صفحه 75 از 140 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

Moderator

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_HDr نمایش پست ها
    درود به شما . بنده مدرک کارشناسی ناپیوسته ی علمی کاربردی معماری دارم از دانشگاه ازاد با معدل 15 پورتفولیو هم دارم جمع میکنم. کلاس زبان هم دارم میرم. حالا میخواستم بدونم میتونم با این مدرک واسه مستر میشه از المان یا هرجا پذیرش یگیرم. لطفا اگه واقعا کسی اطلاعاتی دارین بنده رو در جریان بزارین. یه دنیا مرسی...
    درود
    برای آلمان فکر نمیکنم یه نگاهی به این لینک بنداز ببین اسم دانشگاهات تو لیست وزارت علوم آلمان هست یا نه اگه باشه میتونی اپلای کنی اگه نه نمیشه در ضمن شرایط آلمان سخته باید از اتمام تحصیلت هم یه سال نگذره و الی آخر.
    با توجه به معدل و دانشگاهات میتونی برای فلورانس و پلی تکنیک تورین تو ایتالیا شانست رو امتحان کنی که احتمال خیلی بالایی میدم که پذیرش بگیری از هر دو مخصوصا از فلورانس.
    گود لاک
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

سلام من دانشجوی ترم آخر ارشدمعماری از دانشگاه آزادم تا اینجا معدلم 16.5 شده. معدل کارشناسیم هم 16.5 هست و تافل 627 .میخوام اگه ممکنه لطف کنید بگید با این شرایط شانس پذیرش من از اروپا (مثلا هلند و آلمان ) بیشتره یا برای آمریکا هم شانسی دارم. ممنونم

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sanamt نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی ترم آخر ارشدمعماری از دانشگاه آزادم تا اینجا معدلم 16.5 شده. معدل کارشناسیم هم 16.5 هست و تافل 627 .میخوام اگه ممکنه لطف کنید بگید با این شرایط شانس پذیرش من از اروپا (مثلا هلند و آلمان ) بیشتره یا برای آمریکا هم شانسی دارم. ممنونم
    درود
    برای آلمان رو بالا توضیح دادم بخونی متوجه میشی.
    برای امریکا نه چون با این رزومه نمیشه همچنین شما نیاز به GRE بالا نمره زبان بالا پرتفولیو خوب و رزومه عالی نیاز داری تا معدل رو کاور کنه که بتونی پذیرش همراه با بورس بگیری.
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arya1985 نمایش پست ها
    دوست عزیز خسته نباشی !!
    .
    منظور بنده این بوده کسی که زحمت کشیده و تحقیقات انجام داده و می دونه کدوم دانشگاه دارای فاند است لطف کنه و یکار خیر انجام بده و ماها که شاغلیم و صبح تا شب سرکاریم و وقت جستجو نداریم یه کمکی به ما کرده باشه و اینجا بگه که مورد استفاده بقیه قرار بگیره و شما اگه نمی دونید که نیاز نبود جواب بدید !
    در هر صورت ممنون دوست عزیز
    در مورد دانشگاهای آمریکا این سایت بهترین موتور جستجویی بود که دیدم؛ برای اکثر دانشگاه ها هم نوشته چند درصد کمک مالی میشه و کدوما اکردیت هستند و خلاصه اطلاعات خوبی داره. نمیدونم بدردتون میخوره یا نه.
    http://www.acsa-arch.org/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jhangard نمایش پست ها
    دوستان میشه راجع به این توضیح بدید؟ یعنی واقعا الزاماً اینطوریه؟!

