صفحه 109 از 165 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط McRm نمایش پست ها
    سلام، من 4 ماه هست که فارغ التحصیل شدم و واسه phd پذیرش گرفتم میخواستم برای کار ویزا برم دبی. به نظرتون کدوم کار واسه خروج از کشور گرفتن سریع تره (پاسپورت هم دارم) 1. خروج از کشور توریستی بگیرم؟ 2. یا از طریق وزارت علوم پیگیر خروج از کشور گرفتن بشم. لازم به ذکر هست که کلی هم عجله دارم!!!!
    توریستی چطور میخواهید خارج بشید، شما الان ممنوع الخروج هستید، از طریق وزرات علوم اقدام کنید، گرفتن نامه خروج از وزرات علوم با داشتن پذیرش از دانشگاه 2-3 روز (در بدترین حالت) بیشتر طول نمیکشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    توریستی چطور میخواهید خارج بشید، شما الان ممنوع الخروج هستید، از طریق وزرات علوم اقدام کنید، گرفتن نامه خروج از وزرات علوم با داشتن پذیرش از دانشگاه 2-3 روز (در بدترین حالت) بیشتر طول نمیکشه.
    اقا میلاد فک کنم اشتباه میکنیدها ایشون اگه ۴ ماهه فارق التحصیل شدن الان برای خروج توریستی مشکلی ندارن باید ۱۵ رو بزارن . حالا یا من متوجه نشدم یا شما(چون بالا من یه همچین چیزی رو پرسیدم و شما به من گفتید میشه!) با این کار اگه وثیقه حاضز باشه ۱ روزه میتونید اجازه خروج بگیرید.

دوستان من ۳۱ خرداد سربازیم تموم می‌شه و I20م هم الان اومده دستم. سوالم اینه که من می‌تونم برای اواسط تیر (۱۰ - ۱۵ روز بعد از پایان خدمتم و احتمالاً قبل از صدور کارت) اجازه‌ی خروج بگیرم (به هر نحوی) که بتونم برای مصاحبه‌ی سفارت برم؟ مثلن با نامه‌ی تسویه از یگان خدمتیم بهم اجازه خروج میدن (پاسپورت دارم) یا حداقل میزارن وثیقه بزارم و برم تا قبل از اینکه کارتم صادر شه و بیاد؟

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل

سلام دوستان
    من الان دوماهه از ایران برای تحصیل با وثیقه خارج شدم.
    1.پاداشی میگفت که باید چهار ماه خارج بمونم تا بتونم برگردم کسی چیزی در این مورد میدونه؟
    2.وقتی برگشتم چقدر حق دارم ایران بمونم؟
    3.سالی چند بار میتونم برگردم ایران؟
    4.یکی از بچه ها میگفت که اول مجوز یکبار خروج بهت میدن بعد یکسال که دیدن واقعا دانشجویی مجوز چند بار خروج بهت میدن.یعنی سالی هرچقدر بخوای میتونی بیای و بری.درسته؟
    5.اگه قبل از عید بیام و تا بعد از عید بمونم میشه از سهمیه سال بعد همون موقع استفاده کرد؟
    دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط pooria_d نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا کمک کنید
    من برای لیسانس از المان پذیرش گرفتم و می خوام 15 میلیون بذارم و برم. ولی وقتی که اعتبار پاسپورت تموم میشه آیا سفارت ایران تمدید می کنه؟
    در مورد قسمت دوم سوالتون:
    بله، تحت هر شرایطی، هر ایرانی در خارج از کشور میتواند گذرنامه خود را تمدید کند (ولو قاتل فراری باشد!!)

سخت است فهماندن چیزی به کسی که در قبال نفهمیدنش پول میگیرد.(احمد شاملو)

Junior Member

دوستان یه سوال اگه کسی معافی تحصیلی داشته باشه و برای سفر تفریحی یا زیارتی وثیقه بزاره بره و با تاخیر برگرده قانونش چیه؟
    علاوه بر ندادن پول وثیقه دیگه چه مشکلاتی داره؟
    سربازی اضافه خدمت می خوره؟

