صفحه 130 از 140 نخستنخست ... 3080120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

Moderator

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar2014 نمایش پست ها
    تنها مشکل مربوط به دریافت ویزاست که گپ تحصیلی رو باید یه جورایی توجیح کنین وگرنه از لحاظ دانشگاه مشکلی پیش نمیاد خیلی از افراد هستن برای اینکه زودتر وارد بازار کار بشن به فکر یک مستر دوباره هستن تا یک دوره طولانی پی اچ دی. و احتمالا از نظر behnamhg منظور از امتیاز منفی همون مورد سفارت هست. خواهش میکنم جواب دوستان رو کامل عرض کنین.
    درود
    هم برای سفارت هم برای دانشگاه مخصوصا تو گرفتن فاند مشکل ساز میشه کسانی که به دنبال فاند نیستند خیلی راحت میتوانند برای مستر دوباره اقدام کنند ولی کسانی که به دنبال فاند هستند با داشتن یک مدرک در همان مقطع فارغ از گرفتن فاند خواهند بود که بعضا بعضی از دانشگاه ها استثنا هستند.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

من خودم نزدیک 6 سال گپ تحصیلی دارم ولی امسال اقدام کردم و اتفاقا از دو دانشگاه قول مساعد واسه فاند گرفتم(از اساتید) و حتی یکی از دوستان من هم امسال واسه پاییز پذیرش با فاند گرفت اون هم با 6 سال گپ و واسه سفارت که یکم گیر بود این موضوع رو توجیح کرد که با توجه به رزومه ام این چند سال مشغول کارهای پژوهشی اعم از مقاله و تالیف کتاب بودم و سفارت هم ازش قبول کرد من بیش از 20 دانشگاه ایمیل زدم هم به اساتید و هم کردینیتور و با توجه به اینکه مستر دوم بودم و گپ تحصیلی هم داشتم هیچ ایرادی نگرفتن فقط یکی از کشورهایی که مکاتبه کردم واسه بورس دولتی گفتن که بورس دولتی واسه ارشد حداکثر تا 35 سال قابل قبول هست و این رو به جد میگم هیچ کدام از این دانشگاه هایی که مکاتبه کردم واسه گپ تحصیلی ایرادی نگرفتن و فقط سفارت هست که باید یک جور اون آفیسر رو قانع کرد که این گپ واسه چی بوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamhg نمایش پست ها
    درود
    هم برای سفارت هم برای دانشگاه مخصوصا تو گرفتن فاند مشکل ساز میشه کسانی که به دنبال فاند نیستند خیلی راحت میتوانند برای مستر دوباره اقدام کنند ولی کسانی که به دنبال فاند هستند با داشتن یک مدرک در همان مقطع فارغ از گرفتن فاند خواهند بود که بعضا بعضی از دانشگاه ها استثنا هستند.

سلام خسته نباشید من واسه ارشد میخوام برم کشوری با دانشگاه خوب معماری که هزینه اش هم خیلی زیاد نباشه. معدلم هم 18 ازادم.کدوم کشور و دانشگاه باید اقدام کنم؟

سلام دوستان
    یعنی توی این فروم حتی یک نفر هم پذیرش نگرفته و نرفته تا بیاد راهنمایی کنه؟
    کاش دوستانی که میرن بعدش هم بیان و اینجا هم تا جایی که میتونن فعال باشن

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine, ULaval

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehardani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یعنی توی این فروم حتی یک نفر هم پذیرش نگرفته و نرفته تا بیاد راهنمایی کنه؟
    کاش دوستانی که میرن بعدش هم بیان و اینجا هم تا جایی که میتونن فعال باشن
    اكثرا همه درگير كار و زندگي و گرفتاري ان بعد ازين مرحله ، واسه همينه كمتر ميان اينجا
    براي مستر معماري جاي كم خرج و به زبان انگليسي تو اروپا: اتريش- المان- ايتاليا ، اينا هزينه يا ندارن يا خييلي كمه! شانس بيارين فاند هم ميگيرين (رقابت واسه فاند بالاست! معدل بالاي ١٨ باشه احتمالش زياده)
    مستر بافاند تو امريكا و كانادا نه كه غير ممكن باشه! شدنيه ولي يك در هزار. پذيرش بگيرين پول داشته باشين قضيه فرق ميكنه

