صفحه 84 از 140 نخستنخست ... 34747576777879808182838485868788899091929394134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 1391

موضوع: مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش در رشته معماری

سلام، دوستان، من دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری، فارغ‌التحصیل سال ۷۹ با معدل کل ۱۴ و نمرهٔ پایان نامه ۱۹.۷۵ به عنوان بهترین پایان نامه، با بیش از ۱۳ سال سابقه کار و مدیریت آتلیه معماری شرکت نقش جهان پارس به مدیر عاملی مرحوم دکتر میرمیران هستم. دارای بیش از ۳۰ پروژهٔ داخلی‌ و خارجی‌ شامل، مجموعه مسکونی، موزه، مسجد و مجتمع تجاری می‌باشم. دوستان لطفا راهنمایی فرمائید، با توجه به شرایط فوق آیا شانسی برای ادامهٔ تحصیل در مقطع دکترا با فاند را دارم. اگر جواب مثبت است، دوستان کدام دانشگاه‌ها را پیشنهاد میکنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yoosha نمایش پست ها
    سلام
    میشه پورتفولیو درست کرد ؟ اگه اره کجا این کار انجام میدن و چقدر هزینه بر میداره
    سلام
    آره ميشه درست كرد، دفتر هاي طراحي معماري، بعضي دانشجوهاي معماري، هزينه هم بستگي به فرمت پورتفوليو متفاوته، ولي شما از ٢٠٠ به بالا روش حساب كن.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.A-Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط yoosha نمایش پست ها
    سلام
    میشه پورتفولیو درست کرد ؟ اگه اره کجا این کار انجام میدن و چقدر هزینه بر میداره
    سلام
    شدیدا توصیه میکنم که خودتون این کار رو انجام بدین.هر دانشگاهی فرمت مخصوصشو توضیح داده، اگه نداده بود، نمونه های زیادی توی اینترنت وجود داره که میتونین از فرمتاش استفاده کنید. حتمان توی صفحات خارجی دنبال اینکار باشید.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    M.A-Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط emdadi20 نمایش پست ها
    سلام دوستان.. من ارشد معماری از ازاد تبریز با معدل 17/75 هستم و کارشناسی معماری از ازاد هریس با معدل 15/30 هستم.. سه تا مقاله همایش داخلی دارم.. دو تا ثبت اختراع فرستادم که الان در مرحله استعلام کلی هست... 5 سال سابقه کاری همراه با بیمه- نرم افزارهای معماری رو کلن بلدم..اما مدرک زبان هیچی ندارم... به نظر شما کدوم کشور برای من مناسبه برای تحصیل دکترا و زندگی برای همیشه.. چون قصد ندارم برگردم ایران...شانس بورسیه دارم به نظرتون؟؟؟
    سلام
    به نظر بنده مهمترین مدرک، مدرک زبانه، که بدون داشتنش و بدون تسلط به زبان عملا هیچ کاری نمیتونید انجام بدید.
    در هر صورت بورسیه معماری توی کشورهای کانادا و استرالیا نیوزلند و امریکا وجود داره.البته شاخه های خاص معماری.وگرنه توی اروپا خیلی کم پیدا میشه و بهترین کشور برای بورس ارشد و دکتری ایتالیا است.
    سعی کنید در این مدتی که زبان میخونید یک مقاله در ژورنالهای معتبر خارجی هم ارائه دهید که یکی از مهمترین فاکتورهایی است که نشان میدهد شما برای نوشتن مقاله و تحقیق کردن مشکلی ندارید.
    سابقه کار مهم است اما نه به اندازه معدل و مقاله
    موفق باشید

