صفحه 21 از 24 نخستنخست ... 1112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 240

موضوع: کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

Junior Member morshed_812 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس برق

پیش فرض پاسخ : کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

سلام

من از دانشگاه university of louisiana at lafeyette پذیرش گرفتم. واسه 9 ماه 30000 می دن که 17600 میره بابت شهریه می خواستم ببینم کافی هست؟ راستی فاندم از نوع اسکالرشیپ هست

Senior Member

سلام٬ این فاندی که دادن آیا فول فاند هست؟ کفاف زندگی تک نفره را میدهد؟ هر چی که میدن و میگیرن را گذاشتم٬‌لطفا دوستانی که تجربه دارید نظر بدید٬ خودم امکان ساپورت خودمو ندارم

graduate assistantship with a full tuition waiver
    During your first two semesters here your assistantship involves 10 to 12 hours per week of teaching in our undergraduate laboratories, with a stipend of $21,900 per year. Once you are formally accepted into a research group, your stipend will increase to $24,900 per year
    In addition, we offer you a Doctoral Scholarship of $1,000, to be paid during your first two semesters

The cost of the health insurance is $1,680 for domestic students, but the Graduate School will provide a $650 supplement to your stipend to help pay for health insurance if purchased through the University
    In addition to the cost of health insurance, the University requires that you pay other course-related fees, which in 2013-2014 are $972.83 each semester

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام٬ این فاندی که دادن آیا فول فاند هست؟ کفاف زندگی تک نفره را میدهد؟ هر چی که میدن و میگیرن را گذاشتم٬‌لطفا دوستانی که تجربه دارید نظر بدید٬ خودم امکان ساپورت خودمو ندارم

During your first two semesters here your assistantship involves 10 to 12 hours per week of teaching in our undergraduate laboratories, with a stipend of $21,900 per year. Once you are formally accepted into a research group, your stipend will increase to $24,900 per year
    In addition, we offer you a Doctoral Scholarship of $1,000, to be paid during your first two semesters

The cost of the health insurance is $1,680 for domestic students, but the Graduate School will provide a $650 supplement to your stipend to help pay for health insurance if purchased through the University
    In addition to the cost of health insurance, the University requires that you pay other course-related fees, which in 2013-2014 are $972.83 each semester
    بستگی به شهر دارد.
    هزینه های مسکن و زندگی رو چک کنید.

Junior Member

سلام بر دوستان
    راستش من چند روز پیش یک ایمیل پذیرش با بورس TA بدستم رسیده که یک خورده مبهمه، چرا که صریحا نگفته که شهریه رو بطور کامل ویو میکنه یا نه، و چند تا نکته ناواضح دیگه. متن مربوطه به آفر، اینه:

We offer you a 1/2 time graduate assistantship, consisting of a 1/2 time teaching assistantship (TA) during the regular academic year of 2014-2015. This appointment is offered for a total of two consecutive semesters, and includes the benefits listed below:

Fall 14 & Spring 15 Stipend - 20 weeks - 19.2k
    Health Insurance - 1.6k
    Tuition Waiver - 15 Credits - 9.3k
    Tot. - 30.1k

