نقل قول نوشته اصلی توسط rezaghaffari نمایش پست ها
با سلام و با اجازه مدیران فروم، بعد از اینکه تقریباً اکثر مباحث رو نگاه کردم، به نظرم جای این رشته از مطالب به عنوان یک موضوع مجتمع خالی بود.
در موضوعات مختلف حرفهایی در مورد این گرایش در دانشگاه های خارجی مطرح شده که اکثراً گفته میشه دانشگاهها دارند آن را جمع می کنند با آینده شغلی نامناسب و مبهمی دارند. خیلی از دوستانی که این حرفها رو میزنند را من میشناسم و در دانشکده شریف با اخلاقیاتشون آشنا هستم و میدونم خیلی الکی حرف نمیزنند ولی خودشون IS نمیخونند. بنابراین لطفاً دوستان دیگر هم که از نزدیکتر با این گرایش در ارتباط هستند خواهش می کنم نظر خودشون رو در این مورد بگوییند.
مثلاً آیا این نظر کلی در مورد IS در ست که اینقدر وضعیت نامناسبی دارد. آیا مثلاً ROTMAN-Toronto که گرایش IS ندارد، داشته و برداشته با کلاً نمی خواسته؟
چرا جایگاه مباحثی مانند E-Commerce یا IS Strategy با وجود اینکه در لیست research interest اساتید دانشگاهها دیده می شود ولی در لیست مقالات جدید یا عناوین تزهای آنها دیده نمی شود. مسلماً هنوز جای کار بخصوص در زمینه E-commerce زیاد مونده. مباحثی که الان دنبال می شود اکثراً IS Adoption و Knowledge Management هستند. که خوب معلوم است که بیشتر از اینکه IS باشد به نظر من behavioral است.
از پاسخهای تخصصی و دقیق به این پرسشها بسیار ممنون می شم.

انتقال به موضوع توسط BiscuitPolo
استناد به اینکه Rotman گرایش IS رو نداره دلیل نمیشه که این گرایش تاپ نیست. دانشگاه های بزرگی مثل McGill - UBC - Austin - MIT - U of Michigan - U of Florida - NYU - Carnegie Mellon - Maryland - GeorgiaTech - Penn State Wisconsin Madison و خیلی از دانشگاه های بزرگ دیگه این گرایش رو دارند. IS قدمت کمتری (و متعاقبا اساتید کمتری) از گرایش های دیگه داره و هنوز اندازه مالی، استراتژی و .. رشد نکرده. ضمن اینکه رشته "علوم اطلاعاتی" با توجه به تشابهات زیادش تونسته تعداد زیادی از علاقه مندان به IS رو سمت خودش بکشه.

به نظر من اگر کسی به مبحث IT/Business Alignment و فناوری های نوین اطلاعاتی علاقه داشته باشه راهی نداره جز اینکه سراغ IS بره.