صفحه 455 از 509 نخستنخست ... 355405445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465505 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,541 تا 4,550 , از مجموع 5086

موضوع: آرشیو: Pick Up ویزا آمریکا از دبی 2014-2009

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Pick Up ویزا آمریکا از دبي

نقل قول نوشته اصلی توسط teimouri_y نمایش پست ها
    جای نگرانی نیست. می تونی یه ایمیل به سفارت بزنی و ازشون بخواهی زودتر ویزات رو صادر کنند چون مثلا بلیط گرفتی و از این حرفا.
    دوستان اطلاع دارید که برای تعطیلات عید فطر سفارت تعطیل بود یا نه و اگر بود چند روز؟ می‌خوام ببینم علت تاخیر در صدور ویزا تعطیلی سفارت بود یا چیز دیگه.
    کسی‌ بود توی این چند روز (بد از july ۲۷) ویزاش ایشو شده باشه و اطلاعاتش توی سایت عوض شده باشه؟ mamnon

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط manmiram نمایش پست ها
    دوستان اطلاع دارید که برای تعطیلات عید فطر سفارت تعطیل بود یا نه و اگر بود چند روز؟ می‌خوام ببینم علت تاخیر در صدور ویزا تعطیلی سفارت بود یا چیز دیگه.
    کسی‌ بود توی این چند روز (بد از july ۲۷) ویزاش ایشو شده باشه و اطلاعاتش توی سایت عوض شده باشه؟ mamnon
    داخل سایت دبی زده. فکر می کنم سه روز تعطیل بودند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط manmiram نمایش پست ها
    سفارت تعطیله فردا فکر کنم کارشون شروع بشه مال من زده out for delivery و نرسیده به سفارت دقیقن از 27 جولای! حالا ببینیم فردا چی میشه!
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم>>>موچیم که آسودگی ما عدم ماست.

ای خدا! از سه شنبه ی هفته ی پیش پاسپورت من تو سفارت هستش هنوز ویزام نخورده توش!!! کسی میدونه جریان چیه؟ و کسی مثه من هست؟ پنج شنبه پرواز دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezarazavi1 نمایش پست ها
    ای خدا! از سه شنبه ی هفته ی پیش پاسپورت من تو سفارت هستش هنوز ویزام نخورده توش!!! کسی میدونه جریان چیه؟ و کسی مثه من هست؟ پنج شنبه پرواز دارم
    دوست عزیز سیستم ویزا قاطی کرده تو کل دنیا و هنوزم خرابه(منم از ارمنستان بدون ویزا برگشتم و منتظرم که اوکی شه و برم پیکاپ کنم.12 آگوست هم پرواز دارم، این جریان خیلی ها رو دچار مشکل کرده). اینم لینک خبرهای بروز در این مورد
    http://travel.state.gov/content/visas/english.html

دوستان کسی میدونه پروسه پیک آپ ویزا، در صورتی که خودت بری دوبی در کمترین حالت چند روز طول میکشه؟

Junior Member abidalll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein999 نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه پروسه پیک آپ ویزا، در صورتی که خودت بری دوبی در کمترین حالت چند روز طول میکشه؟
    با این اتفاقات جدیدی که رخ داده دقیقا مشخص نیست. اگه عین روال سابق باشه حداقل 4 تا 5 روز (روز کاری) زمان میبره.
    درد من حصار برکه نیست، من اصن درد ندارم!

پاس منو ٢٦ جولاي تحويل امپست دادن ٢٧ وارد سفارت شده ولي هنوز سايت واشنگتن اپديت نشده!

نقل قول نوشته اصلی توسط rezarazavi1 نمایش پست ها
    منم همینطور، یه بار 27 جولای آپدیت شدم، یه بارم امروز! اما خبری از ایمل نیست! نمیدونین داستان چیه؟؟ پنج شنبه بیلیطمه!
    مشكل من اينه كه اصلا اپديت نشدم
    ویرایش توسط Olympia : July 31st, 2014 در ساعت 11:09 PM دلیل: ترکیب

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloufarniknam نمایش پست ها
    پاس منو ٢٦ جولاي تحويل امپست دادن ٢٧ وارد سفارت شده ولي هنوز سايت واشنگتن اپديت نشده!
    منم همینطور، یه بار 27 جولای آپدیت شدم، یه بارم امروز! اما خبری از ایمل نیست! نمیدونین داستان چیه؟؟ پنج شنبه بیلیطمه!

