صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: ارسال مرسولات پستی از کانادا به ایران

پیش فرض ارسال مرسولات پستی از کانادا به ایران

سلام - من دو ماه پیش اومدم کانادا. حدود یک ماه پیش میخواستم یه بسته 1.5 کیلوگرمی رو بفرستم به ایران. واسه اطمینان بیشتر, پست DHL رو انتخاب کردم. وقتی اجناس من رو وزن کرد, گفت تا ایران میشه 220 دلار!!!!!!!!!!! در حالیکه ارزش اجناس من 20 دلار هم نمیشد. چه اینکه در نهایت, اونا رو با پست معمولی (Canada Post) فرستادم و بازم 60 دلار بابتش پرداختم. هنوز هم بعد از گذشت 3 هفته به ایران نرسیده !!!!!!!!! حالا میخوام ببینم کسی راه ارزانتری واسه فرستادن بسته ها از کانادا به ایران میشناسه ؟ ممنون.
    دیشب خواب دیدم بزرگ شدم. خواستم برگردم، کفش هایم اندازه ام نبود.

پیش فرض پاسخ : ارسال مرسولات پستی از کانادا به ایران

سلام دوستان یه دانشگاه تو کانادا برای من آفر لتر رو فرستاده ولی بعد از 1.5 ماه هنوز نرسیده خودشون گفتن عادیش 1 ماهه،حالا من چی کار کنم ؟راهی هست که بتونم از پست ایران پیگیری کنم؟لطفا کمک کنید مرسی

دوستان شما اگر قرار باشه یک pick up برای گرفتن بسته یا نامه از دانشگاهی در کانادا داشته باشید تا به ایران ارسال کنند، روش آنلاین کجا را پیشنهاد می کنید؟
    DHL با کارت اعتباری این اجازه را می دهد، اما حداقل 100$ تا 140$ برای یک نامه هزینه دارد...

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

دوستان يه سوالي داشتم. الان دانشگاه Decision Letter رو برام پست كرده ولي من دريافت نكردم. از طريق ايميل هم ميگن برخلاف قوانين دانشگاه هست كه با ايميل اعلام كنيم! دانشگاه هم جواب درستي نميده! به نظرتون با توجه به اينكه احتمالا پست عادي هست، چطور ميشه اينو پيگيري كرد؟ اصلا امكانش هست؟ البته دوستمون هم قبلا مشابه اين رو پرسيده بودن ولي جواب نگرفتن!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Bache Mosbat نمایش پست ها
    سلام دوستان یه دانشگاه تو کانادا برای من آفر لتر رو فرستاده ولی بعد از 1.5 ماه هنوز نرسیده خودشون گفتن عادیش 1 ماهه،حالا من چی کار کنم ؟راهی هست که بتونم از پست ایران پیگیری کنم؟لطفا کمک کنید مرسی

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط aminp30 نمایش پست ها
    دوستان يه سوالي داشتم. الان دانشگاه Decision Letter رو برام پست كرده ولي من دريافت نكردم. از طريق ايميل هم ميگن برخلاف قوانين دانشگاه هست كه با ايميل اعلام كنيم! دانشگاه هم جواب درستي نميده! به نظرتون با توجه به اينكه احتمالا پست عادي هست، چطور ميشه اينو پيگيري كرد؟ اصلا امكانش هست؟ البته دوستمون هم قبلا مشابه اين رو پرسيده بودن ولي جواب نگرفتن!!
    درود بر استاد امین گل، راستش برای بسته های عادی به هیچ وجه امکان پیگیری وجود ندارد.چون در دست پست دولتی ایران قرار میگیره. در باره ایمیل درسته ولی فکر کنم ایمیلی که شما درپروسه اپلای وارد کردید برای دانشگاه معتبر باشه. مثلا من برای یک دانشگاه یادمه اون وقتایی که gmail مشکل داشت با ایمیل خودم فرستادم ولی دانشگاه گفت فقط و فقط همون ایمیل قابل قبول هست. به هرحال بهترین راه حل تماس با دفتر مرکزی شرکت DHL درتهران هست که اونها با قبول هرینه از طرف شما به صورت غیر مستقیم بسته شما را به دبی و از دبی به تهران می آورند.
    I am back to AA.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    درود بر استاد امین گل، راستش برای بسته های عادی به هیچ وجه امکان پیگیری وجود ندارد.چون در دست پست دولتی ایران قرار میگیره. در باره ایمیل درسته ولی فکر کنم ایمیلی که شما درپروسه اپلای وارد کردید برای دانشگاه معتبر باشه. مثلا من برای یک دانشگاه یادمه اون وقتایی که gmail مشکل داشت با ایمیل خودم فرستادم ولی دانشگاه گفت فقط و فقط همون ایمیل قابل قبول هست. به هرحال بهترین راه حل تماس با دفتر مرکزی شرکت DHL درتهران هست که اونها با قبول هرینه از طرف شما به صورت غیر مستقیم بسته شما را به دبی و از دبی به تهران می آورند.
    مرسي بهروز جان. البته دانشگاه گفته كه اصلا از طريق ايميل نميتونيم نتيجه رو بديم نه اينكه ايميل معتبر نباشه! منظورتون از جمله آخر اينه كه من هزينه پست DHL رو بدم به دانشگاه تا برام بفرسته؟ يا چيز ديگه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط aminp30 نمایش پست ها
    مرسي بهروز جان. البته دانشگاه گفته كه اصلا از طريق ايميل نميتونيم نتيجه رو بديم نه اينكه ايميل معتبر نباشه! منظورتون از جمله آخر اينه كه من هزينه پست DHL رو بدم به دانشگاه تا برام بفرسته؟ يا چيز ديگه؟
    ممنون
    نامه ها عادی دانشگاه از زمانی که ارسال کردند حدود 35 روز طول می کشد که از کانادا به ایران برسد.

اول باید با دانشگاه هماهنگ کنید، خیلی از دانشگاه ها حاضر نیستند نسخه دیگری از Offer of admission صادر کنند. اگر قبول کردند ابتدا آماده کنند، سپس می توانید با DHL آنلاین (dhl.ca) یا از طریق تلفن DHL (هر دو با Credit Card) یک روز و ساعت را برای Shipping/pickup سفارش دهید، بعد خود Dhl به دانشگاه می رود و نامه را تحویل می گیرد و ارسال می کند. فقط این طوری حدود 115 تا 150 دلار هزینه دارد! (تا 10 روز هم طول می کشد)

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

آیا اخیرا (2011) ارسال بسته پستی از کانادا به تهران با courier‌ها تحریم هست/شده؟ (مثل TNT Express یا DHL یا هر پیک سریع دیگه‌ای که در کانادا نمایندگی داره).
    ویرایش توسط Sunrise : March 23rd, 2011 در ساعت 12:13 AM

Junior Member

اگه اینو یکی به منم بگه ممنون می شم. من I-20 رو از کانادا برام فرستادن با DHL . دو روزه از دفتر پستی مونترال تکون نخورده!!

Junior Member

سلام. ببخشید که تاپیک رو بالا آوردم. یک سؤال داشتم. یکی از دوستای من تو کانادا I-20 ام رو با Canad Post برام فرستاده. الان حدود سه هفته می گذره. کسی می دونه با در نظر گرفتن تعطیلات نوروز این بسته حدوداً کی به دست من می رسه؟ یه سؤال دیگه این که تا حالا شده کسی از کانادا یه بسته بفرسته ایران و تو راه گم بشه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)