صفحه 14 از 57 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 565

موضوع: گرایشهای مختلف مدیریت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

برای کسی که استرالیا میخواد ارشد بخونه وبعد برگرده ایران چیو پیشنهاد میکنید...لیسانس هم مهندسی شیمی خونده...
    engineering management یا مثلا business management
    اصلا مدیریت مهندسی جزو شاخه های مدیریت حساب میشه؟

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

من جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم که این رو بگم.
    چندوقته من زیاد تحقیق کردم و توی سایتها و .. گشتم. اطلاعاتم رو دارم توی تاپیک MBA مینویسم.البته خیلیهاش با بقیه گرایشهای مدیریت یکی هست و همه میتونن استفاده کنن.چندتا پست هست که در مورد همه چی توشون توضیح دادم
    یه سر به اون تاپیک که لینکش رو میذارم بزنید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...654#post415654
    در واقع از پست 143 به بعد که لینکش این پایینی هست
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post417545
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Junior Member

من رشته International Managment را انتخاب کردم برای دانشگاه http://www.wsiz.rzeszow.pl .دلایلم این که هزینه های زندگی در لهستان خیلی کمتر از بقیه کشورهای اروپایی است وهمچنین عضو شنگن است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    سلام
    من تاپیک پذیرش مدیریت 2011 رو داشتم میدیدم که پست شما رو هم دیدم.
    نوشته بودید که
    Admitted:
    Northwestern -Kellogg School of Management (tuition waiver + a stipend of 32000 )
    NYU -Stern School of Business (tuition waiver + a stipend of 29k)
    Rotman School of Management (tuition waiver + 32k)
    Stanford MS&E (Masters program without funding)
    and some others

میتونم بپرسم که کدوم یکی از این ها رو قبول کردید؟
    من برای سال دیگه دارم اقدام میکنم.الان دارم توی دانشگاههای آمریکا و ... میگردم که یه جای مناسب پیدا کنم که شانس پذیرش هم داشته باشم. البته برای مقطع ارشد.بیشتر هم تو دانشگاههای آمریکا میگردم.

این Kellogg چجور دانشکده ای هست.میدونید؟ میتونید اطلاعاتی ازش بهم بدید؟
    در کل هر اطلاعاتی که در مورد این دانشکده ها و درجه علمی و میزان سختگیریشون برای بررسی پرونده ها و ... بهم بدید ممنون میشم.

امیدوارم که دانشگاه خوب و شرایط مناسبی پیدا کرده باشید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post417545
    من پیغام خصوصی شما رو اینجا کپی کردم. در ضمن توجه داشته باش که پذیرش گرفتن از این دانشگاها لزوماً به معنی داشتن اطلاعات کامل راجع بهشون نیست. در نتیجه بعضی از جوابام ممکنه درست یا دقیق نباشن.

من بین پذیرشهایی که گرفتم، Kellogg رو اکسپت کردم. راجع اینکه چجور دانشکده ای هست، باید جزئی تر منظورت رو مشخص کنی. اما در کل می تونم بگم که دانشکده ی خیلی خوبیه (رتبه ش تو us news پارسال 4 بود و امسال 5). البته این عدد 5 رتبه ی کلیه و توی گرایشهای مختلف فرق می کنه (که رتبه ی گرایش ها هم توی us news هست). اگه واسه ی مستر داری اقدام می کنی، میتونی به پذیرش گرفتن از Kellogg امیدوار باشی اما خوب فاند نخواهند داد (چون دانشگاها پروگرامهای مسترشونو معمولاً به چشم یه منبع درآمد نگاه می کنن نه به چشم یه سرمایه گذاری). ضمن اینکه شما منظورت رو از اینکه چه نوع مستری رو می خوای اقدام کنی مشخص نکردی. اگه MBA اپلای می کنی، هم به چند سال سابقه کار در یه شرکت خوب احتیاج داری و هم اینکه پذیرش گرفتن توی MBA از یه جایی مثل Kellogg به طور کلی سخت تر از Master های دیگه خواهد بود. به اضافه ی اینکه MBA دوره ش طولانی تره و تأمین هزینه هاش مشکل تر.
    اما اگه مستری که می خوای اپلای کنی MBA نیست، اونوقت هم شرط سابقه کار وجود نداره، هم شانس پذیرش گرفتن بالاتره و هم احتمالاً کم هزینه تره. بین مسترهای مختلف، پذیرش گرفتن از Kellogg توی مارکتینگ از همه سخت تره.
    در رابطه با اینکه پرونده ها رو چجوری بررسی می کنن، من صرفاً در رابطه با Phd می تونم کمک کنم و متأسفانه در مورد مستر اطلاعات چندانی ندارم. در ضمن توی همون مستر هم همونطور که گفتم MBA با Master of Management فرق میکنه.

