صفحه 16 از 57 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 565

موضوع: گرایشهای مختلف مدیریت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

ممنون از جوابتون
    یعنی اگر GMAT نداشته باشم احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه خوب ندارم؟

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط cockroach نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون
    رشته های مدیریت و MBA توی 95% دانشگاهها باید امتحان جیمت رو بدید(بعضیهاشون GRE رو هم قبول میکنن به جای جیمت) داشتن جیمت مثل داشتن مدرک زیان (تافل/آیلتس) هست.
    اینکه دانشگاههای خوب چی میخوان، باید نمره جیمت خوب بیارید. اگه میخواید یه دانشگاه متوسط به بالا برید باید 650 به بالا بیارید. اگه فاند هم میخواید که بیشتر
    ولی اگه دانشگاه اصلا مهم نیست واستون من دیدم دانشگاهی که با نمره 500 هم پذیرش داشت.(شما برگتون اگه سفید ندید و 4-5 سوال رو بزنید نمرتون 400 میشه.یعنی 500 نمره بالایی نیست)
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    رشته های مدیریت و MBA توی 95% دانشگاهها باید امتحان جیمت رو بدید(بعضیهاشون GRE رو هم قبول میکنن به جای جیمت) داشتن جیمت مثل داشتن مدرک زیان (تافل/آیلتس) هست.
    اینکه دانشگاههای خوب چی میخوان، باید نمره جیمت خوب بیارید. اگه میخواید یه دانشگاه متوسط به بالا برید باید 650 به بالا بیارید. اگه فاند هم میخواید که بیشتر
    ولی اگه دانشگاه اصلا مهم نیست واستون من دیدم دانشگاهی که با نمره 500 هم پذیرش داشت.(شما برگتون اگه سفید ندید و 4-5 سوال رو بزنید نمرتون 400 میشه.یعنی 500 نمره بالایی نیست)
    حرفتون درسته ولی درمورد نمره GMAT کمی اغراق کردید. با 4-5 تا سوال درست نمی شه 400 گرفت.

ممنون از جوابتون
    برای رشته های مدیریت GMAT یه رکن اساسیه. البته برای مستر رنج خیلی بالایی نمی خوان ولی بالطبع هر چه نمره بالاتری داشته باشی شانس بیشتر و دانشگاه بهتری رو می تونی انتخاب کنی. ولی اصلا فکر نداشتن رو نکنی بهتره.
    موفق باشی
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

Junior Member

برای مستر حدود چه رنجی میخوان؟

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

برای مستر حدود چه رنجی میخوان؟
    سوالتون جواب مشخصی نداره.هر دانشگاهی یه نمره ای رو برای خودش در نظر میگیره.بعضیها حداقل نمره رو اعلام میکنن، بعضی ها هم میگن که فقط نمره امتحان رو میخوان و حدی وجود نداره.بعضی ها هم رنج میدن که در سالهای گذشته چه نمره هایی توی دانشجوهاشون بوده.
    توی دانشگاههای که من دیدم از 550 داشته تا بالا . دانشگاههای با رنک بالا، اکثرا نمره بالای 670 میخوان و اونهایی هم که خیلی رنکشون بالاست بالای 700 و حتی 730
    در کل این نمره رو به عنوان جبرانی برای معدل پایین میتونید ازش استفاده کنید و به جز اینکه حداقل دانشگاه رو باید درنظر بگیرید ،یه عاملی هست که خاصیت رقابتی داره و هرچی بالاتر بیارید به نفعتون هست و امتیاز بیشتری براتون کسب میکنه.(نمره زبان مثلا تافل، اینطوری نیست و تاثیر رقابتی نداره و تنها جز چیزهای اساسیت که باید داشته باشید)
    سعی کنید نمرتون از 650 کمتر نشه در نهایت 600.
    یه سری دانشگاه هم هستند که اصلا نمره این آزمون رو نمیخوان.ولی تعدادشون زیاد نیست و باید بگردید و پیدا کنید.لینک پایینی رو نگاه کنید چندتاشو معرفی کرده
    http://www.find-mba.com/board/2338

اگه سوالاتتون در مورد GMAT رو توی تاپیکهای خودش بپرسید میتونید همونجا هم جوابشون رو ببینید.قبلا خیلی از دوستان همین سوالها رو کردن و اونجا جواب داده شده.میتونید کلی اطلاعات توی اون تاپیکها پیدا کنید(در ضمن اون تاپیکها فعالتر از اینجا هستن)

(ظاهرا توی 4-5 پست قبل تر جواب این سوالتون داده شده بود.خواهشا یکم توی تاپیک رو بگردید که سوالتون رو دوباره نپرسید)

درضمن در جواب alved بگم که توی خود سایت امتحان که برید نوشته که نمره امتحان از 200-800 هست.پس اصولا با زدن چند سوال در حد همون 6-7 سوال از هر قسمت(اگه همش درست باشه) باید به 400 برسیم.(من منظورم این بود که اون نمره رو آوردن سخت نیست.سهتی آوردن نمره بالای 700 هست9)
    ویرایش توسط mehrabounr : June 26th, 2011 در ساعت 12:55 PM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Member saharabbasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Poly-Technique

دوستان کسی در مورد رشته مدیریت بیمه یا مدیریت ریسک در مقطع فوق لیسانس اطلاعاتی داره؟
    کشور هدف آمریکا
    Believing everybody is dangerous, but believing nobody is more dangerous

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

اگه به gmat score calculator رجوع کنید می بینید که برای گرفتن 400 باید حداقل در کوانت 25 و در وربال 22 بگیرید. این یعنی که باید تقریبا نصف سوال ها رو درست جوابید تا 400 بگیرید (حدود 18 تا کوانت از 37 تا و 20 تا وربال از 41 سوال) و نه 6-7 تا در هر بخش. امیدوارم با این درجه خوشبینی واسه امتحان آماده نشید.