چند تا سئوال دارم که ممنون میشم به هر کدوم که مسلط بودید جواب بدید:
    1) توی وبسایت مربوط به هزینه های دانشگاه دیدم که شهریه برای in-state هر واحد حدود 600 دلاره و برای out-state حدود 1200 دلار. من یه خورده تو اینترنت سرچ کردم، یه جا دیدم که گفته بود دانشجوهای international که با ویزای F1 میاند همون شهریه in-state رو پرداخت میکنند. توی آفری که برای من اومده هم بر مبنای in-state محاسبه شده. حالا میخواستم ببینم که آیا شهریه بنده طبق in-state محاسبه میشه، که در این صورت کاملا ویو شده، و یا اینکه طبق out-state محاسبه میشه و من باید از حقوق خودم مابه التفاوت اون رو پرداخت کنم.
    2) ممنون میشم اگه بگید منظور از TA نیمه وقت چیه. آیا این 20 هفته ای که باید کار کنم، میشه یک هفته در میون؟ یا که نه، تو یک ترم باید تمموم بشه؟ راجع به میزان ساعات کاری در هفته هم چیزی نگفته. و البته این رو هم بیان نکردند که در حد تدریس درس از من میخواند، یا حل تمرین، یا تصحیح برگه و یا ... اگر نظراتتون رو بفرمایید ممنون میشم.
    3) توی ایمیل نگفته من تا کی فرصت قبول و یا رد آفر رو دارم، جز اینکه گفتند "در اسرع وقت". از طرفی یه دو سه تا اپلیکیشن برای دانشگاههای با رنک زیر 10 در دست بررسی دارم که هنوز جوابشون نیومده و من کورسوی امیدی هم به اونا دارم! به نظرتون چه کار کنم؟ بهشون بگم بهم وقت بدید جواب بقیه اپلیکیشن هام بیاد اگه مجبور شدم میام پیشتون! (البته این دانشگاه خودش زیر 50 هست) یا فعلا چیزی نگم؟ امکان داره که چند روز دیگه ایمیل بزنن که آفر شما بدلیل تاخیر در پاسخ لغو شده؟
    4) امکان دارده این TA نیمه وقت که پیشنهاد دادند رو به فول تایم با حقوق دو برابر تبدیل کنند؟ یا که نه من نیم وقت کار میکنم ولی حقوق ارائه شده در حد فول تایمه و بیشتر از این نمیشه؟
    5) اگر طبق شهریه in-state پیش بریم، من با استفاده از نرم افزار محاسب هزینه های مربوط به تحصیل، سکونت و زندگی، که توی سایت خود دانشگاه بود، به این نتیجه رسیدم که پذیرش فول فاند دارم (البته امیدوارم!)؛ در سال حدود 8k اضافه میارم. اما در صورت پرداخت out-state تقریبا چیزی اضافه نمیارم. از طرفی من متاهلم و توی سایت دیدم که هزینه بیمه سلامت برای همسر حدود 5k هست. از طرفی مخارج دیگه هم قاعدتا به اون اضافه میشه. یک سری توی فروم اپلای ابرود زدم، بعضی دوستان معتقد بودند که متاهل یا مجرد بودن تاثیری در میزان فاند نداره، برخی هم کاملا برعکس. برای همین از دوستانی که اطلاعات دقیق دارند خواهش میکنم راهنمایی کنند. آیا باید ازشون بخوام که فاندم رو افزایش بدند؟

با تشکر از وقت همه دوستان
    موفق باشید

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mpip نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    راستش من چند روز پیش یک ایمیل پذیرش با بورس TA بدستم رسیده که یک خورده مبهمه، چرا که صریحا نگفته که شهریه رو بطور کامل ویو میکنه یا نه، و چند تا نکته ناواضح دیگه. متن مربوطه به آفر، اینه:

We offer you a 1/2 time graduate assistantship, consisting of a 1/2 time teaching assistantship (TA) during the regular academic year of 2014-2015. This appointment is offered for a total of two consecutive semesters, and includes the benefits listed below:

Fall 14 & Spring 15 Stipend - 20 weeks - 19.2k
    Health Insurance - 1.6k
    Tuition Waiver - 15 Credits - 9.3k
    Tot. - 30.1k

