صفحه 123 از 140 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

Junior Member

Smile پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم آخر ارشد معماری هستم
    معدل لیسانسم 18.31 دانشکاه دولتی شهرستان
    معدل ارشدم هم 19.3 حدودا (دفا نکردم)،دانشگاه دولتی شهرستان
    آزمون زبان ندادم ، زبان خیلی کار نکردم
    پرتفولیو ندارم در حال حاضر
    مقاله یک isi در شرف پذیرش دارم
    3 بین المللی
    حوزه ی کاری پایان نامم :انرژی هست
    میخوام فقط آمریکا اپلای کنم و برای گرایش sustainable arcitecture
    اما با توجه به اوضاع زبان ، پرتفولیو و مقالات تا 2 سال دیگه میتونم کاملا آماده باشم به امید خدا
    سوالاتم:
    آیا برای دکترای معماری در گرایش انرژی نیاز به پرتفولیو هست؟
    برای پرتفولیو میخوام ابتدا مکس را قوی و راینو یاد بگیرم ... خوبه؟
    آیا آماده شازی پرتفولیو رو در اولویت قرار بدم؟
    آیا با دو سال کار کردن روی زبان ، مقاله و پرتفولیو میتونم برای berkeley university آماده شم؟
    حدود نمره Toefl وGre باید چند باشه؟
    چگونه در طی 1 سال آماده بشم ؟ اصن امکانش هست؟
    سپاسگذارم

Junior Member jhangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط raziekh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی ترم آخر ارشد معماری هستم
    معدل لیسانسم 18.31 دانشکاه دولتی شهرستان
    معدل ارشدم هم 19.3 حدودا (دفا نکردم)،دانشگاه دولتی شهرستان
    آزمون زبان ندادم ، زبان خیلی کار نکردم
    پرتفولیو ندارم در حال حاضر
    مقاله یک isi در شرف پذیرش دارم
    3 بین المللی
    حوزه ی کاری پایان نامم :انرژی هست
    میخوام فقط آمریکا اپلای کنم و برای گرایش sustainable arcitecture
    اما با توجه به اوضاع زبان ، پرتفولیو و مقالات تا 2 سال دیگه میتونم کاملا آماده باشم به امید خدا
    سوالاتم:
    آیا برای دکترای معماری در گرایش انرژی نیاز به پرتفولیو هست؟
    برای پرتفولیو میخوام ابتدا مکس را قوی و راینو یاد بگیرم ... خوبه؟
    آیا آماده شازی پرتفولیو رو در اولویت قرار بدم؟
    آیا با دو سال کار کردن روی زبان ، مقاله و پرتفولیو میتونم برای berkeley university آماده شم؟
    حدود نمره Toefl وGre باید چند باشه؟
    چگونه در طی 1 سال آماده بشم ؟ اصن امکانش هست؟
    سپاسگذارم
    سلام
    اولا دانشگاه تا دانشگاه برای دکترا تفاوت داره باید به وبسایتشون مراجعه کنید ببینید دقیقا چی میخوان
    ببینید برای دکترا کار پژوهشی و مقالات و مجموعه طرح های اجرا شده یا نشده مرتبط در گرایش خودتون خیلی مهمه
