صفحه 137 از 140 نخستنخست ... 3787127128129130131132133134135136137138139140 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

سلام لطفا بگید کدوم کشورها برای معماری فاند میدن؟ دانشگاه های امریکا که شنیدم نمیدن... از اروپا کدوم دانشگاه ها برای ارشد معماری فول فاند میدن؟؟؟ ایا این امکان وجود داره که از امریکا بشه فول فاند گرفت؟؟؟

سلام دوستان. وقت بخیر. کسی در مورد بورسیه وزارت علوم دکترای معماری که امسال اضافه شده به دفترچه، اطلاعی داره؟اینکه شرایطش چیه و ایا ارزش داره یا نه. و اینکه کدوم کشورها تحصیلشون رایگان هست برای دکتری معماری؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط Smartgirl21 نمایش پست ها
    سلام لطفا بگید کدوم کشورها برای معماری فاند میدن؟ دانشگاه های امریکا که شنیدم نمیدن... از اروپا کدوم دانشگاه ها برای ارشد معماری فول فاند میدن؟؟؟ ایا این امکان وجود داره که از امریکا بشه فول فاند گرفت؟؟؟
    سلام بستگی به رزومه داره، کاری به کشور نداره، هم آمریکا میشه هم کانادا هم اروپا هم استرالیا

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط artist نمایش پست ها
    سلام بستگی به رزومه داره، کاری به کشور نداره، هم آمریکا میشه هم کانادا هم اروپا هم استرالیا
    برای رشته های ما پرتوفویل خیلی موثره به اندازه مقاله داشتن.

سلام دوستان،من کارشناسی معماری دانشگاه دولتی با معدل 18.85 هستم و میتونم امسال به عنوان نفر اول استعداد درخشان برم ارشد(گرایش معماری-معماری) ،ولی با توجه مطالبی ک این چند وقت خوندم ،متوجه شدم ک اگه بخوام برای دکتری معماری بعدها اقدام کنم ممکنه با توجه به overqualified شدنم نتونم به راحتی کاری پیدا کنم.چون من قصدم تحصیل و بعدشم کار و اقامت دائم هست( فعلا هدفم رو استرالیاست).از طرفی هم برا ارشد فاند خیلی کمه ،میخواستم 2سال تقریبا وقت بذارم برای امادگی زبان و نوشتن مقاله و درست کردن پرتفولیو ک شانسمو برا بورس ارشد ببرم بالا،یا اینکه ارشد رو همینجا بخونم و برا دکترا اقدام کنم؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام این اطلاعات رزومه ی منه
    کارشناسی معماری از دانشگاه سراسری با معدل 19.60
    کارشناسی ارشد معماری-انرژی ار دانشگاه تهران با معدل 18.60 - در حال انجام پایان نامه
    قبل از لیسانس معماری لیسانش فیزیک از دانشگاه سراسری هم دارم با معدل 16.5
    مقاله ندارم ولی از پایان نامم میتونم مقاله بدم
    هنوز امتحان زبان ندادم
    پورتفولیو خوبی هم دارم
    اول اینکه میخواستم ببینم با این شرایط برای کانادا شانسی دارم؟
    دوم اینکه با توجه به اینکه برای ارشد فاند کمتره و با دکترا هم over qualified میشم پیشنهادتون خوندن March یا PHD؟ (با توجه به اینکه بدون بورسیه نمیتونم برم و میخوام بعدا بتونم برم سر کار)

Junior Member

سلام
    دانشگاه های مختلفی فاند میدن اما اندازه و شرایطش بستگی داره به وضعیت رزومه و پرتفولیوی شما که چه قدر چشمگیر باشه. فول فاند برای ارشد اون هم در رشته ی معماری اگر با ارفاق نگیم غیر ممکن. حتما خیلی خیلی سخت خواهد بود. توجه داشته باشید که با یک رزومه ی قوی میشه انتظار هر چیزی رو داشت. توی این سایت دانشگاه های سراسر دنیا که یرای معماری فاند میدن رو می تونید ببینید.
    https://www.topuniversities.com/stud...s-around-world

