صفحه 159 از 165 نخستنخست ... 59109149150151152153154155156157158159160161162163164165 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,581 تا 1,590 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

سلام

دوستان من الان دانشجو هستم و فرصت یک کارآموزی خارج از کشور برام پیش اومده. مدت این کارآموزی ۳ ماه هست. میخواستم بپرسم که میشه برای این مدت زمان هم خروج از کشور گرفت یا اینکه خروج از کشور بیشتر از ۱ ماه کلا امکان نداره؟! یکجایی شنیدم که تبصره ای وجود داره که میگه در فصل تابستان میشه تا سقف ۷۵ روز از کشور خارج شد. کسی میدونه این صحت داره؟

خیلی ممنون!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

سلام دوستان کسی اطلاع داره میشه از عراق به کشور دیگری مثلا ترکیه سفر کرد تو فرودگاه عراق یا ترکیه مشکلی ایجاد نمیشه؟

ممنون

Junior Member

با سلام.
    بنده خرداد از پیش‌دانشگاهی فارغ‌التحصیل شدم و امسال پشت کنکوری هستم.
    درخواست ویزا توریستی کانادام قبول شده و پاس‌رکویست شدم اما میخوام پاسم رو عوض کنم.
    برای درخواست اجازه خروج یا باید برگ اعزام بگیرم یا دانشگاه ثبت نام کنم برای نیمسال دوم . تنها تاریخی که میتونم برگ اعزام بگیرم تو سیستم اسفند امسال هست که در اون صورت برای کنکور سال دیگه به مشکل میخورم.
    از طرفی دانشگاه گفت قبل از تاریخ انتخاب واحد نامه اشتغال به تحصیل نمیده.
    میخواستم ببینم اگر الان برای اسفند برگ اعزام بگیرم و بعدش دانشگاه ثبت نام کنم معافیت تحصیلی دانشگاه برگ اعزامم رو باطل میکنه؟ یا باید پاسم رو عوض کنم و بعد از اون دانشگاه ثبت نام کنم؟

درود به همگی

بچه ها کسی به ظور دقیق میدونه آیا مجور خروج از کشور دانشجویی وابسته به کشور تحصیله یا خیر؟یعنی افسری که در فرودگاه اجازه عبور به شما میده آیا به مقصد نگاه میکنه یا خیر؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط alma_atabay نمایش پست ها
    درود به همگی

بچه ها کسی به ظور دقیق میدونه آیا مجور خروج از کشور دانشجویی وابسته به کشور تحصیله یا خیر؟یعنی افسری که در فرودگاه اجازه عبور به شما میده آیا به مقصد نگاه میکنه یا خیر؟
    قطعا به مقصد نگاه میکنه (کارت پرواز رو کنترل میکنه) ولی پاسخ سوال اصلی شما خیر هست، مجوز خروج ارتباطی به مقصد نهایی ندارد.

این سناریو رو در نظر بگیرید:
    1. شما درخواست تحصیل در آمریکا دارید.
    2. ویزای آمریکا رو دریافت میکنید.
    3. به مقصد ترکیه کشور رو ترک میکنید.
    4. 2 هفته در ترکیه استراحت میکنید.
    5. از ترکیه مستقیما به مقصد آمریکا پرواز میکنید.

و حالا سناریوی عکس:
    1. شما درخواست تحصیل در آمریکا دارید.
    2. ویزای آمریکا رو دریافت میکنید.
    3. به مقصد آمریکا کشور رو ترک میکنید.
    4. 2 هفته بعد برای استراحت به ترکیه پرواز میکنید.

Junior Member

سلام خدمت دوستان. من دانشجوی فوق لیسانس عمران هستم و معافیت تحصیلی دارم . 25 سالمه. میخواستم بدونم برای خروج از کشور - تحصیل- برای کشوری مثل کانادا ، چه اقداماتی باید انجام بدم؟
    میخوام قبل از اتمام مقطع فوق لیسانس از کشور خارج شم
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    بهزاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آموزش زبان انگلیسی

