صفحه 116 از 140 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

Moderator

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط fz25 نمایش پست ها
    سلام. من کارشناس ارشد معماری از دانشگاه تهران هستم- کارشناسی ام آزاد تهران- معدل هر دو حدود17- بین دو مقطع تحصلیم طول کشیده و کارهای پراکنده و نه چندان مرتب کردم زبانم خوبه و توی 6 ماه میتونم تافل حدود95-100بگیرم. پورتفولیوم تقریبا حاضره باید کمی تغییر کنه. برای دانشگاه های MIT و HARVARD میخوام اپلای کنم. به نظرتون امکان پذیرش، فاند و... چطوره؟ چه کارهایی پیشنهاد میکنید؟
    من میخوام یا دکترای طراحی بخونم یا هر مدرک دکترایی که خیلی پژوهشی نباشه و بیشتر طراحی باشه.

متشکرم
    پ.ن: رتبه ی کنکور ارشدم یک بوده و مقاله پژوهشی هم یک دونه دارم! :/ کار ترجمه زبان هم زیاد کردم.
    درود
    شما توقع تون رو یکم بیارید پایین معماری رشته ای نیست که بشه وارد ام ای تی یا هاروارد شد.(نشد نداریم ولی رزومه خیلی خیلی قوی میخواد)
    شما باید گپ تحصیلیتون رو با دلایل قانع کننده تو انگیزه نامتون ذکر کنید تا بتونید داور ها رو قانع کنید چون اکثر دانشگاه ها شرط سنی دارند.
    شما به دانشگاه های داخل رنک 500 نگاه کنید و سعی کنید روی رزومتون هم کار کنید تا قوی کنید.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member Michigander آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

مسئله معماری در مقطع مستر بیشتر فاند هست تا پذیرش و در دکترا برعکسه (فاند کامل خیلی بیشتر هست ولی پذیرش مشکله). در مقطع دکترا (حتی اونایی که اسمشون دکتر طراحی هست مثل Doctor of Design دانشگاه Harvard) کارها همیشه پژوهشی هستند. اصولا دکترا برای کار پژوهشی هست و اگر می خواین که کار عملی انجام بدین باید برای مقاطع مستر اقدام کنین. من دو نفر که دانشگاه هاروارد مستر خوندن در همین چند سال می شناسم که یکی با ارشد دانشگاه آزاد و یکی با لیسانس دانشگاه تهران رفتن. اما خوب هر دو فاندشون نیمه بود (تقریبا 1/3 شهریه). برای همین می گم که را پیدا کردن به این دانشگاه های تاپ آمریکا (نه الزاما هاروارد و ام ای تی) در مقطع مستر اصلا کار نشدنی ای نیست اگه که کارتون و پورتفولیوتون خوب باشه. اما باید فکر هزینه های سنگین این دانشگاه ها و زندگی در شهری مثل بوستون (که خیلی هم ارزون نیست) باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamhg نمایش پست ها
    درود
    شما توقع تون رو یکم بیارید پایین معماری رشته ای نیست که بشه وارد ام ای تی یا هاروارد شد.(نشد نداریم ولی رزومه خیلی خیلی قوی میخواد)
    شما باید گپ تحصیلیتون رو با دلایل قانع کننده تو انگیزه نامتون ذکر کنید تا بتونید داور ها رو قانع کنید چون اکثر دانشگاه ها شرط سنی دارند.
    شما به دانشگاه های داخل رنک 500 نگاه کنید و سعی کنید روی رزومتون هم کار کنید تا قوی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام من دانشجوي ارشد معماري دانشگاه علوم تحقيقات هستم. بايد موضوع پايان نامه رو انتخاب كنم اما نميدونم چي انتخاب كنم كه براي پذيرش كمكم كنه
    ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط fz25 نمایش پست ها
    سلام. من کارشناس ارشد معماری از دانشگاه تهران هستم- کارشناسی ام آزاد تهران- معدل هر دو حدود17- بین دو مقطع تحصلیم طول کشیده و کارهای پراکنده و نه چندان مرتب کردم زبانم خوبه و توی 6 ماه میتونم تافل حدود95-100بگیرم. پورتفولیوم تقریبا حاضره باید کمی تغییر کنه. برای دانشگاه های MIT و HARVARD میخوام اپلای کنم. به نظرتون امکان پذیرش، فاند و... چطوره؟ چه کارهایی پیشنهاد میکنید؟
    من میخوام یا دکترای طراحی بخونم یا هر مدرک دکترایی که خیلی پژوهشی نباشه و بیشتر طراحی باشه.

متشکرم
    پ.ن: رتبه ی کنکور ارشدم یک بوده و مقاله پژوهشی هم یک دونه دارم! :/ کار ترجمه زبان هم زیاد کردم.
    دوست عزیز مقطع دکترا برای تمامی رشته ها پژوهش هست حتی برای معماری ... دکترای طراحی نداریم!

