صفحه 34 از 140 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434484134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_1 نمایش پست ها
    اینکه اصلا عنوان نشه که مستر داری تعبیر به پنهان کردن یا دروغ گفتن نمیشه برای استاد اگه بفهمه؟بالاخره یه سابقه هست واست و پاک هم نمیشه... و اینکه فکر میکنید درسته من با مدرک عمرانم واسه مستر معماری اقدام کنم؟ با توجه به اینکه معدل فوق معماریم خیلی بهتره از معدل لیسانس عمرانه!به نظرتون اگه بخوام واسه مستر اقدام کنم اصلا نباید بگم مدرکم مستره؟
    اصلا پنهان نکن.چون اگه به استادتم نگی بعد که مدارکتو می فرستی می فهمه و برات شاید خوب نباشه.ضمنا امریکا فقط به دکتری مجدد پذیرش نمیده و خیلی ها رو دیدم که مستر مجدد خوندن.اتفاقا فک کنم کسی که مستر داره راحت تر براش پذیرش مستر می دن.خیلی ها تو این سایت بودن که نتونستن پذیرش دکتری بگیرن دانشگاه پیشنهاد مستر مجدد داده بهشون.
    دوستان اگه اشتباه می گم بگین که دوستمونو تو دردسر نندازیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط archg نمایش پست ها
    مرسی از مطالب مفیدتون
    میدونین مستر های انگلیسی که بدون شهریه هستن تو اروپا به غیر از اینا چیه؟
    چون با امتحان داشتن و ۳ سال بودن یکم مخارجش بالاتره؟

والا من کامل راجع به بقیه کشورها تو اروپا اطلاعات ندارم ... اما میتونید از wiki و masterportal.eu مسترها رو تو کشور های مختلف با هزینه و زبان تدریسشون پیدا کنید....
    اما کلا فکر میکنم توی بلژیک و اتریش و آلمان و سوییس تحصیل رایگان رو بهتر از بقیه پیدا کنید.

سلام ببخشین اما من به عنوان کسی که ایتالیا درس خوندم اصلا با این صحبت شما موافق نیستم.
    اولا که من با اینکه خودم پلی تکنیک درس خوندم به خودم اجازه نمی دم اینقدر مطمئن همه دانشگاههای ایتالیا را زیر سوال ببرم.دوما مساله اینه که اگر معماری رشته ایه که بین هنر و مهندسی شناوره و هرجایی به یه بخشیش بیشتر بها می دن . پلی تکنیک میلان مثلا از اسمشم معلومه که دانشجو را برای صنعت و بازار کارآماده می کنه و روی جنبه های تئوری و هنری کمتر تمرکز داره. عمده درسها گرایششون به سمت مباحث شهرسازیه چون اروپا به خصوص ایتالیا روی شهرسازیشون خیلی حساسن و مثلا نمیشه به راحتی یه استا را توجیه کرد که یه طرح نا همگون با کانتکست شهری پیشنهاد بدی. بسیار روی تکنولوژی معماری کار می کنن و توی مرمت حرف اول را در دنیا می زنن . به علاوه ارتباط خیلی قوی ای با دانشگاه های دیگه ی دنیا دارن و مثلا یکی می تونه یه سال از مسترش را براحتی آمریکا یا کانادا بخونه. من اعتقادم اینه که دانشگاه به آدم باید راه وارد شدن به عرصه کار را یاد بده و خلاقیت و بخش هنری معماری را از طریق مطالعه تمرین و مشاهده می شه تقویت کرد. سالانه در میلان بزرگترین نمایشگاه های دیزاین و مد و ....بین المللی برگزار میشه که فقط توی جو اونها قرار گرفتن کلی سلیقه هنری آدم را تقویت می کنه. برای ورود در لیسانس معماری پلی تکنیک پارسال بیشتر از 80% ایرانیها را رد کرد چون حداقل نمره آزمون را بالا بردن و طبق برنامه ای که دارن تا 3 سال دیگه در دانشگاه فقط به زبان انگلیسی تدریس می شه . و در این حلت رقابت برای پذیرش شدن به عنوان دانشجوی خارجی چندین برابر سخت تر میشه . نظر من اینه که با توجه به اینکه با بازار کار اروپا آشنایی نسبی دارم بهتره مستر را تو دانشگاهی خوند که فنی تر با معماری برخورد می کنن . در غیر این صورت طراحی داخلی گزینه خوبیه. البته رشته های environmental architecture و project management به شدت توصیه میشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط arch_one نمایش پست ها
    دوستان عزیز ... اگر اطلاعاتم کاملا صحیح نیست اصلاح کنند...
    با توجه به دانسته های من... کلا اگر سطح علمی دانشگاه براتون مهمه ایتالیا رو کلا بیخیال شید !!! دیگه گذشت اون دوران طلایی و سطح بالای تحصیل معماری در ایتالیا... بهترین دانشگاه هاش( که اصلا کلا به 5 تا نمیرسند) با هنرهای زیبا برابری نمی کنند...
    بین بلژیک و اتریش قطعا اتریش در هنر قوی تره ... البته استثنا در مورد یکی 2 تا دانشگاه وجود داره... اما اصولا بهترین آکادمی های هنر اروپا در اتریشه.. منتها مشکل عمده برای ادامه تحصیل معماری در اتریش داشتن مصاحبه یا در واقع آزمون عملی اه... ولی بلژیک روال عادی پذیرشو داره