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

سلام. من مهر 97 میخوام ارشد بخونم (به هر قیمت، حتی آزاد سر کوچمون فقط واسه اینکه معافیت تحصیلی بگیرم. ینی شما فرض کن قبول شدم و اول مهر دانشگام) و غیبت هم تا حالا نداشتم.
    حالا سوال من اینه که من از فرانسه از یه موسسه آموزشی نیمه دولتی بورس تحصیلی در مقطع ارشد گرفتم برای همون اول مهر 97. اما ظاهرا شنیدم وزارت علوم و سازمان وظیفه عمومی فقط به کسی اجازه خروج میدن که اون رشته و اون دانشگاهی که میخوای بخونی مورد تاییدشون باشه. که در مورد من نه رشته و نه دانشگامو قبول دارن(حدس میزنم البته). آیا این حرف درسته؟ با خودم گفتم اگه درست باشه و نزارن من برم یه دانشگاهی چیزی تو همین ایران ثبت نام کنم که بتونم از معافیت تحصیلیم برای یه سفر سیاحتی تفریحی 20 روزه که شنیدم وثیقشم 20 تومنه استفاده کنم و برم و دیگه کلا برنگردم و همون جا در فرانسه تحصیل کنم. آیا میتونم و این کار شدنیه؟
    میشه پاسخ سوال من رو بدید. خیلی اذیت شدم چند روزه. مرسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط alpha6 نمایش پست ها
    سلام. من مهر 97 میخوام ارشد بخونم (به هر قیمت، حتی آزاد سر کوچمون فقط واسه اینکه معافیت تحصیلی بگیرم. ینی شما فرض کن قبول شدم و اول مهر دانشگام) و غیبت هم تا حالا نداشتم.
    حالا سوال من اینه که من از فرانسه از یه موسسه آموزشی نیمه دولتی بورس تحصیلی در مقطع ارشد گرفتم برای همون اول مهر 97. اما ظاهرا شنیدم وزارت علوم و سازمان وظیفه عمومی فقط به کسی اجازه خروج میدن که اون رشته و اون دانشگاهی که میخوای بخونی مورد تاییدشون باشه. که در مورد من نه رشته و نه دانشگامو قبول دارن(حدس میزنم البته). آیا این حرف درسته؟ با خودم گفتم اگه درست باشه و نزارن من برم یه دانشگاهی چیزی تو همین ایران ثبت نام کنم که بتونم از معافیت تحصیلیم برای یه سفر سیاحتی تفریحی 20 روزه که شنیدم وثیقشم 20 تومنه استفاده کنم و برم و دیگه کلا برنگردم و همون جا در فرانسه تحصیل کنم. آیا میتونم و این کار شدنیه؟
    میشه پاسخ سوال من رو بدید. خیلی اذیت شدم چند روزه. مرسی

سلام دوست عزیز.
    بله هر دو قسمت حرفتون درست است.
    معافیت فقط به دانشگاه هایی میدن که در سایت وزارت علوم باشند. الببته اگر دانشگاه معتبری باشد و با کلی مکاتبه می تونید دانشگاه را وارد لیست کنید به واسطه رشتتون در فرانسه معافیت تحصیلی بگیرید.
    ولی این راهی که فرمودید هم کاملا شدنیه، فقط راه برگشت به ایران تا 3 سال ندارید و بعد 3 الی 4 سال می تونید سربازیتون رو بخرید طبق آخرین خبری که من دارم.

با توجه به سطح دانشگاهی که در فرانسه قبول شدید، اگر فکر می کنید احتمال داره که وارد لیست وزارت علوم بشه، یک سر به میدون فردوسی بزنید شاید بتونید وارد لیست کنید.

Junior Member

سلام. آیا کسی میدونه که تعداد دفعاتی که میشه حین تحصیل در یک ترم خارج شد چند بار هست؟ اینجا (http://vazifeh.police.ir/index.jsp?s...25&pageid=5181) نوشته که:
    - آيا مشمولي كه داراي معافيت تحصيلي دانش آموزي يا دانشجويي خارج از كشور است مي تواند به دفعات متعدد به كشور مسافرت نمايد؟
    هيچگونه محدوديتي ازسوي وظيفه عمومي دراين زمينه وجود نداردومقررشدوزارتخانه هاي مربوط مجوزهاي ترددسالانه براي اينگونه مشمولان صادر كنند .
    بعد حالا وزارتخانه مربوطه، که احتمالا میشه وزارت علوم محدودیت خاصی روی این اعمال میکنه؟ آیا من هرچندبار که بتونم از دانشگاه اجازه‌ی خروج بگیرم میتونم خارج بشم توی یک ترم؟ لطفا اگه تجربه ۳ بار یا بیشتر خارج شدن در یک ترم رو دارین یه توضیحی میدین؟

Junior Member

با سلام . من خرداد ۹۶ فارغ التحصیل شدم در مقطع کارشناسی و در حال گرفتن پذیرش از چند دانشگاه المان هستم. همه ی دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم هستند . سوال اول اینکه چون من کارت پایان خدمت ندارم در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاهی که فارغ اتحصیل شدم ثبت نام کردم تا بتونم اصل مدرک لیسانس و ریز نمرات بگیرم ایا این کار کار درست بوده؟ و سوال بعدی این که من میخوام ازمعافیت تحصیلی استفاده کنم برای خروج ازکشور حالا با توجه به این که تمام دانشگاه هایی که من در حال گرفتن پذیرش هستم مورد تایید وزارت علوم هستند ایا ثبت نام من کار درستی بوده یا اینکه وزارت علوم خودش منو معاف می کنه اگه پذیزش و مدارک مربوط به دانشگاه ها در المان برای بررس تحویل بدم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)