صفحه 4 از 57 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 565

موضوع: گرایشهای مختلف مدیریت

پیش فرض پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    gigapedia.com
    proxy
    اين كه فقط كتاب داره. لطفا بگيد منظورتون از proxy چي هست؟؟
    لطفا راهنماييم كنيد

ApplyAbroad Hero

Arrow پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

نقل قول نوشته اصلی توسط 7aseman نمایش پست ها
    اين كه فقط كتاب داره. لطفا بگيد منظورتون از proxy چي هست؟؟
    لطفا راهنماييم كنيد
    excuse me
    www.gigapaper.com
    ezproxy section

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - دانشگاه کردستان

سلام دوستان من لیسانس مهندسی صنایع دارم اما میخام تغییر فیلد بدم و برم توب فیلد strategy . به نظرتون این عامل منفی برام محسوب میشه؟ یعنی به نسبت کسانی که لیسانسشون مدیریت هست من در موقعیت پایین تری قرار میگیرم؟ دوما آیا در مقطع ارشد جایی هست که این رشته رو بطور کاملا مجزا ارائه بده؟ منظورم اینه که فقط رشته strategy باشه و نه اینکه در ضمن mba یا سایر رشته های مدیریت ارائه بشه. البته من خودم یک مورد در دانشگاه هلسینکی دیدم اما تا حالا تو آمریکا ندیدم ! چه جوری میتونم پیدا کنم؟ در ضمن این لینک بالا نمیاد که گذاشته بودید: http://educationusa.state.gov/home/find-a-school

آقا من هم رشته ام صنایع هست ! میخواستم ببینم اصلا این رشته مرتبط با مدیریت تلقی میشه که برای فوق مدیریت بشه اپلای کرد؟
    مرسی

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    آقا من هم رشته ام صنایع هست ! میخواستم ببینم اصلا این رشته مرتبط با مدیریت تلقی میشه که برای فوق مدیریت بشه اپلای کرد؟
    مرسی
    خب برای اینکه مهندسی صنایع یکی از اون رشته هایه که توش همه چیز می خونین کلآ خوبه و زیاد نگران غیرمرتبط بودن نباشید ... no offense اما زمان ما به صنایع می گفتند شمع و گل و پروانه ! .. که اینجا برای اینکه حسابداری و اقتصاد و سایر دروس مدیریتی توش می خونین خیلی به دردتون می خوره ... برای فوق می شه اپلای کنین اما باید بقیه قسمت های رزومه تون رو قوی کنین ... زمینه هایی که کار کردید یا تحقیق داشتید باید مرتبط باشه ... یا موضوع پایان نامه تون باید مربوط باشه ...
    البته اگه فاند هم بخوای یه ذره باید بیشتر این مسائل رو پررنگ کنی .. در هر حال ، زیاد نگران غیرمرتبط بودن نباش ! هر چی خدا بخواد !
    موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

