صفحه 6 از 57 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 565

موضوع: گرایشهای مختلف مدیریت

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaghaffari نمایش پست ها
    با سلام و با اجازه مدیران فروم، بعد از اینکه تقریباً اکثر مباحث رو نگاه کردم، به نظرم جای این رشته از مطالب به عنوان یک موضوع مجتمع خالی بود.
    در موضوعات مختلف حرفهایی در مورد این گرایش در دانشگاه های خارجی مطرح شده که اکثراً گفته میشه دانشگاهها دارند آن را جمع می کنند با آینده شغلی نامناسب و مبهمی دارند. خیلی از دوستانی که این حرفها رو میزنند را من میشناسم و در دانشکده شریف با اخلاقیاتشون آشنا هستم و میدونم خیلی الکی حرف نمیزنند ولی خودشون IS نمیخونند. بنابراین لطفاً دوستان دیگر هم که از نزدیکتر با این گرایش در ارتباط هستند خواهش می کنم نظر خودشون رو در این مورد بگوییند.
    مثلاً آیا این نظر کلی در مورد IS در ست که اینقدر وضعیت نامناسبی دارد. آیا مثلاً ROTMAN-Toronto که گرایش IS ندارد، داشته و برداشته با کلاً نمی خواسته؟
    چرا جایگاه مباحثی مانند E-Commerce یا IS Strategy با وجود اینکه در لیست research interest اساتید دانشگاهها دیده می شود ولی در لیست مقالات جدید یا عناوین تزهای آنها دیده نمی شود. مسلماً هنوز جای کار بخصوص در زمینه E-commerce زیاد مونده. مباحثی که الان دنبال می شود اکثراً IS Adoption و Knowledge Management هستند. که خوب معلوم است که بیشتر از اینکه IS باشد به نظر من behavioral است.
    از پاسخهای تخصصی و دقیق به این پرسشها بسیار ممنون می شم.

انتقال به موضوع توسط BiscuitPolo
    استناد به اینکه Rotman گرایش IS رو نداره دلیل نمیشه که این گرایش تاپ نیست. دانشگاه های بزرگی مثل McGill - UBC - Austin - MIT - U of Michigan - U of Florida - NYU - Carnegie Mellon - Maryland - GeorgiaTech - Penn State Wisconsin Madison و خیلی از دانشگاه های بزرگ دیگه این گرایش رو دارند. IS قدمت کمتری (و متعاقبا اساتید کمتری) از گرایش های دیگه داره و هنوز اندازه مالی، استراتژی و .. رشد نکرده. ضمن اینکه رشته "علوم اطلاعاتی" با توجه به تشابهات زیادش تونسته تعداد زیادی از علاقه مندان به IS رو سمت خودش بکشه.

به نظر من اگر کسی به مبحث IT/Business Alignment و فناوری های نوین اطلاعاتی علاقه داشته باشه راهی نداره جز اینکه سراغ IS بره.

به نظر من موضوع جالبی رو روش دست گذاشتی. هر چند که من همچنان اعتقاد ندارم که IS گرایش رو به فنایی هست، اما بد ندیدم یک دو سه تا نکته که به نظرم میاد رو بگم. بد نیست قبل اینکه مطالبمو بگم اینو ذکر کنم که من فوق سیستمهای اطلاعاتی دارم از ایران و الان هم بازاریابی میخونم تو کانادا. پس تا حد نسبتا معقولی نسبت به دو حیطه اطلاعات دارم.