سلام ببخشین اما من به عنوان کسی که ایتالیا درس خوندم اصلا با این صحبت شما موافق نیستم.
    اولا که من با اینکه خودم پلی تکنیک درس خوندم به خودم اجازه نمی دم اینقدر مطمئن همه دانشگاههای ایتالیا را زیر سوال ببرم.دوما مساله اینه که اگر معماری رشته ایه که بین هنر و مهندسی شناوره و هرجایی به یه بخشیش بیشتر بها می دن . پلی تکنیک میلان مثلا از اسمشم معلومه که دانشجو را برای صنعت و بازار کارآماده می کنه و روی جنبه های تئوری و هنری کمتر تمرکز داره. عمده درسها گرایششون به سمت مباحث شهرسازیه چون اروپا به خصوص ایتالیا روی شهرسازیشون خیلی حساسن و مثلا نمیشه به راحتی یه استا را توجیه کرد که یه طرح نا همگون با کانتکست شهری پیشنهاد بدی. بسیار روی تکنولوژی معماری کار می کنن و توی مرمت حرف اول را در دنیا می زنن . به علاوه ارتباط خیلی قوی ای با دانشگاه های دیگه ی دنیا دارن و مثلا یکی می تونه یه سال از مسترش را براحتی آمریکا یا کانادا بخونه. من اعتقادم اینه که دانشگاه به آدم باید راه وارد شدن به عرصه کار را یاد بده و خلاقیت و بخش هنری معماری را از طریق مطالعه تمرین و مشاهده می شه تقویت کرد. سالانه در میلان بزرگترین نمایشگاه های دیزاین و مد و ....بین المللی برگزار میشه که فقط توی جو اونها قرار گرفتن کلی سلیقه هنری آدم را تقویت می کنه. برای ورود در لیسانس معماری پلی تکنیک پارسال بیشتر از 80% ایرانیها را رد کرد چون حداقل نمره آزمون را بالا بردن و طبق برنامه ای که دارن تا 3 سال دیگه در دانشگاه فقط به زبان انگلیسی تدریس می شه . و در این حالت رقابت برای پذیرش شدن به عنوان دانشجوی خارجی چندین برابر سخت تر میشه . نظر من اینه که با توجه به اینکه با بازار کار اروپا آشنایی نسبی دارم بهتره مستر را تو دانشگاهی خوند که فنی تر با معماری برخورد می کنن . در غیر این صورت طراحی داخلی گزینه خوبیه. البته رشته های environmental architecture و project management به شدت توصیه میشه .

دوستان عزیز ... اگر اطلاعاتم کاملا صحیح نیست اصلاح کنند...
    با توجه به دانسته های من... کلا اگر سطح علمی دانشگاه براتون مهمه ایتالیا رو کلا بیخیال شید !!! دیگه گذشت اون دوران طلایی و سطح بالای تحصیل معماری در ایتالیا... بهترین دانشگاه هاش( که اصلا کلا به 5 تا نمیرسند) با هنرهای زیبا برابری نمی کنند...
    بین بلژیک و اتریش قطعا اتریش در هنر قوی تره ... البته استثنا در مورد یکی 2 تا دانشگاه وجود داره... اما اصولا بهترین آکادمی های هنر اروپا در اتریشه.. منتها مشکل عمده برای ادامه تحصیل معماری در اتریش داشتن مصاحبه یا در واقع آزمون عملی اه... ولی بلژیک روال عادی پذیرشو داره

