صفحه 52 از 57 نخستنخست ... 242434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 565

موضوع: گرایشهای مختلف مدیریت

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

پیش فرض پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوستان کسی از بازار کار دکترای operations management تو آمریکا اطلاعاتی داره؟ اینکه با داشتن دکتری تو این رشته شرایط کاری تو حوزه آکادمیک و صنعتی و همچنین رنج حقوقیش چطوره؟ سوال دیگه هم اینکه کسی میتونه یه مقایسه با دکترای مهندسی صنایع و شرایط کاری و درآمدیش انجام بده.. ممنون بابت کمکتون ...
    سلام
    بازار کار OM به عنوان یکی از رشته های روی بورس بیزینس به طور کلی در آمریکا خوبه. رنج حقوقیش با دکتری از یک دانشگاه متوسط به بالا در صورتی که بتونید هیئت علمی یک دانشگاه متوسط بشید حدوداً می تونه در ابتدای کار 90K به بالا باشه که حقوق خوبی به حساب میاد.

به طور کلی در حال حاضر شرایط PhD در OM و Supply Chain بهتر از مهندسی صنایع در دانشکده های IE هست. در آمریکا همه دانشکده ها صنایع ندارن اما تعداد زیادی Business دارن. حتی خیلی از کسانی که صنایع می خونن هم حوزه های تحقیقاتیشون رو OM انتخاب می کنن. شرایط بیزینس به نظر من در حال حاضر از IE در آمریکا بهتره.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Administration, Ross School of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوستان کسی از بازار کار دکترای operations management تو آمریکا اطلاعاتی داره؟ اینکه با داشتن دکتری تو این رشته شرایط کاری تو حوزه آکادمیک و صنعتی و همچنین رنج حقوقیش چطوره؟ سوال دیگه هم اینکه کسی میتونه یه مقایسه با دکترای مهندسی صنایع و شرایط کاری و درآمدیش انجام بده.. ممنون بابت کمکتون ...
    بستگی داره شما بخواد با چی مقایسه بکنید. و به چه صورتی بخواد مقایسه کنید. در مقایسه با رشته های دیگه بیزینس اسکولها شغل گرفتن سخت تره در مدیریت عملیتات و حقوق کمتر. حقوق در رنج 80-120 هزار دلار در سال هست.
    در مقایسه به مهندسی صنایع به نظرم میتونه کمی بهتر باشه. هرچند که اگه مهندسی صنایع از جای خوب فارغ التخصیل بشید میتونید زاحت تر شغل بگیرید. به نظرم رقابتش زیاده. در ضمن به علت فوکوس بودن بر روی یکسری ژورنالهای خیلی معدود و کیفیت خیلی بالای اون ژورنالها نوشتن و انتشار مقالات سخت تر هست و در دانشکده های خوب فقط فوکوس روی 4-5 ژونال خیلی تاپ هست. در مقایسه با صنایع که تعداد و تنوع ژورنالها بیشتره.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط sara432 نمایش پست ها
    سلام
    من صدجا تو این سایت پست گذاشتم یه نفر راهنمایی نکرد !
    اگه بچه های مدیریتی هم کمک نکنند خیلی نا امید میشم . من رشته ام مدیریت امور شهری هست . یه رشته تازه است که تو خارج به همین اسم پیداش نکردم و نمیدونم معادلش تو خارج چیه و یا ارزش و جایگاهش و بازار کارش چیه . قصد دارم برای دکترا اپلای کنم ولی اصلا از وضعیت رشته ام تو خارج اطلاع ندارم که به رشته من چی میگن ؟!
    البته به مدیریت فرهنگی و مدیریت بین المللی هم علاقه دارم . لطفا منو راهنمایی کنید که کدوم دانشگاه ها و کدوم کشورها مدیریت شهری رو دارند و یا دوتا انتخاب دیگه منو .
    اینجا همش بچه های فاینانس و mba رو تحویل می گیرید پس ما چی ؟!!! :-( لطفا منم کمک کنید . مرسی
    سلام
    اسمش urban management هست. در دانشکده مدیریت هم نیست. مربوط به عمران و جغرافی ربطی اصلا به business و دانشکده های business/ management در خارج از ایران ندارد. مشکل ایران اینه همه چیز رو با هم قاطی کرده . هر رشته ایی که کلمه مدیریت دارد که نباید بگذارند در دانشکده مدیریت !

مدیریت فرهنگی هم هیچ ربطی به مدیریت ندارد اگر منظورتون Culture باشه. متعلق به دانشکده humanities است. اگر منظورتون ethics هست. این مال دانشکده management هست. مدیریت بین المللی هم در دانشکده management هست و هم در گروه marketing. این رشته ها از زمین تا اسمون با هم فرق دارند. شما باید اول تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید.

من هم عاشق آمار هستم، نمی تونم که برم بخونم. back ground تعیین می کنه چی می تونید بخونید.