قصه ای اس یک نکته داره که ازش نباید غافل بود و اون هم گرایش مشابه در علوم کامپیوتر. بسیاری از کسایی که میخان ای اس بخونن پیشینه مهندسی دارند و برای این افراد رفتن تو علوم کامپیوتر راحت تره به دلایل بسیار مثل اشنایی بیشتر در حوزه مورد علاقه، تمایل به بازار جاب غیر امادمیک و ... لذا میرن سمت علوم کامپیوتر. علی رغم اینکه این دو رشته در دو دانشکده مختلف ارائه میشه اما انصافا اشتراکات بسیاری داره و خیلی وقتها میشه یه ریسرچ رو در هر دو جا انجام داد. از طرف دیگه قابلیت چاپ مقاله تو رشته های مهندسی بالاتره و میزان فاند هم بیشتر پس خیلی ها که با سابقه مهندسی هستند همچنان به سمت علوم کامپیوتر کشیده میشوند.
    نکته دیگه اینه که بسیاری از دانشگاه ها در مقطع لیسانس گرایش ای اس (با اسامی مشابه) ندارند. این به این علت نیست که این رشته بد هستتش، دلیلش اینه که بازار اشتغال برای سایر گرایشها بهتره و مدرسه های مدیریت کلاسهاشون با سایر گرایشها پر میشه. این هیچ عیبی نیست فی نفسه. مثل اینکه بگیم رشته زبانشناسی متقاضی کمتری نسبت به مهندسی برق داره پس رشته بدی هستش. نه واقعیت اینه که میزان دانشجوها تا حدودی با میزان بازار کار مطابقت داره پس اگه از زباشناسی 10 نفر فارغ التحصیل شوند براشون کار هست و اگر 1000 تا برق برای اونا هم جاب هست.
    نکته بعدی برای گرایش ای اس اینه که از اونجا که دانشگاه ها دانشجوی ای اس زیادی ندارند، پس نیاز به هیات علمی زیادی هم ندارند، برای همین به نسبت اعضای هیات علمی اونا تو این گرایش کمتر هستش، نتیجه این میشه که دانشجوی تحصیلات تکمیلی کمتری هم می گیرند.
    نکته بعدی که بیشتر فقط نکته ای هست برای نیم نگاهی داشتن اینه که گرایشهای او آر و ای اس بیشتر دانش ریاضی میخواد و اکثر دانشجوهای امریکایی/کانادایی با ریاضیات میانه خوبی ندارند.
    اینا بخش اول قضه بود
    بخش دوم در رابطه به مسایلی چون تجارت الکترونیکی و ...
    همونطور که حتما میدونید حدود 20 سال پیش انفجار مقالات در زمینه تجارت الکترونیکی و ... ایجاد شد، بسیاری از کسب و کارهای الکترونیکی شروع شد و توسعه یافت اما بعد از مدتی این استارت درخشان با افولی قابل تامل مواجه شد و این مساله باعث شد که ژورنال های علمی نسبت به این موارد با دقت بیشتری مطالعه کنند.
    اما چرا تو گرایش های دیگه مثل مارکتینگ مفاهیم تجارت الکترونیکی خیلی جدی بررسی نمیشه. به عنوان مثال Journal of Consumer Research که بهترین ژورنال در زمینه رفتار مصرف کننده هستش با افتخار توسط دبیرش اعلام میشه که در طول دوره ای که وی مسول ژورنال بوده کمتر از ده مقاله با موضوعیت اصلی تجارت الکترونیکی در حیطه رفتار مصرف کنندگان چاپ کرده. این نشون از این نداره که تجارت الکترونیکی بی ارزش هستش بلکه دبیر مجله در یک مقاله نسبت به این مساله توضیح میده و میگه که کار ما ساخت تءوری هستش و تءوری وقتی بارازشه که تو هر ظرفی جواب بده. پس تءوری مختص تجارت الکترونیکی تءوری کاملی نیست و باید این مساله بررسی شه که چرا مشتری در محیط اینترنت و بدون حضور فیزیکی مثلا فروشنده رفتار متفاوتی رو نشون میده و وقتی که جواب این سوال مشخص شده، اونوقت تئوری در رابطه با حضور/عدم حضور فیزیکی فروشنده شکل میگیره که یکی از مثالاش میتونه تجارت الکترونیکی باشه. خلاصه که در گرایشهای دیگه مثل استراتژی و مارکتینگ به مفاهیم کلی تر پرداخته میشه. البته این برای ژورنالهای اصل کاری هر گرایش هست وگر نه که هر گرایش کلی ژورنال داره که به این چیزا توجهی نداره و فقط چاپ میکنه.