نقل قول نوشته اصلی توسط teimouri_y نمایش پست ها
    دوستان من اینجا یه راهنما می زارم برای پیکاپ ویزا و کارایی که می تونید بکنید تا با مشکل کمتری مواجه بشید:

مراحل پیکاپ ویزا:

فرایند کلی:
    شما پاسپورت رو به آژانس تحویل می دید، آژانس پاسپورت رو به آمپوست تحویل می ده؛ آمپوست پاسپورت رو به سفارت تحویل می ده؛ سفارت ویزا رو صادر می کنه به همراه پاسپورت دوباره به آمپوست تحویل می ده؛ آمپوست پاسپورت رو به آژانس تحویل میده و در آخر آژانس پاسپورت رو به شما بر می گردونه.

1. آژانس به آمپوست
    زمانی که آژانس پاسپورت رو به آمپوست تحویل داد، آمپوست یه رسید به آژانس می ده (مثل هر پست خونه ای در هر جای دنیا که در قبال دریافت مرسوله ای رسیدی به شما می ده). روی رسید شماره ای هستش که بهش Tracking Number می گن و شما می تونید از سایت آمپوست آن رو وارد کنید و پیگیری کنید پاسپورتتون الان کجاست.
    2. آمپوست به سفارت
    حالا تا پاسپورت به سفارت تحویل داده بشه وقتی شماره ترکینگ نامبر رو وارد کنید سه حالت اکتیویتی برای شما به ترتیب نشان داده خواهد شد: 1. Shipment Received (یعنی برادر آژانس پاسپورت شما رو تحویل آمپوست داد؛ اینجا خیالتون راحت می شه که از دست برادار پاسپورت در اومد و در مسیری قرار داره که باید باشه 2. Shipment out for delivery (یعنی برادران آمپوست موتور رو روشن کردن و پاسپورت در راه سفارت هستش 3. Shipment delivered at Dubai (بدین معنی که پاسپورت شما در دست سفارت هست.

3. صدور ویزا در سفارت:
    زمانی که پاسپورت به سفارت می رسه سایت واشنگتون شروع به تغییر کردن می کنه؛ یعنی وقتی شمارتون رو می زنید متوجه می شید تاریخ قبلی آپدیت شده؛ این اپدیت شدن ممکنه یک بار یا دو یار یا شایدم سه بار آپدیت بشه تا در آخر بزند ISSUED. این پروسه بنا به گفته سفارت در حدود 2 الی 5 روز طول می کشد ( اکثرا 3 روزه). این آپدیت شدن خیلی مسئله مهمی نیست و تنها نشون دهنده اینه که کارگران مشغول کارند! چیزی که مهمه و شما باید منتظر اون باشید ایمیلی است که برای شما می اید با این عنوان که ویزای شما صادر به آمپوست تحویل داده شده (خواهشن دیگه به ما ایمیل نزنید!) . داخل ایمیل به شما شماره 13 رقمی داده می شه که بهش می گن air waybill tracking number .

4. سفارت به آمپوست
    حالا شما وقتی به سایت آمپوست دوباره مراجعه کنید و شماره Way bill (یا ترکینگ نامبر قبلی، فرق نداره) رو وارد کنید؛ می بینید که وضعیت دوباره به Shipment Received تغییر کرده (این بار یعنی پاسپورت شما با ویزا دست آمپوست هستش) . یک روز کاری معمولا زمان می بره که آمپوست پاسپورت رو آماده تحویل کنه. پس از اینکه برادران آژانس می رن دنبال پاس شما وضعیت آمپوست به Out for delivery تغییر و در نهایت می زنه Passport delivered at Dubai (یعنی پاس تحویل آژانس داده شد).

