IT هست و همواره با اون در تماس هستن.

برای روشن شدن بیشتر قضیه کمی بیشتر در مورد این دانشگاه ها توضیح می دم.
    در دانشگاه university of california Irvine : در این دانشگاه دپارتمان Information and computer science وجود داره. اما در خود این دانشکده 3 دپارتمان اصلی وجود داره که عبارتند از: Computer Science ، Informatics و statistics .

در دانشگاه George Mason: در دانشکده مهندسی این دانشگاه دپارتمانی به نام Applied Information Technology وجود داره در حالی که به طور مجزا دپارتمان Computer Science هم وجود داره.

در دانشگاه واشنگتن که در سیاتل واقع شده دپارتمانی وجود داره به نام Information Studies در حالیکه دپارتمان دیگری هم به نام Computer Science & Engineering قرار گرفته.

در دانشگاه Maryland: کالجی وجود داره به نام Information Studies و در عین حال کالج دیگری قرار گرفته به نام Computer, Mathematical and Natural Sciences.

در دانشگاه میشیگان هم دانشکده Information به طور مجزا از دپارتمان electrical Engineering & Computer Science که در دانشکده ی مهندسی قرار گرفته فعالیت می کنه.

به نظر من برنامه هایی که در دانشکده اطلاعات دانشگاه میشیگان ارائه می شه اگر نگیم قوی ترین هست یکی از قوی ترین برنامه های آموزشی در حوزه IT در کل آمریکاست.
    بررسی عملکرد دانشگاه هایی که ذکر کردم نشون می ده که نه تنها از نظر اون ها IT یک مهندسی به حساب نمیاد بلکه از نظر اون ها یک دانش بین رشته ای هست که از کامپیوتر هم استفاده می کنه و با رشته ی کامپیوتر متفاوت هست.

تعریفی که از IT در دانشگاه Irvine ارائه شده رو در پایین آوردم.

Informatics is the interdisciplinary study of the design, application, use and impacts of information technology.
    Not only do we design new systems, but we also focus on the relationship between information system design and use in real-world settings.

برخلاف نظر شما دوست عزیز حداقل در دانشگاه هایی که اشاره کردم IT رو زیر مجموعه ای از کامپیوتر به حساب نمیارن.
    امیدوارم توضیحاتم قانع کننده بوده باشه و همینطور امیدوارم از بحث اصلی topic دور نشده باشم. چون بالاخره دوستان اگر شناخت بهتری از دانشگاه هایی که در زمینه ی IT فعال هستن داشته باشن بهتر برای رشته و دانشگاه مورد علاقشون تصمیم گیری می کنن و در نهایت در این topic تجربیاتشون رو به اشتراک می ذارن.

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    در دانشگاه میشیگان هم دانشکده Information به طور مجزا از دپارتمان electrical Engineering & Computer Science که در دانشکده ی مهندسی قرار گرفته فعالیت می کنه. به نظر من برنامه هایی که در دانشکده اطلاعات دانشگاه میشیگان ارائه می شه اگر نگیم قوی ترین هست یکی از قوی ترین برنامه های آموزشی در حوزه IT در کل آمریکاست.
    من دانشگاه ميشيگان را چك كردم. حتي دانشكده ي برق و كامپوترش هم يكي بودند. شما چطور ميگي آي تي جداست. ميشه لينكشو بزاري كه نشون بده از هم جدا هستند.

