صفحه 13 از 24 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 240

موضوع: کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - MS Biosystems Engineering

پیش فرض پاسخ : کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

بنا به توضیحات شما اگه تا به حال دانشجویی نبوده که سال اول فاند گرفته باشه و سالهای بعد بدون فاند مونده باشه پس این احتمال از کجا نشٱت میگیره؟
    سوال بعدیم اینه که مبلغ فاند در سالهای بعدی تغییر پیدا میکنه؟
    مثلا وقتی برای سال اول 26000 در نظر گرفته میشه برای سالهای بعد هم همین میزانه؟

ApplyAbroad Champion

من نگفتم که «تا به حال دانشجویی نبوده که ...»، بلکه گفتم من سراغ ندارم.
    مساله اینه که گرفتن فاند برای شما و برای استاد و دانشکده تقریبا یکیه. یعنی استاد هم باید پروپوزال بنویسه تا فاند بگیره و دانشکده هم از پول قسمتی از این فاندها و بودجه دانشگاه و غیره می‌چرخه. شما ممکنه فاند بگیری برای سال اول، اما فاند استادت برای سال بعد تموم بشه و استادت هم نتونه فاند بگیره. در این صورت مشکل پیش میاد. خیلی از دانشجویان در این شرایط از RA به TA تغییر فاند می‌دن. چون TA رو دانشکده پرداخت می‌کنه. وقتی شرایط اقتصادی بد می‌شه (مثل حال حاضر) تعداد زیادی از استادها بدون فاند می‌مونن و تعداد زیادی از دانشجوها درخواست TA می‌کنن. دانشکده تعداد محدودی TA داره و معمولا در این شرایط به همه متقاضیان TA نمی‌رسه. در نتیجه این احتمال پیش میاد که بعضی‌ها بدون فاند بمونن.
    در مورد سوال آخر هم، جواب منفیه. بعضی از دوستان من هستند که در ابتدا با فول فاند اومدن، اما در حال حاضر حقوقشون نصف شده، چون استاد فاندش کمه و نمی‌تونه بهشون حقوق کامل بده. برعکسش هم اتفاق می‌افته. شما ممکنه ابتدا فاند کامل نگیری، ولی بعدا بتونی به فاند کامل تبدیلش کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    من نگفتم که «تا به حال دانشجویی نبوده که ...»، بلکه گفتم من سراغ ندارم.
    مساله اینه که گرفتن فاند برای شما و برای استاد و دانشکده تقریبا یکیه. یعنی استاد هم باید پروپوزال بنویسه تا فاند بگیره و دانشکده هم از پول قسمتی از این فاندها و بودجه دانشگاه و غیره می‌چرخه. شما ممکنه فاند بگیری برای سال اول، اما فاند استادت برای سال بعد تموم بشه و استادت هم نتونه فاند بگیره. در این صورت مشکل پیش میاد. خیلی از دانشجویان در این شرایط از RA به TA تغییر فاند می‌دن. چون TA رو دانشکده پرداخت می‌کنه. وقتی شرایط اقتصادی بد می‌شه (مثل حال حاضر) تعداد زیادی از استادها بدون فاند می‌مونن و تعداد زیادی از دانشجوها درخواست TA می‌کنن. دانشکده تعداد محدودی TA داره و معمولا در این شرایط به همه متقاضیان TA نمی‌رسه. در نتیجه این احتمال پیش میاد که بعضی‌ها بدون فاند بمونن.
    در مورد سوال آخر هم، جواب منفیه. بعضی از دوستان من هستند که در ابتدا با فول فاند اومدن، اما در حال حاضر حقوقشون نصف شده، چون استاد فاندش کمه و نمی‌تونه بهشون حقوق کامل بده. برعکسش هم اتفاق می‌افته. شما ممکنه ابتدا فاند کامل نگیری، ولی بعدا بتونی به فاند کامل تبدیلش کنی.
    سلام،
    در آمریکا با TA میشه درس خوند؟ یعنی تنها فاند TA را داشته باشی!!!
    با تشکر.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط baltazar490 نمایش پست ها
    سلام،
    در آمریکا با TA میشه درس خوند؟ یعنی تنها فاند TA را داشته باشی!!!
    با تشکر.
    بله، مقدار فاند TA و RA تقریبا برابره. در UCI اون موقع که من اونجا بودم حقوق TA یک مقدار کمی از RA بیشتر هم بود. اشکال TA اینه که ممکنه وقت زیادی از شما بگیره، اما از نظر مالی مشکلی نداره.

