صفحه 15 از 57 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 565

موضوع: گرایشهای مختلف مدیریت

پیش فرض پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

سلام
    خوب ود که منظورت رو از گرایشتهای مدیریت دولتی شفاف می نوشتی. ولی اگه منظورت گرایشهایی مثل MIS و مثلا HRM هستش که کلا نظر قطعی نمی شه داد در مورد وضعیت کار و در گرایشهایی مثل MIS که بین علما در همین فروم هم اختلافه. ولی در مورد کمتر quantitative اگه رشته هایی مثل Management Science یا Operation Research رو بگذاریم کنار بقیه شرایط مشابهی دارند. ولی در نظر بگیرید که تمام گرایشهای مدیریت دروسی مثل آمار و quantitative research models رو دارند. من توصیه می کنم یه سری به وب سایت دانشگاهها بزنید و سیلابس گرایش های مختلف رو یه نگاه بندازید. معمولا فضای کلی رشته ها در همه دانشگاهها یه جوره. در مورد کار هم قطعا اگه از دانشگاه خوبی فارغ التحصیل بشید و عملکرد خوبی هم داشته باشید مشکلی نخواهد بود.
    موفق باشی
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

Junior Member

اگه منظورت از مدیریت دولتی، public administration باشه، باید گفت که این رشته معمولاً دانشکده ی خاص خودشو داره و دکترای این رشته توی دانشکده های مدیریت ارائه نمیشه (معمولاً اسم دانشکده هاش school of government یا school of public policy هست). یکی از این دانشکده ها هم که قبلاً یه دانشجوی ایرانی خوب داشته، SUNY Albany هست. به نظر من اونجا اپلای کردن میتونه شانست رو بالا ببره چون اقلاً ایرانیا رو میشناسن.
    در ضمن من از همون دانشجو شنیدم که معمولاً فارغ التحصیل های school of government ها، توی پیدا کردن شغل دچار مشکل میشن چون فارغ التحصیلای دانشکده های مدیریت و اقتصاد (مثلاً دانشجوهای مدیریت گرایش Managerial Economics یا Strategy) رقیبشون هستن و دانشگاهها هم گویا مدیریتی ها و اقتصادی ها رو ترجیح میدن.

Junior Member

سلام من میخوام بعد از ارشدم برای دکترا برای کشورهای اروپایی اقدام کنم میخوام بدونم کدوم کشور خوبه برای رشته های حسابداری و مدیریت فقط هم 50تومن میتونم بدم لطفا راهنمایی کنید.
    معدل16.70
    ایلتس 6.6
    سابقه کار 5سال
    سه تا مدرک حسابداری 1بین المللیه

Junior Member

من پیغام خصوصی شما رو اینجا کپی کردم:

نقل قول نوشته اصلی توسط sa_mohammad_mo نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.ببخشید یه سوال از خدمتتون داشتم.اول ممنونم که جواب سوالم رو دادید.من الان دانشجوی مهندسی نفت هستم اما به رشته یمدیریت خیلی علاقه دارم.تا قبل از این که شما جواب سوالم رو تو فروم بدید به شدت علاقه داشتم مدیریت دولتی بخونم و بعدش برای دکتری امریکا اپلای کنم.اما با این جوابی که دادید یکی مردد شدم.حالا یه سوال،اگه بخوام برای دکتری مدیریت است تو دانشگاه های management و یا business اپلای کنم.به نظر شما برای کارشناسی چی بخونم؟با همون مدیریت دولتی هم میشه ب این دانشگاه ها رفت یا بهتره مدیریت بازرگانی بخونم؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    به نظر من (صرفاً به نظر من) اینجا مدیریت دولتی بخونی بهتره. اما دانشکده ای که بعداً واسه دکترا اپلای می کنه شاید اگه دانشکده ی management باشه بهتر باشه تا دانشکده ی government. برای اینکه اطلاعات بیشتری به دست بیاری دو تا چیز رو برو توی وبسایت دانشگاهای آمریکا چک کن:
    1. placement record های دانشکده های government رو با دانشکده های management (یا همون business) مقایسه کن. ببین کدوماشون جاهای بهتری پوزیشن می گیرن.
    2. وبسایت اساتید دانشکده های government (یا همون public affairs) رو نگاه کن. اونجا سوابق تحصیلی استادا رو زده. ببین که معمولاً فارغ التحصیل دانشکده های مدیریت هستن یا دانشکده های government.

