صفحه 21 از 140 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط roxionette نمایش پست ها
    نگاه کردم و اکثرا نوشتن که باید مرتبط باشه و یا یک دوره pre_master دارند، ولی به نظر شما شانس من برای کدوم بهتره؟ آیا فاندی هم میشه گرفت؟ یا اینکه شما کدوم کشورها رو بیشتر پیشنهاد می‌کنید؟
    سلام دوست عزیز.
    متاسفانه در رشته شما تعداد کمک هزینه ها نسبتاً کم هست (در مقایسه با زیرگروه علوم پایه و فنی مهندسی) و از طرفی به طور عمومی در مقطع فوق لیسانس تعداد و مبلغ کمک هزینه ها در مقایسه با مقطع دکترا نسبتاً کمتر و دریافت آنها سخت تر است. جدا از اینها، برای دریافت کمک هزینه، رزومه شما باید دست کم یک نقطه درخشانی (معدل، پورتفولیو و غیره) داشته باشد که متاسفانه غیرمرتبط بودن مدرک لیسانس شما بزرگترین مانع در این مسیر است. علی ایحال، شما بهتر است واقع بینانه به این قضیه نگاه کنید و تمرکزتان را روی گزینه تحصیل با هزینه شخصی بگذارید، به ویژه تحصیل در کشورهایی که هزینه تحصیل در آنها منطقی است. از نظر هزینه تحصیل کشورها چند دسته هستند. برخی از کشورها به طور معمول برای دوره های مستر شهریه نمی گیرند مثل آلمان، فنلاند و نروژ. بعضی از کشورها برای تحصیل با هزینه شخصی در مقطع مستر نسبتاً گران هستند مثل استرالیا، نیوزیلند، ایرلند، انگلیس، کانادا و آمریکا. برخی کشورها هزینه تحصیل نسبتاً پایینی دارند، ولی برای اقامت بعد از تحصیل خیلی مناسب نیستند مثل مالزی، هند و فیلیپین. بعضی از کشورها هم وضعیت بینابینی دارند مثل اتریش، ایتالیا، فرانسه، هلند و بلژیک. در هر صورت پیدا کردن گزینه ای که از همه نظر مناسب باشد واقعاً سخت است و در نهایت یک سری معایب را در ازای یک سری مزایا باید پذیرفت. اما اگر شما اهدافتان را از اول مشخص کنید، راحت تر می توانید گزینه های موجود را غربال کرده و گزینه مناسب خودتان را پیدا کنید. برخی افراد ترجیح می دهند برای مقطع مستر به یک کشور ارزان تر بروند (مثلاً مالزی) و بعد برای دکترا به یک کشور بهتر بروند (مثلاً استرالیا). بعضی افراد ترجیح می دهند از همان اول، یک هزینه بیشتری را متحمل شوند و در همان کشوری که مستر می گیرند برای ویزای اقامت اقدام کنند و اصطلاحاً همانجا ماندنی شوند. خلاصه هر کس هدفی دارد که بسته به آن مسیر آینده اش را شکل می دهد و برای همه نمی توان یک نسخه واحد پیچید. با توجه به این که لیسانس شما غیرمرتبط است، اول باید مطمئن شوید که ادامه تحصیل در رشته معماری تا چه حد برای شما یک هدف جدی است و تا چه حد حاضرید برای این هدف هزینه کنید (نه فقط هزینه مالی) و اگر تحصیل در رشته معماری فی النفسه هدف نیست، آیا راههای کم دردسر و کم هزینه تری هم برای رسیدن به آن هدف هست؟ فرضاً اگر شما برای رشته عمران می خواستید اقدام کنید مسیر آسانتری پیش رویتان بود چون بسیاری از دانشگاههای خارجی مدارک لیسانس علوم پایه (مثل فیزیک، شیمی، ریاضی و غیره) را برای مستر عمران قبول می کنند. در مورد شانس پذیرش هم اگر دانشگاههای Top و ممتاز که سختگیریشان در دادن پذیرش بالاست را کنار بگذاریم، برای بقیه موارد چون قرار است هزینه تحصیل را خودتان بپردازید معمولاً دانشگاهها به شما نه نمی گویند (به قولی کی از پول بدش میاد؟).
    در هر صورت برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر، حتماً باید وقت کافی بگذارید. خوشبختانه در همین فروم برای تک تک کشورهایی که در بالا نام برده شد و بسیاری از کشورهای دیگر انجمن های جداگانه هست که در آنها اطلاعات کاربردی در مورد تحصیل و زندگی وجود دارد. به این پست و این پست بنده هم نگاهی بیندازید بد نیست. به طور خاص برای تحصیل در اروپا، دوره های اراسموس ماندوس (که توسط اتحادیه اروپا پیشتیبانی می شود) هم دوره های جالبی هستند (اینجا و اینجا).