واسه دكتري! امريكا و كانادا رقابت خيييييييلي بالاس! يني من خيلي كم ميبينم طرف مستقيم از ايران پذيرش بگيره اونم با فاند، البته معدل بالا و مقاله زياد كار رو راحت تر ميكنه. توقع نداشته باشين جايي كه در سال ٣ تا دانشجو دكتري ميگيره رقابت اسون باشه
    اروپا: اكثر دكتري ها به شكل پوزيشن هست! يني يه جا بايد باز بشه تو يه گروه و استاد درخواست نيروي جديد بده. كه دراينصورت استخدام دانشگاه ميشين و مشكل مالي ندارين

يه قانون كلي ميگه اگه ليسانس معماري خوندبن تو مستر يه چيز ديگه بخونين! هرچي بغير از معماري: مهندسي و ... . باعث ميشهراحت تر پذيرش بگيرين و بعدش راحت تر كار پيدا كنين. كار معماري خارج ازايران كلا راحت نيست پيدا كردنش

درضمن كسايي كه رشته هاي ديگه خوندن تو مستر لااقل شانس پذيرش گرفتنشون تو دكتري معماري زياد تره! چون مسائل رو چند جانبه ميبينن

ديگه چقدر راهنمايي كنم اخه !!! D;

در كل خوب درس بخونين، معدل بالا و زبان بالا و بعدشم توكل كنين بخدا ميبينين پذيرش گرفتن اونقدرا هم سخت نيس

شاد باشين

سلام و ممنون از پاسخ
    شما خودتون کجا معماری میخونین؟

Junior Member

سلام اگه بخوايم يه جمع بندي كنيم كه تا اين تاريخ معتبر باشه به ترتيب كجا براي رشتع معماري بهتره براي پذيرش؟

بهتره خیلی واژه گسترده ایه.بهتره از چه نظر. مدارس معماری خیلی خوبی تو دنیا هست بسته به سطح استعدادتون و میزان پولی که دارین میتونین بهترین مدارس معماری از نظر کیفیت برین.بطور مثال اگه هم خیلی پول داری هم خیلی استعداد بهترین گزینه هات میتونه AA لندن ، هاروارد ، ام آی تی یا بقیه تاپ ها باشه.اگه استعداد متوسط با پول متوسط داری گزینه ها خیلی بیشتر میشه و پذیرش آسون تر.دو حالت داره یا باید کورس انگلیسی زبان باشه یا باید زبان هر کشوری که میخوای اپلای کنی رو یاد بگیری. بقول یه دوست خوبمون که خودش AA فارغ التحصیل شده بود میگفت الان تو دنیا همه دانشگاه ها سعی میکنن Program های خوبی ارایه بدن نگران این قضیه نباشید. البته همه میدونیم که صرفا ما واسه تحصیل نمیریم.پس به فکر کشوری که میری زبانی که باید یادبگیری فرصت های شغلی اون کشور فکر کن. لیست دانشگاه های معماری که کارش یه سرچ مهم اینه شرایط متقاضی چی باشه

Junior Member

اصلا مشكل پول ندارم ولي معدلم بد نيست و سوره درس خوندم انتظار دارم جايي باشه كه بتونم رو كمك هزينش حساب بكنم و اينكه منابع آموزشيش به روز باشه بعدشم بمونم يعني اينكه برم و هر جور شده ديگه برنگردم به اين بهشت روي زمين

ببین تقریبا پروگرم ها (منابع آموزشی) اکثر دانشگاه ها تو آمریکا به روز. تو اروپا یه سری مداس معماری هستن که خیلی محبوبن و اگه میخوای پیشرفت کنی احتمالا گزینه خیلی خوبی برات باشن مثل AA یا Belrage و ... ولی اینا هزینشون خیلی بالاست مخصوصا AA که باید هزینه زندگی تو لندن رو هم بدی.ولی بازم میگم اینا گزینه های مطرحی هستن که حدااقل گزینه های اول خودمن. یه چیز دیگه.معماری تو معدل خلاصه نمیشه. پورتفولیو که حرف اول رو میزنه.در مرحله بعدی معدل و کار پژوهشی و اواردها و نمره زبان اهمیت خواهند داشت.اگه یه پورتفولیو عالی داری به این گزینه ها فکرکن. واسه اینکه ببینی پورتفولیوت در چه حد میتونی کاراتو رو با کارای فارغ التحصیلای همون دانشگاهی که میخوای بری مقایسه کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط navid123 نمایش پست ها
    اصلا مشكل پول ندارم ولي معدلم بد نيست و سوره درس خوندم انتظار دارم جايي باشه كه بتونم رو كمك هزينش حساب بكنم و اينكه منابع آموزشيش به روز باشه بعدشم بمونم يعني اينكه برم و هر جور شده ديگه برنگردم به اين بهشت روي زمين

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)