صفحه 1 از 131 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

سلام دوستان
    من دانشجوي ارشد معماري هستم و قصد دارم براي ادامه تحصيل در يك كشور اروپايي اقدام كنم آيا كسي مي تونه در ارتباط با انتخاب دانشگاه و مراحل پذيرش منو راهنمايي كنه؟
    موفق باشيد.

پیش فرض پاسخ : Phd معماري

تهران- پلاک 100
    عذر می خوام که اینقدر رک گفتم. خواهش می کنم موضوعاتی که به طور کلی برای رشته های تحصیلی دیگه مطرح شده اند و به طور خاص برای معماری (که سابقه کمتری در این فروم دارد) را مطالعه فرمایید، در صورتی که سوال خاص تری بود، یا مطلب دیگری را می خواستید بدانید، مطرح فرمایید.

برای پذیرش در کشورهای اروپایی، امید چندانی به دریافت کمک هزینه تحصیلی (از انواع مختلف) نداشته باشید.
    یکی از مراجع خوب برای دریافت کمک هزینه- بریتانیا مورد زیر می باشد:
    http://www.britishcouncil.org/iran-s...ng_details.htm

زمینه تخصصی شما در معماری چیه؟

shima83
    Guest

سلام.ببخشید من می خواستم بدونم که دانشگاههای امریکا در زمینه پذیرش دانشجو دکترای معماری چطورن؟ من دوستان زیادی دارم که از دانشگاههای امریکا پذیرش گرفتن ولی هیچ کدوم معماری نیستند.لطفا من رو راهنمایی کنید.ممنونم.

Member Archi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : دكترا معماري

سلام

امسال 5 نفر و پارسال 3 نفر از بچه های دانشگاه ما پذیرش گرفتن و رفتن و همه دوباره مستر پذیرش گرفتن. فقط یک نفر دکترا پذیرش گرفت که آن هم توسط یکی از استادا بود که خودش آمریکا درس خونده و با کلی سفارش فرستادنش رفت ، به این امید که اگه برگرده تو دانشگاه تدریس کنه.

دقیقا نمی دونم برای دکترای معماری امیدی هست یا نه

Junior Member

من هم دانشجوی ارشد معماری هستم و برای دکترا می‌خواستم برای یتریش اقدام کنم، کسی‌ میتونه کمکی‌ به من بکنه؟

shima83
    Guest

یعنی فکر می کنید امریکا برای مستر راحت تر پذیرش می کنه؟ به نظرتون بهتره که دوباره برای مستر اقدام کنم؟

Member Archi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط shima83 نمایش پست ها
    یعنی فکر می کنید امریکا برای مستر راحت تر پذیرش می کنه؟ به نظرتون بهتره که دوباره برای مستر اقدام کنم؟
    به نظر من راحتی پذیرش به رزومه شما بستگی داره، اگه واقعا رزومه قوی دارید ممکنه برای دکترا هم پذیرش بگیرید. به هر حال می تونیم اولین افرادی باشیم که اینو امتحان می کنیم

من خودم قصد دارم 2-3 جا برای دکترا اقدام کنم و بقیه را برای master. این را هم شنیدم که دانشگاه ها معمولا از بچه های ارشد برای دکترا انتخاب می کنند. دقیقا همون چیزی که ما تو ایران هم داریم . به هر حال دانشجوهای خودشون معمولا اولویت دارند

فکر می کنم شما هم چند تا فوق و چند تا دکترا اقدام کنی، خوب میشخ

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط shima83 نمایش پست ها
    سلام.ببخشید من می خواستم بدونم که دانشگاههای امریکا در زمینه پذیرش دانشجو دکترای معماری چطورن؟ من دوستان زیادی دارم که از دانشگاههای امریکا پذیرش گرفتن ولی هیچ کدوم معماری نیستند.لطفا من رو راهنمایی کنید.ممنونم.
    من در مورد چند تا از دانشگاهای امریکا تحقیق کردم اکثرا دکتری سخت پذیرش میدن و شرایطشون سخته مثلا یکی از اونها (دقیقا اسمش یادم نیست) IELTS 7.5 VA gre جزء حداقل هاش بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط Archi نمایش پست ها
    سلام

امسال 5 نفر و پارسال 3 نفر از بچه های دانشگاه ما پذیرش گرفتن و رفتن و همه دوباره مستر پذیرش گرفتن. فقط یک نفر دکترا پذیرش گرفت که آن هم توسط یکی از استادا بود که خودش آمریکا درس خونده و با کلی سفارش فرستادنش رفت ، به این امید که اگه برگرده تو دانشگاه تدریس کنه.