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط Knight نمایش پست ها
    نه من اصلا تو قید بند این نیستم که زیر مجموعه ی چیه . من طراحی داخلی رو دوست دارم حالا تو هر دپارتمانی باشه . حرفتون صحیحه . ولی یه سوال ، بازار کار اونجا رو من از کجا متوجه شم ؟
    سلام.
    راههای مختلفی هست. مثلاً جستجوی کلیدواژه های مناسب در گوگل، مثل عناوین زیر:
    Interior design jobs in Italy
    Architecture jobs in Italy
    Employment, jobs, professions in Italy
    Job in Italy after college
    work for italian university graduates
    expats in italy
    Job market in italy
    ....
    و مراجعه به سایتهایی است که از نتایج جستجو به دست می آید.
    در صورتی که از مرورگر گوگل کروم (Google chrome) استفاده کنید، این مرورگر قابلیت ترجمه سایتهای غیرانگلیسی زبان (مثلاً ایتالیایی) را هم دارد که در این صورت می توان اطلاعات دقیق تری پیدا کرد. راه دیگر هم پرسش مستقیم از دوستان، همکلاسان، بستگان و آشنایان است که در کشورهای اروپایی (مثل ایتالیا) زندگی می کنند و از وضعیت آنجا اطلاع دارند. مثلاً افراد زیادی در همین فروم فعال هستند که در حال حاضر در ایتالیا تحصیل می کنند و در تاپیکهای انجمن ایتالیا مشارکت دارند.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member Knight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture Engineering

ممنونم . یه سوال دیگه . رنک مهندسی و آیتی میلان 48 و آرت 251 . معماری یا طراحی داخلی ، جزو کدومن ؟
    my world is in my pocket ......my harmonica

نقل قول نوشته اصلی توسط Knight نمایش پست ها
    ممنونم . یه سوال دیگه . رنک مهندسی و آیتی میلان 48 و آرت 251 . معماری یا طراحی داخلی ، جزو کدومن ؟
    سلام.
    اگر منظورتان رنکینگ سایت QS times است، هر چند به طور کلی رنکینگ معتبری است منتهی برای برخی رشته ها ممکن است خیلی دقیق نباشد. فرضاً اگر معماری را در زیرگروه هنر در نظر بگیریم، مطابق تقسیم بندی این سایت با رشته هایی مثل تاریخ، جغرافیا و فلسفه همگروه می شود و اگر در زیرگروه مهندسی در نظر بگیریم، با رشته هایی مثل مکانیک، برق و کامپیوتر هم خانواده می شود که در هر دو حالت خیلی تقسیم بندی درستی نیست، چون رشته معماری تقریباً با اکثر رشته های فوق سنخیتی ندارد. من پیشنهاد می کنم، شما به دنبال رنکینگ های مختص رشته خودتان باشید. مثلاً موارد زیر (هر چند کامل نیستند):
    http://www.graduatearchitecture.com/...chools_en.html
    http://archrecord.construction.com/f.../schools-4.asp
    http://www.archsoc.com/kcas/researchschool.html
    به طور خاص در مورد دانشگاه پلی تکنیک میلان ، شاید بتوان گفت در ایتالیا یکی از بهترین دانشگاههاست، به ویژه آن که دانشکده معماری آن ظرفیت پذیرش محدودی دارد و در دادن پذیرش نسبتاً سختگیرانه عمل می کند (اینجا را ببینید). البته این که به رنکینگ دانشگاه اهمیت می دهید خوب است، منتهی پیشنهاد می کنم خیلی در مورد آن حساسیت به خرج ندهید چون بعضی مواقع رتبه بندی ها آن طور که ما فکر می کنیم، در امکان ادامه تحصیل یا اشتغال پس از فارغ التجصیلی تاثیر آنچنانی ندارد و بعضی مواقع هم داستان برعکس است، یعنی ممکن است ما رتبه علمی دانشگاهی را تایید کنیم و آن را جزو گزینه های خودمان قرار دهیم منتهی اصلاً پذیرش گرفتن از آن دانشگاه، خودش کار شاقی باشد.