صفحه 13 از 57 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 565

موضوع: گرایشهای مختلف مدیریت

پیش فرض پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

سلام

من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم با معدل 17.03 با تقریبا ً7 سال سابقه کار کارشناس بازرگانی. آیلتس 7
    1- الان برای فوق Intenational Marketing از دانشگاه Newcastle/UK پذیرش گرفتم. به نظر شما با توجه به اینکه مستر انگلیس 12 (9 ماه نیست و 120 credit پاس می کنید)ماه است نه 2 سال و اینکه من سابقه پژوهشی ندارم بعد از گرفتن مستر شانسی برای PHD همین گرایش با فاند از آمریکا یا کانادا خواهم داشت؟ فرض رو بر این بزارید که طی این مدت GMAT امتحان بدم و نهایتاً بتونم 1 مقاله بین المللی داشته باشم. (فکر نمی کنم توی یکسال کار بیشتری بشه کرد)
    اینجا Modules این مستر رو می گذارم:

Principles of Marketing
    International Marketing
    Market Analysis
    International Brand Management
    International Marketing Communications Management
    International Business Environment
    Managing Across Cultures
    Research Methods in Business and Management
    Strategic Perspectives of Human Resource Management in the Global Context
    Analysis of Company Accounts
    Dissertation in Marketing
    Students must select a further 10 credits from the following list of optional modules:-

International Business Strategy
    Managing HR for International Advantage
    Customer Relations Management
    Managing Design and Product Development
    2- اگر مستر یکساله خوب نیست، به نظر شما یک مستر 2 ساله از مالزی می تونه جایگزین بهتری باشه برای پذیرش PHD؟
    3- در ضمن من یه پذیرش برای MBA برنامه مشترک مولتی مدیا مالزی-شریف کیش دارم که هر چند نیمه حضوری هست ودر برنامه on-line ذکر شده، به من گفتند که در مدرک هیچی از انلاین و با نیمه حضوری بودن ذکر نمیشه. که دو سال طول می کشه و میتونه برای تحقیق زمان مناسبی اشه.

ممکنه به من بگید کدام یکی از موارد بالا برای background پذیرش phd منااسبتره؟ تمال خودم به newcastle هست.

در ضمن ما یک پرونده مهاجرتی کانادا داریم که اگر همزمان با تمام شده مستر به نتیجه برسه برای PHD خیلی کمک می کنه.

ممنون از اینکه راهنمایی می کنید.
    NOC: 9212** تاریخ رسیدن مدارک به سیدنی: May 5, 2010 ** فایل نامبر اول: October 28, 2010** ارسال اسناد به دمشق: January 10, 2011 **رسیدن اسناد به دمشق: January 12, 2011 ** فایل نامبر دوم: March 06, 2011 ** ارسال به آنکارا: احتمالاً 3 اپریل**

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط FH نمایش پست ها
    سلام

من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم با معدل 17.03 با تقریبا ً7 سال سابقه کار کارشناس بازرگانی. آیلتس 7
    1- الان برای فوق Intenational Marketing از دانشگاه Newcastle/UK پذیرش گرفتم. به نظر شما با توجه به اینکه مستر انگلیس 12 (9 ماه نیست و 120 credit پاس می کنید)ماه است نه 2 سال و اینکه من سابقه پژوهشی ندارم بعد از گرفتن مستر شانسی برای PHD همین گرایش با فاند از آمریکا یا کانادا خواهم داشت؟ فرض رو بر این بزارید که طی این مدت GMAT امتحان بدم و نهایتاً بتونم 1 مقاله بین المللی داشته باشم. (فکر نمی کنم توی یکسال کار بیشتری بشه کرد)
    اینجا Modules این مستر رو می گذارم:

Principles of Marketing
    International Marketing
    .
    سلام دوست عزیز
    من تخصصی در زمینه مارکتینگ ندارم و برای اینکه بتونم نظر بهتری بدهم احتیاج به اطلاعات بشتری هست:

