صفحه 124 از 140 نخستنخست ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

با سلام.
    من فارغ اتحصیل کارشناسی رشته معماری با معدل 16/37 و کارشناسی ارشد مرمت بنا با معدل 18/15 هستم .تقریبا یک سال هست فارغ اتحصیل شدم.مسلط به نرم افزار کد و 3دی و گرس هاپر و فوتوشاپ هستم .3 تا مقاله دارم.(کنفرانس بین المللی داخلی و خارجی) دو تا هم تاییدیه (استاد راهنمای کارشناسی و ارشد) رو دارم.مشغول خوندن زبان هستم و طی چند ماه آینده امتحان میدم.می خوام برای مستر معماری در کانادا اقدام کنم .فاند برام مهم نیست. فایل نمونه portfolio میخوام.چند تا کار بزاریم کافی هست؟ و اینکه تو cv در مورد کارشناسی ارشدم بگم یا نه ؟و اینکه کدام گرایش در کانادا برای کار مناسب تر هست ؟تو چه زمینه ای سرچ کنم؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fatm نمایش پست ها
    با سلام.
    من فارغ اتحصیل کارشناسی رشته معماری با معدل 16/37 و کارشناسی ارشد مرمت بنا با معدل 18/15 هستم .تقریبا یک سال هست فارغ اتحصیل شدم.مسلط به نرم افزار کد و 3دی و گرس هاپر و فوتوشاپ هستم .3 تا مقاله دارم.(کنفرانس بین المللی داخلی و خارجی) دو تا هم تاییدیه (استاد راهنمای کارشناسی و ارشد) رو دارم.مشغول خوندن زبان هستم و طی چند ماه آینده امتحان میدم.می خوام برای مستر معماری در کانادا اقدام کنم .فاند برام مهم نیست. فایل نمونه portfolio میخوام.چند تا کار بزاریم کافی هست؟ و اینکه تو cv در مورد کارشناسی ارشدم بگم یا نه ؟و اینکه کدام گرایش در کانادا برای کار مناسب تر هست ؟تو چه زمینه ای سرچ کنم؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    سلام
    معمولا هر دانشگاه راجع به این که چه کارهاییبذارید داخل پورتفولیو نوشته و تعداد صفحه ها رو هم مشخص کرده.
    در مورد این که راجع به کارشناسی ارشد بگید یا نه، بعضیا می گن بگین و بعضیا هم می گن گفته نشه بهتره. در مورد بازار کار توی اینترنت سرچ کنید شاید به نتیجه برسید.
    موفق باشید

Junior Member

با سلام
    من مدرک لیسانس فیزیک هسته ای از دانشگاه رازی دارم.ولی تقریبا علاقه ای به ادامه تحصیل توی این زمینه رو ندارم
    بیشتر علاقه من در رشته معماری هست(کارشناسی)
    خواستم بپرسم چه دانشگاههایی(در چه کشورهایی) در این زمینه وجود دارن
    و هزینه ها هم تقریبا واسم مهمه
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid32 نمایش پست ها
    با سلام
    من مدرک لیسانس فیزیک هسته ای از دانشگاه رازی دارم.ولی تقریبا علاقه ای به ادامه تحصیل توی این زمینه رو ندارم
    بیشتر علاقه من در رشته معماری هست(کارشناسی)
    خواستم بپرسم چه دانشگاههایی(در چه کشورهایی) در این زمینه وجود دارن
    و هزینه ها هم تقریبا واسم مهمه
    با تشکر
    سلام
    من توی فروم بلژیک هم جوابتون رو دادم اما این جا چون سوالتون متفاوته بازم شاید بتونم کمک کنم. تحصیل در کشور نروژ رایگان هست. وهمین طور در مدارس معماری فرانسه (دولتی) که خب باید زبان فرانسوی رو بلد باشید. ایتالیا هم از نظر معماری دانشگاه میلان قویه اما خب هزینه هاش نسبت به بلژیک گرون تره و این که بازار کارش هم توی معماری زیاد جالب نیست انگار. کانادا و آمریکا هم دانشگاه های خوب زیاد داره اما چون معمولا برای لیسانس معماری فاند نمی دن، هزینه های بالایی دارن. هلند هم دانشگاه های خوبی داره در معماری.مثل دلف و ایندهون که بازم هزینه هاش نسبت به بلژیک بالاتره. شما اگه توی گوگل رنکینگ معماری رو سرچ کنید، لیست دانشگاه هایی که توزمینه معماری قوی تر هستن براتون میاد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    تکنولوژی معماری(معماری دیجیتال)-هنر اسلامی تبریز

