صفحه 113 از 165 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1647

موضوع: خروج از کشور در حین تحصیل( مراجعه به سفارتخانه ها، شرکت در امتحانات و....)

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من امسال اسفند باید برم سربازی. برنامه ام این است که تا آبان امسال، تافل و جی ار ای را بدم و واسه دانشگاه های امریکا تقاضا بدم. خب حالا سوالم این است که اگر دانشگاهی از آمریکا به من پذیرش داد، احتمالا وقتی این کار انجام شده که من سرباز هستم (بهار سال دیگه من سربازم خب) نیروی انتظامی به من اجازه میده که برای گرفتن ویزای آمریکا، از ایران خارج بشم یا نه؟ وثیقه یا پول قبول میکنند و بعد بزارند من خارج بشم واسه ویزا؟ نامه پذیرش دانشگاه آمریکایی، نیروی انتظامی را راضی میکنه؟ قانونی در این مورد هست؟ مرسی
    تا جایی که شنیدم برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از فوق دیپلم مشکلی نیست، ولی 2 تا قانون مشخص وجود داره در این مورد که یه کم باعث ابهام میشه و در نتیجه نمیشه جواب قطعی داد که تا بهار سال دیگه چه اتفاقی میفته و روند همین میمونه یا نه (بخش مبهم رو در بند 26 پررنگ کردم).

بنا بر این قوانین:
    http://vazifeh.police.ir/Portal/Home...2-578db36d1e55

بند 20:
    20-آياسربازان وظيفه اي كه به خدمت اشتغال خدمت دارندجهت تحصيل دردانشگاه هااز خدمت ترخيص ميشوند؟
    درصورت قبولي اينگونه سربازان درمقطع كارشناسي وبالاترترخيص ازخدمت صورت ميگيرد وترخيص براي ادامه تحصيل درمقاطع كارداني مجاز نمي باشد.
    بند 26:
    26-چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان خارج از كشور بهره مند شوند؟
    مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت و سپري نشدن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, Sharif University of Technology

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور در حین تحصیل

سلام دوستان، من الان دانشجو در آمریکا هستم و دارم این تابستون میرم ایران و چون ویزا م سینگل هستش باید چند بار خارج شم برای مصاحبه و پیکاپ. خواستم بدونم تا چند بار در تابستون می‌تونم از ایران خارج شم
    ممنون میشم اگر سریع جوابم رو بدید چون باید خیلی‌ زود تصمیم بگیرم

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

درود بر آبی همیشگی !

خیلی لطف میکنی جواب دوستان رو میدی. حالا که این زحمت رو میکشی لطفا یک بار دیگه قوانین رو بخون تا هم با تغییرات آشنا بشی و هم یه وقت خدایی نکرده دوستی با مشکل مواجه نشه.

اگر شما انصراف بدید، در صورتی میتوانید خارج شوید با وثیقه، که برای یک مدرک بالاتر پذیرش بگیرید (پست دکترا)
    تا جایی که میدونم ن.و پست دکترا رو بعنوان تحصیل قبول نداره! و معافیت تحصیلی براش نمیده !!!

شما وقتی انصراف بدی، 4 ماه وقت داری خودتو معرفی کنی برای سربازی
    همه مشمولین دانشگاهی بعد از اتمام معافیت تحصیلی (اتمام-اخراج-انصراف) برای معرفی به ن.و یک سال فرجه دارند.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط foreverblue نمایش پست ها
    والا من اگه جای شما بودم هرگز ریسک نمیکردم. اون 3 ماه سربازی رو برید بهتره وگرنه با یک دنیا استرسی باید 6 ماه بدوید دنبال نظام وظیفه و وزارت علوم و ...

اگر شما انصراف بدید، در صورتی میتوانید خارج شوید با وثیقه، که برای یک مدرک بالاتر پذیرش بگیرید (پست دکترا)
    چون نظام وظیفه یکبار برای دکترای شما معافیت صادر کرده و این کار را فقط یکبار برای هر مقطع صادر میکند.

هیئت علمی هم ربطی به این مسائل نداره.
    ممنون و سپاسگذارم دوست عزیز
    اما موردای زیادی هم هست که خودتونم میدونید که دانشجوی دکتری از اواسط کار ول می کنه و میره تو یه دانشگاه خارجی معتبر دوباره دکتری می خونه. آیا این فقط برای موردایی که مشکل سربازی ندارن درسته؟
    من خودم دانشجوی دکترام و 3 ماهم باقی مونده که متاسفانه اجازه خدمت در حین تحصیل رو نمیدن حتی با وجود یک ترم مرخصی تحصیلی. پس با این وجود که وثیقه دردسر داره بهتره دنبال کسری مسری باشم.

