صفحه 4 از 24 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 240

موضوع: کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya82
    من یه سواله کلی در مورد fund داشتم.البته میدونم که یه کم اطلاعات کامل نیست و نمیشه تخمین درستی زد.
    میخواستم بدونم با fund مثلا" سالی 26،27 هزار تا تو امریکا برای زندگی 2 نفر چقدر دیگه پول لازمه؟ درسته که به ایالت هم بستگی داره. ولی با فرض یه ایالت متوسط از نظر گرونی سالی چقدر علاوه بر fund لازمه؟
    ( با فرض full fund و waive شدن شهریه)
    درود بر شما
    هزينه ها در آمريكابراي يك زندگي دانشجويي(زندگي در آپارتمان) بسيار متغير و مابين 700(تگزاس-كينگسويل) تا نهايتا 1300 دلار در ماه(نيويورك) براي هر نفر مي باشد. از آنجا كه يك زندگي دو نفره دانشجوي بعضي از هزينه ها مشترك است (مانند مسكن) هزينه زندگي دونفره در آمريكا مابين1500تا 2000دلار بر ماه مي باشد.
    همان طور كه بيان شد هزينه متوسط زندگي در آمريكا بسيار متفاوت است . به طور مثال در واشنگتن هزينه زندگي 81 درصد بالاتر از متوسط جامعه آمريكا و هزينه مسكن 100درصد بالاتر از اين متوسط است. www.rent.com
    لينك زير اطلاعات نسبتا مناسبي در مورد هزينه يك نمونه زندگي در آمريكا در اختيار شما قرار مي دهد.(هزينه خوراك200-300 دلار براي هرنفر -هزينه آپارتمان يك خوابه 500-800 دلار(درصورت زندگي در آپارتمان) -ساير هزينه ها (بيمه-درمان-رفت و آمد درون شهري-پوشاك و...) 200-300 دلار)
    http://www.freeusaguide.com/col_sample.htm
    اگر شما شهريه را waive شويد با اين فاند به راحتي مي توانيد در آمريكا زندگي كنيد.
    شما در لينك زير با محاسبه (خوش بينانه) هزينه متوسط زندگي دانشجويي در آمريكا آشنا مي شويد.
    http://www.happyschoolsblog.com/cost...nts-breakdown/

در اين سايت گفته شده است كه براي زندگي در شهر كم هزينه اي چون تگزاس حتي 500 دلار نيز براي يك زندگي ابتدايي دانشجويي كافي است.(براي هر نفر)-كه البته به نظر مي رسد بسيار خوش بينانه است.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    نقل قول نوشته اصلی توسط roodmona
    من از استادم سوال كردم كه فند من از چه نوعي اونم ايجوري جواب داده.
    It is an RA for the full 20 hours. Right now, I have put the amount as $15000 per year. In addition to this you will get instate tuition fees.

حالا من نمي‌دونم آيا اولاً‌من با اين پول بايد هزينه تحصيلم را بدم يا نه؟ در ضمن تو سايت دانشگاه هم به‌طور جامع جايي ننوشته كه هزينه ساليانه شما مثلاً N دلار مي‌شه. اولاً از كجا بفهمم فول فاندم يانه؟ ثانياً ‌آيا با اين پول هزينه‌هاي زندگي تو كانزاس كاور مي‌شه؟ ثالثاً از كجا مي‌تونم بفهمم بايد هزينه تحصيل رو هم بدم يا نه؟
    هزینه های شما در دو بخش پرداخت میشه
    ولی چیزی که شما میبینی همون 15000 هستش -بصورت هر ماه یا هر دوماه یکبار و....بعنوان living costs
    Tuition fee رو هم که گفته get- یعنی با توجه به in addition to this هزینه های تحصیل رو waive شدید
    پس میشه همون فول فاند
    lمن ايميل زدم و از استادم پرسيدم كه آيا tutition fees‌من waive است يا نه اونم اينجوري جواب داده ولي من نمي‌فهمم منظورشو. شما مي‌تويند كمك كنيد؟
    The out of state part will be waived. You will still have to pay the instate part of the fees.