سلام دوستان..ببخشید اگر جای این سوال اینجا نیست..یک سایتی گداشته بودن تو اینجا که همه دانشگاه ها دنیا براساس کشور و رشته و گرایش ریز شاخه و حتی سطح مستر یا PHD دسته بندی کرده بود خیلی سایت خوبی بود من آدرسشو گم کردم اطلاع دارید؟.. البته منظورم این سایت پایینی .نیست.. خیلی تکمیل تر ازاین بود
    http://www.gradschools.com/doctorate...=united-states

فوري
    پوريشن RA پي اچ دي و مستر در UNC Charlotte
    دوستاني كه در زمينه اناليز انرژي در ساختمان و بهينه سازي اون كار كردن و ترجيحا پابليكيشن دارن و نمرات تافل و جي ار اي شون امادس، سريعا به من پیام بدن.

دوستان عزیز، سلام
    می شه لیست مدارکی که برای گرفتن پذیرش دکتری در آمریکا باید ترجمه بشن رو بفرمایید؟ یا از کجا می شه همچین لیستی رو پیدا کرد؟
    از لطف تون بی نهایت متشکرم
    ویرایش توسط Uproar : September 25th, 2016 در ساعت 12:07 AM

Junior Member ellna آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Uproar نمایش پست ها
    دوستان عزیز، سلام
    کسی از دوستان می تونه توضیح بده portfolio دقیقا چی هست؟
    آیا فقط شامل کارهای اجرا شده می شه؟ یا هر طرحی می تونه باشه؟
    آیا اصولا فقط طرح هست یا موارد دیگری رو هم شامل می شه؟
    چه نکات کلیدی ای باید در تهیۀ اون رعایت بشن؟
    فقط ارائه رو شامل می شه یا نقشه ها رو هم در بر می گیره؟
    چه قدر اهمیت داره؟
    می شه از شما عزیزان، کسی که به موضوع اشراف داره توضیح بده و بنده رو آگاه کنه؟
    از لطف تون بی نهایت متشکرم
    سلام.

دوست عزیز من هم چند ماه پیش توی وضعیت شما بودم و همین سوالات رو توی تاپیک پورتفولیو پرسیدم بگذار تجربه خودم رو که توی این چند ماه بدست آوردم بگم.
    اول از همه من واقعا استرس داشتم برای پورتفلیو، اصلا نمیدونستم چی هست و کلا برام فضایی بود. بعد شروع کردم به سرچ کردن و همین طور که دوستان دیگه توی فروم گفتند با سایت issue آشنا شدم و دیگه کلا سایتهای دیگه را کاری نداشتم و تا چند روز فقط پورتفولیو میدیدم و به این نتیجه رسیدم که عجب غولی برای خودم متصور شده بودم.
    حالا من زیاد توضیح نمیدم شما هم سعی کن خیلی کار نبینی چون ذهنت بسته میشه و فکرت توی همون زمینه کارهایی که دیدی خلاقیت نشون میده ولی بدون که کلا همشون تقریبا از یه قانون تبعیت می کنند: 1. جلد 2. سی وی 3. فهرست 4. کارهارو ارائه میدند ولی دیگه خلاقیت خود شما هست که چطوری ارائه بدی. مثل همون شیت بندی هست که فکر میکنی که چه افکتی بدی کجا نقشه بگذاری کجا رندرها رو، چه رنگی بکنی و ... اصلا کاری نداره. حالا که این ذهنیت رو پیدا کردی دیگه دست به کار شو و کارهات رو منظم کن و با یه نرم افزار مثل ایندیزاین یا ایلاستریتور و ... صفحه بندی کن و کارهات رو منظم بچین توی صفحات و قشنگ کارهات رو معرفی کن یکمی هم اگه توضیح داری بنویس برای هر کار و همین. امیدوارم مفید باشه.

موفق و پیروز باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس معماری

سلام
    از دوستان کسی واسه مستر از دانشگاهای معماری آمریکا اقدام کرده؟ یا در حال اقدام باشه؟

Junior Member

سلام
    دوستان من ۹۰ درصد کارهام دستی هستن و بدون نرم افزار . برای پورتفولیو مشکلی ایجاد نمیکنه؟! از نظر اینکه مثلا اهمیتش رو یا تاثیر گذاریش رو کم کنه؟! همینطوری اسکن کنم همون هارو بزارم اشکالی داره یا بهتره که با نرم افزار بکشم همون هارو دوباره و بعد رندرو... الی آخر؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)