صفحه 56 از 57 نخستنخست ... 6464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 565

موضوع: گرایشهای مختلف مدیریت

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

پیش فرض پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

سلام

من دو تا سوال داشتم.

1 - شاید جواب به این سوال سخت باشه اما به نظرتون رابطه ی بین پرطرفدار بودن بعضی رشته ها (مثل Finance) و سختی پذیرش گرفتن خطی و مستقیمه؟ مثال می زنم توی خیلی از تاپیک های فروم بچه هایی که می خوان برای فایننس اقدام کنن از سختی پروسه ی پذیرش و انتظار برای نمرات بالا می گن. از اون طرف مثلا رشته هایی هستن مثل MIS که فکر کنم رقابت براشون کمتره (مطمئن نیستم) اما آیا این به این معنی هست که پذیرش گرفتن از اونها راحت تره؟ میشه یه مقایسه ی کلی بین گرایش های مختلف مدیریت (مخصوصا با جنبه ی کوانت بیشتر) کرد و گفت که شانس پذیرش در کدوم به نسبت معقول تره؟

2 - اگر هدف و دورنما رسیدن به موقعیت شغلی data scientist باشه به نظرتون دنبال کردن چه رشته ای در فوق و دکتری معقول تره؟ (شخصی که پیش زمینه ی فنی و برنامه نویسی، آماری داره و با مباحث مدیریتی هم آشنایی داره)

من خودم رشته های MIS و Operation Research رو در نظر داشتم اما گفتم شاید دوست های دیگه، مخصوصا کسایی که از نزدیک با بازار آکادمیک و غیرآکادمیک آشنایی دارن، بتونن کمک کنن تا شاید بشه گرایش های دیگه ای رو به این لیست اضافه کرد. به طور مثال به نظر میاد بچه هایی که فایننس می خونن (به شرطی که با مدل های آماری و برنامه نویسی مرتبط آشنایی داشته باشن) بتونن در این زمینه و شاخه کار کنن در آینده.
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس عمران دارم و الان فوق مدیریت صنعتی-تولید میخونم . با توجه به اینکه فقط پایان نامم مونده و میخوام موضوعش رو به شکلی انتخاب کنم که دکترا همون گرایش رو در امریکا یا کانادا بخونم میشه راهنماییم کنین تو این دو کشور به ترتیب کدوم گرایش ها بازار کار بهتری داره؟ مخصوصا برای فعالیت اکادمیک...البته آمارم ضعیف هست ترجیحا گرایش هایی که ارتباط کمتری باهاش داره...و اینکه به گرایش مارکتینگ هم علاقه دارم.برای انتخابش مشکلی نداره یا بهتر هس مدرک فوق بازرگانی می بود برای این گرایش؟ ... با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی و ارشد صنایع از شریف. دکتری از علم و صنعت

سلام
    سوالی از محضر شما دارم به زودی دکتری خود را در رشته مهندسی صنایع - گرایش تحلیل سیستم تمام میکنم.
    قصد دارم برای پسادکتری (یا هر مقطع دیگری) به یکی از دانشگاه های آمریکا بروم. باتوجه به تجربه و شناخت شما کدام رشته بازار کار بهتری در خارج از کشور دارد؟ مدیریت؟ سیستم؟ یا تحقیق در عملیات؟ و کدام دانشگاه ها رو توصیه میکنید؟

قصد مهاجرت به خارج رو دارم. اساسا هیئت علمی شدن رو پیشنهاد میکنید یا کار کردن؟ برای هر کدوم چه مسیری رو برای تحققش پیشنهاد میکنید؟از جهت تحصیلی و کاری و ویزا و امثالهم.

موضوع تزم نیز در زمینه مدیریت، سیستم و تحقیق در عملیات بوده است.

سوابقم نیز به شرح زیر است:

کارشناسی : صنایع شریف معدل 17.5- رتبه برتر استعداد درخشان

کارشناسی ارشد : صنایع شریف 16.5

دکتری : صنایع علم و صنعت 19

زبان انگلیسی نمره عالی

مقالات حدود 10 فارسی - 4 انگلیسی

توصیه نامه از اساتید شریف و علم و صنعت

سوابق تدریس : بالغ بر 10 ترم به صورت TA و استاد مدعو در شریف و علم وصنعت

استاد مشاور تعدادی پایان نامه ارشد

بالغ بر 10 پروژه یا سازمان در نقش مدیر میانی و ارشد- حدودا 7 سال سابقه کار مدیریتی

پیشاپیش از پاسخ شما ممنون

Junior Member

سلام خدمت دوستان فروم
    من در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان لیسانس و از دانشگاه تهران مدیریت کارآفرینی گرایش کارآفرینی ارشد دارم و بدنبال ادامه تحصیل در دکترا در همین فیلد هستم لذا هرچقدر سرچ میکنم اطلاعات مفیدی پیدا نمیکنم کسی میتونه در این زمینه کمک کنه؟
    با سپاس

سلام دوستان
    کسی راجع به کارشناسی ارشد مدیرت بازارگانی گرایش بازاریابی اطلاعاتی داره؟ بیشتر بازار کارش برام مهمه .