    پورتفولیو خیلی مهمه حتا اگه روش تاکید نکنند یا حتا اگر نخوان ازتون شما در رزومه خود قرار بدید(دانشگاه ها فرق داره) اما نه دقیقا همون پورتفولیویی که برای ارشد میخوان. توقعشون بیشتره و از شما انتظار کارهای بسیار خلاقانه و هوشمندانه ای در زمینه گرایش طراحی پایدار دارند. اعم از طرح های دانشجویی خوبتون یا کارهای اجرا شده یا صرفا ایده های بکر یا حتا کارهای بین رشته ای که ممکنه انجاد داده باشید و مصور کردید. این قسمت به خلافیت نمره میدن نه به کارهای خوب و خوشگل و بدون عیب.
    حتا اگر بتونید یک خانه به دست خودتون از مواد بازیافتی بسازید خیلی خیلی براتون موثره در پورتفولیو. کارهایی خودتون با ذوق ساختید. ماکت ها. کلبه. حتا طراحی و اجرای یک اتاق.
    علاوه بر نرم افزار های عمومی که واجبند مثل کد و رویت و مکس. دو نرم افزار اکوتکت و نرم افزار دیزاین بیلدر رو حتما یاد بگیرید و اخذ گواهی بین الملل وزنه خیلی خوبی در رزومه شماست و واقعا هم واجبه بهش مسلط باشید اگر تو این گرایش میخواید برید.(دیزاین بیلدر دوره هاش در ایران با مدرس ایرانی مورد تایید خود سازنده نرم افزار در تهران و اصفهان برگزار میشه)
    زبان خیلی مهمه که همیشه فاکتور مهمیه تافل آی بی تی هرچه نزدیک به 120 باشید بهتر. بالای 100 حتما. امتحان GRE هم اگر بدید وزنه موثریه البته بعضی دانشگاها اجبارا میخوان.
    مفالات معتبر بین المللی مثل ISI در زمینه طراحی پایدار یا حفظ انرژی در ساختمان. هرکار معتبر پژوهشی با مدرک. سمینار داخلی یا خارجی...تدریس در دانشگاه یا موسسه. .وبسایتی یا بلاگ مرتبط اگر دارید... اگر مثلا در شغل خودتون در این زمینه کار خاصی کردید یا به دولت کمک کردید.... هرچه و هرچه در رزومه میتونید که مدرک هم دارید البته باید مختصر و مفید ذکر کنید.
    اگر بتونید ریکام خوب از اساتید مطرح ایرانی در داخل یا خارج بگیرید یا حداقل از اساتید دانشگاه خودتون باید بگیرید اونایی که امریکا یا اروپا تحصیل کردن در اولویتن.
    یک ریکام از یک فرد قوی میتونه پذیرش شما رو کن فیکون بکنه و فاند هم بگیرید. یک دوستی از دانشگاه تهران با نادر تهرانی در بوستون برای یک کار پژوهشی ارتباط برقرار کرد و موفق شد از ایشون ریکام بگیره. الان MIT ارشد خونده و دکترا هم همونجاست فول فاند. البته طرح ها و ایده های منحصرفردی هم داشت..
    چهارم معدلتونه که خوبه. دانشگاهتون هم مطلقا مهم نیست کجا بوده باشه آزاد یا دولتی و علمی کاربردی و... فقط دانشگاه تهران و شهید بهشتی کمی تاثیر داره خصوصا تهران.

