صفحه 33 از 140 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424383133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط VAHID_BM نمایش پست ها
    سلام دوستان!!!
    من سال دوم معماری که بودم با این سایت آشنا شدم قبلا می خواستم واسه ارشد اقدام کنم اما ترجیح دادم ارشدم رو ایران باشم تا با موقعیت بهتری واسه دکترا پذیرش بگیرم
    از اون موقع چهار سال میگذره
    الآن ارشد انرژی معماری دانشگاه تهران رو دارم تموم میکنم
    1-توی مدت شدم رتبه 10 کنکور ارشد
    2- یه مقاله دادم توی ISCکه در حال بررسی
    3-یکی دیگه هم دارم مینویسم
    4-سه تا کار پژوهشی کردم با دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شیراز و شهرداری شیراز
    5-چندتا کار حرفه ای در زمینه انرژی کردم
    6- مشاور دانشگاه صتعتی شیراز هم هستم
    7-سابقه تدریس هم دارم
    8-دیگه اینکه همکار پروژه در زمینه تدوین راهنمای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان ایران توی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن هم هستم
    9- معدلم 17.6 هست البته پایان نامه که تموم بشه بیشتر میشه
    10- سریازی هم معافم
    11-یه صحبتایی کردم ممکنه بورس داخل بگیرم واسه همین برای فاند احتمالا نیاز به فول فاند یا میزان زیادی کمک هزینه ندارم.
    اما خب با این حال دوتا مشکل دارم
    پایان نامم مونده زبان هم هنوز هییییچ کاری نکردم واسه سال دیگه میخوام اقدام کنم
    حالا با این اوصاف به نظرتون مخصوصا کسانی که این راهو رفتن، توی یکی از دانشگاه های خوب آمریکا در حد برکلی یا ام آی تی (اعتماد به نفس رو دارید؟ D امکان پذیرش توی رشته مثل پایداری و اینا دارم؟ اصلا برم سمتشون؟
    جسارتا شما چه جوری تونستید با مدرکی که هنوز نگرفتین برای یک دانشگاه اون هم توی شیراز کار کنید!!!!من دوستم با مدرک فوق هنوز بیکار هست و در به در دنبال جور کردن سابقه!!!!تا بتونه بره اونور..خودم هم توی فکر این کار ها هستم..
    سابقه تدریس با مدرک کارشناسی تون چجوری بوده!!!!!!آخه هیچ جا با کاشناسی که نمیشه تدریس کرد!!!منظورتون Assistant استاد هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidkhan2012 نمایش پست ها
    جسارتا شما چه جوری تونستید با مدرکی که هنوز نگرفتین برای یک دانشگاه اون هم توی شیراز کار کنید!!!!من دوستم با مدرک فوق هنوز بیکار هست و در به در دنبال جور کردن سابقه!!!!تا بتونه بره اونور..خودم هم توی فکر این کار ها هستم..
    سابقه تدریس با مدرک کارشناسی تون چجوری بوده!!!!!!آخه هیچ جا با کاشناسی که نمیشه تدریس کرد!!!منظورتون Assistant استاد هست؟
    چه متعجبانه پرسیدید!!! اول اینکه رشته بنده جدید هست و چون فعلا بحث انرژی توی ایران مد شده خیلیا دنبال اموری مثل ممیزی انرژی و ... هستند و رقیب هم کمه. اما اینکه چطور این کارو کردم: توی دانشگاه صنعتی با یکی از اساتید آشنا شدم که توی ضمینه ممیزی صنعتی کار میکرد اما تخصصی در ضمینه ساختمان نداشت و چون قرار دادی برای ممیزی ساختمان از طرف دانشگاه صنعتی منعقد کرده بود من طی قراردادی به عنوان مشاور دانشگاه اون کارهارا رو انجام دادم.
    اما سابقه تدریس اولا به نظرم اطلاعاتتون کامل نیست چون من رفقایی دارم که با همون مدرک کارشناسی و دانشجوی فوق بودن مشغول تدریس در واحد های دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی به صورت حق التدریس هستند اما من ،هم اسیست بودم هم مدرس مبحث 19 بنیاد مسکن فارس که برای مهندسین ناظر استان برگزار می کنه.
    دوست شما اگر نتونسته سابقه کاری با این مدرک داشته باشه مشکل رو باید از خودش پرسید. انقدرا هم بازار کار خراب نیست مخصوصا اگه رشته آدم کمیاب باشه.

