صفحه 14 از 140 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinus نمایش پست ها
    <p>
    سلام من كه تمام دانشگاه ها رو مطلع نيستم ولي اونهايي رو كه خودم بررسي كردم رو بهتون ميگم تو آمريكا چند ساليه university of oregon درزمينه معماري پايدار پيشرو شده كه اين قضيه حتي روي مسائل مديريت شهري شون هم تاثير گذاشته كه مسئولان شهر تصميم گرفتن شهري پايدار هم بوجود بيارند . . . اين موضوع به شهر شيكاگو هم رسيده و شهردارش به اين موضوع عاقه منده و سعي كردن در خود شيكاگو هم يه كارهايي بكنن. اگر اطلاعات بيشتر ميخوايد برنامه Design e2 ساخت شبكه PBS رو ببينيد يك رنكينگ هم هست كه دانشگاه هاي مطرح امريكا در زمينه معماري پايدار رتبه بندي كرده Sustainable design practices and principles 1. University of Oregon 2. University of Michigan 3. University of California at Berkeley 4. Virginia Polytechnic Institute and State University 5. Auburn University در كانادا دانشگاهي نيست كه اختصاصا برنامه اي با محوريت معماري پايدار تدريس بشه ولي تو همه انشگاه هاي معماريشون چند واحد دروس تئوري و عملي با اين موضوع دارند در انگلستان هم فراوون هستن دانشگاه هايي كه دوره MSc اختصاصي مربوط به معماري پايدار دارند مثل university of edinburgh, cardiff university, nottingham university اينها دانشگاه هايي بود كه خودم چك كردم و حتما تعدادشون بيشتره از استراليا هم كلا خبري ندارم. موفق باشيد</p>
    این دانشگاه هایی که گفتید در زمینه طراحی شهری پایدار هم قوی هستن؟..در ضمن به غیر از یو اس نیوز سایت دیگه ای هست که این رنکینگ ها رو بر اساس گرایش های مختلف داشته باشه؟..مرسی

Member mehdinus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan86 نمایش پست ها
    این دانشگاه هایی که گفتید در زمینه طراحی شهری پایدار هم قوی هستن؟..در ضمن به غیر از یو اس نیوز سایت دیگه ای هست که این رنکینگ ها رو بر اساس گرایش های مختلف داشته باشه؟..مرسی
    در رابطه ا طراحي شهري تو اين دانشگاه ها اطلاعي ندارم چون من فقط دنبال معماريشون بودم. توصيه ميكنم به حرف من يا كس ديگه اي هم بسنده نكنيد و خودتون سايتشون رو ببينيد. كلا 5 دقيقه هم طول نميكشه.
    فقط درمورد طراحي شهري و توسعه پايدار اطلاع دارم در آلمان چند برنامه اينترنشنال با اين موضوع هست كه بورس daad هم دارند برنامه هاش
    بريد سايت www.daad.de تو قسمت كورس فايندر › اينترنشنال › سرچ كنيد مستر معماري پيداشون ميكنيد. توي سايت سفارت آلمان در ايران هم قسمت بورس هاي دآآد اطلاعات راجع بهش هست
    موفق باشيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری دانشگاه روزبهان ساری

سلام دوستان
    من مدرک کارشناسی معماری دارم با معدل 17 ضمنا به نرم افزارهای تخصصی معماری هم مسلطم مثل max. vray. revit. rhino. cad. ... با توجه به اینکه دوسال سابقه کار نورپردازی در چند پروژه بزرگ هم دارم . میخواستم برای فوق به یه کشور اروپایی برم به نظر شما کجا شرایط بهتری داره وسطحش بالاتره و اصلا این سابقه کاری و تسلط به نرم افزار چقد مهمه برای پذیرش ؟

رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط pejmann نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مدرک کارشناسی معماری دارم با معدل 17 ضمنا به نرم افزارهای تخصصی معماری هم مسلطم مثل max. vray. revit. rhino. cad. ... با توجه به اینکه دوسال سابقه کار نورپردازی در چند پروژه بزرگ هم دارم . میخواستم برای فوق به یه کشور اروپایی برم به نظر شما کجا شرایط بهتری داره وسطحش بالاتره و اصلا این سابقه کاری و تسلط به نرم افزار چقد مهمه برای پذیرش ؟
    سلام
    يكي از مداركي كه تمامي دانشگاه ها براي دادن پذيرش و بعد از اون سفارت ها براي دادن ويزا حتما از شما درخواست ميكنند CV هست و مشخصه هرچي پربارتر باشه شانس شما رو بالاتر ميبره.
    قبلا تو يك پست توضيح دادم جاي خو ب و بد نداريم و بسته به تز مورد علاقتون بايد بگرديد دنبال دانشگاهي كه تو اون زمينه قوي باشه. اون پست رو بخونيد.
    اتفاقا بگم يك كورس مستر معماري با گرايش طراحي نورپردازي معماري ديدم ولي يادم نست ايتاليا بود سوئد بود يا كجا
    در زمينه با نرم افزار هم ميتونيد توي پورتفوليتون قابليت ها و توانايي هاتون رو تو هر نرم افزاري نشون بديد
    موفق باشيد

سلام به همه

از بین دوستان کسی هست که موفق شده باشه در رشته معماری از دانشگاههای فرانسه یا بلژیک پذیرش گرفته باشه؟ البته تمام14صفحه رو خوندم متاسفانه کسی نبود ولی امیدوارم که یک نفر پیدا بشه.
    باتشکر
    ارسال مدارک :21/07/10(TNT)
    دریافت مدارک توسط سفارت: 26/07/10
    تاریخ صدور فایل نامبر : 20/09/10
    دریافت از پست ایران: 29/09/10

Junior Member azin_fd آواتار ها

بچه ها کسی راجع به دانشگاه Inchbald School of Design تو انگلیس چیزی میدونه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری ، دانشگاه سوره

سلام به همه دوستان
    من لیسانس معماری با معدل 17 از دانشگاه سوره هستم.
    .حتما خودتون هم می دونید بعضی وقتها دیگه اینقدر آدم search میکنه که سر درگم میشه و بر میگرده نقطه اولش
    تحقیقات زیادی کردم راجب به ادامه تحصیل و رشته مورد علاقه ام هم sustainable architecture design و sustainable landscape design
    و تقریبا یه جورایی دانشگاه هایی که این رشترو دارن میشناسم.دانشگاه ملبورن،زوریخ،NTNu ،سنگاپور و ...
    هر روز گیج تر از دیروز میشم.
    از دوستان این فورم سوال دارم که اگه جواب بدید ممنون میشم.متاسفانه شاید پیامم طولانی باشه ،ممنون از صبرتون.شرایط کلیم رو میگم اگر امکان داشت کمکم کنید.
    قابلیت های خوب نرم افزاری دارم، به زودی امتحان IELTS میدم .نامزدم لیسانس کامپیوتر با تجربه کار 7 سال ( و با توجه به شرایط میتونه برای کبک اقدام کنه که حداقل 2 سال طول میکشه)
    قصد داریم توو این دو سال فوق بخونیم.ترجیحا دانشگاه دولتی و یا با SCHOLARSHIP.
    باور کنین در مورد همه جا مطالعه کردم ولی هنوز .....
    دو نفری 40 -50 تومن داریم بین نروژ ، آلمان ،هلند، استرالیا و یا همون کانادا (بلکم حتی آسیا !!!! مثل مالزی ) آفرری دارید که راهنمایی کنید؟؟به خاطر اینکه بودجمون زیاد نیست واسه همین uniye دولتی مثل NTNU و یا فوند

رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

مدارك مورد نياز جهت اپلاي كردن براي كارشناسي ارشد معماري و معماري منظر(سئوالات متداول)
    Required Documents to Apply for Master of Architecture & Master of Landscape Architecture (FAQs)
    بدليل پيام هايي كه برام در اين رابطه اومد تصميم گرفتم اين پروسه تكميل مدارك و اپلاي كردن براي كارشناسي ارشد معماري و معماري منظر رو كه خودم با تحقيق و جستجو بهش رسيدم، بطور مختصر و مفيد اينجا شرح بدم تا افرادي كه تصميم به اين كار ميگيرند بدونند چه مسيرهايي رو بايد طي كنند.
    **مدير اين قسمت اگر صلاح ديد براي اين موضوع يه تاپيك جديد درست كنه و اين مطلب رو اونجا بذاره كه بچه ها سئوالاتشون رو اونجا مطرح كنن، ممنون**

