صفحه 7 از 24 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 240

موضوع: کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

پیش فرض پاسخ : کافی بودن مقدار کمک هزینه دریافتی برای هزینه های تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط kbigdelysh
    به من یه ایمیل اومده از کلگری از دانشکده برق در مورد فاندینگم. حالا سوال من اینه که آیا این فاند کافیه؟؟؟!! آخه بعد از کم کردن tution خیلی کم میشه به نظرم و چیزی برام نمی مونه:

I am pleased to advise you that you have been offered financial assistance of $20,000.00 for the
    first year of study, and $18,000.00 for the second year of study. The amount of financial assistance is
    subject to adjustment should you be awarded a major scholarship for all or part of your studies. From
    this amount, you must pay tuition and general fees totaling approximately $12,700.00 for the first year
    and $4,500.00 for any subsequent years. These amounts include a tuition fee differential of
    approximately $6,000.00 in the first year and $1,500.00 in any following years. Note that the current
    policy of the department is to refund the tuition fee differential to you during the first two years of study,
    subject to funding.

درست فهمیدم گفته که از 20 هزار در سال اول 12 هزارش رو باید برای شهریه بدم؟ یعنی فقط 8 هزار میمونه برای یک سالم؟ اینطور که فقط باید نون و آب بخورم تو غربت :-[

به منشی دپارتمان ایمیل زدم و پرسیدم که آیا کافیه برا همه چی. پاسخ داد که:

The cost of living expenses will not be included.
    It will be paid by the student

سوال من اینه که یعنی چقدر باید با خودم بیارم؟ من فکر می کردم فول فاند هست....
    If you fail to plan,you plan to fail

نقل قول نوشته اصلی توسط kbigdelysh

به منشی دپارتمان ایمیل زدم و پرسیدم که آیا کافیه برا همه چی. پاسخ داد که:

The cost of living expenses will not be included.
    It will be paid by the student

سوال من اینه که یعنی چقدر باید با خودم بیارم؟ من فکر می کردم فول فاند هست....
    یکی از دوستان در کلگری(mehrdad1976 ) جواب کاملی بمن دادند:

اگر شما فوق هستید که میشه گفت فاند برای دانشجوی فوق همین هست. اما اگر دکترا هستید این فاند یکم کم هست. البته بعضی دانشکده ها (مثل مکانیک) کلاً همینقدر فاند میدن حتی برای دکترا. به هر حال نکته در اینجاست که اگر ما به تفاوت شهریه دانشجوی لوکال و اینترنشال که گفتن بخشیده می شود رو به شما برگردونن (که میشه نصف شهریه سالیانه شما یعنی نصف 12700 برای سال اول) دیگه مشکلی ندارید. برای سال دوم که کلاً مشکلی نیست. هزینه ها توی سایت دانشگاه نوشته شده. اما حدوداً شما ماهی 1000 دلار هزینه دارید. یعنی سالی 12000 لازم دارید. اگر شهریه شما 12700 باشه پس هنوز برای سال اول حدود 4700 باید از جیب بدین اما اگه شهریه 6350 باشه چیزی از جیب نخواهید داد. در مورد بخشیده شدن ما به تفاوت شهریه هم که صحبت شده بستگی به وضعیت مالی دانشکده داره. برای مثال در مورد مکانیک که اوضاع مالی خوب نیست بخشیده نمیشه ولی در مورد برق و کامپیوتر که اوضاع مالی خوبه بخشیده میشه.
    If you fail to plan,you plan to fail

Junior Member

سلام
    کسی میدونه با TA $14400 و full tuition scholarship توی دانشگاه TUFTS میشه زندگی کرد یا نه؟
    اگر کسی از این دانشگاه اینجا هست یه پیامی چیزی بده به ما!

Member amirmimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, Penn State

سلام:
    من از University of Missuori پذيرش گرفتم و برام نوشتن:
    In addition, we plan to offer you a .25 FTE Teaching Assistantship for the Fall 2009 semester. A typical assistantship will pay you approximately $600per month. Additionally, we are offering you a tuition waiver. Based on enrollment as a full-time graduate student carrying nine to twelve hours of coursework each semester, this waiver represents a tuition savings to you of $2,688.30 to $3,584.40 per semester.
    مي خواستم بدونم يعني من هيچ پولي بابت شهريه نبايد بدم؟ توي سايت دانشگاه نوشتهTuition & Feesبراي fall 2008 برابر با 7000$پس چرا اين گفته 2600$?
    در ضمن داستان ماهي 600$ چيه؟خيلي كم نيست؟
    اگر دستم رسد روزی که انصاف از تو بستانم....قضای عهد ماضی را شبی دستی برافشانم...

