صفحه 22 از 24 نخستنخست ... 12131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 240

موضوع: کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط abcsajjad نمایش پست ها
    با سلام به دوستان گرامی اگر به سوال بنده پاسخ بدید بی نهایت سپاسگزار میشم از محضرتون
    تو سایت دانشگاه بریتیش کلمبیا این لینک
    http://www.english.ubc.ca/grad/handbook_section6.htm
    رو مطالعه کردم اینجا نوشته
    $11,342 per year ما برای دکتراها TA میدیم و برای هشت ترم تضمین میکنیم کسایی هم که فلوشیپ داشته باشن هم tuition waiver میکنیم و 16.000$ per year حقوق میدیم
    الان کسی که فلوشیپ بگیره چه کاری برای دانشگاه انجام میده که شهریه رو معاف میکنن و بهش حقوق میدن؟
    یعنی میشه کسی TA داشته باشه (یعنی هم 11000$) و هم فلوشیپ رو هم داشته باشه (16000$) ؟ جمعا 26.000$ سالیانه؟ (که به نظرم ویشه اما نمیتونم باور کنم!!)
    بیزحمت به لینک بالا یه نیم نگاهی بندازید و پاسخ من رو بدید
    سپاس
    فلوشیپ یک نوع اسکالرشیپ است و شما احتیاج ندارید کاری برای دانشگاه انجام بدهید. مبالغ هم همانست که شما فرمودید یعنی TA+Fellowship جمعا $27000 درسال میشود و از شهریه هم معاف خواهید بود. البته بشرطی که بتوانید این فلوشیپ را بگیرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    فلوشیپ یک نوع اسکالرشیپ است و شما احتیاج ندارید کاری برای دانشگاه انجام بدهید. مبالغ هم همانست که شما فرمودید یعنی TA+Fellowship جمعا $27000 درسال میشود و از شهریه هم معاف خواهید بود. البته بشرطی که بتوانید این فلوشیپ را بگیرید.
    از پاسختون سپاسگذارم
    من انشالا از این سال ارشد ادبیات انگلیسی میخونم و دکترا رو تلاش میکنم اینجا بخونم
    خب پس فکر کنم برای دریافت این فلوشیپ و بورس باید معدل 18 به بالا نمره ایلتس بالا و پروپوزال عالی، سه تا توصیه نامه نیاز داشته باشم
    اما به نظرم مهمترینش همون پروپوزال قوی باشه درسته؟
    مثلا چندتا پروپوزال؟ (از لحاظ کمیت)
    از چه لحاظ قوی؟ (از لحاظ کیفی) علی الخصوص تو رشته ما (اگه کسی اطلاع داره لطفا اشاره کنه بهش)

اگه نکته ای باشه که اشتباه گفتم ممنون میشم تصحیح کنید
    مرسی

Junior Member

سلام . من فاند( r1900 $/ month+ tution waive + بیمه ) از امریکا گرفتم . (Washington (pullman. این مقدار فاند کافیه ایا؟
    مرسی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط appy نمایش پست ها
    سلام . من فاند( r1900 $/ month+ tution waive + بیمه ) از امریکا گرفتم . (Washington (pullman. این مقدار فاند کافیه ایا؟
    مرسی
    سلام٬ بهتره میل بزنی و بپرسی و مطمئن بشی ولی اگر wsu.edu هست٬ تو http://finaid.wsu.edu/cost-of-attendance/ قسمت 2013-2014 Graduate Student Budget - Pullman Campus نوشتهNon-Resident کلش میشه $41,894 اگر full tuition waiver باشی و مبلغ Tuition را کمک کنی میمونه 16,716$ که اگر 1900$ برای 12 ماه باشه میشه سالی 22800$ که بیشتر از هزینه هات یعنی 16,716$ هست. بازم بپرس که این برای ۱۲ ماه هست یا برای ۹ ماه هست. مبارک باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Lighting Design . NYU

دوستان سلام. من نمیدونم من زبون این دانشگاه UCLA رو نمیفهمم یا اونو پرت و پلا جواب میدن!
    تو سایت نوشته میزان هزینه برای رشته من تقریبن 37,000$ هست. http://www.registrar.ucla.edu/fees/tftfee.htm

من الان 19,000$ fellowship گرفتم با 25% TA (برای هر سال) (میگه نامه رسمی تابستون میاد که این خودش یه بدبختیه)

توی فرمی که باید پر کنم توی سایتشون تا I-20 صادر بشه نوشته که: your expected expenses: $54,988 (این یعنی دانشگاه و زندگی دیگه؟ تا جایی که من فهمیدم)
    الان مشاور رشته ما میگه: sum of your fees will be approximately $49,479.84 (الان من نفهمیدم فقط دانشگاه رو میگه یا دانشگاه و زندگی رو؟)
    الان موندم چقد باید داشته باشم واسه BS.