دوست عزیز راجع به اتریش تقریبا اطلاعاتم کامله ... سال گذشته یه کارگاه و همایشی برگزار شد من باب پارامتریسیسم!!! من حضور داشتم... مدعوینش آقایون Greg Lynn.... Patrik Schumakher... Donald Bates.... David Rex و آقای شیردل و اینا بودن... تقریبا با همشون صحبت کردم اما بهترین جواب ها و همکاری رو از گرگ لین گرفتم.... اتریش دانشگاه ها و آکادمی ها و موسسات هنر و معماری زیادی داره... یه تعدادیشون زبان تدریس در اون ها آلمانیه ... بعضی از همین ها knowledge of german رو پیشنیاز میدونند بعضی ها هم نه... و یه سری دیگه هم که زبان تدریس انگلیسیه... اما راجع به این دسته... مهمترین و بزرگترین هاش عبارتند از:

University of Applied Arts Vienna
    Academy of Fine Arts Vienna
    University of Arts and Industrial Design Linz
    Graz University of Technology
    Vienna University of Technology

اما با گرگ لین که حرف زدم ... ایشون گفت ( و البته من بعدا خودم رفتم دیدم !!!) تو uni of applied arts ... ا 3 تا گروه وجود داره که هر کدوم توسط یه شخصی conduct میشه... یه گروه با گرک لین اند یه گروه با زاها حدید و پاتریک شوماخر و گروه آخر با هانی رشید ( البته قبلا با وولف پریکس بودن) .... خلاصه گفت اگر به institute من اپلای میکنی کل دوره را با من خواهی بود و نه زاها !!! ضمن اینکه دوره مستر تو این دانشگاه 3 ساله است.... خلاصه ایشون که به ما چراغ سبز نشون داد ... کلی بحث معماری هم باش کردیم !!!! بهرحال این دانشگاه امتحان عملی رو داره که توی جولای برگزار میشه و شامل 3 تا بخشه... مدلینگ با ابزار آلات دستی ( همون ماکت سازی خودمونه!!) ... مهارت های ترسیمی دستی... و مهارت های شبیه سازی کامپیوتری... که همشون در یه مدت کمی ازتون امتحان میگیرند...

آکادمی هنرهای زیبای وین که مدیریت گروهش با خانم نسرین سراجی اه هم مشابه این دانشگاه امتحان عملی داره و به مراتب گرفتن پذیرش ازش مشکل تره... اما خوب دیگه آخر فضای هنریه !!! اصلا انگار تووووو هنری!!!

اون 3 تا دانشگاه دیگه مثل Graz تا جایی که یادمه مستر انگلیسی معماری نداشت و TUwien هم مدیریت ساخت انگلیسی داشت و اون Linz هم طراحی صنعتی به زبان انگلیسی داشت نه مستر معماری...

ببینید اصولا تحصیلات عالی در اروپا در بعضی کشور ها رایگان و یا با شهریه خیلی کمه... اتریش و آلمان از این دسته کشورهاند.... اماخوب بهرحال هزینه های زندگی در اون ها باقیه.... الان این اتریشه حدود ترمی 360 یورو اه که اصلا رقمی نیست....
    راجع به فاند ... از هرجایی ممکنه... ببینید پلی تکنیک میلان دیگه کیفیت سابقو نداره ... حداقل توی معماری... چندتا از کمپ های کوچک و ضعیفش جدیدا دارن معماری میگیرن اما گمپ های خوبش کماکان لئونارئو و پیاچنزا است... توی بورس هاش پلاتینیوم خوبه و تا حدی گلد ... ما بقی تازه شرایطشو با جاهیی مثل آلمان و اتریش برابر میکنه... بهرحال به نظر من ایتالیا رو بذارید گزینه آخر

