صفحه 46 از 140 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

دوستان عزیز دانشگاه های اتریش در رشته معماری قوی هستند یا خیر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط armin021 نمایش پست ها
    دوستان عزیز دانشگاه های اتریش در رشته معماری قوی هستند یا خیر؟
    بله دوست عزیز
    پست 329 بنده رو در همین تاپیک مطالعه بفرمایید.

Junior Member

فرزاد جان میشه لطفن منو راهنمایی کنید...
    من لیسانس معماری دانشگاه ملی ...آلمانی و انگلیسی بلدم و 10.000یورو پس انداز دارم...

نقل قول نوشته اصلی توسط roxanaa نمایش پست ها
    فرزاد جان میشه لطفن منو راهنمایی کنید...
    من لیسانس معماری دانشگاه ملی ...آلمانی و انگلیسی بلدم و 10.000یورو پس انداز دارم...

شما اگه تشریف بیارین اتریش با این پس اندازتون یک سال میتونین زندگی کنید و شهریه دانشگاه رو پرداخت کنید .....

Junior Member

سلام دوستان
    من برای Master's of Architecture اقدام کردم و از دانشگاه های زیر پذیرش گرفتم اما واقعا نمی دونم کدومش بهتره و انقدر رنکینگ های مختلف هست که نمیشه نتیجه گیری قطعی کرد راجع به دانشگاه ها. می خواستم اگر ممکنه منو راهنمایی کنید.
    --Louisiana State University
    --Ohio State University, Columbus
    --University of Cincinnati
    --University of Miami
    --USC University of Southern California, Los Angeles
    --Pratt Institute , New York
    --Southern Institute of Architecture, Los Angeles
    --University of Michigan
    --Temple University, Philadelphia
    --University of Calgary, Canada

نقل قول نوشته اصلی توسط nilgoonf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای Master's of Architecture اقدام کردم و از دانشگاه های زیر پذیرش گرفتم اما واقعا نمی دونم کدومش بهتره و انقدر رنکینگ های مختلف هست که نمیشه نتیجه گیری قطعی کرد راجع به دانشگاه ها. می خواستم اگر ممکنه منو راهنمایی کنید.
    --University of Miami
    --University of Michigan

دوست عزیز اول تبریک میگم بهتون،
    راستش اگه نظر منو بخواید انتخاب خیلی بستگی داره به نگرش و رویکرد شما در معماری و خصوصا آموزش معماری. هر یک از این مدارس در زمینه ای قوی و مطرح اند.
    مسئله دیگه که شما عنوان نکردید موضوع Financial Aid package ها و Fellowship یا Scholarship هایی که من تصور میکنم حداقل چندتاشون به شما داده باشند. حالا یا این پارامتر مهمی نبوده یا توی همه اینه مشابه بوده.
    علی ای حای من نظر خودمو میگم شما هم مقایسه کنید ببینید کدوم مناسب تره
    Knowlton یکی از بهترین هاست در دنیا است. انتخاب اول من Ohio اه. Cincinnati هم با این که program جمع و جوری داره اما خروجی های قوی ای داشته پس انتخاب دوم. USC رو دیگه همه میشناسند هم واسه محیط بین المللیش هم شهر خوبش و هم اساتید بزرگش اینم سوم. میشیگان این چندساله تو رنکینگ graduate معماری زیر 5 نبوده هیچوقت و دانشگاه با امکاناتیه اینم چهارم. Pratt میشه گفت تنها آکادمی هنر و معماری شهر نیویورکه، فضای جالبی داره در نوع خودش اینم پنجم. بقیه هم لیست میکنم:
    6 - SCI Arc
    7- Temple
    8- Miami
    9- Calgary (من ار کانادا خیلی مطلع نیستم . ارزیابی شخصیم اینه)
    10- Louisiana

البته در پایان اینو بگم که اینها فقط پارامتر های دانشگاهی بودند اگر زندگی و شهر واستون اولویت بالاتری داره قضیه به کل تغییر خواهد کرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jhangard نمایش پست ها
    خیلی ممنونم دوست عزیز راهنمایی های خیلی خوبی کردی
    اما در مورد مدرک ایران به نظر من قطعا بچلور آو آرکیتکچر هست تمام مدارک چهارساله معماری در ایران چون که 5 طرح اصلی آتلیه ای و کارگاهی داریم جدای از واحدهای آتلیه ای دیگه... ما که صرفا دروس نظری و تئوری نخوندیم! که بهمون بی ای یا ام ای بدن. در لیسانس هم در کل ایران سرفصل دروس یکیه چه پیوسته چه ناپیوسته. و گزینه دیگه ای برای رشته معماری نیست... اگه توی ترجمه مدرک بنویسیم Bachelor of Arc حله سایت دانشگاهمون هم خوشبختانه فعلا چیزی به انگلیسی نداره.