سلام خدمت همه دوستان
    من ارشد معماری دانشگاه گیلانم ، معدلم 16.6 بدون پایان نامه و نمره پایان نامه ام 17.5 بود ، مقاله همایشهای داخلی هم 10 تا دارم به عنوان نویسنده اول و دوم ، سابقه تدریس در موسسات آموزش عالی مختلف بمدت 5 سال دارم ، یه دوره آزاد معماری داخلی گذروندم ، کارشناسیم هم دانشگاه صنعتی شاهرود بوده با معدل 17.15
    همسرم هم ارشد معماری دانشگاه آزاد قزوین بدون پایان نامه معدلش 17.53 ، مقالاتمون مشترک بوده به علاوه چند تا مقاله که خودشون نگارش کردن ولی هنوز جایی منتشر نشده و یک کتاب مجموعه مقالات که در دست چاپه و یکی از مقالاتش مربوط به ایشونه ، سابقه تدریس هم 4 ترم ، کارشناسی هم دانشگاه صنعتی شاهرود بوده با معدل 15.7 ، یه دوره عالی معماری داخلی با مدرک از وزارت علوم در موسسه آموزش عالی آزاد آرمان گذرونده .
    سابقه کار اجرایی هم حدود 5-6 سالی هست که دفتر داریم و کارهای متعدد معماری داخلی و معماری داریم . یک کتاب هم می تونیم چاپ کنیم (بخش زیادی از کارهاش انجام شده و اگر تاثیر مثبتی داشته باشه حتما چاپش می کنیم)
    نرم افزار هم تا حدودی بلدیم (چون مدت زیادیه که کار نکردیم بخش زیادیش فراموشمون شده) و زبان هم بعد از مدتها تازه شروع کردیم به مطالعه مجدد و کلاس رفتن . سن مون هم33 و 32 هست .
    با این تفاسیر اگر ما بخواهیم برای کشورهای اروپایی اقدام کنیم ؛
    1) پیشنهاد میدید برای phd اقدام کنیم یا master ؟؟
    دلیل اینکه گفتم مستر به این خاطره که شنیدم اگر مستر رو اونجا بخونی فرصت بیشتری داری برای گرفتن بورس در مقطع دکتری ...
    2) از بین کشورهای اروپایی کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟ اولویتهای خودمون : آلمان(به خاطر هزینه تحصیل پائینشه) اتریش (دانشکده های هنر کاربردی و هنرهای زیبا و تکنولوژی وین) ، هلند (دلفت) و بعد هم کشورهایی مثل مجارستان و لهستان ( به خاطر هزینه های پائین زندگی تا جایی که شنیدم ، البته با رنکینگ پائین دانشگاه هاش خیلی موافق نیستم) و در آخر هم فنلاند ، سوئد و سوئیس (به خاطر هزینه های بالای زندگی و دانشگاه و سردی هوا)
    3) با توجه به اینکه حداقل 1 سال زمان داریم تا همسرم دفاع کنن ، برای ارتقا خودمون و گرفتن راحت تر پذیرش چه کار کنیم ؟
    هدفمون در ابتدا ادامه تحصیل و بعد هم موندن و زندگی و کاره حتی الامکان نمی خوایم برگردیم ایران ...

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط parhamshokoohi نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    من ارشد معماری دانشگاه گیلانم ، معدلم 16.6 بدون پایان نامه و نمره پایان نامه ام 17.5 بود ، مقاله همایشهای داخلی هم 10 تا دارم به عنوان نویسنده اول و دوم ، سابقه تدریس در موسسات آموزش عالی مختلف بمدت 5 سال دارم ، یه دوره آزاد معماری داخلی گذروندم ، کارشناسیم هم دانشگاه صنعتی شاهرود بوده با معدل 17.15
    همسرم هم ارشد معماری دانشگاه آزاد قزوین بدون پایان نامه معدلش 17.53 ، مقالاتمون مشترک بوده به علاوه چند تا مقاله که خودشون نگارش کردن ولی هنوز جایی منتشر نشده و یک کتاب مجموعه مقالات که در دست چاپه و یکی از مقالاتش مربوط به ایشونه ، سابقه تدریس هم 4 ترم ، کارشناسی هم دانشگاه صنعتی شاهرود بوده با معدل 15.7 ، یه دوره عالی معماری داخلی با مدرک از وزارت علوم در موسسه آموزش عالی آزاد آرمان گذرونده .
    سابقه کار اجرایی هم حدود 5-6 سالی هست که دفتر داریم و کارهای متعدد معماری داخلی و معماری داریم . یک کتاب هم می تونیم چاپ کنیم (بخش زیادی از کارهاش انجام شده و اگر تاثیر مثبتی داشته باشه حتما چاپش می کنیم)
    نرم افزار هم تا حدودی بلدیم (چون مدت زیادیه که کار نکردیم بخش زیادیش فراموشمون شده) و زبان هم بعد از مدتها تازه شروع کردیم به مطالعه مجدد و کلاس رفتن . سن مون هم33 و 32 هست .
    با این تفاسیر اگر ما بخواهیم برای کشورهای اروپایی اقدام کنیم ؛
    1) پیشنهاد میدید برای phd اقدام کنیم یا master ؟؟
    دلیل اینکه گفتم مستر به این خاطره که شنیدم اگر مستر رو اونجا بخونی فرصت بیشتری داری برای گرفتن بورس در مقطع دکتری ...
    2) از بین کشورهای اروپایی کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟ اولویتهای خودمون : آلمان(به خاطر هزینه تحصیل پائینشه) اتریش (دانشکده های هنر کاربردی و هنرهای زیبا و تکنولوژی وین) ، هلند (دلفت) و بعد هم کشورهایی مثل مجارستان و لهستان ( به خاطر هزینه های پائین زندگی تا جایی که شنیدم ، البته با رنکینگ پائین دانشگاه هاش خیلی موافق نیستم) و در آخر هم فنلاند ، سوئد و سوئیس (به خاطر هزینه های بالای زندگی و دانشگاه و سردی هوا)
    3) با توجه به اینکه حداقل 1 سال زمان داریم تا همسرم دفاع کنن ، برای ارتقا خودمون و گرفتن راحت تر پذیرش چه کار کنیم ؟
    هدفمون در ابتدا ادامه تحصیل و بعد هم موندن و زندگی و کاره حتی الامکان نمی خوایم برگردیم ایران ...
    درود
    دوست عزیز مهمترین بخش رزومه رو زبان و معدل و پرتفولیو تشکیل میده.
    سابقه کار خوبه تا یه حدی.
    آلمان نمیتونید برید ولی بازم سعیتون رو بکنید چون قانون سن داره برای درس خوندن و و از شما خواهد پرسید که ارشد دارید چرا 31 سال باید ممانعت از تحصیل داشته باشید و کلی دردسر دیگه دارید. برای اینکه ببینید دانشگاه هایی که شما خوندید مورد قبول وزارت آلمان هست یا نه باید یه سر به وزارت علوم آلمان بزنید.
    برای اپلای با این شرایطی که شما ذکر کردی و سختی های اپلای دو نفره که داره من براتون در حال حاضر ایتالیا دانشگاه پلیتکنیک میلان که رنک 230 رو داره پیشنهاد میکنم.
    در کل بورس چندانی وجود نداره مخصوصا تو اروپا اگه هم باشه کم هست و برای کیس های قوی.
    اونیکی کشور های اروپایی رو که ن نگاه کردم یا یه زبان دیگه میخوان یا هم پذیرش دارن و باید با پول خودتون بخونید.
    تو ایتالیا فکر نمیکنم بورس تحصیلی شاملتون بشه ولی بورس مالی هم داره که اگه به تاپیک خودش مراجعه کنید اطلاعات خوبی دستتون میاد.
    پیشنهاد من در وعده اول اپلای برای مستر هست.
    برای قوی کردن رزومه هم طراحی پرتفولیو و گرفتن نمره زبان بالا هستش.
    گود لاک
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