Junior Member

در ضمن چون کارم خوب بود الآن توی همون دانشگاه مشاور بهینه سازی مصرف انرژی شون هستم

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_1 نمایش پست ها
    اینکه اصلا عنوان نشه که مستر داری تعبیر به پنهان کردن یا دروغ گفتن نمیشه برای استاد اگه بفهمه؟بالاخره یه سابقه هست واست و پاک هم نمیشه... و اینکه فکر میکنید درسته من با مدرک عمرانم واسه مستر معماری اقدام کنم؟ با توجه به اینکه معدل فوق معماریم خیلی بهتره از معدل لیسانس عمرانه!به نظرتون اگه بخوام واسه مستر اقدام کنم اصلا نباید بگم مدرکم مستره؟

بله این صحبتی که میکنید جای تامل داره... اما قبل از هرچیز یه چیزیو بتون بگم: از قدیم گفتن هیچوقت دروغ نگو اما لازم همیشه راستشم بگی ! بنابر این گاهی میشه یه چیزاییو تا زمانی که از آدم پرسیده یا خواسته نشده نگه...
    اما رجع به اصل قضیه... ببینید شما به واسطه تحصیلات فوق لیسانس معماریتون بهرحال پورتفولیوی معماری دارید اما اگر قرار شد با مدرک لیسانس عمرانتون واسه مستر معماری اپلای کنید احتمالا باید module های 3 ساله یا 3.5 ساله فوق لیسانسو اپلای کنید... ( حداقل در امریکا اینجوره چون رشته لیسانس و فوق لیسانس یکی نیست و باید یه تعداد واحد بیشتر بگذرونید)

اما اگر فوق معماریتونو گرفتید و با اون خواستید اقدام کنید... حالا 2 تا گزینه دارید یکی مستر که اون خودش حالات مختلفی داره ... تو این شرایط میتونید واسه یه دوره post-professional و یا مشابه که حدود 1.5 تا 2 ساله اپلای کنید و یا اینکه کلا واسه دکترا اقدام کنید............ دیگه تصمیم با شما

Junior Member

سلام دوستان
    با توجه به اینکه رنکینگ کلی دانشگاه های اروپا نیست. به غیر از سایت graduate architecture نیست!
    می خواستم بدونم بین دانشگاه های اروپا مثلا ایتالیا و اتریش و بلژیک، کدوم دانشگاه ها بهترن برای معماری؟ یکم جنبه هنری هم داشته باشن... تکنولوژی صرف نباشن... به نظرتون سطحشون نسبت به دانشگاه های ایران مثلا دانشگاه تهران چه طوریه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط archg نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با توجه به اینکه رنکینگ کلی دانشگاه های اروپا نیست. به غیر از سایت graduate architecture نیست!
    می خواستم بدونم بین دانشگاه های اروپا مثلا ایتالیا و اتریش و بلژیک، کدوم دانشگاه ها بهترن برای معماری؟ یکم جنبه هنری هم داشته باشن... تکنولوژی صرف نباشن... به نظرتون سطحشون نسبت به دانشگاه های ایران مثلا دانشگاه تهران چه طوریه؟

دوستان عزیز ... اگر اطلاعاتم کاملا صحیح نیست اصلاح کنند...
    با توجه به دانسته های من... کلا اگر سطح علمی دانشگاه براتون مهمه ایتالیا رو کلا بیخیال شید !!! دیگه گذشت اون دوران طلایی و سطح بالای تحصیل معماری در ایتالیا... بهترین دانشگاه هاش( که اصلا کلا به 5 تا نمیرسند) با هنرهای زیبا برابری نمی کنند...
    بین بلژیک و اتریش قطعا اتریش در هنر قوی تره ... البته استثنا در مورد یکی 2 تا دانشگاه وجود داره... اما اصولا بهترین آکادمی های هنر اروپا در اتریشه.. منتها مشکل عمده برای ادامه تحصیل معماری در اتریش داشتن مصاحبه یا در واقع آزمون عملی اه... ولی بلژیک روال عادی پذیرشو داره

