صفحه 107 از 165 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق - صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط YMB نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. آیا شما میخواهید برید خارج و در مقطع دکتری درستون رو ادامه بدید؟ اگر اینطور باشه اونوقت شما باید وثیقه 15 میلیونی بذارید تا براتون معافیت تحصیلی خارج از کشور صادر بشه که برای دکتری مدت اش 5 ساله هست (قابل تمدید به 6 سال). شما اگر به بهانه GRE یا سفر علمی و با وثیقه کمتر (فکر کنم 5 میلیون تومن) خروج از کشور بگیرید اون موقع براتون معافیت تحصیلی مقطع بالاتر صادر نشده و شما باید در وقت مشخص شده (مثلاً بعد از مصاحبه سفارت) بدون تاخیر به کشور برگردید و وقتی ویزاتون اومد برید و وثیقه رو عوض کنید (وثیقه 15 میلیونی بذارید) تا معافیت تحصیلی خارج از کشور رو بگیرید.
    در غیر این صورت بعدها که به کشور بخواهید برگردید از نظر نظام وظیفه به مشکل بر میخورید.
    ممنون از پاسخت منظور من وثیقه فقط برای سفارت بود نه برا دکتری البته که برای دکتری باید وثیقه 15 تومنی گذاشت
    برای وقت ویزا چون رفتن به سفارت سفر غیر علمی فک کنم محسوب بشه باید 15 تومن گذاشت. می خواسم این وثیقه رو کمتر بزارم مثلا بگم می خوام gre بدم خواهشا اگر ممکنه راهنمایی کنید چجوری می شه بهانه gre رو کرد گیر نمی دند؟ این جوری با وثیقه کمتری میری برا سفارت بعد که همه چی ok شد وثیقه اصلی 15 تومنی را برا دکتری می ذاری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد شریف

پیش فرض پاسخ : خروج بدون گرفتن پذیرش

آیا با I-20 که برای همراه (همسر) میدن میشه درخواست خروج از کشور از طریف وزارت علوم کرد؟

Member s.mahmoudi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUT- Mech Eng

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhd نمایش پست ها
    ممنون از پاسخت منظور من وثیقه فقط برای سفارت بود نه برا دکتری البته که برای دکتری باید وثیقه 15 تومنی گذاشت
    برای وقت ویزا چون رفتن به سفارت سفر غیر علمی فک کنم محسوب بشه باید 15 تومن گذاشت. می خواسم این وثیقه رو کمتر بزارم مثلا بگم می خوام gre بدم خواهشا اگر ممکنه راهنمایی کنید چجوری می شه بهانه gre رو کرد گیر نمی دند؟ این جوری با وثیقه کمتری میری برا سفارت بعد که همه چی ok شد وثیقه اصلی 15 تومنی را برا دکتری می ذاری
    این برای من هم شدیداً سواله
    اگه بگیم تافل یا جی ار ای داریم، در چه حدی چک میکنن؟ (چه دانشگاه و چه وزارت علوم)
    درود
    سایه ای از سر دیوار گذشت
    غمی افزود مرا بر غمـــــــــها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل

سلام
    اگه اضاف نخورده باشي يعني به موقع دفترچه پست كرده باشيد ميتونيد براي ادامه تحصيل بريد آلمان البته اول بايد از آلمان پذيرش داشته باشيد بعد اقدام كنيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط xaxi نمایش پست ها
    میشه کسی ک فوق دیپلم رو تموم کرده ، برای ادامه تحصیلات بره آلمان ؟ برای گرفتن لیسانس !

البته شنیدم مدرک دانشگاه آزاد رو جوری قبول دارن ک کسی ک فوق رو تموم کرده دوباره باید همون دوره فوق رو تو آلمان بگذرونه !

سربازی هم نرفته ..

میشه خارج شد ؟

اگه آره ، چه شرایطی داره ؟

ویزای تحصیلی میدن ؟

با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam1368206 نمایش پست ها
    دوستان من فارغ تحصیله شهریور 91 هستم. ایا برای گرفتن ویزا خروج موقت میتونم بگیرم و برم و بیام؟
    سلام
    بله شما ابتدا بايد وضعيت خدمت را مشخص كنيد و پس از گرفتن برگ سبز ميتونيد يك بار قبل از اعزام از كشور خارج شويد.
    فقط قبل از انجام هر كاري تمام اين موارد را از پليس +10 بپرسيد

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab1789 نمایش پست ها
    سلام
    اگه اضاف نخورده باشي يعني به موقع دفترچه پست كرده باشيد ميتونيد براي ادامه تحصيل بريد آلمان البته اول بايد از آلمان پذيرش داشته باشيد بعد اقدام كنيد
    سلام
    سهراب جان با پذیرش کارشناسی اجازه خروج نمیدن.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

رشته و دانشگاه
    IUT- Mech Eng

برای خروج موقت به منظور گرفتن ویزا، اگه بگیم تافل یا جی ار ای داریم، در چه حدی چک میکنن؟ (چه دانشگاه و چه وزارت علوم)
    در ضمن آیا باید یه تعداد واحد پاس نکرده داشته باشی یا نه؟ (مثلا پروژه ارشد صفر واحدی حکمش چیه؟ )
    درود
    سایه ای از سر دیوار گذشت

رشته و دانشگاه
    IUT- Mech Eng

مدیران محترم اگر لازم دونستید این پست رو پاک کنید. فقط جنبه‌ی یادآوری داره.
    لطفا عزیزان با تجربه کمک کنن. این موضوع کم اهمیتی نیست و تا بحال به شکل مستقیم مطرح نشده. در صورتی که دونستنش برای همه مفید خواهد بود.
    با تشکر
    درود
    سایه ای از سر دیوار گذشت

Junior Member

سلام، دوتا سوال دارم
    1. من نامه ادمیشن رو از دانشگاه گرفتم ولی ای 20 ام هنوز نیومده با این نامه میتونم واسه گرفتن خروج از کشور اقدام کنم؟
    2. برای گرفتن خروج از کشور حتما باید اصل مدرک کارشناسی و ارشدم دستم باشه؟ (من اصل مدارکم الان امریکاست واسه ارزیابی!!!)

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط McRm نمایش پست ها
    سلام، دوتا سوال دارم
    1. من نامه ادمیشن رو از دانشگاه گرفتم ولی ای 20 ام هنوز نیومده با این نامه میتونم واسه گرفتن خروج از کشور اقدام کنم؟
    2. برای گرفتن خروج از کشور حتما باید اصل مدرک کارشناسی و ارشدم دستم باشه؟ (من اصل مدارکم الان امریکاست واسه ارزیابی!!!)
    1- خیر، فقط با I-20.
    2- نه نیازی نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)