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون ميشم اگه جواب سوالمو با آگاهي و بطور صحيح بديد چون خيلي برام مهم
    من ليسانس نرم افزار کامپيوتر دارم و ميخوام براي فوق در ايران شرکت کنم و بعدا براي دکترا ترجيحا کانادا اقدام کنم.
    سوالم اينه که من براي انتخاب رشته فوق بين 1.ITگرايش امنيت و 2.مهندسي نرم افزار گير کردم چون
    از طرفي ITگرايش امنيت رو خيلي بيشتر از نرم افزار دوست دارم و از طرفي شنيدم براي ITگرايش امنيت درمقطع دکترا بطور مستقل دانشگاه ها تعريف ندارن و ميترسم IT رو براي فوق انتخاب کنم و ادامه بدم و بعدا براي دکترا دچار مشکل بشم. چون دکترا برام خيلي مهم هست نميدونم چيکار کنم .
    آيا شنيده هايم راجع به اينکه ITگرايش امنيت در مقطع دکترا در دانشگاه ها بطور مستقل تعريف نشده صحيحه؟
    به نظر شما چکار کنم؟
    سوال آخر اينکه با کدام يکي از رشته ها امکان موفقيتم در پذيرش در دکترا بيشتره ؟
    خيلي ممنون ميشم اگه راهنماييم کنيد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sh1985 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون ميشم اگه جواب سوالمو با آگاهي و بطور صحيح بديد چون خيلي برام مهم
    من ليسانس نرم افزار کامپيوتر دارم و ميخوام براي فوق در ايران شرکت کنم و بعدا براي دکترا ترجيحا کانادا اقدام کنم.
    سوالم اينه که من براي انتخاب رشته فوق بين 1.ITگرايش امنيت و 2.مهندسي نرم افزار گير کردم چون
    از طرفي ITگرايش امنيت رو خيلي بيشتر از نرم افزار دوست دارم و از طرفي شنيدم براي ITگرايش امنيت درمقطع دکترا بطور مستقل دانشگاه ها تعريف ندارن و ميترسم IT رو براي فوق انتخاب کنم و ادامه بدم و بعدا براي دکترا دچار مشکل بشم. چون دکترا برام خيلي مهم هست نميدونم چيکار کنم .
    آيا شنيده هايم راجع به اينکه ITگرايش امنيت در مقطع دکترا در دانشگاه ها بطور مستقل تعريف نشده صحيحه؟
    به نظر شما چکار کنم؟
    سوال آخر اينکه با کدام يکي از رشته ها امکان موفقيتم در پذيرش در دکترا بيشتره ؟
    خيلي ممنون ميشم اگه راهنماييم کنيد.
    منظورتون از مستقل چیه؟ هیچ گرایش پژوهشی در مقطع دکترا بطور "مستقل" تعریف نمیشه. همه این زمینه ها معمولا جزو دانشکده های علوم کامپیوتر یا مهندسی برق و کامپیوتر هستند و اینکه دکترای شما عنوان خاص "امنیت اطلاعات" داشته باشه مزیتی محسوب نمیشه. مهم اینه که تزتون و مقاله هاتون در این زمینه باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظورتون از مستقل چیه؟ هیچ گرایش پژوهشی در مقطع دکترا بطور "مستقل" تعریف نمیشه. همه این زمینه ها معمولا جزو دانشکده های علوم کامپیوتر یا مهندسی برق و کامپیوتر هستند و اینکه دکترای شما عنوان خاص "امنیت اطلاعات" داشته باشه مزیتی محسوب نمیشه. مهم اینه که تزتون و مقاله هاتون در این زمینه باشه.
    ممنونم از اینکه راهنمایی کردید
    منظورم اینه که آیا درسته که دانشکده IT وجود نداره ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sh1985 نمایش پست ها
    ممنونم از اینکه راهنمایی کردید
    منظورم اینه که آیا درسته که دانشکده IT وجود نداره ؟
    بعضی دانشگاهها دارند، ولی تحصیل رشته IT در دانشکده IT تفاوت یا مزیتی بر تحصیل رشته IT در دانشکده کامپیوتر یا دانشکده مهندسی برق نداره. عنوان رشته شما در این مورد فاقد اهمیته. شما اگر اساتید و محققین زمینه های IT رو نگاه کنید می بینید همه فارغ التحصیل های رشته کامپیوتر یا برق هستند.

مثلا در دانشگاه اتاوا تمام رشته های برق و کامپیوتر تحت دانشکده ای هستند که اسمش "دانشکده فن آوری و مهندسی اطلاعات" (School of Information Technology and Engineering) است و استادهای زیادی هم در زمینه IT داره ولی عنوان درجه دکترای اعطایی از این دانشکده یا دکترای مهندسی برق است یا دکترای علوم کامپیوتر.

ترس شما در مورد دکترا نداشتن این زمینه کاملا بیمورده. اگر برای آینده شغلی تان انتخاب میکنید، بین مهندسی نرم افزار و امنیت اطلاعات بدون تردید امنیت اطلاعات رو که بیشتر هم علاقه دارید انتخاب کنید.

Junior Member

بعضی دانشگاهها دارند، ولی تحصیل رشته IT در دانشکده IT تفاوت یا مزیتی بر تحصیل رشته IT در دانشکده کامپیوتر یا دانشکده مهندسی برق نداره. عنوان رشته شما در این مورد فاقد اهمیته. شما اگر اساتید و محققین زمینه های IT رو نگاه کنید می بینید همه فارغ التحصیل های رشته کامپیوتر یا برق هستند.

مثلا در دانشگاه اتاوا تمام رشته های برق و کامپیوتر تحت دانشکده ای هستند که اسمش "دانشکده فن آوری و مهندسی اطلاعات" (School of Information Technology and Engineering) است و استادهای زیادی هم در زمینه IT داره ولی عنوان درجه دکترای اعطایی از این دانشکده یا دکترای مهندسی برق است یا دکترای علوم کامپیوتر.

ترس شما در مورد دکترا نداشتن این زمینه کاملا بیمورده. اگر برای آینده شغلی تان انتخاب میکنید، بین مهندسی نرم افزار و امنیت اطلاعات بدون تردید امنیت اطلاعات رو که بیشتر هم علاقه دارید انتخاب کنید.
    خیلی ممنونم از اینکه راهنماییم کردید .

رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    من دانشگاه ميشيگان را چك كردم. حتي دانشكده ي برق و كامپوترش هم يكي بودند. شما چطور ميگي آي تي جداست. ميشه لينكشو بزاري كه نشون بده از هم جدا هستند.
    بله دوست عزیز دانشکده ی برق و کامپیوتر یکی هستند. اما اگر کمی بیشتر دقت می کردید یک دانشکده هم وجود داره به نام School of Information که حتی زیر مجموعه دانشکده مهندسی هم نیست.
    گرایش هایی هم که در مقطع فوق لیسانس ارائه می شه عباتند از
    1) Archives and Records Management
    2) Community Informatics
    3) Human Computer Interaction
    4) Incentive Centered Design
    5) Information Analysis and Retrieval
    6) Information Policy
    7) Library and Information Services
    8) Preservation of Information
    9) Social Computing

این هم لینک http://www.umich.edu/units_info.php
    یا http://www.si.umich.edu/academics/ms...pecializations
    و این هم لینک دانشکده برق و علوم کامپیوتر http://www.eecs.umich.edu/

ببینید به نظر من جدا گذاشتن این دانشکده از کامپیوتر و حتی توجه به اینکه زیر مچموعه ی دانشکده مهندسی هم قرار نگرفته نشون می ده که برای دانشگاه میشیگان این دانش بین رشته ای اهمیت خیلی زیادی داره.
    ویرایش توسط ahmadrezaamin : June 28th, 2011 در ساعت 09:46 AM

رشته و دانشگاه
    IT Engineering

gholbe عزیز درسته که در حال حاضر همه ی اساتید گرایش های IT فارغ التحصیل های برق یا کامپیوتر هستند اما فکر می کنم در آینده ای نزدیک این روند تغییر می کنه و اساتید تحصیلاتشون همه به سمت گرایش های خاص IT کشیده می شه. و این موضوع هم که دانشکده های IT در دانشگاه های معتبر در حال جدا شدن هست این نکته رو نشون می ده. چون عملاً یک متخصص IT شاید برنامه نویسی رو در سطح خیلی ابتدایی بدونه ، از شبکه اصول ابتدایی رو بدونه و همینطور از طراحی وب و... اما تاثیر ارائه درست تبلیغات اینترنتی در محیط وب برای جذب مشتری بیشتر رو خوب می دونه
    در اصل یک متخصص IT می دونه از تکنولوزی و اطلاعات چطور باید بهتر برای ارتباط با انسان ها استفاده کرد در حالی که شاید دانش نوشتن یک برنامه کامپیوتری کمی پیچیده یا راه اندازی یک شبکه wan رو نداشته باشه.
    برای همین فکر می کنم در آینده این روند تغییر می کنه
    نظر شما چیه؟

به نظر من آی تی به هر سمتی که بره ازون جائی که یه دانش بین رشته ای و سطح بالاست همواره مبتنی بر یه سری اصول پایه خواهد ماند.
    زیرمجموعه ی هر دانشکده ای باشه و به هر شکلی ارائه بشه همواره دانشی هست مبتنی بر اصول پایه ای برق و کامپیوتر، مدیریت، ارتباطات انسانی و اقتصاد و ...
    به نظرم من این شاخه در آینده تخصصی تر میشه ولی این لزوما به معنی گسترش آی تی در زمینه های جدید نیست بلکه میتونه برعکس: گسترش زمینه های دیگه به حوزه ی آی تی باشه. یعنی اینکه مثلا اقتصاد مرتبط به ICT، بررسی مفاهیم علوم ارتباطات (اون گرایشی که جزء علوم انسانی هست) در حوزه ی IT. یا مثلا بررسی نقش سیاسی شبکه های اجتماعی در حوزه آی تی و هزاران مثال دیگه
    میبیند که این تخصصی شدن و گسترش آی تی لزوما به معنی گسترش خود آی تی نیست بلکه میتونه به معنی گسترش علوم دیگه باشه. حالا اینکه هر دانشگاهی چه سلیقه ای در این ارتباط به خرج بده دیگه بحث دیگه ای هست برخی دانشگاهها ممکنه اهمیت ویژه ای به این حوزه بدن و این باعث میشه مثلا یه دپارتمان جدا تشکیل بدن اما در اصل قضیه تفاوتی حاصل نمیشه :
    کماکان وقتی بحث سر تکنولوژی های زیرساخت آی تی باشه بحث برق و کامپیوتره و وقتی کنش انسانها در شبکه های اجتماعی مطرح باشه بحث، بحثِ ارتباطات انسانی هست و حوزه های وسیعی دیگه در علوم انسانی....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)