چند تا سئوال دارم که ممنون میشم به هر کدوم که مسلط بودید جواب بدید:
    1) توی وبسایت مربوط به هزینه های دانشگاه دیدم که شهریه برای in-state هر واحد حدود 600 دلاره و برای out-state حدود 1200 دلار. من یه خورده تو اینترنت سرچ کردم، یه جا دیدم که گفته بود دانشجوهای international که با ویزای F1 میاند همون شهریه in-state رو پرداخت میکنند. توی آفری که برای من اومده هم بر مبنای in-state محاسبه شده. حالا میخواستم ببینم که آیا شهریه بنده طبق in-state محاسبه میشه، که در این صورت کاملا ویو شده، و یا اینکه طبق out-state محاسبه میشه و من باید از حقوق خودم مابه التفاوت اون رو پرداخت کنم.
    2) ممنون میشم اگه بگید منظور از TA نیمه وقت چیه. آیا این 20 هفته ای که باید کار کنم، میشه یک هفته در میون؟ یا که نه، تو یک ترم باید تمموم بشه؟ راجع به میزان ساعات کاری در هفته هم چیزی نگفته. و البته این رو هم بیان نکردند که در حد تدریس درس از من میخواند، یا حل تمرین، یا تصحیح برگه و یا ... اگر نظراتتون رو بفرمایید ممنون میشم.
    3) توی ایمیل نگفته من تا کی فرصت قبول و یا رد آفر رو دارم، جز اینکه گفتند "در اسرع وقت". از طرفی یه دو سه تا اپلیکیشن برای دانشگاههای با رنک زیر 10 در دست بررسی دارم که هنوز جوابشون نیومده و من کورسوی امیدی هم به اونا دارم! به نظرتون چه کار کنم؟ بهشون بگم بهم وقت بدید جواب بقیه اپلیکیشن هام بیاد اگه مجبور شدم میام پیشتون! (البته این دانشگاه خودش زیر 50 هست) یا فعلا چیزی نگم؟ امکان داره که چند روز دیگه ایمیل بزنن که آفر شما بدلیل تاخیر در پاسخ لغو شده؟
    4) امکان دارده این TA نیمه وقت که پیشنهاد دادند رو به فول تایم با حقوق دو برابر تبدیل کنند؟ یا که نه من نیم وقت کار میکنم ولی حقوق ارائه شده در حد فول تایمه و بیشتر از این نمیشه؟
    5) اگر طبق شهریه in-state پیش بریم، من با استفاده از نرم افزار محاسب هزینه های مربوط به تحصیل، سکونت و زندگی، که توی سایت خود دانشگاه بود، به این نتیجه رسیدم که پذیرش فول فاند دارم (البته امیدوارم!)؛ در سال حدود 8k اضافه میارم. اما در صورت پرداخت out-state تقریبا چیزی اضافه نمیارم. از طرفی من متاهلم و توی سایت دیدم که هزینه بیمه سلامت برای همسر حدود 5k هست. از طرفی مخارج دیگه هم قاعدتا به اون اضافه میشه. یک سری توی فروم اپلای ابرود زدم، بعضی دوستان معتقد بودند که متاهل یا مجرد بودن تاثیری در میزان فاند نداره، برخی هم کاملا برعکس. برای همین از دوستانی که اطلاعات دقیق دارند خواهش میکنم راهنمایی کنند. آیا باید ازشون بخوام که فاندم رو افزایش بدند؟

با تشکر از وقت همه دوستان
    موفق باشید
    یه کم مشکوکه!

چون TA 50% میشه 10 ساعت در هفته... ولی پولی که نوشته جلوش! 19200 بیشتر شبیه به پول یک سال! مگر این که شهر خیلی خیلی گرونی دارید میرید! 20 هفته هم فکر کنم 20 هفته در هر ترم باشه!

در مورد شهریه همه 12 ماه 600 دلار میشه 7200 حدودا! و رقمی که داد: 9300 تا بیشتر به in state میخوره!

چیزی نگفتن راجع به Scholarship؟ شاید در کنارش یه Scholarship هم بردید!!

به نظرم سریعاً ایمیل بزنید بپرسید برای صدور I-20 چقدر ازتون BS میخوان!؟

کلا سعی کنید از خود دانشگاه بپرسید چون همه این ها حدس و گمانه!

در مورد دانشگاه های دیگه سعی کنید نقد رو بچسبید و به هیچ وجه این رو از دست ندید!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

واقعا از توجهتون ممنونم جناب هایزنبرگ. اما:

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    یه کم مشکوکه!

چون TA 50% میشه 10 ساعت در هفته... ولی پولی که نوشته جلوش! 19200 بیشتر شبیه به پول یک سال! مگر این که شهر خیلی خیلی گرونی دارید میرید! 20 هفته هم فکر کنم 20 هفته در هر ترم باشه!
    راستش من برای راحت خونده شدن، یک کم مختصر نوشته بودم ولی کامل قسمت آفر اینه:

Fall 14 & Spring 15 Stipend 20 weeks @ $960 $19.2k
    Health Insurance $1600 $1.6k
    Tuition Waiver 15 Credits@ $620 $9.3k
    Total (9 months) = 30.1k

در مورد شهریه همه 12 ماه 600 دلار میشه 7200 حدودا! و رقمی که داد: 9300 تا بیشتر به in state میخوره!
    اینجا شهریه بر حسب واحد اخذ شده بیان شده نه ماه یا ترم. برای همین برای 15 واحد دقیقا بر مبنای in-state همین مقدار درج شده بدست میاد، اما نمیدونم که فقط همین رو از من میخواند یا مابقیش رو در حالت out-state باید بپردازم.

چیزی نگفتن راجع به Scholarship؟ شاید در کنارش یه Scholarship هم بردید!!
    در ادامه آفر اومده:
    An additional 3 months of fellowship support (approximately $6,000) may be available for Summer 2014 provided that you: (i) maintain a satisfactory academic progress toward the completion of your program, and (ii) identify a research advisor prior to the start of Summer 2014 and plan to conduct research during the summer.

