صفحه 50 از 57 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 565

موضوع: گرایشهای مختلف مدیریت

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت

سلام
    من این مورد بارها و بارها مظرح کردم اما انگار برخی دوستان پستها رو نمی خونند. رشته مدیریت کلا در خارج از ایران پایه وحشدناک قوی آمار می خواهد. فرقی هم نمی کند چه گرایشی می خوانید. خودم منابع انسانی می خوانم و تمام دادها را با نرم افزار MPLUS و AMOS تحلیل می کنم چون با Latent variable ها کار می کنم. دوستی هم دارم که منابع انسانی می خونی و حتی یک معادله هم در پایان نامه اش حل نکرده چون تحقیقش کیفی هست. دوستم که رشته finance هست تما کارهاش با نرم افراز sas هست و یکی دیگه که OB میخونی همه تحلیل هاش یا STATA هست. تمام این نرم افزارها؛ برنامه نویسی هستند و شما مدلها رو در انها برنامه نویسی و coding می کنید و تحلیل می کنیدو تنها دونستن کار با نرم افزار هم کافی نیست. وقتی داده ها رو تحلیل می کنید و نتایج بدست میاد باید همه انها رو بنویسید یه قول خودشون Write up کنی. نوشتن تحلیل ها هم آشنایی بسیار بالایی با انواع معادله ها نیاز دارد.

من نمی دونم دوستانی که اینجا این همه می گن چی پایه ریاضی می خواهد و نمی خواهد یک نگاه به transcript رشته ها انداختند؟! رشته هایی که درسی به نام quantitative acvanced research methodology دارند ، یعنی آمار بسیار قوی و یک نرم افزار سنگین آماری. تمام رشته های مدیریت هم این درس را دارند. نوع روش تحقیق شماست که تعیین می کنه از امار وریاضی چقدر می خواهید استفاده کنید.

در ایران کسی spss در دانشکده مدیریت بلد باشه، خیلی دیگه نابغه هست و همه کارهاش در تحلیل ها پیش می ره . اینجا spss رو فقط برای data triming استفاده می کنند همین و بس.
    همه بچه ها رو میزها شون اگرفقط 2 تا کتاب هم باشه. هر دو تا کتاب statistics هست.

فقط بچه هایی که qualitative researcher هستند از نرم افزار NVIVO که خیلی مسخره هست استفاده می کنند و تحلیل آماری آنچنانی ندارند. فقط می شینند قصه می نویسند 700 صفحه و آسمون و زمین رو بهم وصل می کنند. برای همین هم کسانی که نویسند های خلاقی هستند اما آمار قوی ندارند معمولا تحقیقات کیفی بر می داند و در رشته finance و accounting هم تعداد تحقیقات کیفی خیلی کمه برای همین در عرف می گن رشته مالی پایه ریاضی قوی می خواهد چون اکثر تخقیقات quant هست. پس درنتیجه شما هر چی بخونید و quant کار کنید باید پایه آمار قوی داشته باشید یا شب و روز امار بخونید تا خودتون رو بالا بکشید .

کسانیکه نگران این مساله هستند، حواسشون باشه با استادهایی که quantitative researcher هستند کار نکنند. استادهای mixed method و qual هیچ وقت انها را وادار به تحقیق quant نمی کنند چون خودشون هم بلد نیستند ) اما استادهای quant اصلا ساختار مغذشون با باقی فرق می کنه و از دید خیلی هاشون qual اصلا علم نیست.

