صفحه 56 از 140 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط arch_one نمایش پست ها
    بایستی دید هدف داشتن یک practice حرفه ای در معماری هست یا فقط فعالیت در حوزه آکادمیک. آموزش معماری به صورت همه جانبه و در محیط مطلوبه یا فقط در فضای آموزشی... اینا فاکتورهای حرفه ای قضیه است
    اما اینکه زندگی کردن و حتی شاید ماندن در کشور مقصد تا چه حد برای فرد اهمیت داره هم یک پارامتر تعیین کننده ی دیگه است.
    کیفیت آموزش و سطح آکادمیک دانشگاه مورد نظر هم که دیگه احتیاجی به تبیین نداره.
    راستی یه تاپیک دیگه ای هم بچه ها ساخته بودند مرتبط با این قضیه است...اونجا هم پاسخ هایی دادم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1171423

نمیدونم مجاز هستم این بحثو اینجا ادامه بدم یا نه .)))

فاکتورهایی که دارم: در درجه اول فول فاند ، (امکانِ ساپورت کاملِِ مالی نیست) + ترجیحا آلمان یا ککشورهای همسایه. ( چندتا از کشورها رو از لیستم هم خط زدم چون یا دانشگاهای انگلیسی زبان نداشت یا اینکه خیلی تصویره دقیقی از فاندی که میدن نتونستم پیدا کنم)+برای مستر و یا کورس هایه ریسرچیه یک ساله مسترِ فال 2014(به نظرم منطقی رسید که ببینم آیا توانایی ِ تحصیل و زندگی خارج از کشور رو دارم یانه)+و ترجیحا دانشگاههای انگلیسی زبان ( برای آلمانی هم اقدام شده و لی احساس میکنم شاید به اون تسلطی که لازمه نشه رسید)
    در زمینه تخصصیه رشته هم.من معماری میخونم و میخام که بیشتر ادامه تحصیلم جنبه آمو زش علمی وداشته باشه. درود))

سلام دوستان می خواستم ببینم پذیرش گرفتن از پلی تکنیک برای مستر معماری به زبان ایتالیایی شرایط خاصی می خواد؟به جز پرتفولیو و حداقل معدل که گذاشته؟ به طور معمول راحت پذیرش می ده؟با معدل14.5 از دانشگاه غیرانتفایی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Maria0111 نمایش پست ها
    نمیدونم مجاز هستم این بحثو اینجا ادامه بدم یا نه .)))

فاکتورهایی که دارم: در درجه اول فول فاند ، (امکانِ ساپورت کاملِِ مالی نیست) + ترجیحا آلمان یا ککشورهای همسایه. ( چندتا از کشورها رو از لیستم هم خط زدم چون یا دانشگاهای انگلیسی زبان نداشت یا اینکه خیلی تصویره دقیقی از فاندی که میدن نتونستم پیدا کنم)+برای مستر و یا کورس هایه ریسرچیه یک ساله مسترِ فال 2014(به نظرم منطقی رسید که ببینم آیا توانایی ِ تحصیل و زندگی خارج از کشور رو دارم یانه)+و ترجیحا دانشگاههای انگلیسی زبان ( برای آلمانی هم اقدام شده و لی احساس میکنم شاید به اون تسلطی که لازمه نشه رسید)
    در زمینه تخصصیه رشته هم.من معماری میخونم و میخام که بیشتر ادامه تحصیلم جنبه آمو زش علمی وداشته باشه. درود))