خیلی ممنونم که سوالم رو منتقل کردید و جواب دادید.من تا این جا فهمیدم که دانشکده های management و busuness بهتره.ممنون میشم اگه این سوال رو هم جواب بدید.اول اینکه چرا فرمودید اینجا دولتی بخونم بهتره؟و اینکه بعد از اینکه اینجا دولتی خوندم تو چه گرایش هایی (به خصوص تو دانشکده های مدیریت و بیزینس میتونم اپلای کنم؟
    در ضمن اینکه میبینید بنده یکم عجله دارم به خاطر اینه که هر چه زودتر باید کتابای گرایش ارشد مورد نظرم رو بخرم و شروع به خوندم کنم.اما هنوز نمیدونم چه گرایشی رو انتخاب کنم.
    در اخر بازم ممنونم

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط sa_mohammad_mo نمایش پست ها
    خیلی ممنونم که سوالم رو منتقل کردید و جواب دادید.من تا این جا فهمیدم که دانشکده های management و busuness بهتره.ممنون میشم اگه این سوال رو هم جواب بدید.اول اینکه چرا فرمودید اینجا دولتی بخونم بهتره؟و اینکه بعد از اینکه اینجا دولتی خوندم تو چه گرایش هایی (به خصوص تو دانشکده های مدیریت و بیزینس میتونم اپلای کنم؟
    در ضمن اینکه میبینید بنده یکم عجله دارم به خاطر اینه که هر چه زودتر باید کتابای گرایش ارشد مورد نظرم رو بخرم و شروع به خوندم کنم.اما هنوز نمیدونم چه گرایشی رو انتخاب کنم.
    در اخر بازم ممنونم
    من نظر برعکس دوستان رو دارم. رشته های مدیریت ، کارشون مشخصه. اون مدرسه ای که یکی از دوستان به اسم Government گفتن دقیقا School Of Government And Public Service هست که رشته هایی مثل :
    Master's Program in International Affairs
    Master of Public Service and Administration
    توشون تدریس میشه.(این 2 تا رو چون خودم قبلا بررسی کرده بودم برای ارشد، اسمشون رو کپی کردم.برای دکترا هم این رشته ها وجود دارند)

اینها رشته های بسیار خوبی هستند. پذیرش توشون خیلی آسونتر از رشته های مدیریتی هست.بورس میتونید بگیرید. درسهاشون جنبه ریاضی کمتری دارن تا رشته های مدیریتی.
    از نظر شغلی و کاری، موقعیت خوبی دارند. البته ممکنه برای کشوری مثل آمریکا یکم سخت باشه که تا مقامات بالا برید به خاطر اینکه از نظر امنیتی ممکنه اجازه ندن یه خارجی بعضی پستها رو داشته باشه.ولی غیر از اون ، توی جاهای دولتی از شهرداری، ادارات پلیس، وزارتخونه ، دادگاه و ..... توی انجمنهای حمایتی بین المللی از یونیسف،یونسکو و ...... میتونید کار بگیرید.
    برای بخش خصوص ،خیلی از شرکتهای بزرگ یا بهتر بگم پیمانکارهایی که با مراکز دولتی کار میکنن، این افرار رو استخدام میکنن چون با روش کار آشنا هستن.که پیمانکارها از ساختمان سازی، شرکتهای تاسیسات آب و برق و .... رو شامل میشه.

این لیستی هست که مال دانشگاه تکزاس برای Master of Public Service and Administration هست :
    Internships by Sector:

Federal

• Environmental Protection Agency (EPA)
    • Federal Bureau of Investigation (FBI)
    • National Emergency Response and Rescue Training Center
    • National Low-Income Housing Coalition
    • National Security Agency (NSA)
    • U.S. Department of Agriculture
    • U.S. Department of Commerce
    • U.S. Government Accountability Office (GAO)
    • U.S. Housing and Urban Development (HUD)
    • U.S. Internal Revenue Service
    • The White House

State and Local

• City of Bryan, Texas
    • City of Dallas, Texas, Mayor's Office
    • County of San Diego, California
    • Florida State Legislature
    • Greater Houston Partnership
    • North Central Texas Council of Government
    • Texas A&M University- Association of Former Students, Legislative Affairs
    • Texas Engineering Extension Service, State Domestic Preparedness
    • Texas Forest Service Texas Department of Agriculture
    • Texas Parks and Wildlife, Coastal Fisheries Division

NGO / Nonprofit

• American Red Cross
    • Bryan Children's Museum
    • Collaborative for Children
    • Education Foundation of Harris County
    • League of Women Voters of Texas
    • L.T. Jordan Institute
    • Girl Scouts of America
    • Kennedy Center for the Performing Arts
    • Organization of American States (OAS)
    • Points of Light Foundation
    • St. Jude Children's Research Hospital
    • United Way of Texas Gulf Coast

Think Tanks / International / Other

• The Dutko Group
    • Environmental Sciences Research Institute (ESRI)
    • National Automotive Dealers Association
    • The Nixon Center
    • Organization of American States (OAS)
    • Technology Strategies & Alliances
    • Transparency International

برای اینکه کجا میتونید کار کنید هم همین لیست بالا رو در نظر بگیرید.