یه پیشنهاد خوب هم می تونه این باشه که توی فروم های businessweek دنبال اطلاعات لازم بگردی. اونجا به خصوص راجع به اپلای MBA اطلاعات خوب خیلی داره. در ضمن بحث های زیادی هست که هر دانشگاه توی چه زمینه هایی قوی تره و ... .

ApplyAbroad Hero

این بخشی از گفتگوی من و جناب soheil23 است كه به تازگی از چندین دانشگاه بسیار معتبر در دوره های دکترا و مستر مدیریت پذیرش گرفتند(در بخش نتايج پذیرش مدیریت و اقتصاد سال 2011 می تونید ببینید). من از ایشان سوال کردم که چه عواملی را بیشتر در فرایند پذیرش مهمتر دیدند. بخش اول سوال من و بخش دوم جواب ایشان است.

Hi Soheil,
    Congrats for your admission,
    :If possible, I'd like know more about your expirience in your applications
    1May I ask about the reputation or ranking of the Journals that you have had publications in them? e.g. in terms of their IF, or popularity?
    What field you have been working on, and in which fields you have gotten admissions? Is it a more quantitative field(e.g. OR, Management Science, Finance,etc.) or a more qualitative field, e.g. strategy, OB, Marketing
    Based on your own experience and those of other people around you(friends, calssmates) how you evaluate the role of each item in your admission? How do u think about the publications role?

With Best Wishes for you in your future career

Salaam,

Thank you. As for the fields I have applied to, I should say they were quite diverse. I applied to OM, Decision Sciences, Strategy, System Dynamics and Marketing doctoral programs among others.
    As for how I would rate the importance of each component, I should say it's a tough job to do. but just a rough idea would be:
    Highly important: GMAT, networking
    Moderately important: GPA, SOP
    Not that important: Publications (with exceptions of course), recommendations (of course for we Iranians who don't have widely renown professors here)

Hope this stuff works for you. Should you have further questioins, please ask them in the forum so I can reply to same questions from different friends only once

good luck
    Soheil
    inactive account

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها

Salaam,

Thank you. As for the fields I have applied to, I should say they were quite diverse. I applied to OM, Decision Sciences, Strategy, System Dynamics and Marketing doctoral programs among others.
    As for how I would rate the importance of each component, I should say it's a tough job to do. but just a rough idea would be:
    Highly important: GMAT, networking
    Moderately important: GPA, SOP
    Not that important: Publications (with exceptions of course), recommendations (of course for we Iranians who don't have widely renown professors here)

Hope this stuff works for you. Should you have further questioins, please ask them in the forum so I can reply to same questions from different friends only once

good luck
    Soheil
    Ok. Now let mt me ask more about these:

1. Networking? What do u you mean by this? Could you explain it more?

2. You have said that the role of publications is not that much important compared to, for examole, GMAT or GPA. Why? Even if one has publications(relevant to his chosen specialization for application) in journals with rather high IF(e.g. 1-2, which is rather high for Business Journals) wont they work?
    inactive account

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

Thumbs up پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil23 نمایش پست ها
    من پیغام خصوصی شما رو اینجا کپی کردم. در ضمن توجه داشته باش که پذیرش گرفتن از این دانشگاها لزوماً به معنی داشتن اطلاعات کامل راجع بهشون نیست. در نتیجه بعضی از جوابام ممکنه درست یا دقیق نباشن.

