صفحه 115 از 140 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

پیش فرض پاسخ : چطور می تونم برای مستر معماری فاند بگیرم

سلام
    یه سوال داشتم.به نظر شما با مدرک لیسانس دانشگاه ازاد میشه برای دانشگاه Ucb اپلای کرد یا نه؟مدرک دانشگاه ازاد رو قبول دارن یانه؟

Junior Member Michigander آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام،

نمی دونم منظورتون از UCB همون University of California at Berkeley هست یا دانشگاه دیگه ای مد نظرتونه. اما تو رشته ی معماری اهمیت پورتفولیو بیشتر از معدل و مقاله هست. افراد زیادی رو دیدم که با مدرک دانشگاه آزاد دانشگاه های خیلی خوب آمریکا (Michigan, SCI-Arc و Harvard) پذیرش گرفتن و البته همه ی این افراد البته پورتفولیوهای خیلی خوبی داشتن. خیلی موقع ها بچه هایی تو دانشگاه آزاد هستن که کار طراحی و ارائه شون از بچه های دانشگاه های سراسری بهتره و این در پذیرش معماری خیلی مهمه.

نقل قول نوشته اصلی توسط PEYMANMEFTAHI نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال داشتم.به نظر شما با مدرک لیسانس دانشگاه ازاد میشه برای دانشگاه Ucb اپلای کرد یا نه؟مدرک دانشگاه ازاد رو قبول دارن یانه؟

Junior Member

سلام دوستان
    معمولا کلیرنس ویزای بچه‌های معماری چقدر طول میکشه؟چون اکثر دانشگاه ها برای رشته معماری اجازه دیفر نمیدن.

رشته و دانشگاه
    Architecture

خوشبختانه چون معماری جزو رشته های حساس نیست معمولا خیلی راحت تر از بچه های مهندسی ویزا می گیرن. اگر اون شرایطی که کلا کار ویزا رو سخت می کنه (سابقه کار نظامی، سربازی، ...) رو نداشته باشید حتی امکان ویزا در جا گرفتن هم هست. کلا من خیلی کم دیدم (البته دیدم ها!) کسی با رشته معماری ریجکت بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط q26 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    معمولا کلیرنس ویزای بچه‌های معماری چقدر طول میکشه؟چون اکثر دانشگاه ها برای رشته معماری اجازه دیفر نمیدن.

Junior Member

ممنون،اگر درجا نگرفتیم و به کلینیک خوردیم،معمولا چند وقت طول میکشه که ویزا بیاد؟چون مستر معماری امکان دیفر نداره.

رشته و دانشگاه
    Architecture

اگر که به کلیرنس بخورین دیگه فرقی با رشته های دیگه نداره. نظر شخصی من اینه که برای کلیرنس باید حداقل 8 هفته وقت در نظر بگیرین تا جانب احتیاط رعایت بشه. ولی هر چه بیشتر، بهتر چون گاهی کلیرنس چندین ماه طول می کشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط q26 نمایش پست ها
    ممنون،اگر درجا نگرفتیم و به کلینیک خوردیم،معمولا چند وقت طول میکشه که ویزا بیاد؟چون مستر معماری امکان دیفر نداره.

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

سلام.
    در حال حاضر دانشجوی ترم سه کارشناسی نا پیوسته معماری هستم با معدل ۱۷ از دانشکده دولتی ،در حال کار روی یک مقاله که به زودی تموم میشه.زبان هنوز امتحان ندادم ولی مشکلی ندارم و تافل راحت میتونم بالای ۱۰۰ بگیرم.
    ۱- به نظرتون میتونم برای master سال آینده اقدام کنم ؟ با توجه به اینکه هنوز مدرکمو نگرفتم و احتمالا تا اسفند طول خواهد کشید.
    ۲- برای فاند گرفتن از دانشگاه های آمریکا شانسی دارم یا نه؟
    ۳-اگه امسال نتونم از کشور خارج بشم به دلیل استفاده از معافیت تحصیلی سال دیگه حتما باید کنکور بدم.اگه یه دانشگاه اینجا قبول بشم و یک ترم اینجا بخونم،آیا دوباره میتونم سال بعد برای master آمریکا اقدام کنم بدون مشکلی؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط msorkhpost نمایش پست ها
    سلام.
    در حال حاضر دانشجوی ترم سه کارشناسی نا پیوسته معماری هستم با معدل ۱۷ از دانشکده دولتی ،در حال کار روی یک مقاله که به زودی تموم میشه.زبان هنوز امتحان ندادم ولی مشکلی ندارم و تافل راحت میتونم بالای ۱۰۰ بگیرم.
    ۱- به نظرتون میتونم برای master سال آینده اقدام کنم ؟ با توجه به اینکه هنوز مدرکمو نگرفتم و احتمالا تا اسفند طول خواهد کشید.
    ۳-اگه امسال نتونم از کشور خارج بشم به دلیل استفاده از معافیت تحصیلی سال دیگه حتما باید کنکور بدم.اگه یه دانشگاه اینجا قبول بشم و یک ترم اینجا بخونم،آیا دوباره میتونم سال بعد برای master آمریکا اقدام کنم بدون مشکلی؟
    درود
    1- شما باید روی قوی کردن رزومه و پرتفلیو کار کنید تا شانستون افزایش پیدا کنه.
    2-همیشه شانس وجود داره و چیزی نشد ندارد.
    3-باید خودتون بر اساس ددلاین دانشگاه ها و بازه زمانی سفارت برنامه ریزی کنید تا در آینده به مشکل بر نخورید.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام. 1- شما فقط لازمه وقتی به دانشگاه مقصد می رین، مدرکتون تو دستتون باشه. قبل از اون مهم نیست.
    2- همون طور که behnamhg گفت خیلی مهمه که روی پورتفولیو کار کنید. چون در پذیرش مستر نقش اساسی داره. درسته که میشه از دانشگاه های آمریکا برای مستر فاند گرفت ولی اگه می دونین که هزینه هاش سنگینه به گزینه های غیر از آمریکا هم فکر کنید. شانس فاند کامل در مستر معماری واقعا پایینه (ولی نشدنی نیست).
    3 - در مورد سوال آخر هم سیستم پیچیده ای داره و به نظرم تو فروم های مربوط به سربازی مطرح کنید، جواب های خیلی بهتری می گیرین. اون جا همه خبره ی اطلاعات مربوط به سربازی هستن

نقل قول نوشته اصلی توسط msorkhpost نمایش پست ها
    سلام.

Junior Member

سلام. من کارشناس ارشد معماری از دانشگاه تهران هستم- کارشناسی ام آزاد تهران- معدل هر دو حدود17- بین دو مقطع تحصلیم طول کشیده و کارهای پراکنده و نه چندان مرتب کردم زبانم خوبه و توی 6 ماه میتونم تافل حدود95-100بگیرم. پورتفولیوم تقریبا حاضره باید کمی تغییر کنه. برای دانشگاه های MIT و HARVARD میخوام اپلای کنم. به نظرتون امکان پذیرش، فاند و... چطوره؟ چه کارهایی پیشنهاد میکنید؟
    من میخوام یا دکترای طراحی بخونم یا هر مدرک دکترایی که خیلی پژوهشی نباشه و بیشتر طراحی باشه.

متشکرم
    پ.ن: رتبه ی کنکور ارشدم یک بوده و مقاله پژوهشی هم یک دونه دارم! :/ کار ترجمه زبان هم زیاد کردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)