دیدتون رو به رشته ها عوض کنید. الان آمال و ارزوی من اینه انقدر امارم رو قوی کنم تا بتونم برای post doc از دانشکده روانشناسی پذیرش بگیرم! بله روانشناسی. تمامنوابغ و مغذهای بزرگ تحلیل های آماری در behavioral science در دانشکده های روانشناسی هستند و یا background روانشناسی دارند. تمام درسهای تحلیل های آماری پیجیده در دانشگاههای تاپ دنیا توسط استادیدی تدریس می شه که psychology خوندند. حالا در ایران، روانشناسی تبدیل شده به عزیزم این نوار relaxation رو گوش کن استرست کم بشه !
    ویرایش توسط farveh : February 25th, 2014 در ساعت 07:41 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط seweel001 نمایش پست ها
    سلام من ارشد مدیریت آموزشی دارم و کارشناسیم رو کتابداری خوندم. نمیدونم چه رشته هایی میتونم واسه دکتری انتخاب کنم. قصدم اینه که بعد اتمام درسم بمونم و کشورهای کانادا ، آلمان ، استرالیا، انگلیس و کلا اروپا رو مدنظرمه. ممکنه لطفا راهنماییم کنید چه رشته هایی مرتبط با مدیریت آموزشی ( زیر مجموعه علوم تربیتی ) میتونم انتخاب کنم که امکان کار رو هم در کشورهای دیگه بعد فارغ التحصیلی داشته باشم. و همینطور چه کشورهایی بهتره؟
    education در خارج از ایران خودش رشته هست و دانشکده خودش رو هم داره یا در دانشکده humanities هست و هیچ ارتباطی هم به مدیریت و business school ندارد. خیلی هم رشته معروفی هست و کلی کنفرانس و ژورنال خاص خودش را دارد. برید در سایت دانشگاهها و transcript درسها را چک کنید ببینید که آیا حداقل 60% درسهایی که خوندید با education یکی هست یا نه، اگر بود اپلای کنید. در business school ها اصلا دنبال رشته تون نگردید که نیست.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

پیام مدیریت

سلام دوستان
    با توجه به اینکه رشته مدیریت آموزشی که در ایران در دانشکده مدیریت ارائه می شود، در خارج از کشور رشته مستقل از مدیریت محسوب شده و تحت عنوان Education دانشکده / دپارتمان مستقل دارد،ارسالهای مربوط به این رشته در تاپیک جداگانه تحت عنوان Education قرار داده شدند. لطفا برای تبادل اطلاعات و طرح سوالات خود به تاپیک مذکور مراجعه کنید.

با سپاس
    ویرایش توسط Olympia : March 4th, 2014 در ساعت 04:58 PM

می خواستم بپرسم به مدیریت دولتی در دانشگاه خارج چی می گن؟

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط taranomebahar نمایش پست ها
    می خواستم بپرسم به مدیریت دولتی در دانشگاه خارج چی می گن؟
    سلام دوست عزیز ... به اپلای ابرود خوش آمدی ... جوابتون: public management ... public administration
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

با سلام و عرض خسته نباشید
    اقا من تازه با فروم اشنا شدم.باورتون نمیشه که کلی از نوشته های این بخش و بخشای دیگرو کامل خوندم.من دانشجوی مجازی دانشگاه تهرانم گرایش استراتژِک (که البته پذیرشش از طریق ازمون سراسری هست) رشته لیسانسم هم مهندسی برق با معدل 15/23 .اقا من با تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که برای اپلای کردن به چند چیز بستگی داره برای دانشگاه های امریکای شمالی 1_معدل لیسانس و فوق لیسانس
    2_ نمره ielts و 3_نمره gmat و4_دانشگاهی که مدرک فوق رو میگیری.اگه اینا تو وضعیت خوبی باشن مقاله نداشته باشی خیلی بت ضرر نمیرسونه.اساتید فن من دانشجوی متوسطی بودم( مقاله هم ندارم تا حالاکه ترم دوم هستم).من اگه بتونم معدل ارشدمو رو17 نگه دارم ایلتس و جی متم رو نمره خوبی کسب کنم با این فرض که من حداقل 1/5 سال وقت دارم و سرمم خلوته به نظرتون میتونم رو اکسپت گرفتن از یه دانشگاه امریکای شمالی حساب باز کنم؟؟من شاغل متاهل و 32 سالمه اراده ام عالیه و شوق درس خوندن بسیار دارم.
    1_یعنی میتونم رو این حساب کنم که بشینم برنامه ریزی کنم از وقت زن و بچه بزنم برم تو کتابخونه درس بخونم و تو یه دانشگاه امریکا احتمالادکترا قبولم کنن؟؟
    2_با توجه به اینکه من نحوه اموزشم مجازی و انلاین هست به نظرتون مشکلی نیست؟
    3_میتونم با معدل ارشد17 ایلتس 6/5 به بالا و جیمت مناسب و دانشجو دانشگاه تهران نصف فاند بگیرم؟؟
    4_گرایش من استراتژی هست نمیدونم برا دکترا چه گرایشی رو میتونم انتخاب کنم ؟؟
    5_امکان کار کردن پس از دکترا تو امریکا هست؟؟
    فقط فکرم امریکاست نه اروپا و جای دیگه ای
    اقا ممنونم.دستونم درد نکنه