رشته و دانشگاه
    Architecture

درود. شاید بشه به قول فرنگی ها گفت "هات" ترین تاپیک الان مبحث Sustainability هستش. خیلی از مباحث پیرامون معماری فاندینگ ندارن ولی Sustainability چه در مباحث شهری، چه پوسته ی ساختمان، چه سیستم های تهویه و غیره خیلی مورد توجه هست. بعد از sustainability کلا مباحث تکنولوژی ساختمان (سیستم های سازه ای، فرم یابی محاسباتی، ...) مورد توجه هستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط roxima نمایش پست ها
    سلام من دانشجوي ارشد معماري دانشگاه علوم تحقيقات هستم. بايد موضوع پايان نامه رو انتخاب كنم اما نميدونم چي انتخاب كنم كه براي پذيرش كمكم كنه
    ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Islamic Azad University- Architecture

پیش فرض پاسخ : دانشکده های معماری سوئد

سلام دانشگاه Lund هم معماری داره که دانشگاه خیلی خوبیم هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Islamic Azad University- Architecture

سلام
    من از دانشگاه پلی تکنیک میلان برای ارشد رشته sustainable architecture and landscape design پذیرش گرفتم. اما اینطور که گفته میشه موقعیت شغلی برای معماری تو اروپا اصلا نیست ایتالیا هم کشوری نیست که بشه موند. رشته های دیگه هم کشورهای دیگه اپلای کردم مثل design and construction project management دانشگاه چالمرز سوید و یا پرتغال دانشگاه مینهو sustainable built environment ( از طریق بورس اراسموس)- نوروژ integrated building technology و ... و هنوزم زمان دارم که جاهای دیگه هم اپلای کنم. نظرتون چیه صبر کنم جواب بقیه بیاد یا اینکه شما ترجیح میدین برای ادامه تحصیل همون معماری رو بخونین؟

رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام. تو اروپا سوئد، هلند و آلمان وضعیت کار نسبتا بهتری برای معماری دارند ولی کلا درآمد معماری (چه اروپا و چه آمریکا و کانادا) پایین هست. اگه کار معماریتون خوبه و پورتفولیوی خوبی دارین، خوندن یه رشته ی دیگه کمک می کنه که راه کارتون برای رشته های دیگه هم باز بشه. یعنی با پورتفولیو و کارایی که تا الان کردین می تونین دفتر معماری کار کنین و اگر مثلا مدیریت پروژه بخونید می تونین کار مدیریت پروژه انجام بدین. ولی کلا اروپا برای اقامت طولانی مشکلات خودش رو داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط MahsaSoufi نمایش پست ها
    سلام
    من از دانشگاه پلی تکنیک میلان برای ارشد رشته sustainable architecture and landscape design پذیرش گرفتم. اما اینطور که گفته میشه موقعیت شغلی برای معماری تو اروپا اصلا نیست ایتالیا هم کشوری نیست که بشه موند. رشته های دیگه هم کشورهای دیگه اپلای کردم مثل design and construction project management دانشگاه چالمرز سوید و یا پرتغال دانشگاه مینهو sustainable built environment ( از طریق بورس اراسموس)- نوروژ integrated building technology و ... و هنوزم زمان دارم که جاهای دیگه هم اپلای کنم. نظرتون چیه صبر کنم جواب بقیه بیاد یا اینکه شما ترجیح میدین برای ادامه تحصیل همون معماری رو بخونین؟

سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم که معدل دوره کارشناسی 16.5 و ارشد هنوز تموم نشده ولی بالای 16 احتمالا خواهد شد
    کارشناسی دانشگاه سراسری تبریز بودم و ارشد سراسری اردبیل
    زبان با نمره 100 و 4 مقاله کنفرانس و 3 مقاله ژورنال خارجی و 2 مقاله علمی پژوهشی
    به نظر شما چقدر شانس پذیرش دارم؟ و شانس گرفتن فاند کامل تا چه حد هست؟

رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام،

برای چه مقطعی می خواین اقدام کنین؟ مقالاتتون در چه حوزه ای بوده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnaznouri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم که معدل دوره کارشناسی 16.5 و ارشد هنوز تموم نشده ولی بالای 16 احتمالا خواهد شد
    کارشناسی دانشگاه سراسری تبریز بودم و ارشد سراسری اردبیل
    زبان با نمره 100 و 4 مقاله کنفرانس و 3 مقاله ژورنال خارجی و 2 مقاله علمی پژوهشی
    به نظر شما چقدر شانس پذیرش دارم؟ و شانس گرفتن فاند کامل تا چه حد هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)