Junior Member

سلام
    لیسانس-مهندسی منابع طبیعی -محیط زیست دانشگاه شیراز (پهلوی)با معدل 14/60
    فوق لیسانس - مدیریت صنعتی -تحقیق در عملیات دانشگاه تربیت مدرس با معدل 18/10
    یک مقاله خارجی isc چاپ شده با ایمپکت 9دهم
    دو مقاله داخلی علمی پژوهشی
    ی مقاله کنفرانس بین المللی
    و یک مقاله isi در حال کار
    تافل و ایلتس ندارم ولی سطح زبانم بسیار خوب است/فرضا نمره ی عالی
    جیمت یا جی ارای هم ندارم -فرضا نمره ی عالی
    ممنون میشوم کامل راهنمایی بفرمایید برای دوره دکتری / شانس فاند کامل / شانس دانشگاه های رتبه زیر 50 امریکا و کانادا ...ترجیحا امریکا /گرایش operation management یا operation reearch یا strategy یا supply chain

Junior Member

پیش فرض پاسخ : موقعیت‌های خالی مدیریت در دانشگاه‌های خارج از کشور

سلام وحید جان.. دستتون درد نکنه
    من فوق دیپلم مدیریت بازرگانی و لیسانس حسابداری.. واسه اولین بار کنکور دادم دانشگاه ازاد و مطمعنا قبولم رشته مدیریا اجرایی
    این جمعه هم یه کنکور دارم پیام نور فراگیر رشته مدیریت بازرگانی گرایش بین الملل
    با این اوصاف کدوم رشته رو بخونم بهتره ؟ و کدوم دانشگاه مدرکش با ارزشتره
    چون دارم زبان هم میخونم که بعد از اتمام ارشدم حتما اقدام کنم واسه دکتری در خارج از کشور
    4 سال سابقه کاری توی زمینه حسابداری دارم.. این هم میتونه مفید باشه؟

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط rezijon نمایش پست ها
    سلام وحید جان.. دستتون درد نکنه
    من فوق دیپلم مدیریت بازرگانی و لیسانس حسابداری.. واسه اولین بار کنکور دادم دانشگاه ازاد و مطمعنا قبولم رشته مدیریا اجرایی
    این جمعه هم یه کنکور دارم پیام نور فراگیر رشته مدیریت بازرگانی گرایش بین الملل
    با این اوصاف کدوم رشته رو بخونم بهتره ؟ و کدوم دانشگاه مدرکش با ارزشتره
    چون دارم زبان هم میخونم که بعد از اتمام ارشدم حتما اقدام کنم واسه دکتری در خارج از کشور
    4 سال سابقه کاری توی زمینه حسابداری دارم.. این هم میتونه مفید باشه؟
    سلام دوست من، ورودتون رو به فروم تبریک میگم!
    اگه بنده بودم اجرایی آزاد رو انتخاب می کردم. البته در خارج از ایران اعتبار آزاد و پیام نور تفاوتی نداره. اما مسلماً درس خوندن در یک دانشگاه حضوری فرصت های بیشتری رو برای مقاله دادن، ارتباط با اساتید و کمک گرفتن در خیلی موارد دیگه اپلای در اختیارتون می ذاره. ضمن اینکه شاید شاید فراگیر بودن پیام نور در پذیرش تون تأثیر منفی بذاره.
    از لحاظ رشته هم اجرایی و بازرگانی تفاوتی (که تأثیری در تصمیم گیری تون بذاره) ندارند.
    موفق باشید
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    من این مورد بارها و بارها مظرح کردم اما انگار برخی دوستان پستها رو نمی خونند. رشته مدیریت کلا در خارج از ایران پایه وحشدناک قوی آمار می خواهد. فرقی هم نمی کند چه گرایشی می خوانید. خودم منابع انسانی می خوانم و تمام دادها را با نرم افزار MPLUS و AMOS تحلیل می کنم چون با Latent variable ها کار می کنم. دوستی هم دارم که منابع انسانی می خونی و حتی یک معادله هم در پایان نامه اش حل نکرده چون تحقیقش کیفی هست. دوستم که رشته finance هست تما کارهاش با نرم افراز sas هست و یکی دیگه که OB میخونی همه تحلیل هاش یا STATA هست. تمام این نرم افزارها؛ برنامه نویسی هستند و شما مدلها رو در انها برنامه نویسی و coding می کنید و تحلیل می کنیدو تنها دونستن کار با نرم افزار هم کافی نیست. وقتی داده ها رو تحلیل می کنید و نتایج بدست میاد باید همه انها رو بنویسید یه قول خودشون Write up کنی. نوشتن تحلیل ها هم آشنایی بسیار بالایی با انواع معادله ها نیاز دارد.

