صفحه 15 از 24 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 240

موضوع: کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

پیش فرض پاسخ : کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

سلام
    من لیسانس کامیوتر دارم با معدل 14 از دانشگاه تربیت معلم تهران و فوق لیسانس اقتصاد با معدل 16 .میخواستم بدونم ایا امیدی هست که بتونم از یک کشور اروپایی بتونم پذیرش بگیرم .(بورس و فاند) واینکه هزینه زندگی در کشور های اروپایی چگونه است ایا با بورس اعطایی میشه هم شهریه دانشگاه رو پرداخت و هم زندگی کرد

Member
    رشته و دانشگاه
    cs, business

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    دوستان عزیز عرض سلام و خسته نباشید،

سوالی دارم که شاید مقداری تکراری باشه، بنده در آلمان تحصیل میکنم و اینجا به شخص بنده فاند 3 ساله ماهانه حدود 2000 یورو میدن اگر پذیرش دکترا بگیرم! ولی دارم به آمریکا هم فکر میکنم، بنده با دختری هم در ایران آشنا شدم و قصد ازدواج هم دارم و چون بایستی قول هایی بدم نمیخام بدقول بشم. آیا در آمریکا امکان گرفتن فاند 3 ساله وجود داره؟ اگر خیر، آیا با فاند نرمال سالانه دو نفر میتونند زندگی راحتی داشته باشند؟ زندگی در چه حدی؟ اگر بشه یک مقدار تقریبی توضیح بدید ممنون میشم، چون این سوالات رو توی هیچ سایت دانشگاهی نمیشه جوابش رو پیدا کرد. ممنون
    منظورتون از فاند ۳ ساله چیه؟ معمولا به شما هر سال برای دکترا مقدار مشخصی فاند میدن. بعضی دانشگاهها خیلی خوب مثل هاروارد اونقدری هست که خرج ۲ نفر رو بده. شما باید قبل از اینکه قولی بدید ببینید دانشگاه چقدر سالیانه بتون میده (میتونین روش تا آخر دوره حساب کنید) و بعد ببینید خارج زندگی معمولی تو اون شهر خاص و شهریه شما چقدره و در آخر ببینید آیا میتونید خرج یک نفر دیگه رو هم بدید یا نه.‎‎‎

Junior Member

سلام لطفا بگيد كه آيا وقتي به استادا ايميل ميزنم بگم كه فاند ميخوام يا نه؟ و دقيقا كي بايد اينو عنوان كنم؟
    ممنون ميشم يكي جواب بده

نقل قول نوشته اصلی توسط rafiee18 نمایش پست ها
    سلام لطفا بگيد كه آيا وقتي به استادا ايميل ميزنم بگم كه فاند ميخوام يا نه؟ و دقيقا كي بايد اينو عنوان كنم؟
    ممنون ميشم يكي جواب بده
    سلام. بله در همون ابتدا باید کامل خودتون رو معرفی کنید و بعد از اینکه در مورد رشته و هدف مورد علاقتون صحبت کردین بگین که از نظر مالی مشکل دارین و نمی تونین از پس مخارج تحصیل و زندگی بر بیاین. اون استاد اگه از شرایط شما خوشش بیاد خودش اگه فاندی داشته باشه یا بشه از طریق دیگه ای اقدام کرد شما رو راهنمایی میکنه.
    Watch your thoughts; they become words. Watch your words; they become actions. Watch your actions; they become habits. Watch your habits; they become character. Watch your character; it becomes your destiny