پولی که میگیرم برای 1 سال $42,657.16 / و expected expenses: $54,988 در نتیجه باید حدود 13000 داشته باشم تو BS

اما بر اساس حرف مشاور $49,479.84 (من نمیدونم منظورزش از SUM یعنی چی؟؟؟ دانشگاه یا زندگی) باید 6000 داشته باشم؟؟ یا 6000 + هزینه زندگی؟؟
    لطفن راهنمایی کنید. اینا خیلی خیلی کند هستن تو جواب دادن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE Stanford

سلام.
    منظور مشاور دانشگاه تون هزینه کلیه .همینطور که گفتین باید حداقل 6000 تا رو BS نشون بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط behjatreza نمایش پست ها
    دوستان سلام. من نمیدونم من زبون این دانشگاه UCLA رو نمیفهمم یا اونو پرت و پلا جواب میدن!
    تو سایت نوشته میزان هزینه برای رشته من تقریبن 37,000$ هست. http://www.registrar.ucla.edu/fees/tftfee.htm

من الان 19,000$ fellowship گرفتم با 25% TA (برای هر سال) (میگه نامه رسمی تابستون میاد که این خودش یه بدبختیه)

توی فرمی که باید پر کنم توی سایتشون تا I-20 صادر بشه نوشته که: your expected expenses: $54,988 (این یعنی دانشگاه و زندگی دیگه؟ تا جایی که من فهمیدم)
    الان مشاور رشته ما میگه: sum of your fees will be approximately $49,479.84 (الان من نفهمیدم فقط دانشگاه رو میگه یا دانشگاه و زندگی رو؟)
    الان موندم چقد باید داشته باشم واسه BS.

پولی که میگیرم برای 1 سال $42,657.16 / و expected expenses: $54,988 در نتیجه باید حدود 13000 داشته باشم تو BS

اما بر اساس حرف مشاور $49,479.84 (من نمیدونم منظورزش از SUM یعنی چی؟؟؟ دانشگاه یا زندگی) باید 6000 داشته باشم؟؟ یا 6000 + هزینه زندگی؟؟
    لطفن راهنمایی کنید. اینا خیلی خیلی کند هستن تو جواب دادن

Junior Member

با سلام من برای دانشگاهی تو امریکا اپلای کردم و استادی که باهاش در تماس بودم این ایمیل رو برام فرستاده. با توجه به اینکه گفته 15 credits tuition waiver میخواستم بدونم این ساپورت مالی 20000 دلار در سال که اشاره کرده خالص دریافتی من توی یک سال هست یا شهریه دانشگاه ازش کم میشه؟ و اگر این مقدار فاند کم باشه آیا میشه تا نامه رسمی دانشگاه نیومده باهاش چونه بزنم که فاندم رو بیشتر کنه؟

I hope you have been well since we last communicated. I have recommended your admission to the Engineering PhD program with a ¼-time assistantship and 15 credits of tuition waiver support per year (total support of about $20,000/year). The official letter should be coming from the Graduate School soon. I hope that you will be able to enroll in our program and I look forward to working with you.

Junior Member

دوستان سلام
    من از دانشگاه جورجیا تو اتلانتا یعنی GSU پذیرش برام اومده و تو ای میل بهم گفتن که 15000 دلار بهم میدن + حذف شهریه ولی باید هزینه ها رو بدم که شامل 804 دلار برای هر ترم میشه و با توجه به اینکه هزینه های health insurance یعنی سالی 1000 دلار برای من و همسرم هست. به نظر شما مانده این مقدار برای دو نفر کفاف میده؟ چه کار میشه کرد که این مبلغ رو زیاد کنن؟ اصلا امکانش هست؟ جای چک و چونه هست؟

Junior Member

سلام دوستان
    یکی از دوستام که رشتش مهندسی شیمی هستش تونسته از دانشگاهی از آمریکا که رنکش پایین400هستش برای دکتری پذیرش بگیره و 38000دلار فاوند سالانه گرفته بدون اینکه RA یا TAبگیره.حتی میتونه اونارو هم بگیره.10هزار تا شهریه سالانشه.با اینکه برای دکترای هستش اما هیچ مقاله یا اختراع اصلا هیچی نداره غیر از 15ماه تدریس در دانشگاه و تافل80 که تقریبا نمره بدیه.خب این قضیش چیه؟اونجور که باهم حساب کردیم سالی 12000دلار براشم اضافی میمونه.آدم این مواردو میبینه امیدوار میشه.آیا همچین چیزی شانس بوده یا امکانشم برای یکی مثل من هستش؟خواهشا راهنمایی کنید.
    سپاس

سلام دوستان

به نظر شما 20000 دلار در شهر باتون رژ لوئیزیانا با توجه به متن زیر که از استاد دریافت کردم کافیه؟ چون فکر کنم باید fee و خوابگاه و غذا رو از این پول بدم. من خوابگاهی که قراره بگیرم ترمی 4500دلار هست، نمیدونم ترم هاش چند ماهه است البته!!!

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

the Research Assistantship has been allocated to you, but we would need to know within the next couple of weeks whether you accept it or not. The Assistantship grants you tuition waiver but not fees. You would be responsible for paying whatever the fees are. Again, the ISO (International Students Organization) can no doubt tell you more about this.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)