عجب داستانیه ها
    http://en.wikipedia.org/wiki/Overqualification
    من ساکن هیوستون هستم و اطلاعاتم در رابطه با این شهر و نهایتن ایالت تگزاسه. چون قوانین کاری معماری مثل همه چیز دیگه در ایالت های مختلف، متفاوته.
    در تگزاس شما برای کار معماری بیش از مدرکی که میگیرید نیاز به گذراندن دوره های انترنی و سپس آزمون ARE دارید تا سرتیفیکیت بگیرید بعنوان معمار. از اونجایی که این پروسه به انضمام گرفتن بچلور (حداقل) بیش از 8 9 سال طول میکشه معمولن کسانی که میخوان وارد بازار کار بشن کمتر ادامه تحصیل میدن تا مقاطع بالا. بهمین دلیل در بازار کار تعداد بچه های لیسانسه و فوق بیشتره و خب اونا بیشترین پوزیشن ها رو پر میکنند. اما صرفاً داشتن مدرک دکتری مانع کار برای شما نیست. اما نکته مهم اینه که مدرکی که میگیرید یا همون Program که میگذرونید تقریبن باید مورد تایید NAAB باشه، شما از این سایت میتونید ببینید چه دوره هایی در چه دانشگاه هایی این تاییدیه رو دارن. شما با داشتن مدرکی از
    آمریکا که این تاییدیه رو داره میتونید کار کنید (اگه ویزاتوی مربوطه رو داشته باشید). مهمتر از نوع مدرک برای کار، سرتیفیکیت هایی ست که دارید و صد البته رزومه حرفه ای که چه کاری انجام داده اید. خب مسلمن با وقت گذاشتن برای دکتری شما در سن بالایی خواهید بود که کار حرفه ای چندانی ندارید و این شانس شما رو کاهش میده. اورکوالیفای یه قضیه سادست اما اگه شما واقعن توان بالایی داشته باشید براحتی مشغول کار خواهید شد. شرکتی مانند گنسلر با بیش از 5000 آرشیتکت حتمن نیاز به تحصیلات بالاتر هم داره. بنظر من اگه شما دنبال کار حرفه ای هستید زیاد دغدغه مدرک بالا رو نداشته باشید چون اینجا تاثیر زیادی نداره و شانس بالایی براتون ایجاد نمیکنه و در واقع بیش از آنکه مزیت هایی برای شما بوجود بیاره که بقولی برای کار پیدا کردن از بین کاندیداهای دیگه stand out بشید، بیشتر شانستون رو کاهش میده چون جای چیزای دیگرو میگیره که در این زمان میتونستید بدست بیارید. بعتوان مثال گرفتن سرتیفیکیت LEED بمراتب بیش از دکترا شما رو برای پیدا کردن کار کمک خواهد کرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ArchitectinUSA نمایش پست ها
    از illinoise یک ترم از سال اول رو اسکالر شیپ گرفتم. مستر سه ساله رو قبول شدم.
    از tyler school of art هم سالی 4000 دلار فاند گرفتم و این یکی مستر دو ساله هست.
    شما رنک دانشگاه هارو برای معماری دارید؟ من خیلی گشتم ولی یه رنکینگ درست و حسابی پیدا نکردم. میشه بگید کدوم سایته؟
    این رنکینگ به نقل از کتاب Design Intelligence هست که تقریبن معتبرترین رنکینگ دانشگاههای يآمریکاست در معماری:

Architecture, The Top 20 graduate Programs 2014

1 Harvard University
    2 Yale University
    3 Columbia University
    4 Massachusetts Institute of Technology
    5 Cornell University
    5 Rice University
    7 University of Michigan
    8 Kansas State University
    9 University of California, Berkeley
    10 University of Texas at Austin
    11 Washington University in St. Louis
    12 Virginia Polytechnic Institute and State University
    13 Princeton University
    14 University of Pennsylvania
    15 University of Cincinnati
    16 Clemson University
    17 Georgia Institute of Technology
    18 University of Virginia
    19 University of California
    20 Texas A&M University

در واقع توی توضیحات میگه این رنکینگ بر این اساسه که در 5 سال گذشته فارالتحصیلای کدوم دانشگاهها بیشتر تونستند استخدام بشن و در واقع کدوم دانشگاه بهتر دانشجوها رو بعنوان متخصص برای بازار کار آماده میکنه. این آمار از سال 2004 موجوده و برای هر کدوم از این دانشگاه ها از اون سال تا الان گفته چه رنکینگ هایی داشتند.

Junior Member

دوستان عزیز، من روز چهارشنبه قرار ملاقاتی در دانشگاه Rice University دارم تا حضوری در مورد پذیرش کارشناسی ارشد معماری ازشون سوال بپرسم و در کل یک visit tour هست که در مورد همه چیز مثلن کمک های مالی و رشته ها و ... یه توضیحاتی میدن. فکر میکنید چه سوالاتی مهمه برای پرسیدت و اینکه اگه شما هم سوالی دارید و میخواید چیزی بدونید بگید تا من بپرسم ازشون. شما بودین چی میپرسیدین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture

سلام.
    سوال مهم اینه که چه شرایطی میخوان از دانشجو تا فول فاند بدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام من دانشجوی ترم 2معماری کارشناسی دانشگاه سراسری هستم.میخاستم برای ارشد امریکا اقدام کنم.نمیدونم کار درستی هست برا ارشد رفت یا دکتری بهتره؟اگه هم واس ارشد میشه که بهم بگید از حالا چکار کنم .ممنون

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط elymoya نمایش پست ها
    سلام.
    سوال مهم اینه که چه شرایطی میخوان از دانشجو تا فول فاند بدن؟
    درود
    10 صفحه آخر رو مطالعه بفرمایین به جواب سوالت میرسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط marmar9166 نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی ترم 2معماری کارشناسی دانشگاه سراسری هستم.میخاستم برای ارشد امریکا اقدام کنم.نمیدونم کار درستی هست برا ارشد رفت یا دکتری بهتره؟اگه هم واس ارشد میشه که بهم بگید از حالا چکار کنم .ممنون
    سلام
    از الان درس رو خوب بخون روی معدلت حساس باش و نزار از 18 پایین بیاد چون تو وقت داری میتونی و تازه اول راهی.
    همزمان برای زبان و GRE بخون.
    همه طرح هایی که قراره در آینده کار کنی با دقت و وسواس کار کن که بتونی بزاری پرتفولیو.
    اگه شرکتی هم پیدا کردی بری برای کار حتی کار بدون پول حتما بورو بزار برات سابقه بشه.
    گود لاک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)