مرحله اول:پيش نياز ها
    تو اين مرحله شما يا درحال تحصيل هستيد يا فارق التحصيل شديد. به نظر من يهترين زمان براي شروع اين پروسه 2 ترم پاياني شما درتحصيل كارشناسي تون هست.
    بايد بدونيد شما توي اين مرحله به يك پيش نياز اساسي احتياج داريد كه زبان انگليسي و يا اگر قصد تحصيل به زبان ديگه اي داريد همون زبان كشور مقصده.
    براي زبان انگليسي تمام دانشگاه هاي دنيا مدارك آيلتس و تافل رو قبول دارند. ولي اينكه چه نمره اي حداقل نمره مورد قبولشون هست كشور با كشور و دانشگاه با دانشگاه فرق مي كنه و شما اين حداقل نمره رو ميتونيد از توي سايت دانشگاه مورد نظر پيدا كنيد.
    Internaional English Language Testing System (IELTS)
    Test Of English as a Foreign Language )TOELF)
    البته براي تحصيل در مقاطع بالاتر از ليسانس در كشور امريكا و موارد كمتري از دانشگاه هاي كانادا شما نياز به دادن يك آزمون زبان پيشرفته به نام جي آر اي داريد.
    Graduate Record Examination (GRE)
    اطلاعات درباره اين آزمون ها و منابعشون به اندازه كافي در فروم پيدا ميشه.

مرحله دوم:ابتداي كار و زماني كه تصميم به تحصيل در اين مقاطع گرفته ميشود
    شما تو اين مرحله همونطور كه داريد خودتون رو براي آزمون هاي زبان آماده مي كنيد بايد دنبال دانشگاهي توي كشوري بگرديد كه با خواسته هاي شما و گرايش مورد علاقه شما همخوني داشته باشه.بطور مثال شما به مباحث معماري پايدار، تاريخ معماري، مرمت ابنيه، مديريت پروژه . . . يا هر گرايش ديگه اي كه علاقه داشته باشيد از طريق اينترنت و سرچ كردن و ديدن وب سايت هاي دانشگاه ها و ديدن پايگاه هاي رنكينگ و دوستان و استاداي خودتون و هر نحو ديگه اي اون دانشگاه مورد نظر كه توي اون گرايش مورد علاقه شما داراي شهرت بهتري هست رو پيدا كنيد. دليل اين كار اينه كه دانشگاه با دانشگاه توي كشورهاي مختلف ممكنه برنامه درسي متفاوتي داشته باشند و اساتيد اون دانشگاه توانايي هاي بيشتري توي اون گرايش داشته باشند ولي در يك گرايش ديگه اونقدر هم قوي نباشند.
    براي اينكه ديگران هم بتونند از نتايج جستجوهاي شما استفاده كنند لطفا نتيجه تحقيق هاتون در مورد دانشگاه هاي مختلف كشورهاي مختلف رو بصورت خلاصه توي اين موضوع مطرح كنيد.

مرحله سوم: مدارك مرد نياز براي اپلاي كردن و نحوه آماده كردن هر كدام

پورتفوليو
    Portfolio
    مهمترين فاكتور در گرفتن پذيرش براي شما پورتفوليوتون هست. پورتفوليو به كتابچه اي گفته ميشه كه شما توي اون تمام طراحي ها و نمونه كارهاي به درد بخورتون رو بايد نمايش بديد.
    پورتفوليوي خوب چه ويژگي هايي داره؟ ويژگي هاي فرمت و ظاهر و همچنين محتوايي