متاسفم که معماری واقعا رشته عقب مونده و مفلوکیه تو ایران نسبت به خیلی رشته های دیگه مثلا پزشکی یا حتا عمران... هنوز تو اون سیستم آموزشی 80 سال پیش تاریخ مصرف گذشته که از فرانسه به ایران اومد باقی موندیم...
    من دیروز از آموزش دانشکده پرسیدم، برای دوره ارشد برخلاف چیزی که در سایت دانشگاهمون نوشته بودن، مدرک ارشد معماری-معماری رو Master of Arch تعریف کردن. ولی برای کارشناسی چیزی نمیدونستن!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arch_one نمایش پست ها
    دوست عزیز اول تبریک میگم بهتون،
    راستش اگه نظر منو بخواید انتخاب خیلی بستگی داره به نگرش و رویکرد شما در معماری و خصوصا آموزش معماری. هر یک از این مدارس در زمینه ای قوی و مطرح اند.
    مسئله دیگه که شما عنوان نکردید موضوع Financial Aid package ها و Fellowship یا Scholarship هایی که من تصور میکنم حداقل چندتاشون به شما داده باشند. حالا یا این پارامتر مهمی نبوده یا توی همه اینه مشابه بوده.
    علی ای حای من نظر خودمو میگم شما هم مقایسه کنید ببینید کدوم مناسب تره
    Knowlton یکی از بهترین هاست در دنیا است. انتخاب اول من Ohio اه. Cincinnati هم با این که program جمع و جوری داره اما خروجی های قوی ای داشته پس انتخاب دوم. USC رو دیگه همه میشناسند هم واسه محیط بین المللیش هم شهر خوبش و هم اساتید بزرگش اینم سوم. میشیگان این چندساله تو رنکینگ graduate معماری زیر 5 نبوده هیچوقت و دانشگاه با امکاناتیه اینم چهارم. Pratt میشه گفت تنها آکادمی هنر و معماری شهر نیویورکه، فضای جالبی داره در نوع خودش اینم پنجم. بقیه هم لیست میکنم:
    6 - SCI Arc
    7- Temple
    8- Miami
    9- Calgary (من ار کانادا خیلی مطلع نیستم . ارزیابی شخصیم اینه)
    10- Louisiana