همانطور که می بینید نهایت مدت زمان تبادل پاسپورت بین سفارت خانه و آمپوست و صدور ویزا نهایتا بین 5 تا 6 روز طول خواهد کشید این زمان بعلاوه زمانی که آژانس پاسپورت رو تحویل آمپوست بده بده و دوباره پس بگیره نهایت باید 10 روز بشه. بعضی از بچه ها تو این مدت گرفتن؛ بعضی ها چند روز بیشتر و بعضی ها خیلی روز بیشتر؛ بعضی از بچه ها با وجود اینکه به یک آژانس دادن در بازه زمانی متفاوت پاسپورت رو گرفتن؛ شما می بینی یکی خیلی راضیه و یکی دیگه اصلا نه. سبحان الله! چرا اینجوریه؟! آیا کاری از دست ما جر حرص خوردن بر میاد؟ جواب بله.

هر آژانسی با توجه به قد و قوارش در هفته یک بار یا چند بار به شهری که قراره ویزا اونجا صادر بشه پرواز داره و بالعکس. مثلا آژانس X در هفته یک بار پاس ها رو جمع می کند از ایران و می بره به شهری؛ مثلا دبی. حالا این روز پنج شنبه عصر است. خوب، این یعنی چی؟ یعنی وقتی شما پاسپورت رو شنبه ببری یا دوشنبه ببری آژانس تا پنج شنبه پاس رو پیش خودش نگه می داره. وقتی پنج شنبه برد دبی اگه درست کارش رو انجام بده یک شنبه(مثلا) تحویل آمپوست می ده. پس بازم یعنی چی؟ یعنی اون فردی که پاسش رو شنبه داده بوده 8 روز طول کشیده ولی برای اون برادر خوششانسی که مثلا چهارشنبه یا پنج شنبه صبح تحویل داده 2 روز طول کشیده ( اینجاست که این برادر خوش شانس ممکنه دچار شادی مضاعف شده، از این وقت شناسی آژانس(!!) و شروع به تمجید از آژانس بکنه و آن را به هر کس و ناکسی با غروری وصف ناشدنی توصیه بکنه؛ آلله اعلم!

دانستن این نکته بالایی یسیار حائز اهمیت است برای پیدا کردن آژانس خوب و پیکاپ به موقع:

1. زنگ می زنید به چند تا آژانس به اصطلاح معتبر.

2. قبل از هر چیز با لحنی جدی و مطمئن ازش می پرسید: برا پیکاپ هفته ای چند بار پرواز دارید و چه روزایی ؟ (اینجا یکم گوشی میاد دستش). ایشون می فرمایند یک روز فقط پنج شنبه ها ( شما فکر می کنید: امروز یک شنبه ست، یعنی پاسم پیشش 4 روز می مونه! خوبه؟! زنگ می زنی یه جا دیگه، اون می گه دوشنبه؛ پس این سه روز زودتر می سونه امپوست.

3. وقتی آژانس رو انتخاب کردی حالا باید باهاش قرارداد بنویسیدو و اینجاست که خیلی مهمه. شما تو قرارداد براش طی می کنی که ای برادر! این پاسپورت با توجه به صحبت خودت (که دوشنبه می ره دبی) باید سه شنبه آمپوست باشه. بعد رسید رو اسکن می کنی یا شمارش رو (ترکینگ نامبر) رو برام ایمیل می کنی که من چک کنم. بعد از تحویل پاس از سفارت به آمپوست نهایت تا 2 روز پیکاپ می کن و برش می گردونی. این کار یعنی چی؟؟ اگه گفتی؟ یعنی شما برای آژانس تعهد ایجاد می کنید. که فردا اگه ویزات رو دیر رسون و شما مجبور شدید چند میلیون ضرر بابت خرید مجدد بلیط کنید بتونید خرش رو بگیریرد. در غیر اینصورت صاف صاف تو چشات نگاه می کنه می گه به ما مربوط نیست و شما هم کاری از دستت بر نمیاد. موفق باشید.
    وضعيت من shipment delivered at t Dubai هست ولي سايت واشنگتن يه بارم برام اپديت نشده همون ١٣ جولاي مونده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)