آیا کسی از دوستان دیتابیس از اساتید و دانشجویان ایرانی در دانشگاه های امریکا و کانادا دارد؟ منظورم این است که آیا کسی تا به حال با چک کردن دانشگاه های مختلف، چنین لیست و اطلاعتی را گردآوری کرده است؟ اگر بتوان چنین دیتابیسی ایجاد کرد، برای گرفتن پذیرش و فاند به خوبی میتوان به کمک و راهنمایی های چنین افرادی در ان دانشگاه ها امید داشت و انتخاب مسیر صحیح و بازدهی کار و برنامه ها در این مورد بسیار بیشتر خواهدبود! در این بین روی کمک کیوان وکیلی، NNaser و Some14Myself حساب ویژه باز کرده ام.
    لطفا لینک سوال خود در فروم را با پیغام خصوصی برایم فرستاده تا در فروم به ان پاسخ دهم. ضمنا من از کسی که متن مفیدی در فروم نوشته یا پست هایش به دیگران کمک میکند، با زدن "اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشکر میکنم.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط she نمایش پست ها
    آیا کسی از دوستان دیتابیس از اساتید و دانشجویان ایرانی در دانشگاه های امریکا و کانادا دارد؟ منظورم این است که آیا کسی تا به حال با چک کردن دانشگاه های مختلف، چنین لیست و اطلاعتی را گردآوری کرده است؟ اگر بتوان چنین دیتابیسی ایجاد کرد، برای گرفتن پذیرش و فاند به خوبی میتوان به کمک و راهنمایی های چنین افرادی در ان دانشگاه ها امید داشت و انتخاب مسیر صحیح و بازدهی کار و برنامه ها در این مورد بسیار بیشتر خواهدبود! در این بین روی کمک کیوان وکیلی، NNaser و Some14Myself حساب ویژه باز کرده ام.
    سلام .. اولآ کیوان و ناصر خیلی کارشون درسته و کیوان از همون اول زیاد به فروم نمی اومد ، تقریبآ اصلآ نیومده ! ... اما ناصر هم فکر کنم 3 سالی می شه امریکاست و زیاد فرصت نمی کنه بیاد توی فرم ... منم که اصلآ در برابر اونا قابل مقایسه نیستم ... ... کلآ توی فروم اگه روی کمک همه حساب کنی خیلی بهتره ! ;D
    در مورد سوالت ! یه سایت من یه زمانی دیده بودم ... اسمش رو یادم رفته اما سرچ کنی می بینی یه چیزی توی مایه های iranian professors بود ... اونجا به تفکیک رشته و دانشگاه استادهای ایرانی فعال رو داره ... اما مشکل اینه که متاسفانه این استادا حداقل توی business school ها خیلی خیلی کم هستند ، اگه هم باشند توی گرایش هایی مثل mis و operation research بیشتر هستند تا چیزهایی مثل فاینانس و استراتژی ... مورد دوم اینه که زیاد اونطوری که فکرش رو کنی تحویل محویل نمی گیرند ... یه جورایی آدم رو ازاینکه به یکی رو انداخته پشیمون می کنند ... کلآ منظورم اینه که فکر نکن برات وقت اونطوری می ذارن و سعی می کنند که تو رو بیارن دانشگاه خودشون .. مگه اینکه واقعآ از رزومه ت خوششون بیاد ...
    و مورد آخر اینکه توی business school ها فاند و حتی admission به عهده استاد نیست که بخوای ایمیل بازی کنی ... اگه دانشگاه هاوایی خونده باشی فکر کنم اینو دیگه بدونی ... اگه خیلی مصر باشی و یه استادی رو با یه زمینه تحقیق خاص پیدا کنی و خودت هم خیلی وارد عمق موضوع شده باشی خوبه و می شه یه کارهایی در مرور زمان کرد ... اما با 4 - 5 تا ایمیل نمی شه صحبت admission و فاند و اینا رو پیش کشید که سریع پس می کشن و می گن که اونا تصمیم گیرنده هم باشند 1 از 10 هستند و زیاد اثری ندارن نظرشون ! ...
    با توجه به این حرف ها ایمیل و درست کردن پیش زمینه زیاد تاثیری نداره .. اگه هم می خوای امتحان کنی و جای شما بودم بیشتر روی خارجی ها کار می کردم تا ایرانی های هموطن !

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    مرسی
    سلام

منم رشتم صنايع است. نزديك ترين فيلد تو مديريت يا business به صنايع، گرايش هاي Operation Management, Decision Science, Management Science است. البته هر سه تاي اين رشته ها به هم نزديكه اما اسماشون تو دانشگاه هاي مختلف فرق داره.

براي فوق بايد بهتون بگم كه رشته ليسانس خيلي مهم نيست و شما براي رشته هاي كاملاً بي ربط هم مي تونيد پذيرش بگيريد. فقط نكته اينه كه واسه master روي فاند خيلي نبايد حساب كنيد چون خيلي سخت فاند مي دن اونم نصفه نيمه.

