صفحه 117 از 140 نخستنخست ... 1767107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,161 تا 1,170 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط Michigander نمایش پست ها
    سلام،

برای چه مقطعی می خواین اقدام کنین؟ مقالاتتون در چه حوزه ای بوده؟
    من برای مقطع PHD می خوام و حوزه مقالاتم آکوستیک هست. و البته 2 تا از مقاله هام هندسه هستن.
    پایان نامه هم باز با موضوع آکوستیکه

Junior Member Michigander آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نکته ی مثبت حوزه ای مثل آکوستیک اینه که اگه مطالعاتتون عمیق بوده می تونین برای دپارتمان ها و رشته های دیگه هم مثل فیزیک یا مکانیک اقدام کنین ولی باید اساتیدی رو پیدا کنین که کار Architectural Acoustics می کنند. (هر گام دور شدن از دانشکده ی معماری گامی است به سوی فاند گرفتن شما!) معدل و سطح دانشگاه برای پی اچ دی مهمه ولی مهم تر از همه اینه که پروژه ای که به عنوان پروپوزال ارائه می دین کامل باشه و متناسب با مقالاتی که تا الان کار کردین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnaznouri نمایش پست ها
    من برای مقطع PHD می خوام و حوزه مقالاتم آکوستیک هست. و البته 2 تا از مقاله هام هندسه هستن.
    پایان نامه هم باز با موضوع آکوستیکه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

Thumbs up پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط Michigander نمایش پست ها
    درود. شاید بشه به قول فرنگی ها گفت "هات" ترین تاپیک الان مبحث Sustainability هستش. خیلی از مباحث پیرامون معماری فاندینگ ندارن ولی Sustainability چه در مباحث شهری، چه پوسته ی ساختمان، چه سیستم های تهویه و غیره خیلی مورد توجه هست. بعد از sustainability کلا مباحث تکنولوژی ساختمان (سیستم های سازه ای، فرم یابی محاسباتی، ...) مورد توجه هستن.
    ممنون از راهنمایتون. دیگه مهم نیست موضوع طرح چی باشه؟مثلا مسکونی فرهنگی...

رشته و دانشگاه
    Architecture

فکر می کنم مهم تر از این که کاربری بنا چی باشه اینه که روی یک موضوع خاص تمرکز کنید، عمیق بشین و اون رو توی مطالعات و طرحتون جلو ببرید. مثلا روی نماهای دو پوسته توی یه اقلیم خاص تمرکز کنید و مطالعات کاملی روش انجام بدیم تا با ادبیات اون حوزه آشنا بشین. البته این نمای دو پوسته که گفتم یه مثال بود صرفا. موضوعات خیلی متنوع هستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط roxima نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایتون. دیگه مهم نیست موضوع طرح چی باشه؟مثلا مسکونی فرهنگی...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - آزاد مشهد

دوستان سلام
    من دانشجوی معماری دانشگاه آزاد هستم و علاقه مند به تحصیل در آمریکا؛ چند تا سوال کلی در ضمینه شانش ادامه تحصیل در مقطع ارشد دارم که ممکنه برای خیلی ها سوال باشه:
    *الا چقدر باید یک نفر رزومش خوب باشه تا بتونه فاند کامل بگیره؟ اصن تو معماری امکانش هست آیا؟ و اگه هست چه پارامتر هایی مهم تره؟ شاید با مثال بهتر باشه بگم
    کسی با شرایط زیر چقدر احتمل پذیرش و گرفتم فاند داره؟

معدل: بالای هجده - دانشگاه آزاد
    نمره آزمون: آیلس 7.5 و توانایی گرفتن نمره در همین حد در دیگر ازمون ها
    6 تا مقاله داخلی و یک خارجی

* سطح موارد مذکور رو چطور ارزیابی میکنید و چه پارامتری های دیگه ای میتونه کمک کننده باشه؟
    و یک سوال مهم: میشه قبل از فارغ التحصیلی اپلای کرد؟ مثلا طرف دو ماه بعد از ددلاین اپلای فارغ میشه

رشته و دانشگاه
    Architecture

درود!

فاند بستگی به مقطع داره. در مقطع مستر فاندینگ کامل (مخصوصا به صورت اسیستنت) از اول خیلی مشکله و در پی اچ دی خود گرفتن پذیرش مشکله ولی فاندینگ بیشتر فراهمه.

نمره ی زبان و معدل شما خوبه. برای آمریکا خیلی خوبه که تافل داشته باشین (100 و بالاتر) . اکثر دانشگاه ها جی آر ای هم می خوان و با مقیاس فعلی نمره ی 110به بالا می تونه شما رو متمایز کنه. گرفتن پذیرش و فاندینگ مخصوصا تو مستر خیلی به پورتفولیو بستگی داره و شاید حتی مهم تر از معدل و نمره زبان باشه .البته هر دانشگاه و هر برنامه ای کاملا شرایط خودش رو داره ولی اهمیت پورتفولیو واقعا بالا هست. در مورد مقاله ها باید به صورت جزئی دید که مقاله ها تو کدوم ژورنال یا کنفرانس چاپ شدن و قضاوت این جوری یه مقدار سخته.

