صفحه 9 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 242

موضوع: آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

پیش فرض پاسخ : آشنایی دوستان علاقمند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات

سلام دوست عزیز
    من در مورد IT نظر می دم و در مورد برق هم باید دوستان متخصص دیگه نظر بدن.
    متاسفانه IT در ایران به شدت شبیه به کامپیوتر هست. در دانشگاه های آزاد که تقریباً همون کامپیوتر هست با کمی رنگ و لعاب که بگن این رشته فرق می کنه. در دانشگاه های سراسری هم خیلی به هم شبیه هستن. این رشته معیارهایی که بخواد یک رشته ی جدا تلقی بشه رو نداره. اما خوب در خارج از کشور درسته که از جنبه فنی شبیه کامپیوتر هست اما جنبه های دیگه ای داره که اون رو از کامپیوتر متمایز می کنه.
    قائدتاً به خاطر این شباهت بیش از حد در ایران معمولاً فارغ التحصیلان این رشته جذب بازار کار کامپیوتر میشن.
    یعنی بازار کار مختص خودش رو نداره. افراد معمولاً در زمینه های برنامه نویسی ، شبکه ، طراحی صفحات وب و... کار می کنن.
    مشکل دیگه این هست که چون قراره این رشته با کامپیوتر فرق داشته باشه و به همین دلیل بعضی درس های تخصصی کامپیوتر رو یا نداره یا استادا ترجیح می دن که اون درس ها رو مثل دانشجوهای کامپیوتر عمقی درس ندن این موضوع باعث می شه شما اگر خودت علاقه نداشته باشی از نظر کامپیوتری هم پیشرفت زیادی نداشته باشی.
    یعنی اینکه با فارغ التحصیلی در این رشته شاید در بازار کار کامپیوتر هم جایی نداشته باشی
    اما با همه ی این مشکلات این رشته تلفیقی از مباحث فنی کامپیوتری و زیر ساختی ، مدیریت ، اقتصاد ، روانشناسی و مباحث دیگه ای هست (حداقل قراره اینطوری باشه) که رشته ی جذابی برای کسانی که تاثیر تکنولوژِی و مباحث کامپیوتری در علوم دیگه رو بررسی کنن هست و در نهایت می تونه تفکر مدیریتی و تکنولوژِیکی خوبی برای فارغ التحصیل داشته باشه. رشته ای که می تونه در مواردی فنی بودن صرف کامپیوتر رو نداشته باشه.
    اگر به این تفاوت IT با کامپیوتر که IT رو در بین رشته های بین رشته ای قرار می ده علاقه دارید و می خواهید رشته ای رو بخونید که صرفاً کامپیوتر نباشه می تونید IT رو انتخاب کنید اما در دانشگاه های ایران این تفاوت رو احساس نمی کنید و در نهایت بعد از لیسانس باید خارج از کشور رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.
    امیدوارم یک دید نسبی در مورد این رشته بهتون داده باشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من در مورد IT نظر می دم و در مورد برق هم باید دوستان متخصص دیگه نظر بدن.
    متاسفانه IT در ایران به شدت شبیه به کامپیوتر هست. در دانشگاه های آزاد که تقریباً همون کامپیوتر هست با کمی رنگ و لعاب که بگن این رشته فرق می کنه. در دانشگاه های سراسری هم خیلی به هم شبیه هستن. این رشته معیارهایی که بخواد یک رشته ی جدا تلقی بشه رو نداره. اما خوب در خارج از کشور درسته که از جنبه فنی شبیه کامپیوتر هست اما جنبه های دیگه ای داره که اون رو از کامپیوتر متمایز می کنه.
    قائدتاً به خاطر این شباهت بیش از حد در ایران معمولاً فارغ التحصیلان این رشته جذب بازار کار کامپیوتر میشن.
    یعنی بازار کار مختص خودش رو نداره. افراد معمولاً در زمینه های برنامه نویسی ، شبکه ، طراحی صفحات وب و... کار می کنن.
    مشکل دیگه این هست که چون قراره این رشته با کامپیوتر فرق داشته باشه و به همین دلیل بعضی درس های تخصصی کامپیوتر رو یا نداره یا استادا ترجیح می دن که اون درس ها رو مثل دانشجوهای کامپیوتر عمقی درس ندن این موضوع باعث می شه شما اگر خودت علاقه نداشته باشی از نظر کامپیوتری هم پیشرفت زیادی نداشته باشی.
    یعنی اینکه با فارغ التحصیلی در این رشته شاید در بازار کار کامپیوتر هم جایی نداشته باشی
    اما با همه ی این مشکلات این رشته تلفیقی از مباحث فنی کامپیوتری و زیر ساختی ، مدیریت ، اقتصاد ، روانشناسی و مباحث دیگه ای هست (حداقل قراره اینطوری باشه) که رشته ی جذابی برای کسانی که تاثیر تکنولوژِی و مباحث کامپیوتری در علوم دیگه رو بررسی کنن هست و در نهایت می تونه تفکر مدیریتی و تکنولوژِیکی خوبی برای فارغ التحصیل داشته باشه. رشته ای که می تونه در مواردی فنی بودن صرف کامپیوتر رو نداشته باشه.
    اگر به این تفاوت IT با کامپیوتر که IT رو در بین رشته های بین رشته ای قرار می ده علاقه دارید و می خواهید رشته ای رو بخونید که صرفاً کامپیوتر نباشه می تونید IT رو انتخاب کنید اما در دانشگاه های ایران این تفاوت رو احساس نمی کنید و در نهایت بعد از لیسانس باید خارج از کشور رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.
    امیدوارم یک دید نسبی در مورد این رشته بهتون داده باشم
    ممنون دوست عزیز بابت پاسخ خوبتون .

