صفحه 18 از 24 نخستنخست ... 89101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 240

موضوع: کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

دوستان من سوالی داشتم که خیلی ذهنمو درگیر کرده.می خواستم بدونم اگر بتونم از پرداخت شهریه معاف بشم حدودا ماهیانه چقدر باید برای هزینه زندگی کنار بزارم.ایالت های نیویورک و کالیفرنیا.و اینکه با کار دانشجویی چقدر می تونم این هزینه رو جبران کنم؟چون از قبل باید براورد هزینه کنم تا به مشکل برنخورم.سوال دوم این که آیا امکان RA یا TA شدن از ترمای بعدی وجود داره یا نباید روش حساب باز کنم؟در ضمن یه دانشگاه درجه دو یا سه آمریکایی برای master مد نظرمه.ممنون.

Junior Member

سلام به دوستان
    اگه یکی براي دكترا از يه دانشگاه 10 top آمريكا پذیرش بگیره ولی فاند نگیره و سال اول رو با پول خودش بره برای سال های بعدی احتمال گرفتن فاند هست؟ تو یکی از پست ها خوندم سال اول رو رد کنی معمولا فاند گیر میاد. ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer & Software Engineering at University of Waterloo

نقل قول نوشته اصلی توسط wiseboy نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    اگه یکی براي دكترا از يه دانشگاه 10 top آمريكا پذیرش بگیره ولی فاند نگیره و سال اول رو با پول خودش بره برای سال های بعدی احتمال گرفتن فاند هست؟ تو یکی از پست ها خوندم سال اول رو رد کنی معمولا فاند گیر میاد. ممنون
    اگه محاسباتون درست باشه و بتونین سال اول و حتی ترم اول همه خرج هاتون رو پوشش بدین، آره راحت می شه. یه ترم می شینی صبح تا شب درس می خونی و همه درس هات رو نمره A می گیری و بعدش می ری یه استاد پیدا می کنه که بهت فاند بده!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer & Software Engineering at University of Waterloo

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_bme نمایش پست ها
    سلام، ببخشید که سوالم یکم عجیبه....
    من دانشجوی کارشناسی مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد مشهد هستم...این ترم با معدم 19.39 فارغ میشم

میخواستم بدونم میتونم با این معدل برای ارشد، بورسیه تحصیلی در یک دانشگاه ایتالیا یا فرانسه بگیرم؟؟ کل پولی که من برای تحصیل دارم 15 میلیون تومانه... میتونم با این پول اونجا یک تحصیل و زندگی ساده داشته باشم؟ دانشگاه کشور کره چطور؟؟
    از کمکتون ممنونم دوستان

والا سوال شما خیل کلیه و به نظر می رسه دنبال یه فرمول جادویی می گیرین. خب با این اوضاع دلار تو ایران الان شما 15 میلیون دارین معلوم نیست تا موقع رفتنتون معادل دلاریش چقدر باشه خب! پیشنهادی که به شما دارم اینه که تمام تلاش خودتون رو در پروسه اپلای بکنید. هر کسی با هر شرایطی شانس پذیرش خوب و فاند خوب رو داره. شما معدل خوبی دارین، حالا دنبال سایر کارها مثل فراهم کردن CV خوب، مکاتبه موثر و کار شده با اساتید و مقاله و ... هم باشید، می تونید یه پذیرش با فاند کامل نه تنها از اروپا بلکه از آمریکا شمالی هم بگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE Stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط negin1989 نمایش پست ها
    دوستان من سوالی داشتم که خیلی ذهنمو درگیر کرده.می خواستم بدونم اگر بتونم از پرداخت شهریه معاف بشم حدودا ماهیانه چقدر باید برای هزینه زندگی کنار بزارم.ایالت های نیویورک و کالیفرنیا.و اینکه با کار دانشجویی چقدر می تونم این هزینه رو جبران کنم؟چون از قبل باید براورد هزینه کنم تا به مشکل برنخورم.سوال دوم این که آیا امکان RA یا TA شدن از ترمای بعدی وجود داره یا نباید روش حساب باز کنم؟در ضمن یه دانشگاه درجه دو یا سه آمریکایی برای master مد نظرمه.ممنون.
    برای کالیفرنیا باید حداقل ماهی هزار تا رو کنار بزارین برای هزینه شخصیتون، اینجا رقابت برای گرفتن فند خیلی شدیده، رو این حساب کنید که شایدم فاند nagirid

Junior Member

سلام . می خواستم ببینم برای کسی که fund نگرفته متوسط هزینه زندگی تو یه شهر متوسط تو امریکا چقدر در میاد؟ چون به من تو مصاحبه ( شرکت هایی که اقدامات apply انجام میدن ) گفتن که 13 -14 هزار تا هزینه دانشگاه در سال (برای مقطع کارشناسی ) + 1000 تا هم هزینه خوابگاه و ......... به ازای هر ماه . می خواستم ببینم حدود همین قدر در میاد ( 26 هزار تا ) ؟ یا نه بیشتر از این حرفاست ؟ ممنون