شما هرچه زبان بخونید از همین حالا هم بخونید. بازم کم خوندید.
    روی ایجاد راه های نوین حفظ انرژی و خودکفایی ساختمان و خلاقیت در این گرایش تمرکز ویژه داشته باشید. این لازمه اش اینه که به اندازه کافی مطالعه داشته باشید و هر روز ساعتی رو بگذارید خودتون رو با یشرفت های روز آپدبت کنید. مطلع باشید اعم از مجلات و وبسایت ها و بلاگ ها و.... کارهای جدید شاخص رو تحلیل کنید برای خودتون. من به شخصه این موردخیلی به خلاقیتم در این گرایش کمک کرد و بعد میتونید خودتون چندتا ساختمان پایدار با خلاقیت خاص خود طراحی کنید بگذارید داخل پورتفولیو.
    نرم افزارها رو یاد بگیرید
    مقالات رو به اتمام برسونید
    اینا دست کم 18 ماه زمان میبره اگه قبلا شروع نکردید. و دوسال کافیه.
    موفق باشید.

Junior Member

Smile پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط jhangard نمایش پست ها
    سلام
    اولا دانشگاه تا دانشگاه برای دکترا تفاوت داره باید به وبسایتشون مراجعه کنید ببینید دقیقا چی میخوان
    ببینید برای دکترا کار پژوهشی و مقالات و مجموعه طرح های اجرا شده یا نشده مرتبط در گرایش خودتون خیلی مهمه
    پورتفولیو خیلی مهمه حتا اگه روش تاکید نکنند یا حتا اگر نخوان ازتون شما در رزومه خود قرار بدید(دانشگاه ها فرق داره) اما نه دقیقا همون پورتفولیویی که برای ارشد میخوان. توقعشون بیشتره و از شما انتظار کارهای بسیار خلاقانه و هوشمندانه ای در زمینه گرایش طراحی پایدار دارند. اعم از طرح های دانشجویی خوبتون یا کارهای اجرا شده یا صرفا ایده های بکر یا حتا کارهای بین رشته ای که ممکنه انجاد داده باشید و مصور کردید. این قسمت به خلافیت نمره میدن نه به کارهای خوب و خوشگل و بدون عیب.
    حتا اگر بتونید یک خانه به دست خودتون از مواد بازیافتی بسازید خیلی خیلی براتون موثره در پورتفولیو. کارهایی خودتون با ذوق ساختید. ماکت ها. کلبه. حتا طراحی و اجرای یک اتاق.
    علاوه بر نرم افزار های عمومی که واجبند مثل کد و رویت و مکس. دو نرم افزار اکوتکت و نرم افزار دیزاین بیلدر رو حتما یاد بگیرید و اخذ گواهی بین الملل وزنه خیلی خوبی در رزومه شماست و واقعا هم واجبه بهش مسلط باشید اگر تو این گرایش میخواید برید.(دیزاین بیلدر دوره هاش در ایران با مدرس ایرانی مورد تایید خود سازنده نرم افزار در تهران و اصفهان برگزار میشه)
    زبان خیلی مهمه که همیشه فاکتور مهمیه تافل آی بی تی هرچه نزدیک به 120 باشید بهتر. بالای 100 حتما. امتحان GRE هم اگر بدید وزنه موثریه البته بعضی دانشگاها اجبارا میخوان.
    مفالات معتبر بین المللی مثل ISI در زمینه طراحی پایدار یا حفظ انرژی در ساختمان. هرکار معتبر پژوهشی با مدرک. سمینار داخلی یا خارجی...تدریس در دانشگاه یا موسسه. .وبسایتی یا بلاگ مرتبط اگر دارید... اگر مثلا در شغل خودتون در این زمینه کار خاصی کردید یا به دولت کمک کردید.... هرچه و هرچه در رزومه میتونید که مدرک هم دارید البته باید مختصر و مفید ذکر کنید.
    اگر بتونید ریکام خوب از اساتید مطرح ایرانی در داخل یا خارج بگیرید یا حداقل از اساتید دانشگاه خودتون باید بگیرید اونایی که امریکا یا اروپا تحصیل کردن در اولویتن.
    یک ریکام از یک فرد قوی میتونه پذیرش شما رو کن فیکون بکنه و فاند هم بگیرید. یک دوستی از دانشگاه تهران با نادر تهرانی در بوستون برای یک کار پژوهشی ارتباط برقرار کرد و موفق شد از ایشون ریکام بگیره. الان MIT ارشد خونده و دکترا هم همونجاست فول فاند. البته طرح ها و ایده های منحصرفردی هم داشت..
    چهارم معدلتونه که خوبه. دانشگاهتون هم مطلقا مهم نیست کجا بوده باشه آزاد یا دولتی و علمی کاربردی و... فقط دانشگاه تهران و شهید بهشتی کمی تاثیر داره خصوصا تهران.

شما هرچه زبان بخونید از همین حالا هم بخونید. بازم کم خوندید.
    روی ایجاد راه های نوین حفظ انرژی و خودکفایی ساختمان و خلاقیت در این گرایش تمرکز ویژه داشته باشید. این لازمه اش اینه که به اندازه کافی مطالعه داشته باشید و هر روز ساعتی رو بگذارید خودتون رو با یشرفت های روز آپدبت کنید. مطلع باشید اعم از مجلات و وبسایت ها و بلاگ ها و.... کارهای جدید شاخص رو تحلیل کنید برای خودتون. من به شخصه این موردخیلی به خلاقیتم در این گرایش کمک کرد و بعد میتونید خودتون چندتا ساختمان پایدار با خلاقیت خاص خود طراحی کنید بگذارید داخل پورتفولیو.
    نرم افزارها رو یاد بگیرید
    مقالات رو به اتمام برسونید
    اینا دست کم 18 ماه زمان میبره اگه قبلا شروع نکردید. و دوسال کافیه.
    موفق باشید.
    ممنون از راهنمایی جامعتون ....چقد خوب بود تشکر
    برای نرم افزار من تصمیم داشتم انرژی پلاس کار کنم و دلیلشم رایگان بودنشه .نظر شما در این مورد چیه ؟ آمریکا هم انرژی پلاس کار می کنند.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

سابقه کار چقدر مهمه در پذیرش رشته معماری و ایا کشور مورد نظر اپلای واسه این موضوع فرق داره؟
    بعدش واسه رشته معماری و انرژی نو یا سبز کدوم کشورا مناسبن؟