سلام، دوستان، من دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری، فارغ‌التحصیل سال ۷۹ با معدل کل ۱۴ و نمرهٔ پایان نامه ۱۹.۷۵ به عنوان بهترین پایان نامه، با بیش از ۱۳ سال سابقه کار و مدیریت آتلیه معماری شرکت نقش جهان پارس به مدیر عاملی مرحوم دکتر میرمیران هستم. دارای بیش از ۳۰ پروژهٔ داخلی‌ و خارجی‌ شامل، مجموعه مسکونی، موزه، مسجد و مجتمع تجاری می‌باشم. دوستان لطفا راهنمایی فرمائید، با توجه به شرایط فوق آیا شانسی برای ادامهٔ تحصیل در مقطع دکترا با فاند را دارم. اگر جواب مثبت است، دوستان کدام دانشگاه‌ها را پیشنهاد میکنند؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ariamanesh نمایش پست ها

درود
    دوست عزیز پست بالا رو بخونی یه چیزایی دستت میاد معدل لیسانس خیلی مهمه که ذکر نکردی معدل ارشد کمه.
    معدل و زبان تو وهله اول قرار داره.
    سابقه کار نه تا اون حد.
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamhg نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز پست بالا رو بخونی یه چیزایی دستت میاد معدل لیسانس خیلی مهمه که ذکر نکردی معدل ارشد کمه.
    معدل و زبان تو وهله اول قرار داره.
    سابقه کار نه تا اون حد.
    دوست عزیز من فارغ‌التحصیل سال ۱۳۶۹ هستم...آن زمان لیسانس و فوق به صورت پیوسته بود، در ضمن من ۱۱ سال سابقه تدریس در دانشگاه دارم.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ariamanesh نمایش پست ها
    دوست عزیز من فارغ‌التحصیل سال ۱۳۶۹ هستم...آن زمان لیسانس و فوق به صورت پیوسته بود، در ضمن من ۱۱ سال سابقه تدریس در دانشگاه دارم.
    شما اگه متویشن لتر خوبی بنویسید و بتونید دانشگاه مقصد رو قانع کنید میتونید پذیرش بگیرید از هر دانشگاهی که میخواید ولی بورس نه.
    باید وقتی میخواید یه کشوری هم اپلای کنید قانون های اون کشور رو هم بدونید بعضی از کشور ها برای تحصیل قانون سن دارند.
    گود لاک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)