صفحه 11 از 165 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت

من تو فروم سرچ كردم و اينايي رو كه گفتيد ديدم. تاكيد سوال من روي اين قسمت بود كه آيا حتما الان من بايد فارق التحصيل باشم كه بهم اجازه خروج بدن؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

تاریخ دفاع پایان نامه در کارشناسی ارشد همون تاریخ فارغ التحصیلی هست (مگر اینکه هنوز واحد پاس نکرده داشته باشید)
    فکر میکنم الان شما فارغ التحصیل حساب بشی و فقط با نامه پذیرش میتونی از کشور خارج بشی. ولی اگه هنوز واحد داشته باشی و دانشجو باشی به بهانه زیارتی یا امتحان یا کنفرانس میتونی اجازه خروج بگیری.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

نه من واحدي ندارم. نامه پذيرش هم دارم فقط الان كارهاي فارق التحصيلي رو انجام ندادم. شنيدم كه اين كارا طول ميكشه و نگران اينم كه اگه لازم باشه كه حتما فارق التحصيل بشم به وقتي كه براي سفارت گرفتم نرسم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

شرایط من هم مثل شما هست ولی تسویه حساب نهایت 5-4 روز بیشنر طول نمیکشه. بعدم حتما از دانشگاه یه نامه بگیر خطاب به نظام وظیفه که فارغ التحصیل شدی.
    این نامه رو وزارت علوم واسه تشکیل پرونده ازت میخواد.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط BahmanAb
    نه من واحدي ندارم. نامه پذيرش هم دارم فقط الان كارهاي فارق التحصيلي رو انجام ندادم. شنيدم كه اين كارا طول ميكشه و نگران اينم كه اگه لازم باشه كه حتما فارق التحصيل بشم به وقتي كه براي سفارت گرفتم نرسم.
    درود
    شما از الان فارق التحصيل هستي
    فقط يك نامه از خود دانشگاه بگيريد كه فارق التحصيل هستيد و به همراه نامه پذيرش ببريد وزارت علوم همين!!
    بدرود

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

یک نگاهی به این موضوع بنداز که دیگر راههای خروج قبل از فارغ التحصیلی را نشات میده:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,4464.0.html
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Junior Member

سلام
    البته من از اونجایی که خانم هستم و برادر هم ندارم، به سربازی هیچ ربطی ندارم! بنا بر این اطلاع دقیق از فرآیندهاش هم ندارم. اما یه نکته ای به نظرم اومد! فکر کنم شما می تونید همین I-20 که براتون اومده امضا کنید (اگه لازمه) و همه کارهای اداری لازم در ایران را باهاش انجام بدین! بدون اینکه دانشگاه یا سفارت آمریکا خبر بشن که امضا شده! (sensor که نداره! ;D)
    بعد هم اگه نامه دیگه ای براتون اومد، می تونین اونم امضا کنین و اونو ببرین سفارت آمریکا! درست می گم؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim_mim
    سلام
    البته من از اونجایی که خانم هستم و برادر هم ندارم، به سربازی هیچ ربطی ندارم! بنا بر این اطلاع دقیق از فرآیندهاش هم ندارم. اما یه نکته ای به نظرم اومد! فکر کنم شما می تونید همین I-20 که براتون اومده امضا کنید (اگه لازمه) و همه کارهای اداری لازم در ایران را باهاش انجام بدین! بدون اینکه دانشگاه یا سفارت آمریکا خبر بشن که امضا شده! (sensor که نداره! ;D)
    بعد هم اگه نامه دیگه ای براتون اومد، می تونین اونم امضا کنین و اونو ببرین سفارت آمریکا! درست می گم؟
    سنسور نداره ولی اگه بخواد بره یه دانشگاه دیگه باید I-20 دانشگاه قبلی رو پس بفرسته
    شوپنهاور

برای پاس نیازی به I-20 نیست. من خودم بدونه اون برای پاس اقدام کردم و شد.
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

توی مهلت 6 ماه ی بعد از فارغ شدن از لیسانس هم میشه برای سفر زیارتی پاسپورت گرفت؟
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)