1. به نظر می رسه تعداد دروس خیلی زیاد باشند، یعنی باید 10 درس اول را بگذرانید + تعدادی دروس دیگر از ست پایین؟
    2. در بخش اول از لیست دروس اسم یک درس اینچنین عنوان شده: ،Dissertation in Marketing. اگر این درس جزو دروس است پس شاید این مستر 1 ساله هم تا حدی پژوهش باشه، نه؟
    3. از نوع کار حرفه ای شما اطلاعی ندارم اما به طور کل اگر چه کار مرتبط موجب آشنایی بهتر و ملموس تر شما با حوزه مورد نظر شما میگردد، اما برای دوره PhD سابقه کار اهمیت چندان قابل ذکری ندارد و مهم تواناییهای شخصی شما از نظر قدرت فکری و تحلیلی و هیمن طور توانایی شما برای کسب موفقیت در حرفه آکادمیک، یعنی مطالعه، تحقیق و تدریس می باشد.

که این توانایی ها از دید ارزیابان دوره های PhD با عوامل مختلفی مانند سابقه تحصیلات قبلی(اعتبار دانشگاه، عملکرد شما)، نمرات آزمون های GRE/GMAT ، نمرات زبان شما(TOEFL/ILTS) و سوابق پژوهشی شما(مقالات یا پروژه ها) و میزان شناخت شما از حیطه مورد نظرتان از نظر علمی(مثلا دروسی که قبلا در این حیطه گذرانده اید یا SoP شما) و سایر عوامل فوق برنامه مورد سنجش قرار می گیرند.

بعد سابقه پژوهشی تنها یک فاکتور در عوامل گرفتن پذيرش است.

ایکه چه دوره ای برای شما مناسبتر است بستگی به دانش قبلی شما از حیطه مورد نظر، سطح علمی دانشگاه مورد نظر و سطح علمی دوره مربوطه دارد؛ آیا این دوره مستر 1 ساله انگلیس بیشترمبنای عملی و برای وارد شدن به بازار کار مناسبتر است یا انکه بیشتر جنبه نظری دارد؟ و سایر سوالات در مورد سایر دوره ها،

یکی از راهها این است که از دانشگاههای مربوطه رد این مورد سوال کنید، مثلا از دانشگاه انگلستان بپرسید آیا این دوره برای کسی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارد و سابقه تحصیلی در حوزه business نداشته مناسب است؟ یا اینکه افراد قبلی فارع التحصیل چه راهیا را انتخاب کرده اند(بازار کار یا ادامه تحصل یا ...)

نظر بنده این است که اگر سایر عوامل چندان مهم نباشند، مثلا رفتن به انگلیس به جای درس خواندن در ایران، تفاوت هزینه زندگی و تحصیل در انگلستان و مالزی، دوره دانشگاه انگلیسی بهتر می تواند شما را برای آینده مورد نظرتان اماده کند. و بین مستر 2 ساله در مالزی یا دوره MBA مولتی مدیا و شریف نمی دانم!

اینکه در دوره دکترا پذیرش همراه با فاند بیگیرد نیز به همان ترکیب عوامل بالا بستگی دارد، سابقه تحصیلات قبلی، دانشگاه های قبلیف عملکرد شما(معدل)، تناسب تحصیلات قبلی، دانش شما از رشته مورد نظرتان، سابقه پژوهشی مرتبط، نمرات GRE/GMATف نمرات TOEFL/IELTS، و ....

به نظرم اطلاعات بیشتری در مورد تمامی دوره ها کسب کنید تا تصمیم بهتری بتوانید بگیرید.

راستی از نظر دروس ارائه شده به نظر بنده بدک نیستند ولی تا حدی به نظر وجه عملی دارند اما هم شامل دروس تخصصی و هم درس متدولوژی و هم پایان نامه می شوند، البته شما باید تلاش زیادی داشته باشید تا با نداشتن زمینه تحصیلی قبلی، با دنیای جدید business و مارکتینگ از نظر تئوریک و پژوهشی در عرض این 1 سال آشنا شوید.