سوال آخری که کرده بودین جوابش مثبت هست. خیلی اوقات بچه ها ماه ها قبل از فارغ التحصیلی اپلای می کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad511 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من دانشجوی معماری دانشگاه آزاد هستم و علاقه مند به تحصیل در آمریکا؛ چند تا سوال کلی در ضمینه شانش ادامه تحصیل در مقطع ارشد دارم که ممکنه برای خیلی ها سوال باشه:
    *الا چقدر باید یک نفر رزومش خوب باشه تا بتونه فاند کامل بگیره؟ اصن تو معماری امکانش هست آیا؟ و اگه هست چه پارامتر هایی مهم تره؟ شاید با مثال بهتر باشه بگم
    کسی با شرایط زیر چقدر احتمل پذیرش و گرفتم فاند داره؟

معدل: بالای هجده - دانشگاه آزاد
    نمره آزمون: آیلس 7.5 و توانایی گرفتن نمره در همین حد در دیگر ازمون ها
    6 تا مقاله داخلی و یک خارجی

* سطح موارد مذکور رو چطور ارزیابی میکنید و چه پارامتری های دیگه ای میتونه کمک کننده باشه؟
    و یک سوال مهم: میشه قبل از فارغ التحصیلی اپلای کرد؟ مثلا طرف دو ماه بعد از ددلاین اپلای فارغ میشه

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد انرژی معماری خوندم موضوع پایان نامم معماری سنتی ایران در زمینه پایداری بوده، علاقه مند هستم این تحقیقات رو ادامه بدم برای دکتری... دنبال دانشگاه های آمریکا هستم که در زمینه مطالعات تاریخی معماری و پایداری sustainable design امکان ادامه تحصیل وجود داشته باشه و فقط دانشگاه آستین تگزاس رو دیدم
    دوستان لطفا اگر تجربه ای در این زمینه دارین ممنون میشم راهنماییم کنید

رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام،

نیازی نیست که حتما عنوان رشته sustainable design باشه. خیلی از برنامه های PhD هستن که شما می تونین با اساتیدی که تو این حوزه هستن کار کنین. ببینین توی یه دانشگاه چه اساتیدی هستن که کار sustainable design انجام می دن و ببینین آیا advisor دانشجوهای دکترا هستن یا نه. اگر جواب مثبته می تونین با اون اساتید مکاتبه کنین. یکی از program هایی که خیلی جدی در زمینه sustainability دکترا داره UC Berkeley هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaaaaahh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ارشد انرژی معماری خوندم موضوع پایان نامم معماری سنتی ایران در زمینه پایداری بوده، علاقه مند هستم این تحقیقات رو ادامه بدم برای دکتری... دنبال دانشگاه های آمریکا هستم که در زمینه مطالعات تاریخی معماری و پایداری sustainable design امکان ادامه تحصیل وجود داشته باشه و فقط دانشگاه آستین تگزاس رو دیدم
    دوستان لطفا اگر تجربه ای در این زمینه دارین ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی معماری، آزاد تبریز

عرض ادب
    بنده فارغ التحصيل رشته مهندسی معماری در مقطع ارشد هستم، از آزاد تبریز. تصمیم گرفتم جهت ادامه تحصیل به یکی از کشورهای مهاجرپذیر سفر کنم، ترجیحا کشورهای آمریکای لاتین. البته مجددا میخوام در همون مقطع ارشد اما در گرایش مدیریت پروژه و یا تکنولوژی معماری تحصیل کنم. آیا با توجه ب اینکه الان فارغ التحصيل مقطع ارشدم در پذیرش امتیاز محسوب میشه یا خیر؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaktoos_mehr نمایش پست ها
    عرض ادب
    بنده فارغ التحصيل رشته مهندسی معماری در مقطع ارشد هستم، از آزاد تبریز. تصمیم گرفتم جهت ادامه تحصیل به یکی از کشورهای مهاجرپذیر سفر کنم، ترجیحا کشورهای آمریکای لاتین. البته مجددا میخوام در همون مقطع ارشد اما در گرایش مدیریت پروژه و یا تکنولوژی معماری تحصیل کنم. آیا با توجه ب اینکه الان فارغ التحصيل مقطع ارشدم در پذیرش امتیاز محسوب میشه یا خیر؟
    درود
    نخیر امتیاز محسوب نمیشه و دوباره یه مقطعی را خواندن پوئن منفی داره بهتره برای دکترا اقدام کنید.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)