البته در پایان اینو بگم که اینها فقط پارامتر های دانشگاهی بودند اگر زندگی و شهر واستون اولویت بالاتری داره قضیه به کل تغییر خواهد کرد.
    اول تبریم بابت این حجم بالای پذیرش!! فکر میکنم امسال برای دوره های مستر خیلی خوب پذیرش دادن، برای یکی از دوستان هم وضعیت مشابه این وجود داشت که 7 تا از 8 تا جایی که اپلای کردن پذیرش گرفتن. ولی اگر از من بپرسید، مهمترین فاکتوری که باید در نظر بگیرید، در حال حاضر هزینه ها و میزان ساپورت مالیه که دانشگاه ازتون میکنه. مثلا سای آرک در زمینه manufacturing , robotics in architecture و اینها خیلی خیلی سطح بالاست، ولی هزینه های سرسام آور داره و ساپورت هم نمیکنه! پرت از نظر آموزش و محیط کلی عالیه، اما هم خودش و هم زندگی توی نیویورک هزینه های سرسام آور داره (یکی از دوستانی که پرت میخوند میگفت تو تهران بابام میخواست برام پورشه کاین بخره، پولشو بهم داد رفتم پرت!!!!! به ما هم توصیه کرد اگه پول پورشه نداریم نیویورک نریم) در مورد کلگری هم یه سری برنامه های خوب داره و برانکو کولارویچ واقعا داره اونجا خوب کار میکنه ولی بازهم از نظر مالی ساپورت نمیکنن.
    مورد دوم برنامه ای هستش که توی هر کدوم از اون دانشگاه ها پذیرفته شدید. توی بعضی از دانشگاه ها به واسطه وجود یه استاد خاص، یه تعدادی برنامه خیلی بیشتر از بقیه برنامه ها بولد هستن. مثلا تو سای آرک همون برنامه پست پروفشنالی که توی روبوتیک لب داره خیلی خیلی سر و صدا به پا کرده، یا توی پن استیت برنامه های پست پروفشنال ترکی که تازه یکی دو ساله گذاشتن، در این حد که آقای نیل لیچ که قبل از عید ایران بود اون ها رو به دوستانم به شدت توصیه کرده بود. در حالی که جایی که خود ایشون تدریس میکنن (University of Southern California) خیلی توی رنک ها بالاتره. در مجموع بد نیست با افرادی که توی این دانشگاه ها درس میخونن مشورت کنین. تقریبا توی همه این دانشگاه هایی که گفتید دوستان ایرانی حضور دارن و میتونین توی فیس بوک راحت پیداشون کنید!
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط nilgoonf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    --University of Miami
    --University of Michigan
    منم جای دگه پست گذاشتم ...پاک کردن پستای همه رو،،،،
    منم با نظر arch_one موافقم....سینسیناتی به نظر گزینه خوبیه...اگه فاند نگرفتین !فک کنم شهریش ۱۴۰۰۰ باشه!
    ولی اگه واقعا هزینه ها براتون مهم نیست ....به نظر من Michigan, USC دانشگاهای خوبین...از نظر شهر هم خب لس آنجلس از همه بهتره!
    sci arc هم رنک خوبی داره، ولی باید ببینید معماری کامپیوتیشنال دوست دارید یا نه....usc هم کامپیوتیشناله کمی تا اونجا که من آشنا هستم ولی اونجور که من تحقیق کردم به مباحث دیگه ای مثل طراحی شهری هم خیلی اهمیت میده(البته بستگی به خودتون داره...شاید دوست دارید..من خودم معماری کامپیوتیشنال را نمیپسندم!!!!)
    arch_one: من فک کنم LSU رنک بالاتری داره نسبت Temple ! Temple یکی دو ساله NAAB شده ...پرگرم جدیدیه...ولی خوب فیلادلفیا بهتر از لوییزیاناس از نظر امنیت و اینا!
    شما خودتون بهتر میتونین انتخاب کنین کدوم دانشگاه بهتره...با توجه به هزینه ها یا اهمیت شهر براتون...و همه دانشگاهام student workدارن تو وبسایتشون...که به نظر من خیلی بهتون تو تصمیم گیری کمک میکنه...البته یه نکته رو توجه داشته باشین...البته حتما میدونین...پروگرمی رو انتخاب کنین که NAAB باشه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Simone نمایش پست ها
    ...البته یه نکته رو توجه داشته باشین...البته حتما میدونین...پروگرمی رو انتخاب کنین که NAAB باشه!
    منم با NAAB بودنش خیلی موافقم! بعضی از دانشگاه ها میگن که در آینده برنامه ای که دارن NAABخواهد شد و ...، نمیدونم چقدر میشه به این مطلب اطمینان کرد یا اصلا اگر در میانه تحصیل شما برنامه مورد تایید NAAB قرارگرفت، این تایید به مدرک شما هم تسری داده میشه یا نه! اگر در هر زمینه ای شک دارید باهاشون تماس بگیرید، چه تماس تلفنی چه ای میلی.
    این هم لینکیه که میتونید لیست برنامه های مورد تایید NAAB رو پیدا کنید:
    http://www.naab.org/documents/stream...creditation%5c
    این نکته رو هم در نظر داشته باشید که NAAB پروگرام رو تایید میکنه، نه اینکه کل یه دانشگاه رو تایید کنه. ممکنه دانشگاهی برنامه بچلورش تایید شده باشه ولی مسترش نباشه، حتی بین مسترها هم ممکنه یه سری مورد تایید باشن و بقیه نباشن.
    ویرایش توسط Ardavan : April 8th, 2013 در ساعت 03:21 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)