نقل قول نوشته اصلی توسط nayereharch نمایش پست ها
    اولا که من با اینکه خودم پلی تکنیک درس خوندم به خودم اجازه نمی دم اینقدر مطمئن همه دانشگاههای ایتالیا را زیر سوال ببرم.دوما مساله اینه که اگر معماری رشته ایه که بین هنر و مهندسی شناوره و هرجایی به یه بخشیش بیشتر بها می دن . پلی تکنیک میلان مثلا از اسمشم معلومه که دانشجو را برای صنعت و بازار کارآماده می کنه و روی جنبه های تئوری و هنری کمتر تمرکز داره. عمده درسها گرایششون به سمت مباحث شهرسازیه چون اروپا به خصوص ایتالیا روی شهرسازیشون خیلی حساسن و مثلا نمیشه به راحتی یه استا را توجیه کرد که یه طرح نا همگون با کانتکست شهری پیشنهاد بدی. بسیار روی تکنولوژی معماری کار می کنن و توی مرمت حرف اول را در دنیا می زنن . به علاوه ارتباط خیلی قوی ای با دانشگاه های دیگه ی دنیا دارن و مثلا یکی می تونه یه سال از مسترش را براحتی آمریکا یا کانادا بخونه. من اعتقادم اینه که دانشگاه به آدم باید راه وارد شدن به عرصه کار را یاد بده و خلاقیت و بخش هنری معماری را از طریق مطالعه تمرین و مشاهده می شه تقویت کرد. سالانه در میلان بزرگترین نمایشگاه های دیزاین و مد و ....بین المللی برگزار میشه که فقط توی جو اونها قرار گرفتن کلی سلیقه هنری آدم را تقویت می کنه. برای ورود در لیسانس معماری پلی تکنیک پارسال بیشتر از 80% ایرانیها را رد کرد چون حداقل نمره آزمون را بالا بردن و طبق برنامه ای که دارن تا 3 سال دیگه در دانشگاه فقط به زبان انگلیسی تدریس می شه . و در این حلت رقابت برای پذیرش شدن به عنوان دانشجوی خارجی چندین برابر سخت تر میشه . نظر من اینه که با توجه به اینکه با بازار کار اروپا آشنایی نسبی دارم بهتره مستر را تو دانشگاهی خوند که فنی تر با معماری برخورد می کنن . در غیر این صورت طراحی داخلی گزینه خوبیه. البته رشته های environmental architecture و project management به شدت توصیه میشه .

دوست عزیز من به هیچ وجه قصد دست کم گرفتن و یا توهین به کسانی که پلی تکنیک درس خوندن رو ندارم... من چندتا از دوستای خودم اونجا میخونن. هم معماری هم بقیه مهندسیا... این چند وقت یکیشون که تازه دکتراشو دفاع کرده برگشت ایران ... صحبت که میکرد راجع به دانشگاه ای رده بالال اروپا گفت ایتالیا رو بذار آخرین انتخابت تو اروپا... البته نکته اینجاست که اون با توجه به حرفایی که من زدم و برنامه هام اینو گفت... حالا شاید برای یه نفر همین ایتالیا بهترین گزینه اش باشه...
    اما یه چیز دیگه که من گفتم این بود که اخیرا اوضاع و سطح علمی پلی تکنیک نسبت به گذشته افت کرده و گرنه تا چندسال پیش از بهترین گزینه ها در اروپا بوده...

Junior Member

سلام
    میدونم احتمالا بهم میخندین ولی من نمیدونم مدارک مورد نیاز هر دانشگاه برای اپلای کردن معماری رو از کجا باید نگاه کنم! (((( تو سایت هر دانشگاه که میرم گیج میزنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture, University of Art

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra1987 نمایش پست ها
    سلام
    میدونم احتمالا بهم میخندین ولی من نمیدونم مدارک مورد نیاز هر دانشگاه برای اپلای کردن معماری رو از کجا باید نگاه کنم! (((( تو سایت هر دانشگاه که میرم گیج میزنم.
    قسمت admission/ admission requirements

Junior Member

منظور از sample writingآکادمیک که در قسمت مدارک لازم برای پذیرش بعضی جاها هست چیه دقیقا؟از کجا باید بیاریم همچین چیزی رو؟

Junior Member

من برای phd معماری و کانادا و آمریکا میخام اقدام کنم . اما تو پیدا کردن استاد به مشکل برخوردم از اونجایی که research interest خیلی از اساتید عزیز تو صفحشون تو سایت دانشگاه معلوم نیست.
    به نظرتون چه کنم چون برای فاند هم ارجحیت با تماس با استاداس.
    حتی اونقدر موندم که شاید برم سراغ یکی از موسسات معتبر که پذیرش میگیرن.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط azi6360 نمایش پست ها
    من برای phd معماری و کانادا و آمریکا میخام اقدام کنم . اما تو پیدا کردن استاد به مشکل برخوردم از اونجایی که research interest خیلی از اساتید عزیز تو صفحشون تو سایت دانشگاه معلوم نیست.
    به نظرتون چه کنم چون برای فاند هم ارجحیت با تماس با استاداس.
    حتی اونقدر موندم که شاید برم سراغ یکی از موسسات معتبر که پذیرش میگیرن.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    شما research interest تون چی هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)