با عرض سلام احترام خدمت دوستان عزیز
    به صورت جداگانه شرایط خودم و همسرم رو نشریح میکنم و ممنون میشم از دوستانی که بتونن من رو راهنمایی کنن. چون واقعا نیاز به یک هم فکری و مشورت دارم.
    فارغ التحصیل معماری با معدل 16.5 از دانشگاه سراسری هستم.
    مدرس دوره عالی معماری داخلی دانشگاه تهران ( نرم افزار ) 4 دوره و در حال حاضر هم چنان تدریس میکنم.
    مدرس دوره دکوراسیون داخلی خانه صنعت و معدن ایرانیان
    پایان دوره عالی معماری داخلی دانشگاه تهران ( 270 ساعت ) ( ارائه مدرک واحد های گذارنده شده به صورت جداگانه از مدرک اصلی )
    مدرک معماری داخلی آکادمی داموس ایتالیا ( دوره مشترک با دانشگاه تهران )
    مدرک کارگاه معماری فراکشتاین مادرید اسپانیا ( دوره مشترک با دانشگاه تهران )
    پایان دوره عالی معماری داخلی و دکوراسیون خانه عمران (160 ساعت و با نمره A+ )
    عضو جامعه مهندسین معماری داخلی ایران
    مقاله ISI یکی دارم.
    طراح یک شرکت معماری حرفه ای که دارای گواهینامه هایی بین المللی متعدد است. ( با سابقه بیمه 1 سال )
    مدرک زبان آیلتس 6.5
    طراحی بیش از 50 پروژه دولتی و غیر دولتی در حوزه معماری داخلی که همگی قابل ارائه هست.
    ----------------------------------------------------
    سوابق تحصیلی همسرم
    کارشناسی معماری معدل 17.5 از دانشگاه سراسری
    کارشناسی ارشد معماری دانشگاه سراسری ترم 3 معدل 19.5 ( یک ترم تا اتمام فارغ التحصیلی )
    پایان دوره عالی معماری داخلی و دکوراسیون خانه عمران (160 ساعت و با نمره A+ )
    مقاله ISI 2 تا
    عضو جامعه مهندسین معماری داخلی ایران
    نمره زبان آیلتس 6.5
    ----------------------------------------------------------------------------
    شرایط هر دو نفر ما در چه سطحی قرار داره ؟
    برای پذیرش و گرفتن فاند در رشته های معماری و معماری داخلی و به طور کلی رشته های مرتبط با حوزه معماری از چه مقدار شانسی برخوردار هستیم ؟
    با توجه به شرایط موجود برای کدام یک از کشورهای زیر میتونم به ترتیب اولویت برای Scholarship اقدام کنم؟
    نروژ - فنلاند - دانمارک - آمریکا - اتریش
    این امکان وجود داره که همسرم به طور مستقیم برای مقطع دکترا پذیرش بگیره یا حتما برای مستر دوم باید اقدام کنه و بعد برای دکترا؟
    اگر من نتونم پذیرش بگیرم میتونم بعد از پذیرش همسرم در مقطع دکترا در فنلاند یا سوئد ، اتریش خودم برای مستر اقدام کنم؟
    -----------------------------------------------------------
    از همه دوستان ممنونم که راهنمایی میکنن
    سپاسگزارم.
    موفق باشید.

سلام دوستان...برای پذیرش تو مقطع دکترای معماری، زمانی که از طریق تماس با اساتید اقدام میکنیم پرتفولیو لازمه؟یا فقط همون cv رو میل بزنیم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    سابقه کار چقدر مهمه در پذیرش رشته معماری و ایا کشور مورد نظر اپلای واسه این موضوع فرق داره؟
    بعدش واسه رشته معماری و انرژی نو یا سبز کدوم کشورا مناسبن؟
    چقدر سوت و کوره معماری؟ کسی جوابی نداره اصلا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    چقدر سوت و کوره معماری؟ کسی جوابی نداره اصلا؟
    برای چه مقطعی می خواین اقدام کنید؟ من برای ارشد تا حدودی اطلاعات دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط raziekh نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی جامعتون ....چقد خوب بود تشکر
    برای نرم افزار من تصمیم داشتم انرژی پلاس کار کنم و دلیلشم رایگان بودنشه .نظر شما در این مورد چیه ؟ آمریکا هم انرژی پلاس کار می کنند.
    برای شبیه سازی شما باید حتما توی نرم افزاری غیر از انرژی پلاس مدل کنید ... شما توی اکوتکت یا دیزاین بیلدر مدل رو میسازین و وارد انرژی پلاس می کنین..

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

الان کدوم کشور وضعیت کار معماریش بهتره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)