نتایج پذیرش دوستان در رشته های Business در بخش های مختلف این فروم هست(هم در این بخش و نیز بخش نتاِیج پذیرش زیر شاخه تاپیک گرفتن پذیرش) می توایند با آنها هم قیاس کنید، عجالاتا معدل لیسانس شما خوب و خیلی خوب و نمره زبان شما خوب است.

اگر نظر بیشتری خواستید در خدمتیم
    inactive account

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    2. در بخش اول از لیست دروس اسم یک درس اینچنین عنوان شده: ،Dissertation in Marketing. اگر این درس جزو دروس است پس شاید این مستر 1 ساله هم تا حدی پژوهش باشه، نه؟
    این درس نیست.در پایان دوره یک ساله مستر در انگلستان افراد در ترم تابستان باید یک کار تحقیقاتی انجام بدهند که 40 واحد دوره را تشکیل می دهد.اگر می بینید در کنار درس های ترم یک نوشته شده به دلیل اجباری بودن است.از چند سال پیش سعی شده تمامی مستر ها این dissertation را داشته باشند تا بچه ها با کارهای تحقیقاتی هم اشنا بشوند.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_azadi نمایش پست ها
    این درس نیست.در پایان دوره یک ساله مستر در انگلستان افراد در ترم تابستان باید یک کار تحقیقاتی انجام بدهند که 40 واحد دوره را تشکیل می دهد.اگر می بینید در کنار درس های ترم یک نوشته شده به دلیل اجباری بودن است.از چند سال پیش سعی شده تمامی مستر ها این dissertation را داشته باشند تا بچه ها با کارهای تحقیقاتی هم اشنا بشوند.
    بله میدونم، متشکر از آموزش شما، خیلی لطف کردید! (که فرق درس و غیر درس را روشن نمودید برای بنده. البته بنده در ادامه همون حرفم گفتم که اگر این "درس" جزو "دروس" باشه پس دوره تا حدی "پژوهشی" (به قول شما تحقیقاتی") هم هست)
    چون از حرف های ایشان اینطور استنباط کردم که ظاهرا کار پژوهشی در این دوره چندان حضوره نداره، خواستم ببینم پس این پایان نامه چیه و یعنی خروجی این درس باید یک پایان نامه باشه؟
    البته dissertation را کلا برای پایان نامه دکترا دیدم بیشتر به کار می برند اما به هر حال منعی هم نداره که برای بقیه پایان نامه ها به کار نرود.
    inactive account

خیلی ممنون از Sysco به خاطر وقتی که گذاشتید:

1. به نظر می رسه تعداد دروس خیلی زیاد باشند، یعنی باید 10 درس اول را بگذرانید + تعدادی دروس دیگر از ست پایین؟ بله همین طوره
    2. در بخش اول از لیست دروس اسم یک درس اینچنین عنوان شده: ،Dissertation in Marketing. اگر این درس جزو دروس است پس شاید این مستر 1 ساله هم تا حدی پژوهش باشه، نه؟ بله مستر در واقع 12 ماه است نه 9 ماهه که معمولاً یکساله ها هستند و در پایان باید مقاله ارائه بشه و درسهای پایینی باید به صورت اختیاری یکیشون گذرانده بشه
    3. شغل من کارشناس بازرگانی خارجی بوده و از زمان گرفتن لیسانس شاغل هستم. متاسفانه سابقه تحقیقاتی اصلا ندارم که باید این ضعف رو در دوره فوق یه جوری پوشش بدم. در مورد GMAT دارم تاپیک مربوطه رو مطالعه می کنم و قاعدتاً باید تا سال آینده آماده باشم.