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

معمولا شهریه برای آمریکایی به یه نحوه برای خارجی هابه نحوه دیگری و برای RA/TA از همه اینها کمتر هست. سایت دانشگاه خوب بخونید نتیجه می ده.
    What Goes Around...Comes Around

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmimi
    سلام:
    من از University of Missuori پذيرش گرفتم و برام نوشتن:
    In addition, we plan to offer you a .25 FTE Teaching Assistantship for the Fall 2009 semester. A typical assistantship will pay you approximately $600per month. Additionally, we are offering you a tuition waiver. Based on enrollment as a full-time graduate student carrying nine to twelve hours of coursework each semester, this waiver represents a tuition savings to you of $2,688.30 to $3,584.40 per semester.
    مي خواستم بدونم يعني من هيچ پولي بابت شهريه نبايد بدم؟ توي سايت دانشگاه نوشتهTuition & Feesبراي fall 2008 برابر با 7000$پس چرا اين گفته 2600$?
    در ضمن داستان ماهي 600$ چيه؟خيلي كم نيست؟
    یه ایمیل بزن بخواه برات شفاف توضیح بدن. بپرس هزینه ای هست که لازم باشه من خودم به دانشگاه پرداخت کنم (مثلا بخشی از شهریه، بیمه درمانی، هزینه های استفاده از gym و ...) یا همه رو دانشگاه پرداخت میکنه؟ حتما از شهریه و بیمه درمانی صریحا نام ببر ...

600 دلار partial fund حساب میشه و اگه اینو به ازای 10 ساعت کار در هفته بهت دادن میتونی 10 ساعت هم خودت on-campus یا off-campus کار کنی. البته اگه بگی کدوم campus دانشگاه میسوری هستی می تونم دقیق بگم هزینه هات حدودا چقدره؟

Member amirmimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, Penn State

سلام:
    من از Auburn University پذيرش با fund به صورت RA ماهي 600$ و tuition fellowship گرفتم. بهشون ايميل زدم كه آيا پولي كه مي دن كافيه؟اينجوري جواب داده:
    It will not cover everything - you will need to provide proof of the
    remaining money gra(the duate school will tell you how much) but you do
    not need to bring the money to the US or to spend it. Basically your
    offer will cover your tuition, ½ of health insurance and most of your
    living costs but you will need to provide some of your own money for the
    rest of the living costs and the small tuition fees.
    1) يعني من هيچ پولي با خودم نبايد ببرم؟بقيش چي مي شه پس؟
    در ضمن اين آفر براي دو ترم هست و توي نامه نوشته:
    Continuation of the assistantship and fellowship beyond the above period will depend both upon the availability of funds and your performance
    2) يعني ممكنه كه مثلا سال بعد بگن fund برامون available نيست؟

اگر دستم رسد روزی که انصاف از تو بستانم....قضای عهد ماضی را شبی دستی برافشانم...

شما اگه از چند تا از دانشجوهای تحصیلات تکمیلی اونجا به خصوص خارجیهاشون بپرسی بهتون میگن که این پول کافیه یا نه. من به منشی ها گفتم یه دانشجو که وقت جواب دادن داشته باشه پیدا کنن اونا هم ایمیل یکی از دانشجوها شون رو بهم دادن. دانشجوها هم خیلی خوب جواب میدادن. در مورد پرسش دومتون هم که برای همه همین رو مینویسن واگه هم ننویسن هم مشخصه که به این دو عامل بستگی داره.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Senior Member emperial آواتار ها

مخارجی که Graduate School تو Financial Certificate Form عنوان کرده چقدر به واقعیت نزدیکه؟ یعنی مخارج ما از برآورد اونها بیشتر خواهد بود یا کمتر؟
    مثلاً با این شرایطی که Grad School گفته

Academic Year Tuition
    $ 0.00
    Living Expenses (9 month)
    $8,300
    Mandatory Fees and Health Insurance
    $1,200
    Books and Supplies
    $1,000
    Total
    $10,500

آیا 12000$ TA برای 9 ماه کافیه؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial
    مخارجی که Graduate School تو Financial Certificate Form عنوان کرده چقدر به واقعیت نزدیکه؟ یعنی مخارج ما از برآورد اونها بیشتر خواهد بود یا کمتر؟
    مثلاً با این شرایطی که Grad School گفته

Academic Year Tuition
    $ 0.00
    Living Expenses (9 month)
    $8,300
    Mandatory Fees and Health Insurance
    $1,200
    Books and Supplies
    $1,000
    Total
    $10,500

آیا 12000$ TA برای 9 ماه کافیه؟
    منم اين سوال رو داشتم. با توجه به اينكه بعضي از دانشگاهها fellow ميدن، امسال مقدار fellow ثابت مونده ولي قيمتها ممكنه بالا رفته باشه. يعني اگه كسي تا پارسال با اين پول full fund بود، ممكنه امسال نباشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)