این هم نمره هایی که لازمه و شهریه و ....
    GRE minimum : 1000
    GRE average : 1120
    TOEFL required: 100 iBT
    GPA Average : 3.4
    Age Average : 25
    Gender Ratio: 50/50 F/M
    Internationl: 10%
    Minority : 20%
    Applications: 110
    Accepted : 50-60
    Program Lenth : 21 Month
    Program Course: 48 Credit-Hour
    Tuition & fee for 2010 : 10,800$ per year for 24credit hour

این اطلاعات بالا برای Master هست. برای PHD رو خودتون برید ببینید.

حالا شما بخوای بری توی رشته های مدیریتی :
    شهریه که باید بدی حداقل 2 برابر این هست
    پذیرشش سخت هست و چیزهایی که نیاز داری از نمره زبان و ... بالاتر میره.
    بورس توی مدیریت کمتر هست
    درسهایی که باید بخونید ریاضیات سختتری دارند و باید کلی آمار و ریاضی بخونید تا بتونید مدرک بگیرید
    زمینه کاری ، حقوق و مزایا مدیریت کلا فرق میکنه.

بهتر اینه که برید برنامه درسی هر دو دانشکده رو نگاه کنید.شرایط رو بسنجید.ببینید کدوم براتون بهتره .
    (دانشگاه Texas A&M هر دو دانشکده رو داره و اطلاعاتی هم که داره کامله.میتونید سایت اون رو برید ببینید که راحت تر بتونید مقایسه کنید)
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Junior Member

فکر می کنم دوستمون جواب شما رو به طور کامل داد. همونطور که mehrabounr هم گفت، MPA (که اگه اشتباه نکنم میشه همون مدیریت دولتی که شما می خوای بخونی) توی دانشکده های government ارائه میشه. پس اگه شما بخوای بعداً شغلی (داخل یا خارج از آکادمی) مرتبط با سیاستگذاری و امور دولتی داشته باشی بهتره بری اینجا.
    اما در مورد اینکه چرا ممکنه دکتری رو بهتر باشه بری مدیریت یا اقتصاد، دلیلش همونطور که گفتم حرف یکی از دوستام بود که فارغ التحصیل دکتری از یکی از دانشکده های government هست و میگه که فارغ التصیل های اونجا نسبت به فارغ التحصیل های مدیریت و اقتصاد، قدرت رقابتی کمتری دارن برای استاد شدن در دانشکده های government. با این حال، صحت یا سقم این حرف رو شما باید خودت بری چک کنی. شیوه ی چک کردنش هم به نظر من اینه:

رای اینکه اطلاعات بیشتری به دست بیاری دو تا چیز رو برو توی وبسایت دانشگاهای آمریکا چک کن:
    1. placement record های دانشکده های government رو با دانشکده های management (یا همون business) مقایسه کن. ببین کدوماشون جاهای بهتری پوزیشن می گیرن.
    2. وبسایت اساتید دانشکده های government (یا همون public affairs) رو نگاه کن. اونجا سوابق تحصیلی استادا رو زده. ببین که معمولاً فارغ التحصیل دانشکده های مدیریت هستن یا دانشکده های government.

در ضمن، همونطور که دیدی اگه سوالت توی فروم مطرح بشه، بقیه ی دوستان هم می تونن شرکت کنن و جوابهای ناقص یا اشتباه من رو تکمیل یا اصلاح کنن!

Junior Member

دوستان کسی راجع به زمینه کاری کسی که گرایش مدیریت مالی از بیزنس ادمینیستریشن خونده اطلاعاتی داره؟ میخوام بدونم چقدر کار اجرایی هست و مسئولیت سنگین داره؟ کلا کار تحقیقی که نمیشه کرد با این رشته؟ ممنون

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من ترم اخر رشته مکانیک در مقطع کارشناسی هستم,میخواستم بدونم میتونم برای ارشد مدیریت بازرگانی بخونم؟کشور مورد نظرم استرالیاست

نقل قول نوشته اصلی توسط cockroach نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من ترم اخر رشته مکانیک در مقطع کارشناسی هستم,میخواستم بدونم میتونم برای ارشد مدیریت بازرگانی بخونم؟کشور مورد نظرم استرالیاست
    بله هیچ ممانعتی وجود نداره. فقط باید یه نمره GMAT خوب برای دانشگاههای خوب داشته باشید و اگر ریسرچ مرتبط هم داشته باشید که عالیه
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)