یه سوال دارم: مگه برای کسی که مستر از انگلیس می گیره نمره زبان آیلتس یا تافل الزامی است؟
    NOC: 9212** تاریخ رسیدن مدارک به سیدنی: May 5, 2010 ** فایل نامبر اول: October 28, 2010** ارسال اسناد به دمشق: January 10, 2011 **رسیدن اسناد به دمشق: January 12, 2011 ** فایل نامبر دوم: March 06, 2011 ** ارسال به آنکارا: احتمالاً 3 اپریل**

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط FH نمایش پست ها
    خیلی ممنون از Sysco به خاطر وقتی که گذاشتید:

1. به نظر می رسه تعداد دروس خیلی زیاد باشند، یعنی باید 10 درس اول را بگذرانید + تعدادی دروس دیگر از ست پایین؟ بله همین طوره
    2. در بخش اول از لیست دروس اسم یک درس اینچنین عنوان شده: ،Dissertation in Marketing. اگر این درس جزو دروس است پس شاید این مستر 1 ساله هم تا حدی پژوهش باشه، نه؟ بله مستر در واقع 12 ماه است نه 9 ماهه که معمولاً یکساله ها هستند و در پایان باید مقاله ارائه بشه و درسهای پایینی باید به صورت اختیاری یکیشون گذرانده بشه
    3. شغل من کارشناس بازرگانی خارجی بوده و از زمان گرفتن لیسانس شاغل هستم. متاسفانه سابقه تحقیقاتی اصلا ندارم که باید این ضعف رو در دوره فوق یه جوری پوشش بدم. در مورد GMAT دارم تاپیک مربوطه رو مطالعه می کنم و قاعدتاً باید تا سال آینده آماده باشم.

یه سوال دارم: مگه برای کسی که مستر از انگلیس می گیره نمره زبان آیلتس یا تافل الزامی است؟
    سلام

اینکه با تحصیل در انگلستان IELTS/TOEFL برای شما لازم نباشه در فرایند پذیرش، تا جایی که من دیدم، بستگی به دانشگاهی داره که دارید برای اون اقدام می کنید. شرایطی که برای Exeption در این مورد هست بین دانشگاهها مختلفه و ممکنه در یک دانشگاه برای شما لازم نباشه اما در دانشگاهی دیگه لازم باشه. می تونید صفحه پذیرش چند دانشگاه در آمریکا و کانادا را برای PhD نگاهی بیندازید تا ببینید که دانشگاه های مختلف چه سیاستی برای این مورد دارند.

ارائه مقاله البته ممکنه به صورت داخلی باشه یعنی فقط شما پیش نویس یک مقاله را برای درستان به استاد ارائه کنید یا اینکه نه الزامی باشه مقاله در جایی منتشر بشه. که خب دومی خیلی بهتره.
    علاوه بر اینکه سابقه پژوهشی ندارید، که خب خیلی از دانشجوهای لیسانس و فوق لیسانس ندارند، و زیاد انتظاری نمیره که مثلا مقاله در Journal های نسبتا خوب چاپ کرده باشند، نکته دیگه اینه که چه بسا ممکنه که شما از نظر تئوریک هم با رشته مورد نظر آشنایی زایدی نداشته باشید و 1 سال وقت و فرصت کافی برای شما نداشته باشه که هم با مبانی تئوریک هم با مباحث پژوهشی این حوزه آشنا بشوید. البته غیر ممکن نیست فقط زحمت و تلاش بیشتری می طلبه و اگر تصمیم گرفتید حتی قبل از رفتن از سیلابس درس ها مطلع شده و خودتون را برای دروس ترم اول تا حدی آماده کنید.

موفق باشید
    ویرایش توسط sysco : April 5th, 2011 در ساعت 12:06 PM
    inactive account

ممنون از پاسختون

البته تا حدودی همین کارو کردم و از سایت دانشگاه منابع درسی رو برداشتم تا اگر تونستم با مطالعه بخشی از کتابها قبل از رفتن آماده بشم.