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ممنون از پاسخ تکمیلتون
    با این حساب میشه گفت که هر پیشامد و اتفاقی رو باید ممکن بدونیم .و متوجه این هم شدم که تا 90 درصد بدون فاند نخواهیم ماند.حالا احتمال داره سال اول این از طریق RA تامین بشه و سالهای بعدی TA .احتمال داره سال اول فول فاند باشیم و سالهای بعدی فاند کمی بدن.

واقعیتش اینه که حرفهای شما کمی دوپهلو هستن.از طرفی میفرمایید که این احتمال وجود داره و از طرفی هم که تا حالا موردی رو مشاهده نکردین.فکر نمیکنم برنامه ریزی دانشگاهی طوری باشه که یه دانشجو در اپتدای ورودش حمایت بشه و بعدا بنا به هر دلیل این حمایت ازش صلب بشه. به نظر من در صورت نبودن این حمایت مالی 95 درصد دانشجویان خارجی قادر به پرداخت هزینه به صورت شخصی نخواهند بود.

در کل میخام یه سوال عامیانه بپرسم.
    به هر طریقی امورات یه دانشجو میگذره تا بتونه در عرض 4 سال یه مدرک pHD بگیره؟

ApplyAbroad Champion

نمی‌دونم کجای این حرف دوپهلوه؟ احتمالش وجود داره که کسی بدون فاند بمونه یعنی این که هیچ کس، چه استاد و چه دانشگاه و نه هیچ کسی دیگه، به شما تضمینی نمی‌ده که تا آخر دوره بهتون فاند بده. معمولا دانشگاه و استاد حداکثر تلاششون رو می‌کنند که به شما فاند بدن. اگر شما دنبال این هستید که کسی به شما تضمین بده، فکر نمی‌کنم موفق بشید، در نتیجه بهتره همین راهی رو که همه می‌رن طی کنید و سعی کنید برای اولین سال فاند بگیرید و امیدوار باشید که بدون فاند نخواهید موند.

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام
    اگه سوالم نامربوطه عذر میخام
    جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم.
    و اون هم این که اگه یک زوج بخان هردوشون از یک دانشگاه یا دانشگاه های متفاوت در یک شهر یا ایالت فاند بگیرن مشکلی نداره؟
    از نظر سفارت چطور؟

Junior Member

پیش فرض TA/RA/ HAFL TA

سلام ، میخواستم بپرسم آیا مقدار TA و RA در دانشگاههای مختلف کانادا ثابته؟ یعنی رقم مشخصی داره ؟ چه جوری میشه مفدارش رو فهمید؟ اگه یه استاد بگه واسه 2 سال اول partial funding و واسه سال های بعد full fund اشکال داره ازش بپرسیم چفدره مبلغ؟ من رشته ام برقه وواسه Ph.D با استاد صحبت کردم.

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : TA/RA/ HAFL TA

نقل قول نوشته اصلی توسط nedajoon نمایش پست ها
    سلام ، میخواستم بپرسم آیا مقدار TA و RA در دانشگاههای مختلف کانادا ثابته؟ یعنی رقم مشخصی داره ؟ چه جوری میشه مفدارش رو فهمید؟ اگه یه استاد بگه واسه 2 سال اول partial funding و واسه سال های بعد full fund اشکال داره ازش بپرسیم چفدره مبلغ؟ من رشته ام برقه وواسه Ph.D با استاد صحبت کردم.
    در مورد TA میتونید از department مقدارشو بپرسید. اما RA رو معمولاً خود استاد مقدرشو میگه.
    اما هر ۲ تا شو میتونید از استاد بپرسید چون به هر حال می‌دونه TA چقدره. اصلا هم اشکالی‌ نداره. بگید که میخواید بدونید چقدر ۲ سال اول fund میگیرید که با توجه به شهریه و مخارج زندگی‌، چقدر رو باید خودتون تامین کنید.
    بعضی‌ دانشگاه‌ها مقدار TA رو اصلا تو سایتشون زدن. مثلا calgary گفته که سالی‌ ۵،۳۰۰ هست. اما بسته به دانشگاه و وظایفی که شما انجام میدید فرق میکنه. یکی‌ از دوستان من toronto بود فکر می‌کنم سالی‌ ۹،۰۰۰ از TA می‌گرفت، البته مطمئن نیستم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aksham نمایش پست ها
    سلام
    اگه سوالم نامربوطه عذر میخام
    جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم.
    و اون هم این که اگه یک زوج بخان هردوشون از یک دانشگاه یا دانشگاه های متفاوت در یک شهر یا ایالت فاند بگیرن مشکلی نداره؟
    از نظر سفارت چطور؟
    من هم سوال شما را دارم. لطفا دوستان راهنمایی کنند. با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)