صفحه 8 از 25 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 242

موضوع: آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

نظر خیلی جالبیه کاملاً موافقم. منم منظورم این نبود که IT از کامپیوتر جداست.
    منظورم این بود که ورود IT به رشته های دیگه و یا به قول شما ورود زمینه های دیگه به IT باعث هر چه گسترده تر شدن این رشته می شه. به طوری که اگر الان در دانشکده هایی که این رشته رو ارائه می دن از هر 10 استاد هیئت علمی 7 یا 8 تا در رشته های مرتبط با برق و یا کامپیوتر تحصیل کردن در آینده نزدیک این رقم شاید به 4 یا 5 تا برسه و اساتیدی با تخصص های غیر مرتبط با این دو رشته وجود داشته باشن. یعنی IT به شدت تخصص محور می شه. مثلاً به طور تخصص در زمینه ی انفورماتیک پزشکی و یا مباحث تلفیقی علوم انسانی و IT که شما هم اشاره کردید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    gholbe عزیز درسته که در حال حاضر همه ی اساتید گرایش های IT فارغ التحصیل های برق یا کامپیوتر هستند اما فکر می کنم در آینده ای نزدیک این روند تغییر می کنه و اساتید تحصیلاتشون همه به سمت گرایش های خاص IT کشیده می شه. و این موضوع هم که دانشکده های IT در دانشگاه های معتبر در حال جدا شدن هست این نکته رو نشون می ده. چون عملاً یک متخصص IT شاید برنامه نویسی رو در سطح خیلی ابتدایی بدونه ، از شبکه اصول ابتدایی رو بدونه و همینطور از طراحی وب و... اما تاثیر ارائه درست تبلیغات اینترنتی در محیط وب برای جذب مشتری بیشتر رو خوب می دونه
    در اصل یک متخصص IT می دونه از تکنولوزی و اطلاعات چطور باید بهتر برای ارتباط با انسان ها استفاده کرد در حالی که شاید دانش نوشتن یک برنامه کامپیوتری کمی پیچیده یا راه اندازی یک شبکه wan رو نداشته باشه.
    برای همین فکر می کنم در آینده این روند تغییر می کنه
    نظر شما چیه؟
    کاملا صحیح است ولی بستگی داره منظورتون از IT دقیقا چی باشه. اگر منظورتون علوم اطلاع رسانی باشه در بسیاری از دانشگاهها این رشته سالهاست جدا شده و دپارتمان خودش رو در دانشکده های علوم انسانی داره که معمولا رشته هائی مثل کتابداری و communication و نظیر اون رو شامل میشه و با گسترش وب طبعا زمینه های جدید مثل data mining و web mining رو هم در اونجا اضافه میکنند. زمینه های فنی IT مثل شبکه و دیتابیس و cloud computing و زیرساخت بنظر من در ارتباط با کامپیوتر و برق باقی میمونند. بعضی دانشگاهها هم به این سمت میروند که بخشهای فنی مربوط به IT (تکنولوژی انفورماتیک، علوم کامپیوتر و مهندسی برق) رو در یک faculty جداگانه قرار بدهند.

مسئله امنیت اطلاعات که دوستمون فرمودند از زمینه های فنی IT حساب میشه و احتمالا تا آینده متمادی جزو دانشکده های برق و کامپیوتر باقی میمونه. البته دانشکده های حقوق و جزاشناسی هم دوره های تخصصی (غیرفنی) در این زمینه ها رو شروع کرده اند.

data mining هم جزء هوش مصنوعی اغلب طبقه بندی میشه....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Geek نمایش پست ها
    data mining هم جزء هوش مصنوعی اغلب طبقه بندی میشه....
    بله data mining کاربردهای وسیعی داره. دانشکده های بیزینس و مدیریت و دانشکده های پزشکی یا health و همینطور علوم اجتماعی هم در این زمینه کار پژوهشی میکنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    8) Preservation of Information
    ببینید به نظر من جدا گذاشتن این دانشکده از کامپیوتر و حتی توجه به اینکه زیر مچموعه ی دانشکده مهندسی هم قرار نگرفته نشون می ده که برای دانشگاه میشیگان این دانش بین رشته ای اهمیت خیلی زیادی داره.
    توي دانشگاه ميشيگان، دسته بندي اي به صورت school و campus و colleges‌ انجام شده است. كسي مي تونه بگه كه فرق اين سه تا با هم چيه؟

Junior Member

با سلام و عرض احترام

من تازه با این سایت آشنا شدم و اگر سوالمو بد جایی میپرسم ببخشید.
    من میخاستم برای تحصیل به خارج از کشور برم .
    ازین چندتا کشور به نظرتون کدوم بهتره ؟ مالزی-تایوان-فیلیپین-تایلند
    هزینه سالیانه کلا" در حدود 14000 دلار میتونم بکنم.
    برای مقطع لیسانس میخواستم برم رشته IT
    در مورد زبان هم مشکلی ندارم و مشکل سربازیم ندارم
    در مورد درسمم من دیپلم ریاضی فیزیک و پیش دانشگاهی دارم دانشگاهم قبول شدم.
    ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member

سلام دوستان ، من ارشد برق شریف دارم میخونم اما هیچ علاقه ای به رشتم ندارم .لطفا اگه میشه منو راهنمائی کنین .
    من میخوام دوباره ارشد اپلای کنم برای رشته ای تی. به نظر شما اشکالی از نظر اینکه لیسانسم برق بوده وجود داره؟ و ایا میتونم فاند بگیرم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط bita_7 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من ارشد برق شریف دارم میخونم اما هیچ علاقه ای به رشتم ندارم .لطفا اگه میشه منو راهنمائی کنین .
    من میخوام دوباره ارشد اپلای کنم برای رشته ای تی. به نظر شما اشکالی از نظر اینکه لیسانسم برق بوده وجود داره؟ و ایا میتونم فاند بگیرم
    خیر مشکلی از نظر پذیرش یا فاند نخواهید داشت اگر بقیه شرایط را داشته باشید. ویزا البته صحبت دیگری است..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات-دانشگاه سمنان

سلام.خوبین؟دوستان من در حال حاضر سال سوم درسم رو در رشته آی تی شروع کردم(کارشناسی) و برای ارشد میخوام امنیت اطلاعات بخونم.کسیی اطلاعاتی در مورد این گرایش داره؟؟؟
    به نظرتون ایران بهتره یا خارج؟؟؟اگه بخوام تو ایران بمونم از کی برای ارشد شروع کنم؟؟؟ آخه امنیت رو فقط امیرکبیر و مالک اشتر دارن!! راهنمایی کنید لطفا
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان ؛

ضمن تشکر بابت این تاپیک بسیار خوب . یک مشاوره تحصیلی از دوستان میخواستم .

من الان تازه کنکور دادم و میخوام انتخاب رشته کنم و بین رشته IT و مهندسی برق-الکترونیک موندم . دوست داشتم از فارغ التحصیلان رشته IT چه overview در مورد رشته خودشون و آینده کاریشون بپرسم .

ممنون میشم اگه کمک کنید .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)