Junior Member

شما اطلاعی دارین که کدوم دانشگاه اتریش بهتره؟ من میدونم فقط یه دانشگاش امتحان ورودی داری، دانشگاه هنرهای کاربردیش که ظاها حدید استادشه... ولی بقیه دانشگاه هاش اینطوری نیس؟ از بقیه دانشگاه هاش خبر دارین؟سطح علمی شو اینا؟ کلا به نظرتون کدوم دانشگاه های اروپا که شرایط دانشگاه های اتریش رو از نظر مالی دارن برای معماری بهته؟
    بین دانشگاهایی که فاند میدن به معماری چی؟ من بیشتر پلی تکنیک میلان رو شنیدم که فاند میده!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture, University of Art

تجربه من:
    طبق نتیجه ای که من از پذیرشم گرفتم، در رشته معماری، مهمترین فاکتور تعین کننده پورت فولیوس!! پورت فولیو باید کاملا صادقانه باشه ولی با بهترین پرزانته ممکنه.... حتما کارای خودتونو بزارین چون استادا کاملا متوجه دانشجویی بودن یا نبودن پروژه های شما می شن ولی بهترین رندرها و تصاویرتون رو انتخاب کنید.
    بعد از پورت فولیو، اس ا پی مهم هست، چرا که هدف و میزان رشدتون در معماری رو نشون میده. سعی کنید با خودتون کاملا صادق باشین، بفهمین در چه نقطه ای قرار داشتین و به کجا رسیدن اونوقت همین رو با زبان سلیس در قالب اس ا پی بیان کنید.
    معدل در معماری بعد از این دو فاکتور مهم هست، بین معدل 16.5 و 17.5 واقعا تفاوتی نیست.... ولی از نمراتتون هم غافل نشین.
    اگر نمره زبان شما به اندازه همون چیزی هست که دانشگاه ازتون می خواد، بیشتر بودنش، خیلی تاثیری به حالتون نداره و حرصشو نخورید.
    جی آر ایی هم باید داشته باشین ولی خیلی فک نکنید که جی آر ایی بالا می تونه کیفیت پایین پورت فولیو رو پوشش بده
    تو رشته ما فاند خیلی کمه پس یا باید حساب هزینه هاتون رو برای یک سال اول بکنید ( حداقل یک ترم اول) یا اینکه توقعتون رو برای دانشگاه ها خوب بیارین پایین....
    اگر مقاله داشته باشین شانس گرفتن فاندتون می ره بالا ولی خب معمولا در دوره لیسانس مقاله نوشتن خیلی باب نیست ....
    راجع به پورت فولیو: عکس هم بزارین ( سعی کنید عکساتون از طرز فکر معینی پیروی کنن و آشفتگی ذهنی رو به مخاطب نرسونن)
    اسکیساتون قلمش یکسان باشه از صدیق و غیره تقلید نکنین
    از پروژه های مقدماتتون هم استفاده کنید
    خیلی زیرکانه در عین پرزانته موفق یه جایی هم برای قلم خوردگی اسکیس یا کثیفی ماکت بزارین که مخاطب مطمئن بشه کار کار خودتون ( البته زیاده روی نکنید واگر نه با شلختگی اشتباه گرفته می شه)
    کار گرافیکی مثل پوستر و یا معماری داخلی هم گزینه های خوبی برای نشون دادن توانایی هاتون هست
    امیدوارم همگی موفق باشین ....