يعني هيچ‌كس معني اين جمله رو نمي‌دونه؟

يعني هيچ‌كس معني اين جمله رو نمي‌دونه؟
    فکر می کنم تو سایت دانشگاهتون توضیح داده باشن.
    دو نوع شهریه داریم: in-state و out of state . شما ظاهرا" باید in state رو پرداخت کنید.
    البته تا جایی که من اطلاع دارم این شهریه هم با TA یا RA بودن waive میشه.
    پیشنهاد میکنم به سایت دانشگاه رجوع کنید.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

من از استادم سوال كردم كه فند من از چه نوعي اونم ايجوري جواب داده.
    It is an RA for the full 20 hours. Right now, I have put the amount as $15000 per year. In addition to this you will get instate tuition fees.

حالا من نمي‌دونم آيا اولاً‌من با اين پول بايد هزينه تحصيلم را بدم يا نه؟ در ضمن تو سايت دانشگاه هم به‌طور جامع جايي ننوشته كه هزينه ساليانه شما مثلاً N دلار مي‌شه. اولاً از كجا بفهمم فول فاندم يانه؟ ثانياً ‌آيا با اين پول هزينه‌هاي زندگي تو كانزاس كاور مي‌شه؟ ثالثاً از كجا مي‌تونم بفهمم بايد هزينه تحصيل رو هم بدم يا نه؟
    در مورد in state: این یعنی که هزینه ی شهریه رو برات ارزون تر حساب می کنن (نسبت به out of state ) که چارت این هزینه ها تو سایت دانشگاه هست و چون نگفته که شهریه waive می شه فکر کنم از روی 1500 شهریه رو بر دارند.
    به هر حال با ساپورت حدود 1000 تا هم تو تکزاس می شه زندگی کرد ولی در مورد فول فاند بودنت یه محاسبه ی هزینه ها تو I-20 هست اگه اونو به دقت نگاه کنی و جمع مخارج ذکر شده از پولی که بهت می دن و تو این فرم ذکر شده کمتر باشه خوب فول فاندی.
    Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

The out of state part will be waived. You will still have to pay the instate part of the fees

اين ستاد تو ايميله اواش گفته كه بچز 15000$ من instate tutition fees رو هم مي‌گيرم و در ايميل دومش گفته كه بايد instate رو پرداخت كنم. بلاخزه من نفهميدم چي به چي شد!!!

The out of state part will be waived. You will still have to pay the instate part of the fees

اين ستاد تو ايميله اواش گفته كه بچز 15000$ من instate tutition fees رو هم مي‌گيرم و در ايميل دومش گفته كه بايد instate رو پرداخت كنم. بلاخزه من نفهميدم چي به چي شد!!!
    خب چرا از خودش نمی پرسین؟ این طوری که خیالتون راحتره

Junior Member

به نظر شما می شه توی تورنتو با سالی 15000 دلار زندگی کرد؟

من يک کمي اينجا گيج شدم!! > وقتي طرف مي گه به من مثلا 22000 دلار در سال Fund دادن معنيش چيزي جدا از TA و RA و GA و Fellowhip و اين چيزاست؟ اين پول رو استاد از گرنتش مي ده يا دانشگاه؟ اصلا به من بگيد کلا چند جور مختلف مي شه کمک هزينه گرفت و آيا مي شه اونا رو با هم ترکيب کرد که مبلغش بيشتر بشه؟ ممنون ميشم!!

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21
    من يک کمي اينجا گيج شدم!! > وقتي طرف مي گه به من مثلا 22000 دلار در سال Fund دادن معنيش چيزي جدا از TA و RA و GA و Fellowhip و اين چيزاست؟ اين پول رو استاد از گرنتش مي ده يا دانشگاه؟ اصلا به من بگيد کلا چند جور مختلف مي شه کمک هزينه گرفت و آيا مي شه اونا رو با هم ترکيب کرد که مبلغش بيشتر بشه؟ ممنون ميشم!!
    خیر جدا نیست . یعنی شما در سال 22000 میزان کل دریافتی stipend تون هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)