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahn نمایش پست ها
    منظورتون از فاند ۳ ساله چیه؟ معمولا به شما هر سال برای دکترا مقدار مشخصی فاند میدن. بعضی دانشگاهها خیلی خوب مثل هاروارد اونقدری هست که خرج ۲ نفر رو بده. شما باید قبل از اینکه قولی بدید ببینید دانشگاه چقدر سالیانه بتون میده (میتونین روش تا آخر دوره حساب کنید) و بعد ببینید خارج زندگی معمولی تو اون شهر خاص و شهریه شما چقدره و در آخر ببینید آیا میتونید خرج یک نفر دیگه رو هم بدید یا نه.‎‎‎
    منظورشون از فاند سه دوساله به این روال است که اکثر کشورهای اروپایی به دانشجوی دکترا ماهانه مقرری پرداخت می کنند و دوره دکترا در اروپا 3 ساله تعریف میشه.. اینجور که من می بینم اگه 2000 تا بهتون فقط برا زندگی می دن و پول تحصیل waive میشه کلاهتون رو بندازین هوا. تا اونجا که من اطلاع دارم آمریکا بیشتر از اروپا نمیده. در اکثر موارد کمتر هست اما بیشتر نیست.
    Watch your thoughts; they become words. Watch your words; they become actions. Watch your actions; they become habits. Watch your habits; they become character. Watch your character; it becomes your destiny

سلام سوال من اینکه وقتی (برای دکترا) به استادا ایمیل می زنم و درخواست پذیرش با فاند می کنم 1-باید بگم متاهل هستم؟ 2-و در نهایت در نظر استاد برای فول فاند دادن تاثیر دارد یا نه؟ و چون من آینده نگرم ویزای f2 همسرم اونجا چه محدودیتی ایجاد می کنه براش؟درسو کار نمیتونه داشته باشه دیگه چی؟؟؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavannaj نمایش پست ها
    سلام سوال من اینکه وقتی (برای دکترا) به استادا ایمیل می زنم و درخواست پذیرش با فاند می کنم 1-باید بگم متاهل هستم؟ 2-و در نهایت در نظر استاد برای فول فاند دادن تاثیر دارد یا نه؟ و چون من آینده نگرم ویزای f2 همسرم اونجا چه محدودیتی ایجاد می کنه براش؟درسو کار نمیتونه داشته باشه دیگه چی؟؟؟
    به نظر من لزومی نداره بگید که متاهلید و تاثیری هم در فاند دادن استاد نخواهد داشت. اگر پذیرش گرفتید، توی فرم هایی که از دانشگاه می گیرید برای ثبت نام و این حرف ها، درباره ی متاهل بودنتون سوال میشه. توی فرمی که به من دادند، در صورتی که بچه می داشتین، دانشگاه کمک هایی می کرد ولی در مورد همسر چیزی نداشت.
    منظورتونو از ویزای f2 نمی دونم ( با این اصطلاح آشنا نیستم) ولی اگه همون ویزای پیوست به همسر هست، همون طور که گفتین نمی تونه کار بکنه و درس بخونه. البته می تونه اپلای بکنه از همون جا واسه دانشگاها، بعد باید بیاد ایران دوباره ویزا بگیره فکر می کنم(!) بعد برگرده بره راحت درسشو بخونه.

Junior Member

سلام دوستان
    من الان نتیجه پذیرش رو گرفتم :-) و
    نوشته که 15000$ تا سالانه می دیم + 17000$ هزینه ثبت نامه که خودمون می دیم + بیمه و دیگر هزینه های تحصیلی. دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا.
    لطفا راهنمایی کنید که آیا این مقدار یعنی حدود ماهی 1200$ برای زندگی کافیه؟
    رشته: PhD in Department of Recreation, Park and Tourism Management
    ممنون

سلام دوستان.
    میشه به منم کمک کنید
    دانشجوی ارشد معماری ازاد علوم تحقیقات اصفهان
    کارشناسی غیرانتفاعی معدل 18.13
    کاردانی دولتی معدل 18.18
    زبان مدرک ندارم اما دنبالشم احتمالا نمره خوبی بیارم با زبان مشکلی ندارم.
    از اساتیدمم میتونم نامه بگیرم.
    احتمال فاند گرفتن دارم؟بدون اون نمیتونم.
    باید چه اقدامی کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Textile - NC State University

سلام
    بچه به نظرتون برای زندگی دو نفره توی یه ایالات متوسط، ماهی چقدر باید فاند گرفت ؟
    منظورم اینه که متاهل باشی و همسرت درآمدی نداشته باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)