من نمی دونم دوستانی که اینجا این همه می گن چی پایه ریاضی می خواهد و نمی خواهد یک نگاه به transcript رشته ها انداختند؟! رشته هایی که درسی به نام quantitative acvanced research methodology دارند ، یعنی آمار بسیار قوی و یک نرم افزار سنگین آماری. تمام رشته های مدیریت هم این درس را دارند. نوع روش تحقیق شماست که تعیین می کنه از امار وریاضی چقدر می خواهید استفاده کنید.

در ایران کسی spss در دانشکده مدیریت بلد باشه، خیلی دیگه نابغه هست و همه کارهاش در تحلیل ها پیش می ره . اینجا spss رو فقط برای data triming استفاده می کنند همین و بس.
    همه بچه ها رو میزها شون اگرفقط 2 تا کتاب هم باشه. هر دو تا کتاب statistics هست.

فقط بچه هایی که qualitative researcher هستند از نرم افزار NVIVO که خیلی مسخره هست استفاده می کنند و تحلیل آماری آنچنانی ندارند. فقط می شینند قصه می نویسند 700 صفحه و آسمون و زمین رو بهم وصل می کنند. برای همین هم کسانی که نویسند های خلاقی هستند اما آمار قوی ندارند معمولا تحقیقات کیفی بر می داند و در رشته finance و accounting هم تعداد تحقیقات کیفی خیلی کمه برای همین در عرف می گن رشته مالی پایه ریاضی قوی می خواهد چون اکثر تخقیقات quant هست. پس درنتیجه شما هر چی بخونید و quant کار کنید باید پایه آمار قوی داشته باشید یا شب و روز امار بخونید تا خودتون رو بالا بکشید .

کسانیکه نگران این مساله هستند، حواسشون باشه با استادهایی که quantitative researcher هستند کار نکنند. استادهای mixed method و qual هیچ وقت انها را وادار به تحقیق quant نمی کنند چون خودشون هم بلد نیستند ) اما استادهای quant اصلا ساختار مغذشون با باقی فرق می کنه و از دید خیلی هاشون qual اصلا علم نیست.

دیدتون رو به رشته ها عوض کنید. الان آمال و ارزوی من اینه انقدر امارم رو قوی کنم تا بتونم برای post doc از دانشکده روانشناسی پذیرش بگیرم! بله روانشناسی. تمامنوابغ و مغذهای بزرگ تحلیل های آماری در behavioral science در دانشکده های روانشناسی هستند و یا background روانشناسی دارند. تمام درسهای تحلیل های آماری پیجیده در دانشگاههای تاپ دنیا توسط استادیدی تدریس می شه که psychology خوندند. حالا در ایران، روانشناسی تبدیل شده به عزیزم این نوار relaxation رو گوش کن استرست کم بشه !

این پست چندان دقیق نیست. بنده خودم در یکی از دانشکده های بیزینسی نسبتا خوب آمریکا مشغول به تحصیل و کار با آدم های خیلی قوی علم مدیریت هستم هستم. در علم مدیریت خیلی ها تئوریست می شن، خیلی ها محققانی می شن که کار کیفی می کنند و خیلی ها هم کمی کار یا به قول دوستمون آماری! بعضی ها هم کارشون می شه مرور ادبیات. خیلی های دیگه می رند توی کارهای دیگه. امروزه اکثر مقاله ها، به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای علم مدیریت، دارای چند نویسنده هستند و توی هر تیم یکی تئوریسین هست، یکی تحلیل آماری می کنه، یکی مرور ادبیات می کنه و غیره. اتفاقا توی یکی از تحقیق ها که شده بود، بسیاری از مهم ترین مقاله ها اونایی بودن که کار کیفی کرده بودند و تاثیر زیادی در علم مدیریت ایجاد کرده بودند. برای نمونه اسم Eisenhardt رو جست و جو کنید خیلی از کارهای با کیفیت رو می تونید یک نمونه ازشون ببینید.

دونستن علم آمار و کار کردن با نرم افزارهایی مثل سس و آر و استیتا و غیره خیلی عالیه، اما فقط بخش خیلی کوچیکی از رشته مدیریت هستش. شما می تونید یک تئوریسین خوب بشید و غیره و با آدم هایی که از نظر آماری کارشون خوب هست کار کنید و بخواهید که کارهای آماری شما رو انجام بدن و در عوض نویسنده همکار باشند.

سلام دوستان
    کسی از رشته مدیریت استراتژیک در مقطع دکترا در اروپا یا آمریکا اطلاعاتی داره؟
    کدوم کشورها و دانشگاهها تو این رشه خوب هستند؟

HEC France
    Roterdam Erasmus Netherland
    Copenhag, Denmark
    Oxford England
    Notinghm England
    Oulu Finland

Junior Member

قابل توج دوستان عزیز برای رشته تبلیغات (صرفا"تبلیغات) ونه مارکتینگ چه پیشنهادی می کنید بعضی دانشگاهها تو فیلد ارتباطات بود comminucation بعضی تو فیلد دانشکده هنر تحت عنوان art directotion یا copywritingکدام مناسب تر است؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)