من بین پذیرشهایی که گرفتم، Kellogg رو اکسپت کردم. راجع اینکه چجور دانشکده ای هست، باید جزئی تر منظورت رو مشخص کنی. اما در کل می تونم بگم که دانشکده ی خیلی خوبیه (رتبه ش تو us news پارسال 4 بود و امسال 5). البته این عدد 5 رتبه ی کلیه و توی گرایشهای مختلف فرق می کنه (که رتبه ی گرایش ها هم توی us news هست). اگه واسه ی مستر داری اقدام می کنی، میتونی به پذیرش گرفتن از Kellogg امیدوار باشی اما خوب فاند نخواهند داد (چون دانشگاها پروگرامهای مسترشونو معمولاً به چشم یه منبع درآمد نگاه می کنن نه به چشم یه سرمایه گذاری). ضمن اینکه شما منظورت رو از اینکه چه نوع مستری رو می خوای اقدام کنی مشخص نکردی. اگه MBA اپلای می کنی، هم به چند سال سابقه کار در یه شرکت خوب احتیاج داری و هم اینکه پذیرش گرفتن توی MBA از یه جایی مثل Kellogg به طور کلی سخت تر از Master های دیگه خواهد بود. به اضافه ی اینکه MBA دوره ش طولانی تره و تأمین هزینه هاش مشکل تر.
    اما اگه مستری که می خوای اپلای کنی MBA نیست، اونوقت هم شرط سابقه کار وجود نداره، هم شانس پذیرش گرفتن بالاتره و هم احتمالاً کم هزینه تره. بین مسترهای مختلف، پذیرش گرفتن از Kellogg توی مارکتینگ از همه سخت تره.
    در رابطه با اینکه پرونده ها رو چجوری بررسی می کنن، من صرفاً در رابطه با Phd می تونم کمک کنم و متأسفانه در مورد مستر اطلاعات چندانی ندارم. در ضمن توی همون مستر هم همونطور که گفتم MBA با Master of Management فرق میکنه.

یه پیشنهاد خوب هم می تونه این باشه که توی فروم های businessweek دنبال اطلاعات لازم بگردی. اونجا به خصوص راجع به اپلای MBA اطلاعات خوب خیلی داره. در ضمن بحث های زیادی هست که هر دانشگاه توی چه زمینه هایی قوی تره و ... .
    ممنون که وقت گذاشتید و جواب پیغام رو دادید.تبریک بابت قبولی و انتخاب خوبی که کردید
    اینکه چه اطلاعاتی از دانشگاهه میخواستم :
    بیشتر بچه ها فقط به رتبه دانشگاه توجه میکنن و همون براشون بسه که این رو میشه از تو سایتها فهمید. من یکم اطلاعات فرعی میخواستم.محیطش، تعداد دانشجوهای خارجیشون،برخوردشون،فارغ اتحصیلاش توی کجاها کار میکنن ، طی دوره تحصیل کارآموزی،کنفرانس،سفر خارجی و ... داره یا نه،محیط شهری که دانشگاه توش قرار داره و ....
    البته خودم برای همه دانشگاهها میگردم و این چیزهای رو پیدا میکنم ولی خب گفتم از شما بپرسم شاید شما که انتخاب کردی بری اینجا، این اطلاعات رو داشته باشید.

**
    میدونم پذیرش از MBA هم سخته و هم بورس و .... خیلی کم هست چون منبع درآمد دانشگاهها هست.
    ولی خب چندوقته که گشتم دیدم اونقدرها هم که دوستان میگن اوضاع بد نیست.مثلا دانشگاهی که دیشب دیدم حدود 1.5میلیون دلار بودجه برای بورس MBA داشت که با این مبلغ میتونه بیش از 20% از کلاس رو بورس کامل کنه.