وای خشته شدم از نوشتن
    اقا تو فرووم یک بخش صوتی هم راه بندازید. کلا حرف زدن راحتتره از نوشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaghaffari نمایش پست ها
    با سلام و با اجازه مدیران فروم، بعد از اینکه تقریباً اکثر مباحث رو نگاه کردم، به نظرم جای این رشته از مطالب به عنوان یک موضوع مجتمع خالی بود.
    در موضوعات مختلف حرفهایی در مورد این گرایش در دانشگاه های خارجی مطرح شده که اکثراً گفته میشه دانشگاهها دارند آن را جمع می کنند با آینده شغلی نامناسب و مبهمی دارند. خیلی از دوستانی که این حرفها رو میزنند را من میشناسم و در دانشکده شریف با اخلاقیاتشون آشنا هستم و میدونم خیلی الکی حرف نمیزنند ولی خودشون IS نمیخونند. بنابراین لطفاً دوستان دیگر هم که از نزدیکتر با این گرایش در ارتباط هستند خواهش می کنم نظر خودشون رو در این مورد بگوییند.
    مثلاً آیا این نظر کلی در مورد IS در ست که اینقدر وضعیت نامناسبی دارد. آیا مثلاً ROTMAN-Toronto که گرایش IS ندارد، داشته و برداشته با کلاً نمی خواسته؟
    چرا جایگاه مباحثی مانند E-Commerce یا IS Strategy با وجود اینکه در لیست research interest اساتید دانشگاهها دیده می شود ولی در لیست مقالات جدید یا عناوین تزهای آنها دیده نمی شود. مسلماً هنوز جای کار بخصوص در زمینه E-commerce زیاد مونده. مباحثی که الان دنبال می شود اکثراً IS Adoption و Knowledge Management هستند. که خوب معلوم است که بیشتر از اینکه IS باشد به نظر من behavioral است.
    از پاسخهای تخصصی و دقیق به این پرسشها بسیار ممنون می شم.

انتقال به موضوع توسط BiscuitPolo

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

نقل قول نوشته اصلی توسط haagh نمایش پست ها
    به نظر من موضوع جالبی رو روش دست گذاشتی. هر چند که من همچنان اعتقاد ندارم که IS گرایش رو به فنایی هست، اما بد ندیدم یک دو سه تا نکته که به نظرم میاد رو بگم. بد نیست قبل اینکه مطالبمو بگم اینو ذکر کنم که من فوق سیستمهای اطلاعاتی دارم از ایران و الان هم بازاریابی میخونم تو کانادا. پس تا حد نسبتا معقولی نسبت به دو حیطه اطلاعات دارم.