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای تقاضای ویزا-سربازی و پذیرش آمریکا و سوالات مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    تا جایی که شنیدم برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از فوق دیپلم مشکلی نیست، ولی 2 تا قانون مشخص وجود داره در این مورد که یه کم باعث ابهام میشه و در نتیجه نمیشه جواب قطعی داد که تا بهار سال دیگه چه اتفاقی میفته و روند همین میمونه یا نه (بخش مبهم رو در بند 26 پررنگ کردم).
    بند 20:
    بند 26:
    ای بابا، حالا که مشکل شد دو تا قبلا که همچین چیزی کسی نگفته بود توی سایت. یادمه می گفتن که میشه هر وقت که اکی را از اون طرف گرفتی، بری وزارت علوم و اونها واسه ات نامه ترخیص از سربازی را صادر میکنند. این یک سال دیگه چه صیغه ایه؟! دوستان کسی نمی دونه چی به چیه بالاخره؟
    اما سوال اولم همچنان پابرجاست که واسه ی ویزای آمریکا میزارن در حین سربازی از کشور خارج بشیم یا نه؟ کسی از دوستان نمیدانه؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من امسال اسفند باید برم سربازی. برنامه ام این است که تا آبان امسال، تافل و جی ار ای را بدم و واسه دانشگاه های امریکا تقاضا بدم. خب حالا سوالم این است که اگر دانشگاهی از آمریکا به من پذیرش داد، احتمالا وقتی این کار انجام شده که من سرباز هستم (بهار سال دیگه من سربازم خب) نیروی انتظامی به من اجازه میده که برای گرفتن ویزای آمریکا، از ایران خارج بشم یا نه؟ وثیقه یا پول قبول میکنند و بعد بزارند من خارج بشم واسه ویزا؟ نامه پذیرش دانشگاه آمریکایی، نیروی انتظامی را راضی میکنه؟ قانونی در این مورد هست؟ مرسی
    شما در هر مرحله از سربازی باشی، نامه پذیرشت رو میبری وزارت علوم تائید میکنه (در مورد امریکا باید i20 رو ببری) روی اون یک نامه میزنه برای نظام وظیفه، با اون نامه میری نظام وظیفه و مراحل تودیع وثیقه رو سپری میکنی و بعد هم گذرنامه رو از طریق پلیس +10 میگیری. یعنی یکبار که از خدمت ترخیص شدی، میتونی کارهای ویزا و ... هم انجام بدی...

نیروی انتظامی هم کاری نداره که از امریکا پذیرش داری یا هر کشور دیگه ای، اگر دانشگاهی که پذیرش گرفتی مورد تائید وزارت علوم باشه، اکی میتونی از خدمت ترخیص بشی...وقتی از خدمت ترخیص شدی میتونی بری دنبال کارهای ویزا و.... خیلی از دوستان من همین کار رو انجام دادند...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    درود بر آبی همیشگی !

خیلی لطف میکنی جواب دوستان رو میدی. حالا که این زحمت رو میکشی لطفا یک بار دیگه قوانین رو بخون تا هم با تغییرات آشنا بشی و هم یه وقت خدایی نکرده دوستی با مشکل مواجه نشه.

تا جایی که میدونم ن.و پست دکترا رو بعنوان تحصیل قبول نداره! و معافیت تحصیلی براش نمیده !!!

همه مشمولین دانشگاهی بعد از اتمام معافیت تحصیلی (اتمام-اخراج-انصراف) برای معرفی به ن.و یک سال فرجه دارند.

موفق باشید
    درود بر حمید گرامی

به هیچ عنوان قصد نداشتم فعالیتم در این فروم را ادامه بدهم اما پاسخ ندادن به محبت شما را نیز ناسپاسی میدانم.