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    متاسفانه در رشته شما تعداد کمک هزینه ها نسبتاً کم هست (در مقایسه با زیرگروه علوم پایه و فنی مهندسی) و از طرفی به طور عمومی در مقطع فوق لیسانس تعداد و مبلغ کمک هزینه ها در مقایسه با مقطع دکترا نسبتاً کمتر و دریافت آنها سخت تر است. جدا از اینها، برای دریافت کمک هزینه، رزومه شما باید دست کم یک نقطه درخشانی (معدل، پورتفولیو و غیره) داشته باشد که متاسفانه غیرمرتبط بودن مدرک لیسانس شما بزرگترین مانع در این مسیر است. علی ایحال، شما بهتر است واقع بینانه به این قضیه نگاه کنید و تمرکزتان را روی گزینه تحصیل با هزینه شخصی بگذارید، به ویژه تحصیل در کشورهایی که هزینه تحصیل در آنها منطقی است. از نظر هزینه تحصیل کشورها چند دسته هستند. برخی از کشورها به طور معمول برای دوره های مستر شهریه نمی گیرند مثل آلمان، فنلاند و نروژ. بعضی از کشورها برای تحصیل با هزینه شخصی در مقطع مستر نسبتاً گران هستند مثل استرالیا، نیوزیلند، ایرلند، انگلیس، کانادا و آمریکا. برخی کشورها هزینه تحصیل نسبتاً پایینی دارند، ولی برای اقامت بعد از تحصیل خیلی مناسب نیستند مثل مالزی، هند و فیلیپین. بعضی از کشورها هم وضعیت بینابینی دارند مثل اتریش، ایتالیا، فرانسه، هلند و بلژیک. در هر صورت پیدا کردن گزینه ای که از همه نظر مناسب باشد واقعاً سخت است و در نهایت یک سری معایب را در ازای یک سری مزایا باید پذیرفت. اما اگر شما اهدافتان را از اول مشخص کنید، راحت تر می توانید گزینه های موجود را غربال کرده و گزینه مناسب خودتان را پیدا کنید. برخی افراد ترجیح می دهند برای مقطع مستر به یک کشور ارزان تر بروند (مثلاً مالزی) و بعد برای دکترا به یک کشور بهتر بروند (مثلاً استرالیا). بعضی افراد ترجیح می دهند از همان اول، یک هزینه بیشتری را متحمل شوند و در همان کشوری که مستر می گیرند برای ویزای اقامت اقدام کنند و اصطلاحاً همانجا ماندنی شوند. خلاصه هر کس هدفی دارد که بسته به آن مسیر آینده اش را شکل می دهد و برای همه نمی توان یک نسخه واحد پیچید. با توجه به این که لیسانس شما غیرمرتبط است، اول باید مطمئن شوید که ادامه تحصیل در رشته معماری تا چه حد برای شما یک هدف جدی است و تا چه حد حاضرید برای این هدف هزینه کنید (نه فقط هزینه مالی) و اگر تحصیل در رشته معماری فی النفسه هدف نیست، آیا راههای کم دردسر و کم هزینه تری هم برای رسیدن به آن هدف هست؟ فرضاً اگر شما برای رشته عمران می خواستید اقدام کنید مسیر آسانتری پیش رویتان بود چون بسیاری از دانشگاههای خارجی مدارک لیسانس علوم پایه (مثل فیزیک، شیمی، ریاضی و غیره) را برای مستر عمران قبول می کنند. در مورد شانس پذیرش هم اگر دانشگاههای Top و ممتاز که سختگیریشان در دادن پذیرش بالاست را کنار بگذاریم، برای بقیه موارد چون قرار است هزینه تحصیل را خودتان بپردازید معمولاً دانشگاهها به شما نه نمی گویند (به قولی کی از پول بدش میاد؟).
    در هر صورت برای انتخاب کشور و دانشگاه مورد نظر، حتماً باید وقت کافی بگذارید. خوشبختانه در همین فروم برای تک تک کشورهایی که در بالا نام برده شد و بسیاری از کشورهای دیگر انجمن های جداگانه هست که در آنها اطلاعات کاربردی در مورد تحصیل و زندگی وجود دارد. به این پست و این پست بنده هم نگاهی بیندازید بد نیست. به طور خاص برای تحصیل در اروپا، دوره های اراسموس ماندوس (که توسط اتحادیه اروپا پیشتیبانی می شود) هم دوره های جالبی هستند (اینجا و اینجا).
    موفق باشید.