نقل قول نوشته اصلی توسط archg نمایش پست ها
    شما اطلاعی دارین که کدوم دانشگاه اتریش بهتره؟ من میدونم فقط یه دانشگاش امتحان ورودی داری، دانشگاه هنرهای کاربردیش که ظاها حدید استادشه... ولی بقیه دانشگاه هاش اینطوری نیس؟ از بقیه دانشگاه هاش خبر دارین؟سطح علمی شو اینا؟ کلا به نظرتون کدوم دانشگاه های اروپا که شرایط دانشگاه های اتریش رو از نظر مالی دارن برای معماری بهته؟
    بین دانشگاهایی که فاند میدن به معماری چی؟ من بیشتر پلی تکنیک میلان رو شنیدم که فاند میده!

دوست عزیز راجع به اتریش تقریبا اطلاعاتم کامله ... سال گذشته یه کارگاه و همایشی برگزار شد من باب پارامتریسیسم!!! من حضور داشتم... مدعوینش آقایون Greg Lynn.... Patrik Schumakher... Donald Bates.... David Rex و آقای شیردل و اینا بودن... تقریبا با همشون صحبت کردم اما بهترین جواب ها و همکاری رو از گرگ لین گرفتم.... اتریش دانشگاه ها و آکادمی ها و موسسات هنر و معماری زیادی داره... یه تعدادیشون زبان تدریس در اون ها آلمانیه ... بعضی از همین ها knowledge of german رو پیشنیاز میدونند بعضی ها هم نه... و یه سری دیگه هم که زبان تدریس انگلیسیه... اما راجع به این دسته... مهمترین و بزرگترین هاش عبارتند از:

University of Applied Arts Vienna
    Academy of Fine Arts Vienna
    University of Arts and Industrial Design Linz
    Graz University of Technology
    Vienna University of Technology

اما با گرگ لین که حرف زدم ... ایشون گفت ( و البته من بعدا خودم رفتم دیدم !!!) تو uni of applied arts ... ا 3 تا گروه وجود داره که هر کدوم توسط یه شخصی conduct میشه... یه گروه با گرک لین اند یه گروه با زاها حدید و پاتریک شوماخر و گروه آخر با هانی رشید ( البته قبلا با وولف پریکس بودن) .... خلاصه گفت اگر به institute من اپلای میکنی کل دوره را با من خواهی بود و نه زاها !!! ضمن اینکه دوره مستر تو این دانشگاه 3 ساله است.... خلاصه ایشون که به ما چراغ سبز نشون داد ... کلی بحث معماری هم باش کردیم !!!! بهرحال این دانشگاه امتحان عملی رو داره که توی جولای برگزار میشه و شامل 3 تا بخشه... مدلینگ با ابزار آلات دستی ( همون ماکت سازی خودمونه!!) ... مهارت های ترسیمی دستی... و مهارت های شبیه سازی کامپیوتری... که همشون در یه مدت کمی ازتون امتحان میگیرند...

آکادمی هنرهای زیبای وین که مدیریت گروهش با خانم نسرین سراجی اه هم مشابه این دانشگاه امتحان عملی داره و به مراتب گرفتن پذیرش ازش مشکل تره... اما خوب دیگه آخر فضای هنریه !!! اصلا انگار تووووو هنری!!!

اون 3 تا دانشگاه دیگه مثل Graz تا جایی که یادمه مستر انگلیسی معماری نداشت و TUwien هم مدیریت ساخت انگلیسی داشت و اون Linz هم طراحی صنعتی به زبان انگلیسی داشت نه مستر معماری...