سوالی که الان برام پیش اومده اینه که دانشجویان IT در ایران بعد فقط میتونند توی قسمت های Information مثل مباحثی که دانشگاه Michigan ارائه میده برند ؟ یعنی ادامه تحصیلش به کجا میرسه ؟

یک سوال دیگه : به نظرتون میشه من برم نرم افزار اول و یکسری دروس مهم را با تخصص نرم افزاری ها بخونم بعد تغییر رشته بدم برای IT ؟

باتشکر

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

ببین دوست عزیز شما در دپارتمان های Computer Science ، Information ، Mathematics ، Electrical and Computer Enginnering و دپارتمان های دیگه ای که تقریباً رشته های مرتبط داشته باشند می تونید Apply کنید. محدودیت زیادی ندارید. گفتم تفاوت IT و نرم افزار ماهیت بین رشته ای IT هست که از علوم دیگه هم استفاده می کنه. و دستتون برای ادامه تحصیل کاملاً بازه.

جواب سوال دومتون هم بله هست. خیلی ها این کار رو می کنند.

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

0sector :
    به نظر من بهتره از همون اول ای تی رو ادامه بدید چون برخلاف ایران در شرکت های بزرگ آمریکایی به متخصصانی نیاز دارند که علاوه بر دانش بالای کامپیوتر توانایی مدیریت اجرایی بالا به همراه تخصص کافی در زمینه های دیگری همچون استاتیک رو داشته باشن.
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    0sector :
    به نظر من بهتره از همون اول ای تی رو ادامه بدید چون برخلاف ایران در شرکت های بزرگ آمریکایی به متخصصانی نیاز دارند که علاوه بر دانش بالای کامپیوتر توانایی مدیریت اجرایی بالا به همراه تخصص کافی در زمینه های دیگری همچون استاتیک رو داشته باشن.
    استاتیک منظورتون چیه؟

Junior Member

باتشکر از همه دوستان .

من راستش آنچنان کد نویسی هم حال نمیکنم ولی این "دید" آی تی را دوست دارم .

موندم فعلاً که برم شهر های دور ولی برم IT یا برم نرم افزار شهر های نزدیک .

Junior Member

یک سوال دیگه هم از دوستان داشتم :

تا سال چندم درس های آی تی و نرم افزار یکی هستند ؟ من آی تی تبریز ، مازندران و سمنان را میارم به ترتیب کیفیت و از اون طرف نرم افزار یزد را با توجه به اینکه اصفهان هستم و میخوام در آینده مهمان بشم و انتقالی بگیرم بدونم چه جوریه . به نظرتون برم مثلاً تبریز شبانه بعد بیام اصفهان آی تی یا برم یزد نرم افزار و بعد بیام اصفهان و بعد اگه شد تغییر رشته بدم به آی تی ؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

خب این یه جورایی میشه مشورت در مورد انتخاب رشته که کاملا به شخصیت خودت مربوط میشه.اما بهت پیشنهاد می کنم ای تی تبریز رو بزنی چون این طور که من شنیدم میشه تبریز رو جزو دانشگاه های برتر ایران و در کنار دانشگاه اصفهان و شیراز قرار داد.فکر نمی کنم سطح یزد و تبریز یکی باشه.در کل این روال در ایران وجود داره که تفاوت بین رشته های نرم افزار و سخت افزار و آی تی مشخص نیست و از همه بدتر این که فکر می کنن رشته ای مثل علوم کامپیوتر در دانشگاه ها توسط افراد ضعیف تر پر بشه در صورتی که من هیچ نرم افزار و آی تی رو با علوم کامپیوتر عوض نمی کنم
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

سلام به همه دوستان
    من لیسانس فیزیک کاربردی از دانشگاه آزاد دارم با معدل ۱۴.۵ سال۸۵
    چند وقتی هست به کار شبکه مشغولم و مدرک mcitp هم گرفتم
    میخوام برای فوق لیسانس این رشته ادامه تحصیل بدم ...می خواستم بدونم میتونم با توجه به اینکه رشته لیسانسم مرتبط نیست برای فوق اقدام کنم؟
    کدوم کشور ها میشه همزمان با درس کار هم کرد؟

Junior Member

سلام دوستان. من کاردانی و کارشناسی ICT خوندم. کاردانیم جهاد دانشگاهی اصفهان بوده و کارشناسیم علمی کاربردی شیراز. معدل کارشناسی من 14.86 هست. هیچ مقاله ای هم ندارم. در کنار درسم کورس های MCSE و MCITP رو هم گذروندم اما مدرک ندارم ازشون. نزدیک به 4 سال هم در این زمینه کار کردم که فقط 1 سالش بیمه بودم و میتونم مدرک داشته باشم. دنبال اینم که Master یا PHD تو امریکا بخونم. البته حتما باید fund بگیرم چون نمیتونم هزینه کنم. دنبال دانشگاهی می گردم که کورس بیس و بر اساس کورس های Microsoft و یا Cisco باشه. همچین چیزی واسه من با این شرایط شدنیه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)