فرمت
    - ترجيحا قطع كاغذتون رو سايز آ4 در نظر بگيريد كه تمام دانشگاه ها قبول خواهند كرد. اينكه تركيب بنديتون افقي يا عمودي باشه به سليقه خودتونه.
    - سعي كنيد حداكثر50 پيج دورو آماده كنيد.
    - از مدارك اصلي يعني كاغذها و ماكت ها نبايد توش گذاشت. يعني اگر ماكتي داشنيد عكسش يا اگر اسكيس و كروكي داشتيد اسكنش رو استفاده ميكنيد.
    - تمام صفحات و جلد ها بايد طراحي شده و داراي گرافيك مطلوب باشند.
    - صفحه اول رو خالي بذاريد و در صفحات بعد به ترتيب اين موارد رو بياريد. اول متني كوتاه كه توش تعهد كرديد تمام اين نمونه كارها محصول ذهن و دست شماست و درصورتي كه محصول يك كار تيميه شما نقش خودتون رو توي اون تيم دقيقا ذكر كرديد و پايينش تاريخ بزنيد و امضا كنيد.
    دوم حتما يك فهرست تصويري به ترتيب كارهاتون بذاريد و توي اين فهرست كارهاتون رو تفكيك شده بذاريد. مثلا طرح هاي دانشگاه تون كه پاس كرديد كه گذاشتنشون ضروريه با هم. طرح هايي كه به همرام يك تيم مثلا براي شركت تو يك مسابقه انجام داديد با هم. طرح هايي كه توي شركتي كار ميكرديد و انجام داديد با هم. يا آثار مجسمه سازي اگر داريد با هم. نقاشي اگر داريد با هم. اسكيس يا عكاسي يا كروكي اگر داريد هم همينطور.
    سوم بدنه كاره كه طبق فهرست چيده شده و شماره صفحه داره.
    درنهايت هم در صفحه آخر سي وي خودتون رو بذاريد.
    - حتما سعي كنيد طراحي فيزيك اين كتابچه هم خاص باشه و روش فكر كنيد.
    بطور نمونه ميتونيد بروشورها و كاتالوگ هاي نمايشگاهي شركت هاي معتبر خارجي و بعضي از داخلي ها رو ببينيد تا ايده بگيريد. كارهايي مثل بريدن يك كادر توي كاغذ كه يه تصوير خاص توي صفحه بعدش ديده بشه، يا اينكه قابليت يك ماكت ساده باز شونده مثل كتاب داستان بچه ها داشته باشه، يا اگر كليپ براي كارهاتون داريد براي سي دي جايي توي جلد كتابچه طراحي كنيد، يا با استقاده از كاغذ كالك و قابليت هاش لابلاي صفحاتتون استفاده مفيد بكنيد و هزار و يك كار ديگه كه توي طراحي يك كتاب ميشه كرد كه خودتون بهش ميرسيد يا شايد قبلا جايي ديديد. اين كارها خيلي توي نظر كميته انتخاب دانشجو تاثير داره و خودشون هم توي سايت دانشگاه ها معمولا ميگن كه به طراحي پورتفوليو به عنوان يك موضوع طراحي نگاه بشه نه اينكه 4 صفحه پرينت كنيد و سيمي كنيد و بفرستيد!
    - حتما پورت فوليوتون رو صحافي كنيد.
    - البته بگم تعداد خيلي انگشت شماري دانشگاه هستند كه ميگن پورتفوليو رو فقط فايل با فرمت پي دي اف قبول ميكنند، كه در اين صورت يا بايد فايل رو روي سايتشون آپلود كنيد يا روي سي دي يا دي وي دي براشون پست كنيد.