دوست عزیز حق با شماست، من چون مدتی است که در ایران نیستم این مورد را در جریان نبودم

به استناد بخشنامه شماره 10340/1/2-23مورخ 15/12/1390سازمان وظيفه عمومي ناجا
    1- مشمولاني که از تاريخ 22/02/1390به بعد در مقاطع تحصيلي دانشگاه فارغ التحصيل گرديده انداز تاريخ فراغت از تحصيل به مدت يک سال مهلت دارند تا نسبت به معرفي خود اقدام نمايند .
    2- مشمولاني که از تاريخ 22/04/1390به بعد از تحصيل در مقاطع دانشگاهي انصراف يا ترک تحصيل کرده و يا اخراج شده اند از تاريخ وقوع ؛ يک سال مهلت دارند تا خود را براي رسيدگي به وضعيت مشموليت معرفي نمايند .
    3- مشمولاني که قبل از 22/02/1390فارغ التحصيل شده يا قبل از 22/04/1390از تحصيل انصراف داده يا اخراج شده و يا ترک تحصيل نموده اند چنانچه خودرا معرفي نکرده باشند غايب محسوب مي شوند .
    4- مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دکتري صرفا يکبار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط عدم غيبت به تحصيل ادامه دهند و لذا آزمون مجدد و نزولي بودن مقطع جديد نيز بلامانع مي باشد مشروط بر اينکه قبلا در اين مقطع فارغ التحصيل نشده باشند و يااز زمان انصراف آنان بيش از يک سال نگذشته باشد .
    فرمایش شما صحیح است. البته متاسفانه در این فروم نمیتوان پستهای گذشته را ویرایش و تصحیح کرد.
    در مورد پست دکتری یکی از همدانشگاهی های قدیمی بنده در ایران این کار را توانست از طریق وزارت علوم و پیگیری های مکرر انجام بدهد. در این زمینه مطالعه بیشتری میکنم و در پیام خصوصی خدمت شما خواهم گفت.
    پیروز باشید

سخت است فهماندن چیزی به کسی که در قبال نفهمیدنش پول میگیرد.(احمد شاملو)

با سلام به همه دوستان
    اگر کسی جواب بنده رو بده خیلی خیلی ممنون میشم. بنده یک مرتبه برای موقعیت دکترا واسه بلژیک معافیت تحصیلی دریافت نمودم و خروج از کشور گرفتم ولی ویزام رد شد و چون در دانشگاه شریف دکترا میخوندم بعد از رد شدن ویزام، خروج از کشورم رو لغو کردم و معافیت تحصیلی واسه داخل کشورم رو فعال کردم. در حال حاضر مجددا پذیرش گرفتم و بایستی خروج از کشور و معافیت تحصیلی خود را فعال کنم. با توجه به اینکه در هر مقطع یکبار میتوان انصراف داد و مجدد اقدام به تحصیل کرد و بنده این کار را کرده ام آیا از دوستان عزیز کسی به چنین موقعیتی برخورد داشته یا شنیده که چه باید کرد؟ آیا معافیت تحصیلی برای بنده صادر میشود و میتوانم خروج از کشور بگیرم؟ آیا هیچ راهی به ذهنتان میرسه که به بنده کمک کنه؟
    با تشکر از همه دوستان

Senior Member smehdie آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    شما در هر مرحله از سربازی باشی، نامه پذیرشت رو میبری وزارت علوم تائید میکنه (در مورد امریکا باید i20 رو ببری) روی اون یک نامه میزنه برای نظام وظیفه، با اون نامه میری نظام وظیفه و مراحل تودیع وثیقه رو سپری میکنی و بعد هم گذرنامه رو از طریق پلیس +10 میگیری. یعنی یکبار که از خدمت ترخیص شدی، میتونی کارهای ویزا و ... هم انجام بدی...

نیروی انتظامی هم کاری نداره که از امریکا پذیرش داری یا هر کشور دیگه ای، اگر دانشگاهی که پذیرش گرفتی مورد تائید وزارت علوم باشه، اکی میتونی از خدمت ترخیص بشی...وقتی از خدمت ترخیص شدی میتونی بری دنبال کارهای ویزا و.... خیلی از دوستان من همین کار رو انجام دادند...
    سلام
    یه سوالی
    الان من اگه ویزای آمریکام نیاد، یعنی کلیرنس خیلی طول بکشه وبعد برم سربازی و در حین سربازی ویزا بیاد میتونم برم آمریکا یا نه؟
    مرسی

پیش فرض پاسخ : شرایط جدید خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور

سلام بچه ها کسی میدونه وثیقه هنوز 15 میلیون هست یا زیاد شده ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)