قصه ای اس یک نکته داره که ازش نباید غافل بود و اون هم گرایش مشابه در علوم کامپیوتر. بسیاری از کسایی که میخان ای اس بخونن پیشینه مهندسی دارند و برای این افراد رفتن تو علوم کامپیوتر راحت تره به دلایل بسیار مثل اشنایی بیشتر در حوزه مورد علاقه، تمایل به بازار جاب غیر امادمیک و ... لذا میرن سمت علوم کامپیوتر. علی رغم اینکه این دو رشته در دو دانشکده مختلف ارائه میشه اما انصافا اشتراکات بسیاری داره و خیلی وقتها میشه یه ریسرچ رو در هر دو جا انجام داد. از طرف دیگه قابلیت چاپ مقاله تو رشته های مهندسی بالاتره و میزان فاند هم بیشتر پس خیلی ها که با سابقه مهندسی هستند همچنان به سمت علوم کامپیوتر کشیده میشوند.
    نکته دیگه اینه که بسیاری از دانشگاه ها در مقطع لیسانس گرایش ای اس (با اسامی مشابه) ندارند. این به این علت نیست که این رشته بد هستتش، دلیلش اینه که بازار اشتغال برای سایر گرایشها بهتره و مدرسه های مدیریت کلاسهاشون با سایر گرایشها پر میشه. این هیچ عیبی نیست فی نفسه. مثل اینکه بگیم رشته زبانشناسی متقاضی کمتری نسبت به مهندسی برق داره پس رشته بدی هستش. نه واقعیت اینه که میزان دانشجوها تا حدودی با میزان بازار کار مطابقت داره پس اگه از زباشناسی 10 نفر فارغ التحصیل شوند براشون کار هست و اگر 1000 تا برق برای اونا هم جاب هست.
    نکته بعدی برای گرایش ای اس اینه که از اونجا که دانشگاه ها دانشجوی ای اس زیادی ندارند، پس نیاز به هیات علمی زیادی هم ندارند، برای همین به نسبت اعضای هیات علمی اونا تو این گرایش کمتر هستش، نتیجه این میشه که دانشجوی تحصیلات تکمیلی کمتری هم می گیرند.
    نکته بعدی که بیشتر فقط نکته ای هست برای نیم نگاهی داشتن اینه که گرایشهای او آر و ای اس بیشتر دانش ریاضی میخواد و اکثر دانشجوهای امریکایی/کانادایی با ریاضیات میانه خوبی ندارند.
    اینا بخش اول قضه بود
    بخش دوم در رابطه به مسایلی چون تجارت الکترونیکی و ...
    همونطور که حتما میدونید حدود 20 سال پیش انفجار مقالات در زمینه تجارت الکترونیکی و ... ایجاد شد، بسیاری از کسب و کارهای الکترونیکی شروع شد و توسعه یافت اما بعد از مدتی این استارت درخشان با افولی قابل تامل مواجه شد و این مساله باعث شد که ژورنال های علمی نسبت به این موارد با دقت بیشتری مطالعه کنند.
    اما چرا تو گرایش های دیگه مثل مارکتینگ مفاهیم تجارت الکترونیکی خیلی جدی بررسی نمیشه. به عنوان مثال Journal of Consumer Research که بهترین ژورنال در زمینه رفتار مصرف کننده هستش با افتخار توسط دبیرش اعلام میشه که در طول دوره ای که وی مسول ژورنال بوده کمتر از ده مقاله با موضوعیت اصلی تجارت الکترونیکی در حیطه رفتار مصرف کنندگان چاپ کرده. این نشون از این نداره که تجارت الکترونیکی بی ارزش هستش بلکه دبیر مجله در یک مقاله نسبت به این مساله توضیح میده و میگه که کار ما ساخت تءوری هستش و تءوری وقتی بارازشه که تو هر ظرفی جواب بده. پس تءوری مختص تجارت الکترونیکی تءوری کاملی نیست و باید این مساله بررسی شه که چرا مشتری در محیط اینترنت و بدون حضور فیزیکی مثلا فروشنده رفتار متفاوتی رو نشون میده و وقتی که جواب این سوال مشخص شده، اونوقت تئوری در رابطه با حضور/عدم حضور فیزیکی فروشنده شکل میگیره که یکی از مثالاش میتونه تجارت الکترونیکی باشه. خلاصه که در گرایشهای دیگه مثل استراتژی و مارکتینگ به مفاهیم کلی تر پرداخته میشه. البته این برای ژورنالهای اصل کاری هر گرایش هست وگر نه که هر گرایش کلی ژورنال داره که به این چیزا توجهی نداره و فقط چاپ میکنه.

وای خشته شدم از نوشتن
    اقا تو فرووم یک بخش صوتی هم راه بندازید. کلا حرف زدن راحتتره از نوشتن
    Thank you for your comprehensive and very useful comment. Please record your voice and attach to your next photos in which you may want to explain such matters again!
    لطفا لینک سوال خود در فروم را با پیغام خصوصی برایم فرستاده تا در فروم به ان پاسخ دهم. ضمنا من از کسی که متن مفیدی در فروم نوشته یا پست هایش به دیگران کمک میکند، با زدن "اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشکر میکنم.

Junior Member

سلام بچه ها.من رشته لیسانسم زبان انگلیسی بوده و ارشد هم مدیریت رسانه خوندم که یه رشته نوپایی هستش تو ایران.دوس دارم phd رو human resource management بخونم.اونطوری که search کردم،تو canadian universities این گرایش تو psychology department ارائه می شه.خواستم بدونم که من می تونم اینطوری تغییر رشته بدم؟به نظرتون شانس fund گرفتن تو این گرایش اصلا هست یا نه؟
    اگه کسی دنبال این گرایش هست یا اطلاعاتی داره ممنون می شم که کمکم منه ،چون خیلی سردرگمم.
    مرسی بچه ها

Junior Member silence آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق، کنترل_سجاد مشهد

با سلام.
    من لیسانس برق دارم می گیرم برای فوق می خوام مدیریت IT بخونم؛ کدوم کشورها رو واسه این رشته پیشنهاد می کنید؟
    مقاله ندارم، معدلم 12.5 و وضع مالیمم زیاد خوب نیست.
    با تشکر.
    باید قلم گرفت به دست تقویم تازه ای نوشت باید که تن نداد و رفت به جستجوی سرنوشت