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط asemanizady نمایش پست ها
    سلام دوستان،من کارشناسی معماری دانشگاه دولتی با معدل 18.85 هستم و میتونم امسال به عنوان نفر اول استعداد درخشان برم ارشد(گرایش معماری-معماری) ،ولی با توجه مطالبی ک این چند وقت خوندم ،متوجه شدم ک اگه بخوام برای دکتری معماری بعدها اقدام کنم ممکنه با توجه به overqualified شدنم نتونم به راحتی کاری پیدا کنم.چون من قصدم تحصیل و بعدشم کار و اقامت دائم هست( فعلا هدفم رو استرالیاست).از طرفی هم برا ارشد فاند خیلی کمه ،میخواستم 2سال تقریبا وقت بذارم برای امادگی زبان و نوشتن مقاله و درست کردن پرتفولیو ک شانسمو برا بورس ارشد ببرم بالا،یا اینکه ارشد رو همینجا بخونم و برا دکترا اقدام کنم؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    سلام ببینین بستگی داره به چی علاقه داشته باشین. اگر برای دکترا برین کارتون در خارج از کشور صرفا کارای آکادمیک و دانشگاهی و تحقیقاتی میشه، ولی اگر به کارای طراحی علاقه دارین برای ارشد برین و دنبال کار باشین. من جای شما باشم، فرصتی که الان میتونین ارشد رو همینجا بخونین توی یه دانشگاه خوب رو از دست نمیدم و همزمان زبانم را تقویت میکنمو با مقاله و رزومه خوب دانشگاههای خوی برای دکترا اقدام میکنم.باز بستگی به خودتون داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط artist نمایش پست ها
    سلام ببینین بستگی داره به چی علاقه داشته باشین. اگر برای دکترا برین کارتون در خارج از کشور صرفا کارای آکادمیک و دانشگاهی و تحقیقاتی میشه، ولی اگر به کارای طراحی علاقه دارین برای ارشد برین و دنبال کار باشین. من جای شما باشم، فرصتی که الان میتونین ارشد رو همینجا بخونین توی یه دانشگاه خوب رو از دست نمیدم و همزمان زبانم را تقویت میکنمو با مقاله و رزومه خوب دانشگاههای خوی برای دکترا اقدام میکنم.باز بستگی به خودتون داره.
    بله متوجه هستم و ممنونم بابت وقتتون.ولی همش با خودم فکر میکنم مگه چند نفر رو درسال بعنوان استاد قبول میکنن ...برای دکتری هم خیلیییییی باید زحمت کشید تا اونجا نگهش دارن ،ولی مثلا تو رشته ی ما کسی ک دکتری بگیره نمی تونه تو پروژه هایی ک دانشگاه میگیره کار کنه ؟یعنی همش باید کار تحقیقاتی انجام بده؟ من بیشتر به طراحی علاقه دارم ،لطفا اگه بقیه ی دوستان در مورد نحوه ی کار در مقطع دکتری معماری اطلاعاتی داره، راهنمایی کنه.پیشاپیش ممنون بابت وقتی ک میذارید.

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط asemanizady نمایش پست ها
    یه راهنمایی میکنم به شما.برین رزومه اساتید رو در بیارید و نگاه بکنین متوجه خواهید شد که برای پیدا کردن کار چند نکته رو باید مد نظر داشته باشین.
    1- حدالمکان از بهترین دانشگاه های اون کشور پذیرش بگیرین
    2-شما اول باید چنتا مقاله خوب در بیارین
    3-از همون ابتدا که نمیشه استاد شد و باید کارهای تحقیقی بکنین و یا چند سالی بعنوان دستیار با یه پرفوسور همکاری بکنین تا تدریس یاد بگیری
    4-با خودتون رو راست باشین و کشور مقصد اون رو با توجه به توانایی هاتون انتخاب بکنین و مطمئن باشین با رعایت موارد بالا و رابطه خوب برقرار کردن با استادتون می تونین کار هم پیدا بکنین و نیازی به ارشد مجدد خوندن که کار خیلی اشتباهی هست در بیشتر مواقع نخواهید داشت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)