محتوا
    - در پورتفوليوتون هر نوع كار خلاقانه كه ارزش نمايش دادن داره ميتونيد قرار بديد و منحصر به طرح هاي معماري دانشگاهيتون نميشه. براي مثال اگر كارهي زير رو انجام داديد هم ميتونيد بذاريد.
    انواع آثار هنري مثل نقاشي، مجسمه سازي، گرافيك و پوستر و خطاطي، طراحي صحنه تئاتر يا سينما، طراحي صنعتي و . . . بطور كلي بازهم تكرار مي كنم هر نوع كار و طراحي خلاقانه كه ارزش به نمايش گذاشته شدن رو داره.
    - هر نوع اثرتون رو بطور كامل ولي مختصر و به شكل گرافيكي و مصور بايد موضوع طراحي و كانسپت و روند طراحي و نتيجه كار رو با شيت بندي مناسب نشون بديد.
    - در پروژه هاي معماري حتما معرفي سايت و پتانسيل ها و ويژگي ها و نياز هاي فيزيكي طرح و روند رسيدن شما به اين طرح و مداركش مثل نمودار و چارت، پلان، سايت پلان، نما، مقطع، وال سكشن، تصاوير سه بعدي داخلي و خارجي چه دستي چه رندر كامپيوتري بذاريد و به شيت بندي و ترتيب نمايششون هم دقت كنيد.
    - اگر كار تيميه حتما نقش خودتون رو كنار عنوان طرح ذكر كنيد.
    - اگر كار اجرا شده عكس ازش بذاريد.
    - در پلان هاي پيچيده و با تعداد فضاهاي زياد لازم نيست اسم هر فضا باشه و ميتونيد فقط زون بندي رو توي پلانتون نشون بديد مثلا با يك سايه رنگ كمرنگ روي پلان و روش هاي ديگه.
    - زون بندي فضايي هر كاربري توي حجمتون هم نشون بديد.
    - در كنار تصاوير عبارت هاي كوتاه بذاريد كه منظورتون از اون تصوير رو خيلي كوتاه توضيح بده.
    - علامت مقياس، جهت شمال و . . . كه ديگه خودتون وارد بايد باشيد در كنار مدارك ترسيمي فراموش نشه.
    - اسكيس هاتون رو انتخاب شده و تعداد محدودي شون رو بذاريد مثلا 10 تا 15 مورد.
    - كروكي هاتون هم به همين شكل و همينطور عكاسي هاتون رو.
    - اگر داريد فكر ميكنيد چجوري اينهمه مطلب رو بايد توي 50 پيج دورو آ4 جا بديد با شيت بندي و گرافيك جذاب حق داريد چون كار سختيه.

نامه هاي توصيه
    Reccomendation letter - Letter of Reference
    اين نامه ها رو از اساتيد خودتوت و جاهايي كه كارهاي مرتبت با معماري انجام ذاذيذ ميتونيد بگيريد كه معمولا 3 عدد ازشون لازم داريد كه بايد 2تاشون از استادتون باشه.

نامه توصيه خوب چه ويژگي هايي داره؟ ويژگي هاي فرمت و ظاهر و همچنين محتوايي

فرمت
    - بايد فقط 1 صفحه آ4 باشه و مختصر و مفيد و پرينت شده.
    - اصول نگارش نامه بطور كامل توش رعايت شده باشه.
    - بهتره روي سربرگ دانشگاهتون باشه و پايينش حتما مهر و امضا استادتون باشه و تاريخ خورده باشه.
    - اسم و فاميل شما و اون استاد و درسي كه داشتيد باهاش ذكر شه.
    - خيلي از دانشگاه ها يك فايل پي دي اف آماده براي اين نامه دارند كه ميتونيد بديد استادتون پرش كنه.
    - بعضي از دانشگاه ها ميخوان ازتون اين نامه مهر و موم دانشگاه بشه و توي پاكت دانشگاه گذاشته بشه و براشون فرستاده بشه.

محتوا
    - از استادتون بخوايد توي اين نامه مختصرا توانايي هاي شما و نقاط قدرت و احتمالا ضعف شما رو بگه و اگر بتونه بهشون نمره ضعيف متئسط خوب خيلب خوب بده.
    - حتما حتما در انتهاي نامه ذكر بشه درصورت نياز به اطلاعات بيشتر با فلان شماره تلفن يا فكس يا ايميل كه براي استادتونه ميتونند ارتباط برقرار كنند و دقت كنيد آدرس ايميل سازمانيه همون دانشگاه باشه نه ايميل هاي ياهو يا گوگل و غيره.

سي وي يا زندگي نامه
    Curriculum Vitae (CV)
    همينطور كه از اسمش پيداست مدركيه كه توش به ترتيب اززمان حال به گذشته بايد اطلاعات توش ذكر بشه.