Junior Member

با سلام

من لیسانس مهندسی نساجی ، فوق لیسانس مدیریت نساجی(بین رشته نساجی و صنایع) دارم و البته در دوره فوق لیسانس 12 واحد از دانشکده مهندسی صنایع گذروندم و پروژه فوق لیسانسم در زمینه SCM و E Buisiness بوده و 3 سال هم سابقه کار دارم در زمینه برنامه ریزی توی یک شرکت تولیدی دارو دارم و سرپرست واحد هستم.میخوام واسه PHD اقدام کنم.توی رشته مدیریت SCM یا رشته های نزدیک چقدر شانس دارم ؟
    لطفا راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mona_e نمایش پست ها
    با سلام

من لیسانس مهندسی نساجی ، فوق لیسانس مدیریت نساجی(بین رشته نساجی و صنایع) دارم و البته در دوره فوق لیسانس 12 واحد از دانشکده مهندسی صنایع گذروندم و پروژه فوق لیسانسم در زمینه SCM و E Buisiness بوده و 3 سال هم سابقه کار دارم در زمینه برنامه ریزی توی یک شرکت تولیدی دارو دارم و سرپرست واحد هستم.میخوام واسه PHD اقدام کنم.توی رشته مدیریت SCM یا رشته های نزدیک چقدر شانس دارم ؟
    لطفا راهنمایی کنید.
    بستگی داره به:
    1. دانشگاه هایی که در اونها تحصیل کردید؟
    2. معدلتون در هر مقطع؟
    3. تسلط برزبان انگلیسی(IELTS or TOEFL)؟
    4. تسلط بر زبان و نیز داشتن یک سری مهارت ریاضی و استدلالی(GMAT/GREنمره )؟(برای تمامی کشورها و دانشگاه ها لازم نیست اما در بسیاری از دانشگاه های آمریکا و کانادا و دانشگاه های خوب اروپا لازمه)
    5. مقاله یا کار تحقیقی قبلی به خصوص چاپ شده و به خصوص تر نشریات خراجی و ISI، کیفیت و اهمیت شون؟
    6. سابقه کاری شما ممکنه براشون جالب باشه اگر که مرتبط باشه با SCM به خصوص. اما خب کلا برای PhD مدیریت زیاد سابقه کاری به صورت مستقیم اثری نداره چون در واقع PhD بیشتر برای اینه که شما محقق یا مدرس بشید نه فعال در عرصه مدیریت.

با این اوصاف باید دونست که شما در هر یک از این موارد چه وضعیتی دارید و بعد میشه شانستون رو برای رنکینگ مناسب تا حدی تخمین زد.
    در مجومع فکر می کنم برای رشته هایی مثل Operations Management می تونید apply کنید که به گرایش شما نزدیکتره، و اگر در زمینه e-Business بیشتر دانش یا سابقه دارید برای Management Information Systems یا MIS یا IS می تونید اقدام کنید.
    ویرایش توسط sysco : September 4th, 2010 در ساعت 04:50 PM
    inactive account

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط mona_e نمایش پست ها
    با سلام

لطفا راهنمایی کنید.
    دانشگاه Penn State رشته ای به نام Supply Chain & Information Systems رو در مقطع دکتری ارائه می کنه. فکر کنم شانس متوسطی دارید.

Junior Member

لیسانس صنعتی اصفهان ( معدل 14.6) و ارشد امیرکبیر ( معدل 16.5) بودم . زبانم بد نیست، چون تازه تصمیم گرفتم به ادامه تحصیل هنوز امتحان ندادم. احتمالا برای آبان تافل می دم.
    هنوز مقاله ای ندارم ولی دارم روش کار میکنم که فکر نکنم به زودی بتونم تموم کنم.
    علاقه ای به گرایش تولید ندارم ولی MIS و ISبد نیست. ولی بازهم ترجیح میدم در زمینه لجستیک باشه.
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارآفررینی - تهران

با سلام
    نظرتون در مورد خوندن Entrepreneurship در مقطع دکتری چیه؟ کسی در این مورد اطلاعاتی داره؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)