ببینید اصولا تحصیلات عالی در اروپا در بعضی کشور ها رایگان و یا با شهریه خیلی کمه... اتریش و آلمان از این دسته کشورهاند.... اماخوب بهرحال هزینه های زندگی در اون ها باقیه.... الان این اتریشه حدود ترمی 360 یورو اه که اصلا رقمی نیست....
    راجع به فاند ... از هرجایی ممکنه... ببینید پلی تکنیک میلان دیگه کیفیت سابقو نداره ... حداقل توی معماری... چندتا از کمپ های کوچک و ضعیفش جدیدا دارن معماری میگیرن اما گمپ های خوبش کماکان لئونارئو و پیاچنزا است... توی بورس هاش پلاتینیوم خوبه و تا حدی گلد ... ما بقی تازه شرایطشو با جاهیی مثل آلمان و اتریش برابر میکنه... بهرحال به نظر من ایتالیا رو بذارید گزینه آخر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arch_one نمایش پست ها
    دوست عزیز راجع به اتریش تقریبا اطلاعاتم کامله ... سال گذشته یه کارگاه و همایشی برگزار شد من باب پارامتریسیسم!!! من حضور داشتم... مدعوینش آقایون Greg Lynn.... Patrik Schumakher... Donald Bates.... David Rex و آقای شیردل و اینا بودن... تقریبا با همشون صحبت کردم اما بهترین جواب ها و همکاری رو از گرگ لین گرفتم.... اتریش دانشگاه ها و آکادمی ها و موسسات هنر و معماری زیادی داره... یه تعدادیشون زبان تدریس در اون ها آلمانیه ... بعضی از همین ها knowledge of german رو پیشنیاز میدونند بعضی ها هم نه... و یه سری دیگه هم که زبان تدریس انگلیسیه... اما راجع به این دسته... مهمترین و بزرگترین هاش عبارتند از:

University of Applied Arts Vienna
    Academy of Fine Arts Vienna
    University of Arts and Industrial Design Linz
    Graz University of Technology
    Vienna University of Technology

اما با گرگ لین که حرف زدم ... ایشون گفت ( و البته من بعدا خودم رفتم دیدم !!!) تو uni of applied arts ... ا 3 تا گروه وجود داره که هر کدوم توسط یه شخصی conduct میشه... یه گروه با گرک لین اند یه گروه با زاها حدید و پاتریک شوماخر و گروه آخر با هانی رشید ( البته قبلا با وولف پریکس بودن) .... خلاصه گفت اگر به institute من اپلای میکنی کل دوره را با من خواهی بود و نه زاها !!! ضمن اینکه دوره مستر تو این دانشگاه 3 ساله است.... خلاصه ایشون که به ما چراغ سبز نشون داد ... کلی بحث معماری هم باش کردیم !!!! بهرحال این دانشگاه امتحان عملی رو داره که توی جولای برگزار میشه و شامل 3 تا بخشه... مدلینگ با ابزار آلات دستی ( همون ماکت سازی خودمونه!!) ... مهارت های ترسیمی دستی... و مهارت های شبیه سازی کامپیوتری... که همشون در یه مدت کمی ازتون امتحان میگیرند...

آکادمی هنرهای زیبای وین که مدیریت گروهش با خانم نسرین سراجی اه هم مشابه این دانشگاه امتحان عملی داره و به مراتب گرفتن پذیرش ازش مشکل تره... اما خوب دیگه آخر فضای هنریه !!! اصلا انگار تووووو هنری!!!

اون 3 تا دانشگاه دیگه مثل Graz تا جایی که یادمه مستر انگلیسی معماری نداشت و TUwien هم مدیریت ساخت انگلیسی داشت و اون Linz هم طراحی صنعتی به زبان انگلیسی داشت نه مستر معماری...

ببینید اصولا تحصیلات عالی در اروپا در بعضی کشور ها رایگان و یا با شهریه خیلی کمه... اتریش و آلمان از این دسته کشورهاند.... اماخوب بهرحال هزینه های زندگی در اون ها باقیه.... الان این اتریشه حدود ترمی 360 یورو اه که اصلا رقمی نیست....
    راجع به فاند ... از هرجایی ممکنه... ببینید پلی تکنیک میلان دیگه کیفیت سابقو نداره ... حداقل توی معماری... چندتا از کمپ های کوچک و ضعیفش جدیدا دارن معماری میگیرن اما گمپ های خوبش کماکان لئونارئو و پیاچنزا است... توی بورس هاش پلاتینیوم خوبه و تا حدی گلد ... ما بقی تازه شرایطشو با جاهیی مثل آلمان و اتریش برابر میکنه... بهرحال به نظر من ایتالیا رو بذارید گزینه آخر
    مرسی از مطالب مفیدتون
    میدونین مستر های انگلیسی که بدون شهریه هستن تو اروپا به غیر از اینا چیه؟
    چون با امتحان داشتن و ۳ سال بودن یکم مخارجش بالاتره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)