Member s.mahmoudi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUT- Mech Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط s.mahmoudi نمایش پست ها
    برای خروج موقت به منظور گرفتن ویزا، اگه بگیم تافل یا جی ار ای داریم، در چه حدی چک میکنن؟ (چه دانشگاه و چه وزارت علوم)
    در ضمن آیا باید یه تعداد واحد پاس نکرده داشته باشی یا نه؟ (مثلا پروژه ارشد صفر واحدی حکمش چیه؟ )
    درود
    سلام
    خب کسی جواب این سوالو نداد و من به ناچار خودم مجبور شدم تجربه کنم.
    دانشگاه شریف (دانشکده مکانیک) هیچ سوالی راجع به اینکه آیا واقعا ثبت نام کردی یا نکردی نپرسید و اداره پذیرش و نظام وظیفه هم گفتن که ما اصلا کاری نداریم.
    اما وقتی رفتم وزارت علوم،‌ آقای آقامیری (طبقه سوم اتاق 338) نبود و یه آقای به نام آقای رضایی در اتاق کناری (336) کار آقای آقامیری رو انجام داد. ایشون بدآخلاق بودند و اولین چیزی که از من خواستند مدرکی بود که نشون بده امتحان زبان ثبت نام کردم و من چاره ای نداشتم و ایشون دلیل سفر رو تفریحی نوشتند.
    در مورد تعداد واحد ثبت شده محدودیتی وجود نداره. صرف اینکه ثبت نام کرده باشی کافیه. خود من صفر واحد ثبت نام داشتم.
    یک نکته‌ی مهم دیگه اینه که دقت داشته باشید که دانشگاه به هیچ وجه بعد از دفاع از پروژه اجازه‌ی خروج نمیده و باید فاصله‌ی معقولی بین تاریخ ورود به کشور و آخرین موعد مجاز برای دفاع وجود داشته باشه. در ضمن در مدت زمانی که اجازه‌ی خروج از کشور به شما داده میشه، اگر در ایران باشید، اجازه‌ی دفاع به شما داده نمیشه. این از تجربیات من.
    درود به شما
    سایه ای از سر دیوار گذشت
    غمی افزود مرا بر غمـــــــــها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام دوستان،

من الان دانشجوی ارشد ترم 2 هستم ولی میخوام برای مقطع دکترا کشورو ترک کنم و میگن اگه برم انصراف بدم از ارشد کلی ازم پول میگیرن (بعدا میتونم بدم اما نه الان با این اوضاعه دلار که دارم میرم)!!! اگه همینجوری ول کنم آیا موقع خروج از کشور جلومو میگیرن؟! مثلا بگن تو دانشجویی و کجااااااا؟!

ممنون
    ویرایش توسط transfinite : May 20th, 2013 در ساعت 11:41 PM

Member s.mahmoudi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUT- Mech Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط transfinite نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من الان دانشجوی ارشد ترم 2 هستم ولی میخوام برای مقطعه دکترا کشورو ترک کنم و میگن اگه برم انصراف بدم از ارشد کلی ازم پول میگیرن (بعدا میتونم بدم اما نه الان با این اوضاعه دلار که دارم میرم)!!! اگه همینجوری ول کنم آیا موقع خروج از کشور جلومو میگیرن؟! مثلا بگن تو دانشجویی و کجااااااا؟!

ممنون
    اگه میخواهید قانونی عمل کنید و امکان برگشت داشته باشید باید فارغ التحصیل بشید.
    با این وضعیتتون راهی که دارید اینه که اجازه خروج موقت از دانشگاه بگیرید (که به راحتی انجام میشه) و برید به یه کشور ثالث (امارات، ترکیه،... هر جا. حتی کشور مقصدتون در صورتی که از ایران میتونید ویزاشو بگیرید) و از اونجا برید به کشور مقصد. با اینکار پلهای پشت سرتون خراب میشه. به نظر من اگر مطئن هستید که تا سالها نمیخواهید به ایران برگردید اینکارو بکنید.
    با این روش موقع خروج از کشور هیچ ایرادی به شما نمیگیرند. ولی اگه بعدها برگردید....
    درود
    سایه ای از سر دیوار گذشت
    غمی افزود مرا بر غمـــــــــها

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط s.mahmoudi نمایش پست ها
    اگه میخواهید قانونی عمل کنید و امکان برگشت داشته باشید باید فارغ التحصیل بشید.
    با این وضعیتتون راهی که دارید اینه که اجازه خروج موقت از دانشگاه بگیرید (که به راحتی انجام میشه) و برید به یه کشور ثالث (امارات، ترکیه،... هر جا. حتی کشور مقصدتون در صورتی که از ایران میتونید ویزاشو بگیرید) و از اونجا برید به کشور مقصد. با اینکار پلهای پشت سرتون خراب میشه. به نظر من اگر مطئن هستید که تا سالها نمیخواهید به ایران برگردید اینکارو بکنید.
    با این روش موقع خروج از کشور هیچ ایرادی به شما نمیگیرند. ولی اگه بعدها برگردید....
    درود
    ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی
    اگه یک نفر وسط ارشد ول بکنه بره (حالا چه انصراف بده و چه نده) ، و بعدا بخاد برگرده ، از چه جهاتی براش مشکل پیش میاد !؟
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)