موفق باشيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself نمایش پست ها
    سلام .. اولآ کیوان و ناصر خیلی کارشون درسته و کیوان از همون اول زیاد به فروم نمی اومد ، تقریبآ اصلآ نیومده ! ... اما ناصر هم فکر کنم 3 سالی می شه امریکاست و زیاد فرصت نمی کنه بیاد توی فرم ... منم که اصلآ در برابر اونا قابل مقایسه نیستم ... ... کلآ توی فروم اگه روی کمک همه حساب کنی خیلی بهتره ! ;D
    در مورد سوالت ! یه سایت من یه زمانی دیده بودم ... اسمش رو یادم رفته اما سرچ کنی می بینی یه چیزی توی مایه های iranian professors بود ... اونجا به تفکیک رشته و دانشگاه استادهای ایرانی فعال رو داره ... اما مشکل اینه که متاسفانه این استادا حداقل توی business school ها خیلی خیلی کم هستند ، اگه هم باشند توی گرایش هایی مثل mis و operation research بیشتر هستند تا چیزهایی مثل فاینانس و استراتژی ... مورد دوم اینه که زیاد اونطوری که فکرش رو کنی تحویل محویل نمی گیرند ... یه جورایی آدم رو ازاینکه به یکی رو انداخته پشیمون می کنند ... کلآ منظورم اینه که فکر نکن برات وقت اونطوری می ذارن و سعی می کنند که تو رو بیارن دانشگاه خودشون .. مگه اینکه واقعآ از رزومه ت خوششون بیاد ...
    و مورد آخر اینکه توی business school ها فاند و حتی admission به عهده استاد نیست که بخوای ایمیل بازی کنی ... اگه دانشگاه هاوایی خونده باشی فکر کنم اینو دیگه بدونی ... اگه خیلی مصر باشی و یه استادی رو با یه زمینه تحقیق خاص پیدا کنی و خودت هم خیلی وارد عمق موضوع شده باشی خوبه و می شه یه کارهایی در مرور زمان کرد ... اما با 4 - 5 تا ایمیل نمی شه صحبت admission و فاند و اینا رو پیش کشید که سریع پس می کشن و می گن که اونا تصمیم گیرنده هم باشند 1 از 10 هستند و زیاد اثری ندارن نظرشون ! ...
    با توجه به این حرف ها ایمیل و درست کردن پیش زمینه زیاد تاثیری نداره .. اگه هم می خوای امتحان کنی و جای شما بودم بیشتر روی خارجی ها کار می کردم تا ایرانی های هموطن !
    حسین جان در مورد مخ زدن و نحوه پذیرش، تصمیمگیری و فاند گرفتن کاملا باهات موافقم. اتفاقا با کیوان که الان راتمان است، تا زمانی که هنوز ایران بود، از نزدیک در تماس بودم. مرتضی هم دوست خوبی برایم بوده و خیلی بهم کمک کرد. علاوه بر این ۲ نفر، چندین دوست دیگر هم در استنفورد و برکلی دارم که از آنها هم اطلاعات خوبی گرفتم اما مهم، انتشار و نقل آنها در فرم برای گسترش دانایی هاست. راجع به سوالی که درباره استاد و دانشجوها کردم، بعد از این مدتی که اینجا هستم، رفتار کلی شان را میدانم و فقط منظورم اطلاع از دیتابیس بقیه دوستان بود چون خودم به شخصه مثل سابق نمیتوانم اینطور وقت بگذارم. به طور مثال من پارسال حدودا ۳ ماه از سال را که دوستانم برای جی.ار.ای و تافل خواندند, و الان در دانشگاه های زیر ۵۰ درس میخوانند, را وقت گذاشتم که تقریبا آمار همه ۱۵۰ دانشگاه اول دنیا، اساتید، بودجه های تحقیقاتی و ... تو مکانیک، صنایع و مدیریت را طبق رنکینگ یو.اس.نیوز و تایمز در آوردم، ام.بی.ای ایرانم را نصفه گذاشتم و آخرش به خاطر تافل از اینجای کره خاکی سر دراوردم :دی
    اما مهم این است که میخواهم اپلای برای دکتری را با آسایش خاطر و آگاهی کامل، با جی.مت عالی، معادل و رزومه بسیار بهتر و ... برای چیزی که علاقه اصلیم است انجام بدهم و به همین خاطر به نظرم اگر بتوانیم با ارتباط با بچه های ایرانی دانشجو و اساتید ایرانی در اینجا، حتی برای کسب آگاهی یا انتشار مقاله، ارتباط ایجاد کنیم، خیلی برد کردیم. این دستکم برنامه ای است که من با چند تا از دوستانم در ایران، اروپا و همین آمریکای شمالی، دنبال میکنیم. البته اگر شرایط طوری که انتظار میرود، پیش بره. بر همین اساس، فلان دارم دنبال دستکم یک رنکینگ خوب میگردم تا استارت لازم را از این تابستان بزنم؛ که البته احتمالا مجبور خواهم شد خودم اشتراک یو.اس.نیوز ان را بخرم!
    ویرایش توسط she : April 24th, 2010 در ساعت 12:31 PM دلیل: اشکالات تایپی در سیستم ترنسلیتریشن گوگل :دی
    لطفا لینک سوال خود در فروم را با پیغام خصوصی برایم فرستاده تا در فروم به ان پاسخ دهم. ضمنا من از کسی که متن مفیدی در فروم نوشته یا پست هایش به دیگران کمک میکند، با زدن "اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشکر میکنم.

Junior Member

سلام من لیسانس مدیریت صنعتی هستم از دوتا دانشگاه دولتی مالزی پدیرش دارم رشته های MiS و MMIT (مدیریت فناوری اطلاعات) واقعیتش اینه که نمیدونم کدوم رشته رو انتخاب کنم به هر دوشون هم علاقه دارم. به نظرتون کدوم اینده بهتری داره؟ البته من قصد موندن در مالزی رو ندارم همینطور ایران هم بر نمیگردم. میشه لطفا راهنماییم کنین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)