سي وي خوب چه ويژگي هايي داره؟

- روي كاغذ آ4 باشه هر چند صفحه كه شد
    - دسته بندي شده باشه مثلا دسته مربوط به تحصيلات،دسته فعاليت ها تحقيقاتي، دسته فعاليت ها ي آموزشي و تدريس ،دسته فعاليت هاي حرفه اي مربوط به تحصيل، دسته فعاليت هاي حرفه اي غير مرتبط، دسته فعاليت هاي داوطلبانه يا والنتييرورك مثل كمك به زلزله زده ها يا معموريت هاي هلال احمر يا كمك به برگزاري يك رويداد مثل همايش المپيادها و غيره، دسته جوايز و تقدير نامه هاي كسب شده، ذسته عضويت در انجمن ها و گروه ها، دسته گواهي هاي دوره هاي فني و حرفه اي كسب شده، دسته فعاليت ها و موفقيت هاي ورزشي، دسته فعاليت ها و موفقيت هاي هنري يا اجتماعي، سفرهاي به قصد درس و كار كه رفتيد چه داخلي و چه خارجي و . . .
    - حتما ابتداي اين مدرك نام كامل خودتون، آدرس پستي، شماره تلفن و فكس، ايميل رو بنويسيد
    - هيچ كدوم موارد از يك خط بيشتر نشه و حتما جلوش تاريخ و سالش و محل انجامش يعني شهر و كشورش قيد بشه
    - مشخصه كه هرچي سي وي شما پربارتر باشه شانس شما هم تو گرفتن پذيرش هم بعد از اون تو گرفتن ويزاي كشور مقصد بيشتر ميشه.

نامه بيان هدف يا انگيزش
    State of Purpose (SOP) - Motivation Letter
    تو اين نامه بايد دليل اينكه تصميم گرفتيد اين درس رو تو اين مقطع و تو اين دانشگاه و اين كشور بخونيد خيلي روشن و منطقي توضيح بديد و بگيد كه بعد از اينكه اين دوره رو تموم كرديد ميخوايد چكار كنيد مثلا ميخوايد وارد بازار كار شيد يا نه، ميخوايد دكتري هم بخونيد يا نه، ميخوايد برگرديد كشورتون رو بسازيد و علمتون رو به افراد ديگه انتقال بديد و . . .

توصيف دروس پاس كرده
    Course Description
    اين مدرك رو شما از دو راه ميتونيد آماده كنيد. اول اينكه بريد وزارت علوم و صورت جلسه و محتواي واحد هاي تدريس شده دانشگاهتون رو يك كپي بگيريد و بديد ترجمه و براي دانشگاه آزادي ها م از سازمان مركزي. دوم اينكه خودتون بشينيد و اسم تمام دروس دورتون رو تك تك تو 2 3 خط هدف از درس، روش تدريش، و مطالب آموزش داده شذه تو هر كدوم رو بنويسيد و بديد مدير گروه دانشگاهتون مهر و امضا كنه و بديدش ترجه.
    - تعذاذ دانشگاه هايي كه اين مدرك رو ميخوان كمه و حتما اول مطمئن شيد كه اين رو از شما ميخوان يا نه بعد دست به كار بشيد.

مدارك دانشگاهي و ريز نمرات و ترجمه هاشون

پاسپورت و اگر نداشتيد كپي شناسنامه يا كارت ملي و ترجمش

گواهي شركت هايي كه اونجا كار ميكرديد يا جايي كه اونجا تدريس داشتيد كه نقش شما تو اون شركت هم ذكر كنه به همراه ترجمه
    ویرایش توسط mehdinus : August 22nd, 2011 در ساعت 11:48 PM

رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

نمونه نوشته هاي آكادميك يا مقاله
    Sample of Academic Writings - Paper
    كه تعداد محدودي از دانشگاه هاي معتبر اين رو از شما خواهند خواست

*** در آخر اگر از بين دوستان كسي چيز تازه اي ازش خواستن يا من فراموش كردم اينجا بذارم رو به ذهنش رسيد بگه تا اين موضوع رو كامل و مفصل كنيم. اگر هم لازم بود خودم در آينده براي اين مدارك يك سري نمونه ميذارم تا ملموس تر بشه ***

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری دانشگاه روزبهان ساری

در مورد شانس پذیرش از دانشگاه های استرالیا و آلمان و فرانسه کسی اطلاعاتی داره؟
    و اینکه آشنایی با زبان فرانسه و آلمانی چقد تو پذیرش و هزینه های تحصیلی تاثیر داره ؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)