سلام خدمت دوستان گرامی من واسه پذیرش دکترا پوزیشن در یکی از دانشگاههای انگلستان پیدا کردم و واسش اپلای کردم. پروژه مورد نظر در زمینه تحقیق در عملیات هست که در دپارتمان علوم کامپیوتر ارائه شده و استادش هم عضو هیئت علمی علوم کامپیوتر هست. اما رشته تجصیلی من در زمینه مدیریت صنعتی با گرایش تحقیق در عملیات می باشد. با وجود اینکه اگر استاد منو پذیرش کنه در این پوزیشن آیا در نهایت رشته تحصیلی من علوم کامپیوتر هست یا تحقیق در عملیات. البته من در زمان پر کردن اپلیکیشن نوشتم که واسه دکترای مدیریت تحقیق در عملیات درخواست دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر

رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی من واسه پذیرش دکترا پوزیشن در یکی از دانشگاههای انگلستان پیدا کردم و واسش اپلای کردم. پروژه مورد نظر در زمینه تحقیق در عملیات هست که در دپارتمان علوم کامپیوتر ارائه شده و استادش هم عضو هیئت علمی علوم کامپیوتر هست. اما رشته تجصیلی من در زمینه مدیریت صنعتی با گرایش تحقیق در عملیات می باشد. با وجود اینکه اگر استاد منو پذیرش کنه در این پوزیشن آیا در نهایت رشته تحصیلی من علوم کامپیوتر هست یا تحقیق در عملیات. البته من در زمان پر کردن اپلیکیشن نوشتم که واسه دکترای مدیریت تحقیق در عملیات درخواست دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر
    دوست عزیز باید دقت کنی که پوزیشن با چه اسمی تو سایت ارائه شده! اگه تو دپارتمان علوم کامپیوتر هست باید از مسئول تحصیلات تکمیلی سوال کنی ولی نهایتا اگه حتی با این اسم هم پذیرش بگیری مشکل خاصی نیست و به نظرم خیلی نگران این موضوع نباش ... در ضمن زمینه کاری و تحقیقاتی استادت چی هست؟ پروپوزال براش نوشتی یانه؟

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوست عزیز باید دقت کنی که پوزیشن با چه اسمی تو سایت ارائه شده! اگه تو دپارتمان علوم کامپیوتر هست باید از مسئول تحصیلات تکمیلی سوال کنی ولی نهایتا اگه حتی با این اسم هم پذیرش بگیری مشکل خاصی نیست و به نظرم خیلی نگران این موضوع نباش ... در ضمن زمینه کاری و تحقیقاتی استادت چی هست؟ پروپوزال براش نوشتی یانه؟
    در زمینه Fuzzy و بهینه سازی هستش. خیر نیاز به نوشتن پروپورال نبود. چون این یک phd research project بودش و خودش توصیف کرده بود. عنوانش هم درونیابی فازی جهت حل مسئله بهینه سازی مصرف برق در انگلستان بودو لطفا راهنمایی بفرمایید

رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط iranmihaneman نمایش پست ها
    با سلام و عرض خسته نباشید
    اقا من تازه با فروم اشنا شدم.باورتون نمیشه که کلی از نوشته های این بخش و بخشای دیگرو کامل خوندم.من دانشجوی مجازی دانشگاه تهرانم گرایش استراتژِک (که البته پذیرشش از طریق ازمون سراسری هست) رشته لیسانسم هم مهندسی برق با معدل 15/23 .اقا من با تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که برای اپلای کردن به چند چیز بستگی داره برای دانشگاه های امریکای شمالی 1_معدل لیسانس و فوق لیسانس
    2_ نمره ielts و 3_نمره gmat و4_دانشگاهی که مدرک فوق رو میگیری.اگه اینا تو وضعیت خوبی باشن مقاله نداشته باشی خیلی بت ضرر نمیرسونه.اساتید فن من دانشجوی متوسطی بودم( مقاله هم ندارم تا حالاکه ترم دوم هستم).من اگه بتونم معدل ارشدمو رو17 نگه دارم ایلتس و جی متم رو نمره خوبی کسب کنم با این فرض که من حداقل 1/5 سال وقت دارم و سرمم خلوته به نظرتون میتونم رو اکسپت گرفتن از یه دانشگاه امریکای شمالی حساب باز کنم؟؟من شاغل متاهل و 32 سالمه اراده ام عالیه و شوق درس خوندن بسیار دارم.
    1_یعنی میتونم رو این حساب کنم که بشینم برنامه ریزی کنم از وقت زن و بچه بزنم برم تو کتابخونه درس بخونم و تو یه دانشگاه امریکا احتمالادکترا قبولم کنن؟؟
    2_با توجه به اینکه من نحوه اموزشم مجازی و انلاین هست به نظرتون مشکلی نیست؟
    3_میتونم با معدل ارشد17 ایلتس 6/5 به بالا و جیمت مناسب و دانشجو دانشگاه تهران نصف فاند بگیرم؟؟
    4_گرایش من استراتژی هست نمیدونم برا دکترا چه گرایشی رو میتونم انتخاب کنم ؟؟
    5_امکان کار کردن پس از دکترا تو امریکا هست؟؟
    فقط فکرم امریکاست نه اروپا و جای دیگه ای
    اقا ممنونم.دستونم درد نکنه
    سلام دوست عزیز ... اولا که به اپلای ابرود خوش آمدی ... امیدوارم لحظات خوبی رو اینجا داشته باشی ... در مورد سوالت به صورت کلی باید بگم که بله شما قطعا شانس پذیرش در بیزینس اسکولهای (دانشکده مدیریت ) دانشگاههای آمریکا رو داری اما به شرطها و شروطها:

1- گرفتن نمره خوب در جیمت و زبان ---- بالای 650 جیمت و 6.5 آیلتس که البته من توصیه میکنم چون برای آمریکا برنامه داری حتما امتحان تافل بده چون یه سری دانشگاههای امریکا آیلتس رو قبول ندارن یا معادل خیلی کمتری رو در مقابل آیلتس از شما میخوان مثلا معمولا 6.5 آیلتس یا 80 تافل میخوان که قطعا 80 تافل راحتتره ...

2- معدل 17 رو سعی کن پایینتر نیای .. در واقع سعی کن نمرات درسات زیر 16 نباشه که GPA ارشدت 4 از 4 بشه ... در مورد ارشد مجازی من دقیقا اطلاعات ندارم که این رو قبول دارن یا ندارن و این رو باید سوال کنی اما به نظرم خیلی نگران نباش ... ارشدت تز که داره درسته؟

3- در مورد رشته ت هم باید بگم اگثر بیزینس اسکولهای آمریکا گروه استراتژی دارن و دکترای استراتژی یکی از رشته های محبوب هست و بازار کار خوبی هم داره ... البته با توجه به موضوه تز احتمالتیتون میتونید برای مارکتینگ و یا حتی مدیریت عملیات و منابع انسانی هم اپلای کنید .. پس نگران نباشید دستتون بازه ....

4- بازار کار فارغ التحصیلان بیزینس اسکولها به نسبت سایر رشته ها در آمریکا خوشبختانه بهتره و همین رقابت برای پذیرش رو بیشتر میکنه ...

5- نکته آخر و خیلی مهم اینه که خوشبختانه قریب به اتفاق بیزینس اسکولهای آمریکا در مقطع دکترا در صورت پذیرش شما فول فاند میشید یعنی هم شهریه براتون پرداخت میشه هم کمک هزینه زندگی رو بهتون میدن که بستگی به ایالتش فرق داره که مبلغ چقدر باشه اما شما در مورد فاند اصلا نگران نباشید .. در واقع در بیزینس اسکولها بر خلاف رشته های دیگه مشکل پذیرش هست و بعد پذیرش در مقطع دکتری اتوماتیک به شما فاند کامل تعلق میگیره ..

انشاالله با اراده عالی که دارین و توکل به خدا حتما میتونید پذیرش بگیرید ... من دوستانی داشتم که فارغ التحصیل دانشگاه آزاد شهرستان بودن ولی با اراده وعزمی که داشتن و کسب نمرات به نسبت خوب زبان الان تو بیزینس اسکولهای خیلی خوب آمریکا دارن درس میخونن پس شما هم از امروز استارت بزنید ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)