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aatasnim نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان فروم
    من در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان لیسانس و از دانشگاه تهران مدیریت کارآفرینی گرایش کارآفرینی ارشد دارم و بدنبال ادامه تحصیل در دکترا در همین فیلد هستم لذا هرچقدر سرچ میکنم اطلاعات مفیدی پیدا نمیکنم کسی میتونه در این زمینه کمک کنه؟
    با سپاس
    سلام
    دنبال چه جور اطلاعاتی هستین که پیدا نمی کنید؟
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    سلام
    دنبال چه جور اطلاعاتی هستین که پیدا نمی کنید؟
    دانشگاه و استادی که در همین رشته باشه و بتونم فاند بگیرم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aatasnim نمایش پست ها
    دانشگاه و استادی که در همین رشته باشه و بتونم فاند بگیرم.
    من بنا به رشته ام در مورد حسابداری و فاینانس بیشتر اطلاع دارم ولی تا جایی که دیدم و اطلاع دارم دکتری رشته Entrepreneurship گاهی یک گرایش مستقل در کنار سایر گرایشهای بیزینس هست مثل دانشگاه مانیتوبا،
    گاهی هم زیر مجموعه management هست ، یعنی شما برای دکتری management پذیرش می گیرین، بعد از ورود مثل خیلی های دیگه تصمیم می گیرین که چه زمینه کارآفرینی کار کنید، البته نهایتا مدرکتون همون دکتری مدیریت هست ولی همه جا خودتون رو با تخصص همین Entrepreneurship می تونین معرفی کنید، به عنوان نمونه بیزینس اسکول جان مالسون دانشگاه کنکوردیا، به این شکل هست.
    ممکنه جاهایی هم شما وارد مدیریت استراتژیک بشین بعدش تزتون و ریسرجتون رو روی کارآفرینی تعریف کنید.

شرایط پذیرش در آمریکای شمالی هم چه برای مدیریت و چه برای کارآفرینی مثل بقیه رشته های خانواده بیزینس هست، یعنی ارتباط با استاد قرار نیست که تعیین کنه که شما پذیرش بگیرین، کمیته تصمیم میگیره، بعد از ورود به دوره دکتری خودتون استاد انتخاب می کنید، فاند هم با احتمال 99 درصد تضمین شده است و برای پذیرش به نمره جیمت (ترجیحا) یا جی آرای، مدرک تافل یا آیلتس هم نیاز دارین. البته اینها رو بارها در فروم خیلی ها در مورد پروسه پذیرش نوشتن.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

سلام.
    من رشته کارشناسیم IT بوده و رشته ارشدم MBA از دانشگاه تهران. سوالی که داشتم اینکه کسی راجب به Information system چیزی میدونه؟ من میخاستم برم Marketing ولی یه تعدادی دوستان گفتن این رشته هم احتمال داره پذیرش بگیرم. ولی دقیقا نمیدونم چیه؟ کسی اطلاعاتی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Afrouz123 نمایش پست ها
    سلام.
    من رشته کارشناسیم IT بوده و رشته ارشدم MBA از دانشگاه تهران. سوالی که داشتم اینکه کسی راجب به Information system چیزی میدونه؟ من میخاستم برم Marketing ولی یه تعدادی دوستان گفتن این رشته هم احتمال داره پذیرش بگیرم. ولی دقیقا نمیدونم چیه؟ کسی اطلاعاتی داره؟
    خیلی نمیدونم ولی یه چیزیه مخلوط آیتی و بیزینس
    طراحی و آنالیز سیستم های اطلاعاتی مثلا بانک سایت فروش و...
    این رشته به قول استادمون داره به سختی تلاش میکنه ک ی رشته مستقل باشه! خیلی نوپاعه
    مارکتینگ خیلی بهتره
    خود بچه های آی اس عشق اینن ک بچسبونن خودشونو ب مارکتینگ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)