صفحه 11 از 24 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 240

موضوع: کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

ممنون از راهنماییتون
    بعضی از دوستام می گفتن با همین شرایط به کانادا برم و شهریه ترم اول رو خودم پرداخت کنم،
    واسه ترم های بعد اگه از دانشگاه در خواست کنم می تونم از شهریه معاف بشم!!!
    به نظرتون چنین چیزی درسته و می شه به مید شرایط بهتر به اونجا رفت؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط davood.ie نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    بعضی از دوستام می گفتن با همین شرایط به کانادا برم و شهریه ترم اول رو خودم پرداخت کنم،
    واسه ترم های بعد اگه از دانشگاه در خواست کنم می تونم از شهریه معاف بشم!!!
    به نظرتون چنین چیزی درسته و می شه به مید شرایط بهتر به اونجا رفت؟
    اگر به همین راحتی بود که هیچ کس شهریه نمی‌داد و همه درخواست می‌کردن که از شهریه معاف بشن!

می‌شه امیدوار بود که شرایط در ترم‌های بعدی بهتر بشه، اما هیچ تضمینی درش نیست و زندگی با کسی شوخی نداره. شما خودتون رو باید برای حالتی که درست نشد آماده کنید و گزینه‌ای برای اون حالت هم داشته باشید. اگر رفتید و نتونستید فاند بهتری بگیرید، آیا می‌تونید هزینه‌های خودتون رو بدهید یا نه؟ اگر نه، بهتره که به فکر دانشگاه دیگه‌ای باشید. اگر از هیچ دانشگاه دیگه‌ای پذیرش ندارید و مجبورید به این دانشگاه برید، اون وقت شاید بخواهید ریسک کنید و برید، اما باید از ابتدا به صورت جدی دنبال این باشید که فاند پیدا کنید.

سلام

مي خواستم بپرسم كه فول فاند تو امريكا هزينه ي دو نفر رو ميده يا نه؟!
    مي دونم اين ايالت به ايالت فرق مي كنه!

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط nakhoda_shahed نمایش پست ها
    سلام

مي خواستم بپرسم كه فول فاند تو امريكا هزينه ي دو نفر رو ميده يا نه؟!
    مي دونم اين ايالت به ايالت فرق مي كنه!
    نه به طور کلی مقدار کمک هزینه طوری تنظیم شده که مخارج یک نفر رو بده، اما شاید در بعضی از ایالت‌ها بشه با همین قدر کمک هزینه دو نفری هم زندگی کرد.

سلام به بابک خان و دوستان دیگه
    شدیدا ناامید شدم و به کمکتون احتیاج دارم:
    من برای مستر فایننس-ریاضی یا مهندسی مالی میخوام درخواست بفرستم.
    روزمم در حدی هست که از دانشگاه های متوسط به بالا پذیرش بگیرم، ولی در ابتدای کار بدرد فاند گرفتن نمی خوره! مخصوصا به خاطر GRE درمقایسه با رقبای دیگر!
    برنامه های فایننس دوساله در آمریکا حداقل 60000$ آب میخوره! که من 30 چوب بیشتر ندارم! یعنی برای 1سال!
    قبلا فکر می کردم به مسئله هزینه ها توجه نکنم و سال دوم با RA یا اینترنشیپ یا پروژه خودش ردیف میشه!
    ولی بررسیم نشون داده این خبرام نیست! یعنی به خیلی چیزا بستگی داره!
    دیشبم با دیرکتور یه برنامه در استیونز صحبت میکردم گفت اصلا از الان نمی تونم بگم سال دوم چی میشه! نه گفت آره و نه گفت نه!
    حالا چیکار کنم به نظرتون!
    کورس های که من عاشقشونم فقط توی دانشگاه های آمریکاست!
    اصلا انگیزمو از دست دادم!
    از طرفی میخوام سال دوم همسرمو ببرم! البته هنوز مجردم.
    چیییییییییییییییییییییکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Champion

یک خبر نه چندان خوب اینه که کلا امکان گرفتن فاند در رشته‌های مالی و مدیریتی خیلی کمتر از رشته‌های فنی هست و وفتی بحث دوره دو ساله می‌شه شرایط سخت‌تر هم می‌شه. با اینترنشیپ هم خیلی بعیده که بتونید هزینه یک سال کامل رو تامین کنید، اما احتمال داره که برای سال دوم بتونید وام تحصیلی بگیرید. به خصوص اگر کسی رو در آمریکا داشته باشید که حاضر باشه ضامن شما بشه، به احتمال زیاد می‌تونید وام بگیرید و بعد از فارغ‌التحصیلی و پیدا کردن کار وام رو پس بدید.

ممنون از پاسخت
    چنین کسی رو ندارم.
    الان دارم دانشگاه های اروپا رو دقیق تر بررسی می کنم ببینیم میتونم همون کورس ها رو پیدا کنم.
    kth بد نبود. EPFL هم جالب بود ولی بیش از 20 چوب هزینه زندگی سال میشه!
    ولی آمریکا بالاخره آمریکاست!

Junior Member

سلام دوستان. یک استاد neurology از دانشگاه calgary برای msc.به من پذیرش داده و من 1 هفته پیش online application را پر کردم. هنوز دانشگاه جوابی نداده. خود استاد گفته فاند 22,000 دلار میده .با توجه به این که tuition fee برای thesis based MSc حدود 12000 تا ست (برای اینترنشنال ها) فکر نکنم با قیمانده برای زندگی کافی باشه! ممکنه خود دانشگاه بعدا قسمتی از tuition fee را waive کنه؟ یا مثلا مبلغی به فاند اضافه کنه؟

ApplyAbroad Champion

دانشگاه‌های کانادا معمولا شهریه رو لغو نمی‌کنند، اما بر خلاف دانشگاه‌های آمریکا ممکنه به شما اجازه بدهند که هم RA و هم TA همزمان داشته باشید که عملا مبلغ بیشتری دریافت خواهید کرد. البته اگر مجرد هستید و خونه رو با کسی به صورت مشترک بگیرید، احتمال داره که با همون ۱۰ هزار دلار باقیمانده هم بتونید از پس مخارج بربیایید.

پیش فرض پاسخ : ملاک دادن scholarship

نقل قول نوشته اصلی توسط ilnaz6 نمایش پست ها
    Hi, does anyone know about half tuition scholarship? i have an admission from iit in us and the advisor agrred to give me half tuition scholarship when i asked him for fund. i belive its not fund but is it a good thing for getting visa ??
    خب یعنی نصف شهریه رو میده دیگه. نصف دیگه بعلاوه ی خرج زندگیتون، بر عهده ی خودتونه، اگه رشتتون فنیه، همچین هم چیز خوبی برای ویزا گرفتن نیست، ولی مسلما از نبودنش بهتره. و در هر صورت شما باید ضمانت بانکی برای بقیه ی مخارج رو داشته باشین.

پ.ن. این کلمه «فاند» و «فول فاند» هم دردسری شده ها. این دو تا کلمه رو فک کنم فقط ما ایرانی ها استفاده میکنیم. یه چیزی وجود داره به اسم financial support که میتونه کل هزینه ی تحصیل و زندگی، یا بخشی از اون رو پوشش بده. scholarship هم مال آدمای خیلی خفنه، هرکی لایقش باشه خودش پیداش میکنه
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)