با سلام خدمت دوستان عزیز
    می خواستم بدونم راجب ارشد مدیریت مالی در امریکاو چطوری میشه بورس گرفت؟ شرایطش چیه؟
    در ضمن من حاسبداری با گرایش حسابرسی می خونم ایران

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_janahmadi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    می خواستم بدونم راجب ارشد مدیریت مالی در امریکاو چطوری میشه بورس گرفت؟ شرایطش چیه؟
    دوره های مستر مدیریتی در امریکا معمولا در قالب برنامه های MBA ارائه میشن. اگه به ویکی مراجعه کنید اطلاعات بیشتر رو پیدا می کنید. در هر صورت از الزامات اساسیش GMAT و سابقه کاره(نه در همه برنامه ها)

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

iman_janahmadi
    پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت
    با سلام خدمت دوستان عزیز

مدیریت مالی
    یکی از رشته های خیلی پرطرفدار هست توی مدیریت منتها هرکسی طرفش نمیره و هرکسی رو هم راه نمیدن.
    برنامش با رشته MBA فرق داره و کلا برای خودش یه رشته جدا هست.

چون یه رشته بسیار پردرامد هست، طرفدار زیادی داره.منتها ظرفیت پذیرش دانشگاهها برای این رشته زیاد نیست.
    ورودیش سخت هست برای اینکه هرکسی نتونه وارد این رشته بشه[COLOR=rgb(0, 0, 0)][/COLOR]چون خیلیها در طول دوره کم میارن و یا موقع کار شکست میخورن

باید درک ریاضی بالا داشته باشید تا بتونید از پس آزمونهای ورودی و درسهای دوره بربیاید. کلا درسهاش حول و حوش ریاضی و آمار و کمی اقتصاد هست و البته درسهای پایه ای مدیریت مالی.

کسی که بخواد توی این رشته موفق بشه به جز اینکه باید وضع درسیش و .. خوب باشه از نظر شخصی باید قدرت ریسک زیادی داشته باشه تا بتونه درآمد و جایگاه خوبی پیدا کنه

امتحان GMAT رو هم مثل اغلب رشته های مدیریت و اکثر دانشگاهها میخوان

برای بورس گرفتن توی این رشته باید وضعتون خیلی خوب باشه چون معمولا دانشجوهای تاپ کلاسها حدود 5% اول دنبال این رشته میرن و بورس هم میگیرن مخصوصا توی آمریکا بورس گرفتنش خیلی سخته و باید معدل 18 به بالا و جیمت 700 و ... داشته باشید.
    هزینه دوره هاش هم سنگین هست و بخواید خودتون بدید ورشکست میشید.

شرایط کلی بورس و ... رو هردانشگاهی یه مدلی تعیین میکنه و باید به سایت دانشگاهها سر بزنید تا دقیق بفهمید.

جایگاه کاریش توی موسسات مالی،مشاور مالی، فعالیت توی بازار بورس به صورت کارگزار و ... ، کارهای بانکی، مشاور سرمایه گذاری و .... هست.
    از نظر استرس یکی از شغلهای بد هست چون فشار روانی زیادی ایجاد میکنه. توی آمریکا هم اگه بخواید کار کنید از نظر اخلاقی خیلی مسائل رو باید رعایت کنید و یا اینکه دیگه راه در رفتن از زیر قانون رو بدونید و الا گیر بیفتید بایدمجازات جرایم مالی رو بپذیرید و مثل اینجا نمیتونید از زیرمسئولین در برید

پیشنهاد : شما که رشتتون حسابداری هست همون رشته رو ادامه بدید.البته اگه رشتتون رو دوست دارید. درسهای ارشد رو راحت میفهمید چون اصول پایه همون هست فقط کافیه خودتون رو با زبان تخصصی رشتتون آشنا کنید و میتونید راحتتر هم پذیرش بگیرید(چون هرکسی از این رشته خوشش نمیاد دانشگاهها دستشون بازهست از نظر تعدادی که درخواست میدن و .... برای همین پذیرشش راحتتر هست) .بعد 1 سال هم امتحان CPA رو میدید و میتونید فوری برید سرکار.در ضمن اینکه خود حسابداری و مخصوصا حسابرسی توی امریکا جایگاه خوبی داره.حسابرسی شغل خوب و خیلی پراحترامی هست.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)