دقیقا نمی دونم برای دکترای معماری امیدی هست یا نه
    سلام دوستان
    من دانشجوي ارشد معماري هستم و قصد دارم براي ادامه تحصيل در يك كشور اروپايي اقدام كنم آيا كسي مي تونه در ارتباط با انتخاب دانشگاه و مراحل پذيرش منو راهنمايي كنه؟
    موفق باشيد.
    کلا روند گرفتن پذیرش برای دکتری در بیشتر دانشگاههای دنیا به این صورت هست که شما باید ابتدا استاد پیدا کنید و از طریق اون اقدام کنید .
    البته چند تا از دانشگاهای ایتالیا - انگلیس - مالزی - استرالیا که من اقدام کردم این طور بود که شما ابتدا اپلای میکنی بعد استاد.
    این روند را باید شما در خود دانشگاه چک کنی
    در مورد اینکه از کجا باید شروع کرد چند راه وجود داره که البته تجربه شخصی من هست
    1- در ابتدا مدارک تحصیلی و رزومه کاری و پرتفولیو و مقاله هاو ...... را تهیه کنید تا برای هر کجا که خواستید اپلای کنید آماده باشید
    2-اگر تاییدیه وزارت علو م واسطون مهمه لیستش را تهیه کنید و بر اساس لیست وزارت علوم سرچ کنید http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=74
    3- بر اساس زیان مورد نظرتون سرچ کنید مثلا اگر انگلیسی بلدید دنبال کشورهای انگلیسی زبون و یا کشورهایی که کرس انگلیسی دارن بگردید مثلا من در آلمان تنها دانشکده ای که دکتری معماری انگلیسی داشت را باوهاوس یافتم که وزارت علوم قبول نداره!!!!!!!!
    4- برا ساس رنکیگ دانشگاهتون را چک کنید تا زیاد پرت نباشه یا اینکه بتونید با بقیه مقایسه علمی کنید
    5-بر اساس بودجهای که میخواهید بگذاریدکشورها را دسته بندی کنید مثلا انگلیس برای کسی که کم پول داره در آخر لیست قرا میگیره
    6-میزان سختی یا آسانی ویزا را هم در آخرین مرحله در نظر بگیرید البته برای کسایی که از چند بار اپلای کردن ترسی ندارن این مورد کمتر صادق هست مثلا آمریکا در این مورد در آخر لیست قرار میگیره. اگر در فروم نگاه کنید دوستایی که برای آمریکا اپلای کردند از نگرفتن ویزا یا سخت گرفتن مینالند
    7-مسایلی مانند علاقه شخصی به کشور و مسایل روحی و اجتماعی برای زندگی حداقل به مدت 3-4 سال در غربت را در نظر بگیرید مثلا من به شخصه در کشورهای اسکاندیناوی بیشتر از 6 ماه دوام نمی آورم چون هم مردمش سرد هستند هم هواش هم روزهاشون کم و شبهای زیاد و یا برعکس یا مثلا چین غذا هاش افتضاح هست
    8-سرچ کردن بر اساس گرایش هم نکته مهمی هست مثلا بعضی از کشورا در یک زمینه از بقیه جلوتر و قوی تر هستند مثلا ایتالیا معماری نیوزلند کشاورزی و....
    در مجموع موارد فوق برای هر کسی اولویت بندی های متفاوتی داره یکی کشور براش مهمه یکی مدرک یکی هزینه و....
    شما ابتدا موارد فوق را سرچ کنید و نتیجه های بدست آمده را درکنار هم بگذلرید مسلما تمام خواسته های ما در یک جا جمع نمی شوند براساس شرایط خودتون تصمیم بگیرید
    من ابتدا فقط کشورهای انگلیسی زبان را سرچ کردم بعد متوجه شدم کشور ایتالیا هم هزینه کمتری داره هم مردم بهتر هم گرایش من را داره هم کمک هزینه میده
    موفق باشید
    ویرایش توسط reza1 : October 6th, 2009 در ساعت 01:56 PM

Member mehdinus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط MArt نمایش پست ها
    از کی تا حالا ایتالیا در معماری قوی تر شده (دانشگاهاش)؟
    اگر منظورتون پست منه كه بازم تاكيد ميكنم ايتاليا در زمينه مرمت بناها در جهان حرف اول رو ميزنه
    از مرمت هم بگذريم دانشگاه هاي خوب در گرايش هاي ديگه معماري هم داره كه سابقه خيلي طولاني در حد يكي دو قرن تو تدريس آكادميك معماري دارند
    مثل پلي تكنيك ميلان كه حدود 7 8 گرايش اينترنشنال براي مستر و دكتري معماري داره. ميتونيد سايتش رو چك كنيد

Junior Member

با درود
    من برا ادامه لیسانسم میخوام برم دانشگاه تکنیک وین
    چون دانشگاهم دولتیه و روزانه هستم باید برا واحدایی ک گذروندم پول بدم ک دانشگام اون واحدا رو بهم بده
    کسی هست ک این شرایطو داشته باشه و ی راهه دیگه ارایه بده؟
    یا اینکه میشه دانشگاه رو ی طوری پیچوند؟؟؟
    اگه الان موقع درخواست پذیرش واحد هامو نگم بعدن میشه ارایه داد؟؟؟؟
    ممنون میشم پاسختون رو پیام بفرستید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)