صفحه 11 از 157 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض سوال: خروج از کشور برای وصاحبه در قبرس

سلام
    لطفا دوستانی که تجربه جروج از کشور برای مصاحبه دارن منو راهنمایی کنن
    من می خوام که برای مصاحبه برم قبرس

وضعیت من
    دانشجوی کارشناسی ارشد و هنوز دفاع نکردم
    پاسپورت رو از سفر حج که سال 83 از طرف دانشگاه رفتم دارم
    تاریخ مصاحبه: july 1
    I-20 هنوز نرسیده و الان تو دبی هست و فکر میکنم تا فردا یا پس فردا برسه
    مدارک لازم برای سفارت قبرس و تحویل آژانس دادم (در شیراز) که این مدارک و احتمالاً امروز میفرستند. I-20 و Bank statement تو این مدارک نیست که Bank Statement و فردا می فرستیم

سوال
    برای گرفتن مهر اجازه خروج از کشور بهتره چکار کنم؟
    اگه بخوام مشابه مواردی که قبلاً مطرح شد مثل شرکت در امتحان GMAT و .... از کشور خارج بشم آیا از من پرسیده می شه که کدوم کشور می رم؟ و اینکه برم قبرس ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
    اینکه من بخوام برای 29june تا 3 july از کشور خارج بشم چکار باید بکنم که مشکلی پیش نیاد

ممنون از کمکتون

پیش فرض پاسخ : سوال: خروج از کشور برای وصاحبه در قبرس

کسي از شما مدرکي نميخواد که چرا ميريد قبرس. يک درخواست ميديد دانشگاه که ميخواهيد براي امتحان GMAT بريد قبرس. کسي هم نميگه چرا قبرس. زمانشم مي تونيد بين 10 روز قبل زمان مصاحبه تا 10 روز بعدش بذاريد (يعني 20 روز يا حتي 1 ماه که ماکزيممشه). نظام وظيفه که اصلا براش مهم نيست شما کجا ميريد فقط بايد نامه تعييديه دانشگاه رو ببريد بعدشم وثيقه بذاريد و آخرشم مهر خروج ميزنند. من خودم اين کارو کردم لذا نگران نباشيد مشکلي نيست.

ممنون از جوابتون
    این درخواستی که شما گفتین در مورد GMAT باید چطوری باشه؟ و به از کدوم قسمت دانشگاه باید اقدام بشه؟
    آیا تو این در خواست ذکر می شه که دانشجو کدوم کشور می خواد بره امتحان بده؟ و آیا وزارت علوم گیر نمیده که تو قبرس اصلا GMAT برگزار نمیشه؟

تو دانشگاه ما (اميرکبير) که يه نامه مي گرفتيم ميبرديم دانشکده امضا مي کرد بعدشم معاونت دانشجويي خطاب به نظام وظيفه مي نوشت. کافيه بريد تحصيلات تکميلي دانشگاتون و بگيد مي خوام اجازه خروج بگيرم اونا هم راهنماييتون مي کنن. وزارت علومم کاري به اين اين چيزا نداره نامه اي که دانشگاه تاييد کرده به همراه گواهيه اشتغال به تحصيل رو اگه ببريد وزارت علوم براتون تاييد مي کنه. در مورد دانشگاهم بعيد مي دونم که چيزي دال بر اينکه نشون بده شما واقعا براي GMAT ميريد قبرس بخوان حداقل براي ما که نخواستند. البته دقت کنيد که اگه براي قبرس يا هر کشوري اجازه خروج مي گيريد فقط بايد بريد اون کشور در غير اين صورت نظام وظيفه بهانه لازم براي بالا کشيدن وثيقه رو پيدا مي کنه.
    موفق باشيد.

میشه لطفا بگین که کلیات این نامه چی باید باشه؟ اگر فایل نامه رو دارید، ممنون می شم برام بفرستید.

Junior Member

سلام
    ببخشيد آقاي گرجي. شما تا حالا موردي ديديد كه به خاطر رفتن به كشور ديگه وثيقه اش رو ضبط كرده باشند؟ چون دانشگاه ما براي قبرس نامه نداد و من مجبور شدم براي دبي نامه بگيرم. ولي ميرم قبرس. ممنون.

سلام
    من نديدم ولي از نظام وظيفه هيچ چيزي بعيد نيست. به نظرم به ريسکش نمي ارزه. موقع پس دادن وثيقه اون يارو بحريان تو نظام وظيفه معمولا چک نميکنه که شما کجا رفتي ولي يه وقت ديديد چک کرد اون وقت ديگه اوضاع ناجور ميشه. ولي براي شما فکر کنم مجبوريد. من ديدم کسايي رو که براي عراق مي گيرند ميرن قبرس مشکلي هم پيش نيومده ولي چي بگم نظام وظيفه هست کار وبارش حساب کتاب نداره.

سلام من از دانشگاه پرسیدم و گفتن که برای حروج موقت باید رسید ثبت نام (اینترنتی) امتحان GRE و یا GMAT رو بیاری . به نظرتون من چکار می تونم بکنم؟

Junior Member

پیش فرض خروج به طور مستقیم پس از گرفتن کلارنس و عدم بازگشت به ایران

من نتونستم تاپیکی در این مورد پیدا کنم. من مشمول هستم و می‌خوام با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشم. در ضمن، من ویزای آمریکا رو یک ماه پیش از استانبول گرفتم، اما منتظر کلارنس هستم. میخواستم بدونم که بعد از تشکیل پرونده در وزارت علوم و اومدن کلارنس، می‌تونم از استانبول مستقیماً برم آمریکا؟ بیشتر از این جهت میگم که انگار در فرودگاه ایران ویزای شما برای کل مسیر چک می‌شه، اما اگه بخوام مستقیماً برم، خوب مسلما ویزای آمریکا هنوز دستم نیست! آیا کسی‌ بوده که اینطوری خارج شده باشه؟ ممنون از کمکتون.
    برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.<br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

پیش فرض پاسخ : خروج به طور مستقیم پس از گرفتن کلارنس و عدم بازگشت به ایران

من این کار رو کردم ۵ ماه پیش و هیچ مشکلی‌ هم پیش نیومد...
    Read, Think, then Talk....z

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)