دوست عزیز قبلا هم گفته شده... ببینید تحصیا در مقطع فوق لیسانی در اغلب کشورهایی اروپایی از اونجایی که هزینه ای بابت شهریه و تحصیل نمیگیرند چیزی هم به عنوان فاند به دانشجو نمیدند، عمدتا شما باید از پس هزینه های زندگی در اون کشور بر بیاید. بهرحال در اروپا میشه به گزینه کار پاره وقت هم فکر کرد هرچند درس ها به مراتب سنگین تر از چیزی اه که در ایرانه
    میتونید یه حیاب سر انگشتی بکنید ببینید چه میزان هزینه خواهد داشت و یه مقایسه ای بین کشورها بکنید
    اون دوره های که ریسرچ اند و عموما یکساله و گاها advanced master نامیده میشن ماهیتا با M.Arch و یا فوق لیسانس studio-based تفاوت میکنند و بحثشون از هم جداست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadfxsarmaye نمایش پست ها
    سلام دوستان می خواستم ببینم پذیرش گرفتن از پلی تکنیک برای مستر معماری به زبان ایتالیایی شرایط خاصی می خواد؟به جز پرتفولیو و حداقل معدل که گذاشته؟ به طور معمول راحت پذیرش می ده؟با معدل14.5 از دانشگاه غیرانتفایی ؟
    شزایط خاص که نه ... اون بیماری های خاصه
    مدارک مورد نیاز همین هاست ...پورتفولیو، ریکام و رزومه ، انگیزه نامه و حداقل معدل و اون مدرک زبان
    والا تا بحال که مشکل خاصی نبوده در پذیرش دادن... اگر پورتفولیوی خوبی داشته باشید احتمالا سایر مسایل رو براتون پوشش خواهد داد.
    باز هم بد نیست تاپیک های ایتالیا رو چک کنید ضمن اینکه مشخص نبود منظورتون پلی تکنیک میلان هست یا تورین... در هر صورت اون طرف اطلاعات دقیق تری پیدا خواهید کرد.

امیدوارم که بیماری ها خاص نصیب هیچ کس نشه
    یه سوال هیچ راهی هست که این مدرک زبان که تو امتحان مدرسه می دن را بیخیال شن؟ یا بری اونجا امتحان بدی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arch_one نمایش پست ها
    بخونید.....
    پست های این تاپیک رو بخونید....
    تاپیک های مشابه اش رو هم بخونید....
    من خودم چندین بار تابحال به سوالاتی ازاین دست جواب دادم، دوستان هم همینطور....
    من از ترم 1 و 2 این فروم رو دائم میخونم.ولی باز به اون صورت جوابی نگرفتم یا پیدا نکردم و ندیدم.اگه لینک بدید خیلی ممنونتون میشم.یا کسی باشه که بتونه تخصصی تر کمکم کنه.

Junior Member

دوستان میخواستم یه مشورتی باهاتون کنم ، ممنون میشم نظرتون رو بگید ، من دانشجوی سال آخر کارشناسی معماری دانشگاه شیرازم و به عنوان 10% ممتاز ورودیم امکان این رو دارم که بدون کنکور ارشد برم دانشگاه تهران ، از طرفی هم یک ساله که دارم برای آیلتس میخونم و دو هفته دیگه امتحان دارم که ایشالا بالای 7 بگیرم ، پورتفلیوم رو هم آماده کردم توی تابستون ، معدلمم هم 17.8 هست فعلا ، شما اگر جای من بودید می رفتید یا می موندید ؟
    فاکتورهای دیگه ای که توی تصمیم گیریم ممکنه دخیل باشن اینه که به جای گرفتن دکترا ترجیح میدم 2 تا ارشد بگیرم ، قصد اقامت ندارم و اگر هم برم بعد از اتمام درسم میخوام برگردم ، مشمول سربازی هم هستم ...

Junior Member jhangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezahmd نمایش پست ها
    دوستان میخواستم یه مشورتی باهاتون کنم ، ممنون میشم نظرتون رو بگید ، من دانشجوی سال آخر کارشناسی معماری دانشگاه شیرازم و به عنوان 10% ممتاز ورودیم امکان این رو دارم که بدون کنکور ارشد برم دانشگاه تهران ، از طرفی هم یک ساله که دارم برای آیلتس میخونم و دو هفته دیگه امتحان دارم که ایشالا بالای 7 بگیرم ، پورتفلیوم رو هم آماده کردم توی تابستون ، معدلمم هم 17.8 هست فعلا ، شما اگر جای من بودید می رفتید یا می موندید ؟
    فاکتورهای دیگه ای که توی تصمیم گیریم ممکنه دخیل باشن اینه که به جای گرفتن دکترا ترجیح میدم 2 تا ارشد بگیرم ، قصد اقامت ندارم و اگر هم برم بعد از اتمام درسم میخوام برگردم ، مشمول سربازی هم هستم ...
    اولا که بدون کنکور ارشد تهران رو تقریبا فراموش کن. دو سه نفر اونم از دانشجوهای خودش میگیره مگه چی بشه از شهید بهشتی یا هنر هم بگیره...(بقیه دانشگاه های تاپ هم همین منوال) بعدم کنکور ارشد و اسکیس ضریب 5 مزخرفش حکایت هفت خوان رستم در شب تیره و تاره... خیلیش به شانس شما بستگی داره....
    باید ببینی هدفت از رفتن چیه؟ برگشتن و تدریس یا برگشتن و کار؟ اگه هدفت کار تو ایرانه که حتا وقتت رو برای ارشد هم تلف نکن چیزی که توی کار در ایران صرف دو سال یادمیگیری تو 10 سال ارشد هم یاد نمیگیری... الان جایی هم ازت مدرک نمیخوان توانایی هات رو میخوان چه دیپلم باشی چه دکترا از هاروارد... با ارشد هم امتیاز خیلی خاصی در کار و نظام مهندسی نداری اگه چیزی در عمل بلد نباشی با عرض معذرت ول معطلی (که چیزی هم در یونی های ایران یادت نخواهند داد...)
    اما برای تدریس، تحصیل در یک دانشگاه متوسط اروپا یا امریکا در رشته معماری از امثال دانشگاه تهران که باید دو سال از الان برا کنکورش وقت بگذاری... مفید تر و پربار تر خواهد بود بدون شک. (کنکور ارشد رو نظر بگیرید. چند نفر دیدم با رتبه حدود 100 هم مردود شدند یعنی هیچ سراسری تو ایران قبول نشدند فقط به خاطر قضاوت سلیقه ای داوران اسکیس)