    به نظر شما اتریش کشور مناسبی هست؟ با توجه به اینکه من وضع مالی متوسطی دارم. ولی البته انگار که برای پذیرش در اتریش باید دانشجوی همون مقطع و همون رشته باشی. این شرایط برای همه‌ی دانشگاهاش صادقه؟ یا اینکه اتریش اصلا معماری قوی‌ای داره؟ من خب قطعا قصدم اینه که معماری بخونم. یعنی حتی شاید برای under-graduate اپلای کنم. و اینکه من فرانسه و انگلیسی رو کاملا مسلطم، و قصدم این هست که آلمانی رو هم شروع کنم. و آیا زبان اصلا تاثیری توی پذیرش و یا CV ​داره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام من از 5 دانشگاه خوب امریکا برا مستر معماری Fall 2012 پذیرش گرفتم که یکیش Partial fund هست، با توجه به اینکه نمرات زبانم متوسطه IELTS : 6.5 & GRE: V: 141(330) Q: 146(790) W:3 فکر میکنم اگر نمره زبان بهتری داشتم فاند بیشتری میگرفتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط roxionette نمایش پست ها
    به نظر شما اتریش کشور مناسبی هست؟ با توجه به اینکه من وضع مالی متوسطی دارم. ولی البته انگار که برای پذیرش در اتریش باید دانشجوی همون مقطع و همون رشته باشی. این شرایط برای همه‌ی دانشگاهاش صادقه؟ یا اینکه اتریش اصلا معماری قوی‌ای داره؟ من خب قطعا قصدم اینه که معماری بخونم. یعنی حتی شاید برای under-graduate اپلای کنم. و اینکه من فرانسه و انگلیسی رو کاملا مسلطم، و قصدم این هست که آلمانی رو هم شروع کنم. و آیا زبان اصلا تاثیری توی پذیرش و یا CV ​داره ؟
    سلام.
    همانطور که قبلاً گفتم به طور خاص در مورد رشته معماری، اطلاعات دقیقی در مورد دانشگاهها و کشورها ندارم (چون رشته ام معماری نیست) و دوستانی که رشته شان معماری است، قطعاً بهتر می توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند که فرضاً چه کشورهایی در زمینه معماری مطرح هستند. در هر صورت "مناسب بودن" یک مفهوم نسبی است که بسته به اهداف هر شخص از تحصیل، ممکن است یک کشور محل مناسبی برای تحصیل باشد یا نباشد. در مورد شرایط پذیرش، بهترین منبع کسب اطلاعات سایت خود دانشگاههاست که باید وقت بگذارید و سایتها را چک کنید. بلد بودن یک زبان خارجی به طورعمومی یک امتیاز مثبت است (مثلاً بلد بودن زبان فرانسوی برای کسی که قصد تحصیل در فرانسه یا بلژیک را دارد یک مزیت است)، منتهی به طور خاص برای تحصیل در دانشگاههای اروپا، نمره زبان بیشتر یک Minimum requirement است و فرضاً اگر حداقل نمره زبان، نمره آیلتس آکادمیک 6 باشد، داشتن نمره آیلتس 7 مزیت آنچنانی برای فرد ایجاد نخواهد کرد. در مورد کشورهای غیرانگلیسی زبان اگر زبان برگزاری دوره به انگلیسی باشد، به طور معمول اجباری برای ارائه مدرک مبنی بر آشنایی با زبان رسمی آن کشور وجود ندارد، هر چند خود این کشورها متقاضیان خارجی را به یادگیری زبان رسمی خود در حین تحصیل تشویق می کنند (مثل کشورهای آلمان، فرانسه و اسپانیا). در مورد دانشگاههای آمریکا، بالا بودن نمره تافل و GRE (به ویژه GRE) عموماً می تواند شانس پذیرش را به طور محسوسی افزایش دهد.
    موفق باشید.

سلام دوستان.من معماری میخونم دانشگاه تهران.میخوام ارشدو تو یکی از دانشگاههای اروپا ( ترجیحا سوئد ) بخونم. فرصت کافی دارم , میشه راهنماییم کنید , واسه راهتتر شدن گرفتن پذیرش از الان رو چیا بیشتر وقت بذارم ؟ ممنون.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra_ehsani نمایش پست ها
    سلام دوستان.من معماری میخونم دانشگاه تهران.میخوام ارشدو تو یکی از دانشگاههای اروپا ( ترجیحا سوئد ) بخونم. فرصت کافی دارم , میشه راهنماییم کنید , واسه راهتتر شدن گرفتن پذیرش از الان رو چیا بیشتر وقت بذارم ؟ ممنون.
    سلام .
    برای گرفتن پذیرش و بهتراز همه پذیرش با فاند در درجه اول معدل و بعد نمره زبان (تافل یا آیلتس) مهمه . مقاله هم تاثیر زیادی داره به خصوص برای phd نه مستر
    پس فعلا روی معدل و زبان کار کنید

سلام.
    من دانشجوی ارشد معماری از دانشگاه ازادم.ترم 2.
    راستش زیاد از این جریان فاند و این چیزا سر در نمیارم و خیلی هم خجالت زدم والله....
    من لیسانسم غیرانتفاعی بودم درجه الف با معدل 18.13
    الانم احتمالا معدل ارشدم بد نشه.
    میخوام بدونم میشه برای معماری یا طراحی داخلی از یه دانشگاه خوب برای دکترا بورسیه گرفت؟
    ببخشید اگه سوالم یکم پیش پاافتاده بود
    باید چه کارایی طی این 1 سال باقیمونده انچام بدم که احتمال بورسیه شدنم بالا بره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)