Junior Member

حقیقتش این سوالو برای این پرسیدم چون تو مصاحبه به من گفتن که شانست برای apply شدن خیلی زیاده ولی رو fund حساب نکن چون واقعا سخت fund می دن . ( من دانشجوی رشته مکانیک کاردانی هستم در دانشگاه ازاد و دو ترم بیشتر نمونده تا تموم کنم . معدل دو ترمم هم 18 شده . toefl هنوز ندادم ولی اصلا مشکلی ندارم چون مدرک FCE دارم که سطحش از toefl بالاتره . مطمئنم که toefl نمره خیلی خوبی میگیرم ) از طرفی به من گفتن که چون کاردانی هستی به جای gre باید ast بدی که basic ش عین همون gre ه . به فرض که نمره ast هم خیلی خوب بشه ایا شانس fund گرفتن دارم ؟ ممنون

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

البته شما نگفتین برای چه مقطعی می خواین اقدام کنین.
    اما این رو مد نظر داشته باشین که اساسا مساله فاند در مورد پذیرش دکترا مطرح میشه (چون شما قراره برای استاد کار پژوهشی انجام بدین RA و یا کمک تدریس باشید TA) و در مقطع کارشناسی / کارشناسی ارشد، شما باید یه نخبه علمی دارای سوابق پژوهشی/مقاله ای روشن باشید تا استاد/دانشگاه بتونه از شما در حوزه TA/RA استفاده کنه و به شما فاند بده

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
    حقیقتش این سوالو برای این پرسیدم چون تو مصاحبه به من گفتن که شانست برای apply شدن خیلی زیاده ولی رو fund حساب نکن چون واقعا سخت fund می دن . ( من دانشجوی رشته مکانیک کاردانی هستم در دانشگاه ازاد و دو ترم بیشتر نمونده تا تموم کنم . معدل دو ترمم هم 18 شده . toefl هنوز ندادم ولی اصلا مشکلی ندارم چون مدرک FCE دارم که سطحش از toefl بالاتره . مطمئنم که toefl نمره خیلی خوبی میگیرم ) از طرفی به من گفتن که چون کاردانی هستی به جای gre باید ast بدی که basic ش عین همون gre ه . به فرض که نمره ast هم خیلی خوب بشه ایا شانس fund گرفتن دارم ؟ ممنون

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

سلام
    هزینه های تحصیل (دانشگاه و زندگی شخصی) در آمریکا به شدت تابع شهر و ایالت محل تحصیل هستن.
    هر دانشگاهی برای هر سال تحصیلی یه جدولی تنظیم می کنن برای هزینه های دانشگاه (شهریه)، خوابگاه، خوراک و ...
    کافیه در گوگل، اسم دانشگاه رو همراه با عبارت Tuittion Fee جستجو کنین
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
    سلام . می خواستم ببینم برای کسی که fund نگرفته متوسط هزینه زندگی تو یه شهر متوسط تو امریکا چقدر در میاد؟ چون به من تو مصاحبه ( شرکت هایی که اقدامات apply انجام میدن ) گفتن که 13 -14 هزار تا هزینه دانشگاه در سال (برای مقطع کارشناسی ) + 1000 تا هم هزینه خوابگاه و ......... به ازای هر ماه . می خواستم ببینم حدود همین قدر در میاد ( 26 هزار تا ) ؟ یا نه بیشتر از این حرفاست ؟ ممنون

Junior Member

سلام . و باز هم ممنون از راهنماییتون .
    من تو مرحله لیست کردن دانشگاه هایی که می خوام apply کنم هستم . اولویت بندی هام هم بر اساس rank و tuition fee هستن . فقط مشکل اینجاست که اصلا نمی دونم چه سقف هزینه ای برای یک دانشگاه رو ارزان یا خوب میگن ؟ به عنوان مثال من تو یک لیست top 650 که search کردم ( شهریه 20000) , هیچ دانشگاهی نیومد !!! فقط 2 تا اومدن که هر جفتشون military بودن . چون اگه این جوری باشه سالی حدودا 80 - 100 میلیون تومان( sticker price) هزینش میشه که خب طبیعتا مبلغ سنگینیه . می خواستم بدونم همه افرادی که دارن امریکا تحصیل می کنند این هزینه رو دارن پرداخت می کنند ؟؟ یا نه این هزینه ها به واسطه financial aid خیلی کمتر میشن ؟ و سوال ااصلیم هم همین بود که در وحله اول اصلا چه مقدار tuition fee برای یک دانشگاه رو ارزان یا خوب میگن؟
    همان طور که قبلا هم عرض کردم برای مقطع کارشناسی دارم اقدام میکنم .
    بینهایت ممنون .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)