صفحه 106 از 165 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Economics

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط YMB نمایش پست ها
    دوستانی که قصد گرفتن وثیقه بانکی برای معافیت تحصیلی خارج از کشور رو دارند راه و روند کلیش در زیر گفته شده:
    وثیقه بانکی: هنگامی که نامه درخواست معافیت تحصیلی را از وزارت علوم گرفتید میرید نظام وظیفه و در اونجا بهتون فرم های وثیقه بانکی رو میدن و شما باید برید و با وثیقه بانکی برگردید تا نظام وظیفه معافیت تحصیلی خارج از کشور رو براتون صادر کنه. فرضاً شما (یا یکی از والدین اتون یا شخص دیگر) مبلغ 20 میلیون تومان در یک حساب بلند مدت دارید (مثلاً 5 ساله). نظام وظیفه نامه ای به شما خطاب به اون بانک میده و شما با در دست داشتن اون نامه میرید بانک و درخواست وثیقه بانکی برای نظام وظیفه رو می کنید. بانک مبلغ 15 میلیون تومن از حساب شما رو بلوک میکنه و نمیتونید برداشت کنید تا زمانی که وثیقه بانکی که از بانک گرفتید رو به بانک برگردونید. اما به 5 میلیون تومن باقی مانده میتونید دسترسی داشته باشد. همانطور که میدونید حساب بلند مدت سود داره و سود اون 15 میلیون تومن همچنان متعلق به خود شما خواهد بود (یعنی کل سود 20 میلیون تومن مال شما باقی میمونه). خوب حالا این وثیقه بانکی چه هزینه هایی داره؟

1) شما باید یک دهم (0.1) مبلغ وثیقه رو به بانک پرداخت کنید. یعنی باید 1.5 میلیون تومن به بانک بدی که وقتی وثیقه رو برگردوندید این مبلغ رو استرداد میکنید. سود این مبلغ به شما تعلق نمیگیره.
    2) مبلغ تقریبی 500 هزار تومن بابت کارمزد. این مبلغ برای 5 سال هستش.

وثیقه رو که گرفتید میرید نظام وظیفه و اونجا بهتون معافیت تحصیلی خارج از کشور میدن و شما این نامه رو باید در سایت نشا بارگذاری کنید و اصلش رو ببرید وزارت علوم تا بهتون نامه گذرنامه و خروج از کشور بدن.
    هر موقع هم در سال های آینده فارغ التحصیل شدید یا انصراف از تحصیل دادید نظام وظیفه معافیت تحصیلی رو به همراه پاسپورت از شما پس میگیره و وثیقه رو آزاد میکنه. وثیقه رو میبرید بانک و حساب اتون رو آزاد میکنید.

نکته 1) از نظر نظام وظیفه حساب شما در بانک نباید به تازگی باز شده باشه. دلیل این امر اینه که باید در بانک مربوطه سابقه داشته و خوش حساب باشید. پس باید علاوه بر وثیقه بانکی گواهی و تاریخ افتتاح حساب هم از بانک بگیرید.
    نکته 2) نظام وظیفه ممکنه بهتون بگه که به هر بانکی نامه نمیزنه و وثیقه رو از یک سری بانک های خاص قبول میکنه ولی این مسئله مهم نیست و روش گیر نیستن، اگر شما به مسئولش بگی مثلاً من حسابم تو بانک پارسیانه و ازش درخواست کنی کارت رو راه میندازه.

سفارت: به نظر من آنکارا و دوبی بهتر از ایروان هستن چون با کیس های ایرانی آشنایی بهتری دارند. باز روند ویزا بسیار شانسی هستش و ممکنه این نظر من درست نباشه.
    من نه همچین پولی دارم نه همچین کسی که اینقد پول بیکار تو حسابش باشه. شما گفتید که میشه سند خونه هم گرو گذاشت، میشه مراحل اون رو بگید؟ خیلی ممنون میشم.
    اگه I-20 مثلا برای دانشگاه X برایت صادر شد و کارای گاسپورت گرفتن رو با اون جور کنی، ولی بعدا فرم I-20 دانشگاه Y اومد میشه برای مثاحبه و درخواست ویزا از دانشگاه Y استفاده کنی؟ در واقع میشه از دانشگاه X صرفا برای خریدن زمان (پاسپورت گرفتن ) استفاده کنی و درحالیکه هدفت رفتن به Y هستش؟
    از اینکه خیلی سوال میپرسم، عذر میخوام.

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط Jamal007 نمایش پست ها
    من نه همچین پولی دارم نه همچین کسی که اینقد پول بیکار تو حسابش باشه. شما گفتید که میشه سند خونه هم گرو گذاشت، میشه مراحل اون رو بگید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jamal007 نمایش پست ها
    خیلی ممنون میشم.
    اگه I-20 مثلا برای دانشگاه X برایت صادر شد و کارای گاسپورت گرفتن رو با اون جور کنی، ولی بعدا فرم I-20 دانشگاه Y اومد میشه برای مثاحبه و درخواست ویزا از دانشگاه Y استفاده کنی؟ در واقع میشه از دانشگاه X صرفا برای خریدن زمان (پاسپورت گرفتن ) استفاده کنی و درحالیکه هدفت رفتن به Y هستش؟
    از اینکه خیلی سوال میپرسم، عذر میخوام.

روند وثیه گذاشتن سند ملکی هم همین جوریه، فقط یه کم دردسرش بیشتره (مثلا یه دردسرش اینه که باید صاحب سند هم همراهت بیاد). کلا نگران وثیقه گذاشتن نباش، سریع کارت رو راه میندازن.