اما وقتی من قراره وسطهای اگوست برم، که دیگه پیشرفت تحصیلی و انجام کار تحقیقاتی زیر نظر استاد راهنما در مورد بنده مفهومی نداره؟!

به نظرم سریعاً ایمیل بزنید بپرسید برای صدور I-20 چقدر ازتون BS میخوان!؟

کلا سعی کنید از خود دانشگاه بپرسید چون همه این ها حدس و گمانه!
    راستش منظورتون از BS برای I-20 رو نمیفهمم. اگه کامل بفرمایید ممنون میشم.

در مورد دانشگاه های دیگه سعی کنید نقد رو بچسبید و به هیچ وجه این رو از دست ندید!
    اگه بعدا مثلا از برکلی پذیرش با فاند برام بیاد که خیلی حسرت میخورم!!!
    اگر این آفر رو قبول کنم و پیش برم و بعد از جای بهتر پذیرش بگیرم، آیا راه برگشت وجود داره؟ اگه آره، تا چه مرحله ای هنوز راه برگشت وجود داره؟
    1) فرستادن ایمیل توسط من مبتنی بر پذیرفتن آفر 2) فرستادن I-20 توسط دپارتمان 3) رزرو وقت سفارت 4) انجام مصاحبه سفارت 5) گرفتن ویزا

خیلی خیلی ممنون

Senior Member

سلام٬ ببخشید full tuition waive به معنی این هست که من لازم نیست کلا مقدار Tuition تعیین شده در سایت دانشگاه را بدم؟ و بخاطر تدریس در دانشگاه $21,900 به من میدن که این را صرف هزینه های مسکن و غذا و کتاب و بیمه میتونم بکنم؟

ApplyAbroad Guru

سلام٬ ببخشید full tuition waive به معنی این هست که من لازم نیست کلا مقدار Tuition تعیین شده در سایت دانشگاه را بدم؟ و بخاطر تدریس در دانشگاه $21,900 به من میدن که این را صرف هزینه های مسکن و غذا و کتاب و بیمه میتونم بکنم؟
    بله معنی full tuition fee waiver همینه که شما دیگه شهریه ای پرداخت نمیکنید و stipend ای که میدهند هزینه زندگی تون است. برای اطمینان میتونید این موضوع را باهاشون کانفرم کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    دو قسمت مربوط به گرقتن ویزا خیلی درباره فول فاند بودن صحبت شده که تا اینجا که من فهمیدم یعنی اینکه پولی که به آدم میدن از هزینه ها بیشتر یا خداقل برابر باشه و نیازی به bank-statement وجود نداشته باشه. من TA گرفتم که بر طبق چارتی که بهم دادن بیشتر از هزینه های مربوط به خودم هست . ولی ازونجا که همسرم هم همراه من میاد و باقیمانده کمک هزینه من تنها نصف هزینه مربوط به ایشون رو پوشش میده باید یه bank-satement برای اون مبلغ داشته باشم. حالا دوتا سوال دارم اول اینکه آیا بدین صورت من فول فاند محسوب میشم و میتونم روی این مسئله برای انتخاب سفارت و این مسائل حساب کنم؟
    دوم اینکه آیا کسی از دوستان اطلاع داره که ماهی 1800 تا برای زندگی دو نفر تو بالتیور کانتی کافی هست؟

Junior Member

با سلام به دوستان گرامی اگر به سوال بنده پاسخ بدید بی نهایت سپاسگزار میشم از محضرتون
    تو سایت دانشگاه بریتیش کلمبیا این لینک
    http://www.english.ubc.ca/grad/handbook_section6.htm
    رو مطالعه کردم اینجا نوشته
    $11,342 per year ما برای دکتراها TA میدیم و برای هشت ترم تضمین میکنیم کسایی هم که فلوشیپ داشته باشن هم tuition waiver میکنیم و 16.000$ per year حقوق میدیم
    الان کسی که فلوشیپ بگیره چه کاری برای دانشگاه انجام میده که شهریه رو معاف میکنن و بهش حقوق میدن؟
    یعنی میشه کسی TA داشته باشه (یعنی هم 11000$) و هم فلوشیپ رو هم داشته باشه (16000$) ؟ جمعا 26.000$ سالیانه؟ (که به نظرم ویشه اما نمیتونم باور کنم!!)
    بیزحمت به لینک بالا یه نیم نگاهی بندازید و پاسخ من رو بدید
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)