صفحه 14 از 24 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 240

موضوع: کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : TA/RA/ HAFL TA

نقل قول نوشته اصلی توسط nedajoon نمایش پست ها
    سلام ، میخواستم بپرسم آیا مقدار TA و RA در دانشگاههای مختلف کانادا ثابته؟ یعنی رقم مشخصی داره ؟ چه جوری میشه مفدارش رو فهمید؟ اگه یه استاد بگه واسه 2 سال اول partial funding و واسه سال های بعد full fund اشکال داره ازش بپرسیم چفدره مبلغ؟ من رشته ام برقه وواسه Ph.D با استاد صحبت کردم.
    اگر فاندینگ RA شما از طریق NSERC تامین شده باشه (که در خیلی از موارد در رشته های علوم و مهندسی اینجوره) مطابق قانون NSERC مقدار RA برای دانشجوی مستر حداکثر 16500$ و برای دانشجوی دکترا حداکثر 19000$ در سال است. البته بسته به نظر دانشکده ها و اساتید ممکنه فرق کنه. من دانشکده هائی رو میشناسم که RA رو به 8000$ در سال محدود میکنند ولی بهرحال بیشتر از حد NSERC نمیتونه باشه.

برای TA در انتاریو اکثر دانشگاهها رقمی در حدود 30-32 دلار در ساعت پرداخت میکنند. فول TA مقدارش برابر 140 ساعت در ترم یا 280 ساعت در سال است (متناسب با حداکثر 10 ساعت در هفته). بنابراین فول TA رقمی در حدود 8000 تا 9000 دلار در سال در می آید.

اسکولارشیپ کلا بستگی به دانشکده دارد.

معمولا با full TA+RA مشکلی برای تامین هزینه زندگی (مجردی دانشجوئی) و شهریه ندارید.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط aksham نمایش پست ها
    سلام
    اگه سوالم نامربوطه عذر میخام
    جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم.
    و اون هم این که اگه یک زوج بخان هردوشون از یک دانشگاه یا دانشگاه های متفاوت در یک شهر یا ایالت فاند بگیرن مشکلی نداره؟
    از نظر سفارت چطور؟
    از نظر دانشگاه که مطلقا مشکلی نداره. سفارت رو اطلاعی ندارم.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

سلام.
    من ارشد آي تي ميخونم و خانمم ليسانس آي تي. مي خواستم بدونم، من ميتونم با يه رزومه ي خوب، فاندي بگيرم كه از خرجمون و هزينه دانشگاه من اضافه بياد كه همسرم هم بتونه ادامه تحصيل بده. يعني با فاند من، هم من و هم همسرم ادامه تحصيل بديم. ميشه يا امكان همچين كاري وجود نداره؟

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    می خوام سوالی بپرسم که شاید برای اکثر دوستان تعجب بر انگیز باشه. من متأهل هستم 36 سالمه و یه بچه 6 ساله دارم (البته شرایط خوبی هم دارم مثل 7 مقاله بین المللی و ISI . معدل بالای 16 پژوهشگر نمونه و 12 سال سابقه کار همراه با پژوهش و زبان خوب و 2 ثبت اختراع و....) میخواستم بدونم که با این شرایط آیا می تونم Fund بگیرم؟ و اگه بگیرم می تونم زندگی متوسطی داشته باشم ؟ (می تونم تا حدودی خودم خرج کنم) و سوال آخر اینکه برای چه کشوری اقدام کنم؟ لطفا نگید که بی خیال چون که نمیتونم بیخیال شم!

Junior Member

سلام
    شاید برای سوالم زود به نظر برسه ولی من سال اول دانشگاه رو تو مهندسی نفت دانشگاه صنعت نفت تموم کردم،
    معدل دو ترمم هم 18.2 شد،
    خیلی دوست دارم برای ارشد اپلای کنم ولی یه سوال بزرگ برام به وجود اومده ،بر فرض این که من GRE و تافل رو خوب بدم (یعنی شرایط اپلای رو داشته باشم) چقدر باید برای اپلای با حساب هزینه GREو تافل و خروج از کشور(برای امریکا یا کانادا) و سایر هزینه هایی که لازمه خرج کنم بدم ؟
    اگر فول فاند بشم اونجا بازم خرج اضافه دارم یا نه؟
    راستش میخوام از همین اول کار بدونم راه داره یه اصلا بیخیالش بشم بهتره!!

Member
    رشته و دانشگاه
    cs, business

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    سلام.
    من ارشد آي تي ميخونم و خانمم ليسانس آي تي. مي خواستم بدونم، من ميتونم با يه رزومه ي خوب، فاندي بگيرم كه از خرجمون و هزينه دانشگاه من اضافه بياد كه همسرم هم بتونه ادامه تحصيل بده. يعني با فاند من، هم من و هم همسرم ادامه تحصيل بديم. ميشه يا امكان همچين كاري وجود نداره؟
    شهریه دانشگاه ها معمولا خیلی زیاده و معمولا کفاف نیاز یک نفر رو هم نمیده. ممکنه بتونید با اون خرج زندگی کنید هر دو ولی اینکه 2 تا شهریه بتونید بدید خیلی بعیده. ولی بهترین راه اینه که همسرتون هم اپلای کنن و فاند بگیرند.

Junior Member

سلام.به یه استاد تو university of maryland میل زدم، اونم سلام نکرده فقط جواب داد:
    Do you have full finanacial support yourself to study her؟
    حالا اصن درسته من الان بحث fund رو مطرح کنم؟یا یه جور دیگه باید مخشو بزنم.
    اگه در مورد میل بعدیم راهنمائیم کنین ممنون میشم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط majid-aero نمایش پست ها
    سلام.به یه استاد تو university of maryland میل زدم، اونم سلام نکرده فقط جواب داد:
    Do you have full finanacial support yourself to study her؟
    حالا اصن درسته من الان بحث fund رو مطرح کنم؟یا یه جور دیگه باید مخشو بزنم.
    اگه در مورد میل بعدیم راهنمائیم کنین ممنون میشم
    خوب حالا که پرسیده باید جواب بدید دیگه. اگر حتما لازم دارید بگید I need financial support

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - MS Biosystems Engineering

درسته
    ایشون فقط ازتون سوال کردن و این نمیتونه دلیل بر این باشه که قرار نیست ساپورت مالی بشین

دوستان عزیز عرض سلام و خسته نباشید،

سوالی دارم که شاید مقداری تکراری باشه، بنده در آلمان تحصیل میکنم و اینجا به شخص بنده فاند 3 ساله ماهانه حدود 2000 یورو میدن اگر پذیرش دکترا بگیرم! ولی دارم به آمریکا هم فکر میکنم، بنده با دختری هم در ایران آشنا شدم و قصد ازدواج هم دارم و چون بایستی قول هایی بدم نمیخام بدقول بشم. آیا در آمریکا امکان گرفتن فاند 3 ساله وجود داره؟ اگر خیر، آیا با فاند نرمال سالانه دو نفر میتونند زندگی راحتی داشته باشند؟ زندگی در چه حدی؟ اگر بشه یک مقدار تقریبی توضیح بدید ممنون میشم، چون این سوالات رو توی هیچ سایت دانشگاهی نمیشه جوابش رو پیدا کرد. ممنون
    Ich drucke dir die Daumen

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)