[QUOTE=mehrabounr;453081]سوالتون جواب مشخصی نداره.هر دانشگاهی یه نمره ای رو برای خودش در نظر میگیره.بعضیها حداقل نمره رو اعلام میکنن، بعضی ها هم میگن که فقط نمره امتحان رو میخوان و حدی وجود نداره.بعضی ها هم رنج میدن که در سالهای گذشته چه نمره هایی توی دانشجوهاشون بوده.
    توی دانشگاههای که من دیدم از 550 داشته تا بالا . دانشگاههای با رنک بالا، اکثرا نمره بالای 670 میخوان و اونهایی هم که خیلی رنکشون بالاست بالای 700 و حتی 730
    در کل این نمره رو به عنوان جبرانی برای معدل پایین میتونید ازش استفاده کنید و به جز اینکه حداقل دانشگاه رو باید درنظر بگیرید ،یه عاملی هست که خاصیت رقابتی داره و هرچی بالاتر بیارید به نفعتون هست و امتیاز بیشتری براتون کسب میکنه.(نمره زبان مثلا تافل، اینطوری نیست و تاثیر رقابتی نداره و تنها جز چیزهای اساسیت که باید داشته باشید)
    سعی کنید نمرتون از 650 کمتر نشه در نهایت 600.

دوست عزيز
    اون چيزي كه توي سايت نوشته مينيمم نمره اي كه مي خوان و چيزي كه مهمه متوسط نمره اپليكنتهاييه كه تونستن اونجا پذيرش بگيرن. كه معمولا بالاتر از اون چيزيه كه توي سايت نوشته.
    نمره جي مت جدا از جبران كردن هر چيزي خودش نقش تعيين كننده اي در پذيرش داره.
    موفق باشيد.
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

Junior Member

لطفاً در انتخاب گرایش و دانشگاه راهنمایی کنید (ببخشید یه کم طولانیه):
    پزشکی دانشگاه تهران و لیسانس همزمان نرم افزار دانشگاه آزاد خوندم و بعد از فارغ التحصیلی به دلیل شرایطم وارد بازار کار شدم (هفت سال سابقه کار). در حال حاضر 34 سال دارم. در حین فعالیت های کاری چند تا کتاب از مدیریت و اقتصاد خوندم اما فرصت تحصیل آکادمیک تا قبل از این پیش نیومد. الان به دلیل رکود بازار کاری ایران قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت برای آمریکا اقدام کنم. هدفم نظم دادن به معلومات پراکنده مدیریتی و تکمیل اونها، ایجاد ارتباطات کاری جدید و در انتها اخذ مدرک تحصیلیه.
    ارتباطات آکادمیک خوبی ندارم چون سالها از حضورم در محیط دانشگاه می گذره اما ارتباطات کاری خوبی دارم. حدود 50 هزار دلار برای این کار کنار گذاشتم (به مقداری فاند نیاز دارم). تافل 95 و GMAT 650 و کلاً هر چی خوندم text بوده ولی صحبت کردنم ضعیفه که معلم گرفتم. رزومه پراکنده ای دارم و در چند زمینه مختلف فعالیت کردم (بیشتر کارآفرینی بوده). 2 تا مقاله ISI در دست چاپ دارم (مدیریت سیستم های اطلاعاتی پزشکی). روحیه اجرایی دارم و قصد استاد دانشگاه شدن ندارم. متاهل هستم و همسرم پزشکه. پرسشها:
    1) آیا پزشک بودن عامل منفی برای تحصیل در رشته مدیریت به حساب میاد؟ (البته فعالیتهام ارتباط کمی با پزشکی داشته و بیشتر اقتصادی بوده)
    2) آیا سن مشکل ایجاد می کنه؟ (تا موقع رفتن 35 سال دارم)
    3) آیا recommendation letter از بخش دولتی عامل منفی محسوب میشه؟ (بخش خصوصی کار کردم ولی 1-2 جا مشاور بخش دولتی بودم که می تونم معرفی نامه خوب بگیرم)
    4) اگه اینجا دانشجوی PhD by research از یه دانشگاه دولتی خوب باشم و وسط کار برم این امتیاز محسوب میشه یا عامل منفی؟ (دلیل اون 2 تا مقاله همینه که اول قصد داشتم اینجا phd بگیرم و پذیرشم هم قطعی شده اما مردد هستم اینجا شروع کنم یا نه)
    5) با توجه به تمام موارد بالا چی توصیه میشه، PhD یا MBA و گرایش پیشنهادی؟ از چه جور دانشگاههایی بیشتر شانس پذیرش دارم؟

از وقتی که برای خوندن سوالاتم گذاشتین متشکرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)