Junior Member

سلام دوستان. من لیسانس برق دارم . اما می خوام معماری ادامه بدم . به نظر شما برم لیسانس معماری رو از دانشگاه ازاد بگیرم بعد برای ارشد پذیرش بگیرم از خارج از کشور؟ یا اینکه الان برم ارشد معماری بخونم تو ایران و بعد برای phd پذیرش بگیرم؟ شانس پذیرشم از یک دانشگاه انگلیسی زبان در کدوم حالت بهتره؟ کشورش مهم نیست برام.
    اخه می ترسم اگر اینجا ارشد بخونم به خاطر لیسانس غیر مرتبطم واسه دکترا بهم پذیرش ندن. لطفا راهنماییم کنید. خیلی ممنون

Junior Member jhangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط faza68 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من لیسانس برق دارم . اما می خوام معماری ادامه بدم . به نظر شما برم لیسانس معماری رو از دانشگاه ازاد بگیرم بعد برای ارشد پذیرش بگیرم از خارج از کشور؟ یا اینکه الان برم ارشد معماری بخونم تو ایران و بعد برای phd پذیرش بگیرم؟ شانس پذیرشم از یک دانشگاه انگلیسی زبان در کدوم حالت بهتره؟ کشورش مهم نیست برام.
    اخه می ترسم اگر اینجا ارشد بخونم به خاطر لیسانس غیر مرتبطم واسه دکترا بهم پذیرش ندن. لطفا راهنماییم کنید. خیلی ممنون
    سلام اگه زمان و علاقه به اندازه کافی داری حتما لیسانس معماری رو از ابتدا بخون چون فن و هنر و تخصص طراحی معماری رو لیسانس آموزش میدهند و ارشد بیشتر پژوهشیه... معماری رشته ای مث مترجمی زبان نیست...
    برای کار در ایران حتا با ارشد معماری بدون مدرک لیسانس تقریبا هرجا برید به شما بهایی نمیدن چون میدون معماری تو فوق دیپلم و لیسانسه نه ارشد! مضافا نظام مهندسی هم بهتون پروانه مهندسی نمیده نه طراحی نه نظارت حتا با دکترای معماری...
    دکترا هم اینجا از چندتا دانشگاه خبر دارم اگه لیسانستون معماری نباشه اصلا به رزومه و کنکورتون نگاه هم نمیکنن...
    ولی من پیشنهاد دیگه ای دارم یه سری کورس های ویژه ارشد سه ساله برای رشته های غیر مرتبط معماری(ولی با استعداد در هنرهای بصری و دارای رزومه و پورتفولیو در حد خودشون) در برخی دانشگاه های آمریکا وجود داره. که مورد تایید نظام مهندسی امریکا NAAB هم هست. سرچ کنید.

برای نمونه دو تا از top 10 آمریکا یعنی مدرسه معماری هاروارد اینجا و انستیتو معماری کالیفرنیا اینجا رو بخون
    ویرایش توسط jhangard : September 18th, 2013 در ساعت 08:54 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)