من رشته کارشناسیم مدیریت مالی بوده. از سال 2 سرکار میرفتم.روی هم بخوام بذارم به 5-6 سال میرسه ولی خب بعد از فارغ التحصیلی رو بخوام حساب کنم همون 3سال میشه.
    فکر میکنم از نظر سابقه کار،هرچند که توی فیلد خودم کار نکردم امتیاز خوبی داشته باشم چون هم کار حسابرسی و هم حسابداری کردم و تجربه ام خیلی متنوع هست و توی خیلی فیلدها اطلاعات دارم.
    کارهای خارج برنامه هم زیاد کردم از تیم ورزشی و کارهای داوطلبانه و .....
    الان هم دارم برای جیمت و تافل میخونم و امیدوارم که نمره های خوبی بگیرم. معدل دانشگاهم هم دقیق 15 هست.(دانشگاه تهران خوندم)
    برای معرفی نامه بیشتر جاهایی که کارکردم هم دوسم داشتن و هم خیلی راضی بودن و هم خیلی تشویقم میکردن که برم دنبال مدرک ACCA .
    فعلا توی نوشتن SOP دارم کار میکنم که چی بنویسم بهتره که باید بعدا از دوستان یکم کمک بگیرم.
    خلاصه که خیلی امیدوارم به خرج خودشون برم درس بخونم. (شما چی فکر میکنید؟)

اینکه بقیه رشته های مدیریت راحتتر پذیرش میدن ، درسته. من از بقیه رشته ها زیاد خوشم نمیاد .البته گرایشهای International,Project,Strategic رو دوست دارم ولی MBA (حتی MBA Dual degree) رو ترجیح میدم و دارم روی همون هم فکر، سرمایه گذاری و جستجو میکنم.

اگه پیشنهادی دارید که میتونه کمکم کنه یا فکر میکنید کار خاصی رو اگه انجام بدم شانس پذیرشم بیشتر میشه (مثلا انتخاب یه رشته دیگه) ممنون میشم بهم بگید.

-------
    من هم مثل دوستمون Sysco این سوال واسم پیش اومد که منظورتون از Networking چیه؟ منظورتون همون تماس با استاد و اینهاست یا چیز دیگه؟چون استاد فقط برای دکترا اثر داره و تو ارشد تاثیر زیادی نداره مخصوصا که پذیرش دانشجوهای ارشد توسط کمیته ارزشیابی انجام میشه
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Junior Member

دوستان من چند روز دیگه مفصل تر جواب می دم الان فقط خیلی خلاصه دو نکته رو بگم:

1. منظورم از Networking بیشتر تماس با دانشجویان دکترای ایرانی دانشگاها بود تا تماس با استادا. در ضمن تا اونجایی که می دونم واسه پذیرش مستر این کار خیلی جواب نمی ده.
    2. برداشت من اینه که Publication تنها در صورتی می تونه یکی از فاکتورای مهم پذیرش محسوب بشه که این ویژگی ها رو همزمان داشته باشه: اولاً کار تئوریک باشه، دوماً ژورنالی که توش چاپ کردین جزئ ژورنالهای خیلی معتبر field تون باشه و سوماً شما نویسنده ی اول -و حتی ترجیحاً تنها نویسنده- باشین (تأکید کنم که این برداشت منه صرفاً)

از دوستان کسی هست که برای مدیریت با گرایش جهانگردی برای پذیرش گرفتن اقدام کرده باشه؟؟؟؟؟

دوستان من خیلی وقته سردرگمم.اگه یکی از دوستان جواب منو بده خیلی ممنونش میشم.بنده اگه بخوام با فوق لیسانس مدیریت دولتی برای دکتری (امریکا)اقدام کنم چه گرایش هایی با رشته ی من مرتبطه(کدام گرایش ها محاسبات کمی کمتری داره؟همونطور که دوستان گفتن کمتر quantitative باشه)؟؟ایا گرایش های مرتبط با مدیریت دولتی در خود امریکا بازار کار خوبی داره ؟با توجه به اینکه من لیسانسم مهندسی نفته نظرتون چیه که من برای master دوم اقدام کنم؟ممنون میشم اگه جواب بدید
    ویرایش توسط sa_mohammad_mo : May 18th, 2011 در ساعت 12:37 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)