صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 224

موضوع: زير شاخه هاي رشته معماري و بهترين گرايش هاي آن جهت پذيرش

Member
    رشته و دانشگاه
    Western University, Canada

پیش فرض زير شاخه هاي رشته معماري و بهترين گرايش هاي آن جهت پذيرش

با سلام.
    میخواستم بدونم آیا زیر شاخه های رشته معماری دانشگاههای کانادا و یا امریکا مثل ایرانه؟
    منظورم تنوع رشته هاست.
    کسی لیست رشته ها رو داره؟یا لینکی که بشه توش اینارو پیدا کرد؟
    و ایا معمولا هر رشته ای که master داره phd هم داره؟(دانشگاههای خارج)

پیش فرض پاسخ : زیرشاخه های رشته معماری

دوست عزیز، اگر دقیقا زمینه علاقمندیتون رو برای PhD در معماری بگید، کمک بهتری می تونم بکنم. PhD در دانشگاه های آمریکا یک رویکرد Interdiciplinary داره به این معنی که یک رشته دیگه مثلا مکانیک سیالات رو در کنار دانش معماری که از مقطع Master دارید می گذرونید تا نایل به تخصص Building Physics بشید.

Member
    رشته و دانشگاه

با تشکر از توجهتون.من بیشتر دنبال interior design و یا landscape میگردم و البته در دانشگاههای کانادا و در اولویت دوم امریکا و در ضمن برای master میخوام.

من فکر نمیکنم اصولا همچین لیستی وجود داشته باشه چون تو هر دانشگاه متفاوته و هر کدوم هم تعریفه خودشونو دارن
    چرا سایتشونو چک نمیکنید؟ اینجوری اطلاعاته دقیق تری پیدا میکنید کاره مشکلی نیست تعدادشون زیاد نیست مخصوصا کانادا

Member
    رشته و دانشگاه

قطعا این کار رو کردم.من سایت دانشگاههارو چک کردم.فقط رشته های اصلی رو نوشتن یعنی معماری و معماری منظر و حرفی از زیر شاخه ها نیست و این یعنی یا ندارن ویا توی سایت درج نکردند.البته بعید میدونم داشگاههایی مثل torento,macgill,waterloo و سایر اینها هیچکدام حتی یکی از زیر شاخه ها رو نداشته باشن.
    آقای sepehr اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم من رو در جریان بذارید.

جمال عزیز، من باز هم متوجه نشدم که منظورتون از زیر شاخه ها چیست؟
    1. interior design در بسیاری از دانشگاه های خوب آمریکای شمالی معنایی نداره. به این دلیل که معتقد هستند که یک آرشیتکت وظیفه طراحی فضای زیست انسان رو داره، حالا مقیاس می خواد 1:100 باشه تا 1:5 (عناصر و جزئیات سازنده کیفیات فضای داخلی). تا مقطع لیسانس برای معماری داخلی سراغ دارم اما برای مقطع فوق جایی رو نمی شناسم. از اونجایی که رشته معماری داخلی جنبه پرکتیکال بیشتری به نسبت معماری (بار نظری بیشتر) دانشگاهی رو نمی شناسم که فوق لیسانس معماری داخلی ارائه بده. مقطع فوق، نیمی پرکتیکال و نیمی تئوریتیکاله.
    2. برای لنداسکیپ در مقطع فوق لیسانس، دانشگاه خوب در آمریکای شمالی، فراوونه.
    3. اگر زیرشاخه هایی مثل موارد زیر رو می خواهید، ( در مقطع فوق لیسانس) توی دانشگاه های آمریکای شمالی پیدا می شه:
    project/construction management - MBA - landscape- - building science (building physics) - ...

4. نکته مهم و جالب اینه که تعدادی از دانشگاه های آمریکای شمالی، با یک رویکرد جدید، رشته های dual program ارائه می دن. یعنی بعنوان مثال، هم فوق لیسانس معماری می خونید و هم فوق لیسانس لنداسکیپ و در نهایت مدرک هر دو تا رو می گیرید (هم زمان). یا فوق معماری به همراه فوق MBA. یا فوق معماری به همراه construction management.

موفق باشید.

Nazaninmk
    Guest

دوست عزیز در حال حاضر دانشگاه Manitoba تنها دانشگاه در کاناداست که در رشته Master, Interior Design میده.

Momoj
    Guest

پیش فرض بهترین گرایش معماری،برای بهتر پذیرش گرفتن

سلام! بهترین گرایش معماری در کارشناسی ارشد چیه،که بشه برای دکترابهتر پذیرش گرفت؟

پیش فرض پاسخ : زير شاخه هاي رشته معماري و بهترين گرايش هاي آن جهت پذيرش

من دو تا موضوع زير شاخه هاي معماري و بهترين گرايش هاي اون براي گرفتن پذيرش رو با هم تركيب كردم چون موضوعات تقريبا مشابه دارند
    اميد وارم بخش عمران و معماري فعال تر بشه و از اين ركود در بياد
    احسان
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

Member
    رشته و دانشگاه
    architecture- IAUM

پیش فرض پاسخ : زير شاخه هاي رشته معماري و بهترين گرايش هاي آن جهت پذيرش

سپهر يك سوال دارم و اينكه اين رشته هايي رو كه اسم اوردي مثلMBA,landscapeو...براشون فاند ميشه گرفت؟چه قدر شانس داريم؟
    چون واسه سال ديگه ميخوام apply كنم و دنبال اطلاعات بيشتر ميگردم.

صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)