شدن که میشه، یعنی در واقع اصلا کسی نمیفهمه که شما واسه X پاسپورت گرفتی و رفتی واسه Y داری مصاحبه میدی.
    فقط زمانی این موضوع مشخص میشه که واسه ارز دانشجویی بخوای اقدام کنی که البته اونم نباید مشکلی باشه. چون یه روندی به نام تغییر پذیرش وجود داره که شما با استفاده از اون میتونی فقط 1 بار (فکر کنم!) پذیرشت رو تغییر بدی. به سامانه ی نشا سر بزن مدارک مورد نیاز رو اونجا گفته.

Junior Member

سلام

من تا 2 3 ماه دیگه درسم تموم میشه و یک سال معافیت تحصیلی دارم

تو این یک سال میشه از کشور خارج شد با 15 میلیون یا 5 میلیون ؟

و اگر در لاتاری قبول بشم . سفارت آمریکا مشکلی با سربازی نرفتن من نداره ؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh11 نمایش پست ها
    سلام

من تا 2 3 ماه دیگه درسم تموم میشه و یک سال معافیت تحصیلی دارم

تو این یک سال میشه از کشور خارج شد با 15 میلیون یا 5 میلیون ؟

و اگر در لاتاری قبول بشم . سفارت آمریکا مشکلی با سربازی نرفتن من نداره ؟
    سفر زیارتی رو نمیدونم ولی سفر تفریحی و علمی نمیتونید برید. اولی که کلا حرام است (!) و دومی هم باید دانشگاهتون درخواست بده به نظام وظیفه که خوب شما دیگه دانشجو نیستید.
    اتفاقا سفارت آمریکا خیلی بیشتر دوست داره که شما سربازی نرید چون زحمت کلیرنس رو برای اونها کمتر می کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل

میشه کسی ک فوق دیپلم رو تموم کرده ، برای ادامه تحصیلات بره آلمان ؟ برای گرفتن لیسانس !

البته شنیدم مدرک دانشگاه آزاد رو جوری قبول دارن ک کسی ک فوق رو تموم کرده دوباره باید همون دوره فوق رو تو آلمان بگذرونه !

سربازی هم نرفته ..

میشه خارج شد ؟

اگه آره ، چه شرایطی داره ؟

ویزای تحصیلی میدن ؟

با تشکر

سلام
    یه سوال خیلی خیییلیییی فوری دارم لطفا اگر کسی می دونه جواب بده
    من برای 10 اردیبهشت اجازه خروج از کشور گرفتم و وثیقه گذاشتم حالا یه موقعیت جور شده می خوام برای 8 اردیبهشت خارج شم ؟ میشه کاری کرد یا امکانش نیست ؟!!
    اگر میشه باید چیکار کنم

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل

دوستان من فارغ تحصیله شهریور 91 هستم. ایا برای گرفتن ویزا خروج موقت میتونم بگیرم و برم و بیام؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق - صنعتی شریف

سلام دوستان من در حال حاظر دانشجوی ارشدم و برای خرداد وقت سفارت دارم
    برای نظام وظیفه چی کار کنم که وثیقه کمتری بزارم ؟ مثلا الکی بگم می خوام GRE بدم خوبه یا چک می کنن اگه راه های دیگری هس که سفر علمی یا نیمه علمی محسوب بشه ممنون میشم بگید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhd نمایش پست ها
    سلام دوستان من در حال حاظر دانشجوی ارشدم و برای خرداد وقت سفارت دارم
    برای نظام وظیفه چی کار کنم که وثیقه کمتری بزارم ؟ مثلا الکی بگم می خوام GRE بدم خوبه یا چک می کنن اگه راه های دیگری هس که سفر علمی یا نیمه علمی محسوب بشه ممنون میشم بگید
    سلام دوست عزیز. آیا شما میخواهید برید خارج و در مقطع دکتری درستون رو ادامه بدید؟ اگر اینطور باشه اونوقت شما باید وثیقه 15 میلیونی بذارید تا براتون معافیت تحصیلی خارج از کشور صادر بشه که برای دکتری مدت اش 5 ساله هست (قابل تمدید به 6 سال). شما اگر به بهانه GRE یا سفر علمی و با وثیقه کمتر (فکر کنم 5 میلیون تومن) خروج از کشور بگیرید اون موقع براتون معافیت تحصیلی مقطع بالاتر صادر نشده و شما باید در وقت مشخص شده (مثلاً بعد از مصاحبه سفارت) بدون تاخیر به کشور برگردید و وقتی ویزاتون اومد برید و وثیقه رو عوض کنید (وثیقه 15 میلیونی بذارید) تا معافیت تحصیلی خارج از کشور رو بگیرید.
    در غیر این صورت بعدها که به کشور بخواهید برگردید از نظر نظام وظیفه به مشکل بر میخورید.

دوستان من یک سوال در مورد خروج از کشور مشمول هایی دارم که معافیت تحصیلی خارج از کشور گرفتن (وثیقه 15 میلیونی گذاشتن) و میخواهند برای مصاحبه ویزا (مثلاً آمریکا) برن خارج. فرضاً شخص درسش تموم شده و در فرجه یک ساله هستش و پذیرش از دانشگاه خارج گرفته.
    اگر شخص در مهلت مشخص شده از کشور خارج بشه، آیا باید حتماً قبل از اتمام مهلت خروج به کشور برگرده؟ مثلاً شخص اینقدر در خارج از کشور اقامت کنه که یکی دو ماهی هم از مهلت خروجش بگذره. بعد برگرده ایران و منتظر ویزاش بمونه. در این صورت اگر ویزاش اومد و برای خروج نهایی رفت وزارت علوم، آیا این وزارت پاسپورتش رو چک میکنه که کی مهر ورود زده شده و بر اساس اون بهش گیر میده؟

در صورت داشتن ویزا وزارت علوم مجدداً خروج از کشور صادر میکنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)